Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Κι εγώ καινούργιος στην παρέα, έχω μόλις τρεις ημέρες το edge.

 

Πρώτες εντυπώσεις είναι εξαιρετικές, είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος στην αναβάθμιση μου από το LG G2 .

 

Το πρώτο που με απασχόλησε και μένα ήταν η προστασία αυτού του κοσμήματος , και τελικά αποφάσισα να αγοράσω για back case αυτήν εδώ της spigen : http://plusmobi.net/case-SPIGEN-SGP-neo-hybrid-for-Samsung-Galaxy-S7-EDGE-GOLD-GUNMETAL-%CE%A7%CE%A1%CE%A5%CE%A3%CE%9F-%CE%93%CE%A1%CE%91%CE%A6%CE%99%CE%A4%CE%97-%CE%91%CE%A3%CE%97%CE%9C%CE%99-silver-gunmetal-gold-thiki-theke-%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B7-556CS20143-556CS20144-556CS20203-SILVER-ASHMI-GUNMETAL?search=Spigen%20edge%20neo&sort=p.price&order=DESC

 

Άκουσα από πολλούς, πως υπάρχει θέμα με το προστατευτικό τζάμι- tempered glass, όταν αυτός συνδυάζεται με back case.

 

Οπότε κοίταξα να βρω ότι καλύτερο σε φιλμ. Ενώ περιμένω από eBay την silver knight http://m.ebay.co.uk/itm/152001890104?_mwBanner=1 , δοκίμασα από κατάστημα της wind την x1 και είναι πολύ καλή και στην αίσθηση αλλά και στην εγκατάσταση. Καλύπτει και τα πλάγια, το κυρτό της οθόνης, χωρίς να την ανασηκώνει η back case. Ακριβή όμως για φιλμ στα 14,90€.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά όσοι πήρατε την iq shield πόσο καιρό έκανε να έρθει;

 

Edit: 2-3 εβδομάδες όπως λένε κάποιοι.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δέν ξέρω άν είναι άσχετο με το τόπικ. Ήθελα να ρωτήσω άν έχει δοκιμάσει κανείς μαγνητική βάση στήριξης όπως αυτή OEM Car Holder MAGNETIC

για να είναι εύκολο το βάλε βγάλε και να μήν φαίνεται και άσχημο...

Είχα ρωτήσει έναν πωλητή απο άλλο κατάστημα άν παίζει θέμα με τη μπαταρία του κινητού αλλά μου πε είναι ειδικοι μαγνήτες και δέν επηρεάζουν. Βέβαια εκείνο είχε 22 ευρώ :P

Έχετε κάποια γνώμη πάνω σ αυτό?

Επίσης δέν γνωρίζω άν "κρατάει" καλά το κινητό χωρίς να μας φύγει κάτω.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Δέν ξέρω άν είναι άσχετο με το τόπικ. Ήθελα να ρωτήσω άν έχει δοκιμάσει κανείς μαγνητική βάση στήριξης όπως αυτή OEM Car Holder MAGNETIC

για να είναι εύκολο το βάλε βγάλε και να μήν φαίνεται και άσχημο...

Είχα ρωτήσει έναν πωλητή απο άλλο κατάστημα άν παίζει θέμα με τη μπαταρία του κινητού αλλά μου πε είναι ειδικοι μαγνήτες και δέν επηρεάζουν. Βέβαια εκείνο είχε 22 ευρώ :P

Έχετε κάποια γνώμη πάνω σ αυτό?

Επίσης δέν γνωρίζω άν "κρατάει" καλά το κινητό χωρίς να μας φύγει κάτω.

 

Ευχαριστώ!

 

Το κινητό δε φεύγει κάτω αλλά θα σου γυρνάει δεξιά και αριστερά και αυτό μόνο είναι σπαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα και τοποθέτησα την screen knight. Την είχα παραγγείλει αργά το βράδυ της Παρασκευής. Άψογη εφαρμογή μπρος και πίσω, χωρίς ίχνος φουσκαλας

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα και τοποθέτησα την screen knight. Την είχα παραγγείλει αργά το βράδυ της Παρασκευής. Άψογη εφαρμογή μπρος και πίσω, χωρίς ίχνος φουσκαλας

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για το edge; απο θεμα αφης τι λεει σε σχεση χωρις αυτην;

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε το flat έχω. Στην αφή καμία διαφορά

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα και τοποθέτησα την screen knight. Την είχα παραγγείλει αργά το βράδυ της Παρασκευής. Άψογη εφαρμογή μπρος και πίσω, χωρίς ίχνος φουσκαλας

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω βραδυ σαββατου, ακομη περιμενω.

Για να δουμε...

Για τον φιλο που ρωτησε για την iq shield, παρασκευη παρηγγειλα και ακομη περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πριν λίγες μέρες ευτυχής κάτοχος του S7 edge και εγώ! Μόνο μία ερώτηση. Η screen knight που αναφέρετε είναι ζελατίνα ή τζαμάκι; Λέω να μην του βάλω τζαμάκι γιατί είχα βάλει στο παλιό μου κινητό και αν πιεζόταν λίγο παραπάνω ράγιζε στις άκρες και ήταν άσχημο.. Προτιμώ ζελατινούλα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πριν λίγες μέρες ευτυχής κάτοχος του S7 edge και εγώ! Μόνο μία ερώτηση. Η screen knight που αναφέρετε είναι ζελατίνα ή τζαμάκι; Λέω να μην του βάλω τζαμάκι γιατί είχα βάλει στο παλιό μου κινητό και αν πιεζόταν λίγο παραπάνω ράγιζε στις άκρες και ήταν άσχημο.. Προτιμώ ζελατινούλα.

Ζελατίνα ειναι

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα την crystal clear της Spigen. Την άφησα για 5 ώρες μονο. Δεν μου άρεσε που φαινόταν τόσο χοντρή σιλικόνη γυρω γυρω. :/

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα την crystal clear της Spigen. Την άφησα για 5 ώρες μονο. Δεν μου άρεσε που φαινόταν τόσο χοντρή σιλικόνη γυρω γυρω. :/

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτήν πήρες? https://www.skroutz.gr/s/9507967/Spigen-Ultra-Hybrid-Crystal-Clear-Galaxy-S7-Edge.html

σκέφτομαι να την αγοράσω αν δεν την θες πάντως την αγοράζω εγώ!!!!

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και έβαλα την screen knight σε s7 άψογη τοποθέτηση και καλή αφη μια ερώτηση σε εσάς που την φοράτε το κινητό το έχετε έτσι ή και με θήκη πχ clear case αν το αφήσω έτσι έχετε παρατηρήσει καμία γρατζουνιά??
Link to comment
Share on other sites

Έχασα τον φορτιστή μου. Υπάρχει κάποιο ο αυθεντικός να τον αγοράσω??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και έβαλα την screen knight σε s7 άψογη τοποθέτηση και καλή αφη μια ερώτηση σε εσάς που την φοράτε το κινητό το έχετε έτσι ή και με θήκη πχ clear case αν το αφήσω έτσι έχετε παρατηρήσει καμία γρατζουνιά??

 

Σε πόσες μέρες σου ήρθε;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εμεινα απολυτα ικανοποιημενος παντως απο την Ultimate Shield που εβαλα μπροστα.Και μου περισεψε και ενα σετ πισω και πλαινα για το S7 edge για οποιον ενδειαφερεται.
george cc
Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/9507976/Spigen-Tough-Armor-Gunmetal-Galaxy-S7-Edge.html

εγω εβαλα αυτη τη θηκη.Πολυ καλη εφαρμογη και αισθηση στο χερι οσο για την οθονη δε νομιζω να βαλω κατι.οσες φορες εβαλα στο παρελθον δεν ειχαν πολυ καλη εφαρμογη οποτε νομιζω πως τωρα με τις edge ακρες θα ειναι ακομα πιο δυσκολο το εργο.

Link to comment
Share on other sites

Έχασα τον φορτιστή μου. Υπάρχει κάποιο ο αυθεντικός να τον αγοράσω??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.skroutz.gr/s/7066222/Samsung-USB-Wall-Adapter-Λευκό-EP-TA20E-Bulk.html

Με καλωδιο http://www.skroutz.gr/s/9036113/Samsung-micro-USB-Cable-Wall-Adapter-Λευκό-EP-TA20EWE-ECB-DCU4AWE-Bulk.html

Edited by Teo
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, μόλις έκανα την παραγγελία!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνετε καμια καλη θήκη για το Galaxy S7 που να το προστατεύει καλά αλλά και να μην το χοντρενει πολύ ;

 

Sent from Samsung Galaxy S7 Silver Titanium

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και έβαλα την screen knight σε s7 άψογη τοποθέτηση και καλή αφη μια ερώτηση σε εσάς που την φοράτε το κινητό το έχετε έτσι ή και με θήκη πχ clear case αν το αφήσω έτσι έχετε παρατηρήσει καμία γρατζουνιά??

 

 

 

Η μεμβράνη screenknight τοποθετείται μόνο αφού την βάλουμε μέσα στο υγρό;;;Γενικώς δεν δημιουργεί πρόβλημα στο κινητό το νερό;;;Δεν μιλάω αποκλειστικά για s7 edge που είναι αδιάβροχο αλλά για οποιοδήποτε άλλο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνετε καμια καλη θήκη για το Galaxy S7 που να το προστατεύει καλά αλλά και να μην το χοντρενει πολύ ;

 

Sent from Samsung Galaxy S7 Silver Titanium

Και τώρα που έχω το edge αλλά και πριν που είχα το απλο s7, την ίδια θήκη. Υπέρευχαριστημενος.

 

http://www.skroutz.gr/s/9507937/Spigen-Rugged-Armor-Black-Galaxy-S7.html

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα που έχω το edge αλλά και πριν που είχα το απλο s7, την ίδια θήκη. Υπέρευχαριστημενος.

 

http://www.skroutz.gr/s/9507937/Spigen-Rugged-Armor-Black-Galaxy-S7.html

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ σε ευχριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε πόσες μέρες σου ήρθε;

Κάπου στις 10 μέρες έκανε να έρθει Θεσσαλονίκη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μεμβράνη screenknight τοποθετείται μόνο αφού την βάλουμε μέσα στο υγρό;;;Γενικώς δεν δημιουργεί πρόβλημα στο κινητό το νερό;;;Δεν μιλάω αποκλειστικά για s7 edge που είναι αδιάβροχο αλλά για οποιοδήποτε άλλο κινητό.

Εγώ την έβαλα όπως δείχνουν και στο βίντεο, δεν ξέρω για λεπτομερείες οπως αν κάνει και στα άλλα τηλέφωνα (δεν έχω βάλει σε κανένα άλλο) αλλά με αρέσει πολύ στο s7 δεν ξέρω κατά πόσο θα κάνει δουλειά όπως σε γρατσουνιές και σε τέτοια και πόσο θα κρατήσει, θα δείξει!

Edited by nikos154
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...