Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.samsung.com/hk_en/mobile-accessories/fc-wireless-charger-ep-ng930/

 

Καλημέρα, έχει κανείς άποψη για αυτόν τον φορτιστή?

Μπορώ να φορτίσω με το edge σε οριζόντια θέση?

Επειδή σκέπτομαι να πάρω την rugged armor, θα δυσχεραίνει την ασύρματη φόρτιση?

Ευχαριστώ ρε παιδιά όποιον απαντήσει

Καλησπέρα έχω ακριβώς αυτόν τον συνδυασμό και μια χαρά φορτίζει το κινητό

Απλά να ξέρεις ότι αργή να φορτίσει,και αν βιάζεσαι να το φορτίσεις για να φύγεις από το σπίτι τότε δεν κάνει δουλειά βάζεις αναγκαστικά το καλώδιο

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα έχω ακριβώς αυτόν τον συνδυασμό και μια χαρά φορτίζει το κινητό

Απλά να ξέρεις ότι αργή να φορτίσει,και αν βιάζεσαι να το φορτίσεις για να φύγεις από το σπίτι τότε δεν κάνει δουλειά βάζεις αναγκαστικά το καλώδιο

 

Ευχαριστώ πολύ, κάτι τελευταίο

Καμιά καρτούλα γρήγορη 64gb λέω, καμιά πρόταση?

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, κάτι τελευταίο

Καμιά καρτούλα γρήγορη 64gb λέω, καμιά πρόταση?

samsung pro plus την έχω σε 32gb και είναι πολύ γρηγορη 95MB/90MB

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

με μία αντίστοιχη Samsung Evo+ microSDXC Class 10 U1 υπάρχει αισθητή διαφορά?
Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

με μία αντίστοιχη Samsung Evo+ microSDXC Class 10 U1 υπάρχει αισθητή διαφορά?

 

Την έχω από το προηγούμενο κινητό μου και έκανα εγγραφή και 4Κ κανονικά χωρίς κανένα θέμα. Πιστεύω ότι είναι αρκετά γρήγορη σχεδόν για τα πάντα. Φυσικά η προαναφερθείσα θα είναι πιο γρήγορη αλλά δεν βρήκα κάποια καθυστέρηση και σε αυτή για να την αλλάξω

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

http://www.samsung.com/hk_en/mobile-accessories/fc-wireless-charger-ep-ng930/

 

Καλημέρα, έχει κανείς άποψη για αυτόν τον φορτιστή?

Μπορώ να φορτίσω με το edge σε οριζόντια θέση?

Επειδή σκέπτομαι να πάρω την rugged armor, θα δυσχεραίνει την ασύρματη φόρτιση?

Ευχαριστώ ρε παιδιά όποιον απαντήσει

Tον έχω εγώ, κάποιες φορές μου σταματούσε τη φόρτιση, μπορεί βέβαια να έφταιγε και το καλώδιο που δεν ήταν το original. Με άλλον ασύρματο φορτιστή δεν έχω κανένα θέμα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την παρακάτω θήκη η γνώμη σας πια είναι να την χρησιμοποιήσω η θα μου κάνει πρόβλημα στην οθόνη?

http://c.scdn.gr/images/sku_images/014920/14920032/20160226172339_8a67df6b.jpeg

https://www.jbhifi.com.au/FileLibrary/ProductResources/Images/166682-L-LO.jpg

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

για κάποιο λόγο δεν μου διαβάζει την evo+ 64gb

χρειάζεται να τρέξω κάποια διαδικασία πριν?

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

για κάποιο λόγο δεν μου διαβάζει την evo+ 64gb

χρειάζεται να τρέξω κάποια διαδικασία πριν?

 

Κανε της μορφοποίηση μέσα απο ρυθμίσεις/χώρος αποθήκευσης .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες παρέλαβα και "τοποθέτησα" το παρακάτω προιόν στο κινητό μου. Για την ακρίβεια ένα στο δικό μου S7 Edge και ένα στο S7 της κυράς μου. Τώρα το κατά πόσο έχασα τα λεφτά μου θα το δείξει το μέλλον. Ο υπεύθυνος του καταστήματος τουλάχιστον μου είπε πως το έχει εδώ και 3 μήνες στο δικό του κινητό και η οθόνη του κρατιέται σαν καινούργια. Tempered glass δεν μπαίνει, ζελατίνα δεν γουστάρω καθόλου, άρα ήταν ίσως η τελευταία μου λύση έστω και δοκιμαστικά. Κακό στην συσκευή δεν παίζει να κάνω προφανώς, καλό "ίσως". Φυσικά και δεν περιμένω να πέσει κάτω και να μην πάθει κάτι η οθόνη. Εξάλλου για το θέμα της θραύσης θα παίξει ασφάλεια στα κινητά μετά τις γιορτές, μιας και το προτείνουν αρκετά παιδιά απ'όσο βλέπω. Όλο το point με το συγκεκριμένο προιόν είναι μπας και προστατεύεται από γρατσουνίτσες, αμυχές από κλειδιά κλπ. Είδωμεν...

 

https://www.crystalusion.com/el/προστασία-της-συσκευής/

Edited by Rottweiler
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Έχω την παρακάτω θήκη η γνώμη σας πια είναι να την χρησιμοποιήσω η θα μου κάνει πρόβλημα στην οθόνη?

http://c.scdn.gr/images/sku_images/014920/14920032/20160226172339_8a67df6b.jpeg

https://www.jbhifi.com.au/FileLibrary/ProductResources/Images/166682-L-LO.jpg

 

Καποια παιδια εχουν αναφερει γρατζουνιες στην οθονη του κινητου απο την συγκεκριμενη θηκη.Την εχω και γω σε ασημι,αλλα την εβαλα στην ακρη λογω φοβου.Το εχω ετσι σκετο σε θηκη σιλικονης!Να ξερεις πως το γυαλι του s7edge ειναι γενικοτερα πολυ ευαισθητο.

Link to comment
Share on other sites

Γραττζουναει στις γωνιες..την ειχα πατησει στο edge plus s6!καλυτερα σιλικονης!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο Bluetooth ακουστικό για μουσική κυρίως που να λειτουργεί απροβλημάτιστα με το κινητό μας?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο Bluetooth ακουστικό για μουσική κυρίως που να λειτουργεί απροβλημάτιστα με το κινητό μας?

Ευχαριστώ

Εχω τα QY7 από ebay μολις 8€

 

Φοβερο μπασο για τα λεφτα τους

Τα χρησιμοποιώ εδω κ 5 μηνες απροβληματιστα

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα QY7 από ebay μολις 8€

 

Φοβερο μπασο για τα λεφτα τους

Τα χρησιμοποιώ εδω κ 5 μηνες απροβληματιστα

 

Αργούν από εξωτερικό. Από Ελλάδα καλύτερα θα ήθελα. Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγοράσω τον original ασύρματο ταχυφορτιστή για το S7 Edge .

Γνωρίζετε αν ισχύει αυτό που λέγαν παλιά ότι η γρήγορη φόρτιση κάνει ζημιά στην μπαταρια;

Ένα άλλο που με απασχολεί ειναι σχετικά το ποιο είναι περίπου το κατώτατο όριο της στάθμης που πρέπει να αρχίζει η φόρτιση καθως και το ανώτατο που θα πρέπει να την διακόπτεις για να 'εχει περισσότερη διάρκεια ζωής η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τη παρακάτω θήκη για το S7 (όχι το edge):

https://www.amazon.de/gp/product/B01BCZCGAI/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Άψογη εφαρμογή, καλή σχετικά προστασία, τα κουμπιά ''μεταλλικά'' δίνουν μια premium αίσθηση, λίγο glossy το πίσω μέρος αλλά λιγότερο τα πλαϊνά μέρη όπου κρατάμε τη συσκευή και το κυριότερο για μένα συνεργάζεται άψογα με τo official screen protector της Samsung.

 

16,50€ στοίχησε συνολικά με τα μεταφορικά και ήρθε σε 10 μέρες με απλό ταχυδρομείο.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγοράσω τον original ασύρματο ταχυφορτιστή για το S7 Edge .

Γνωρίζετε αν ισχύει αυτό που λέγαν παλιά ότι η γρήγορη φόρτιση κάνει ζημιά στην μπαταρια;

Ένα άλλο που με απασχολεί ειναι σχετικά το ποιο είναι περίπου το κατώτατο όριο της στάθμης που πρέπει να αρχίζει η φόρτιση καθως και το ανώτατο που θα πρέπει να την διακόπτεις για να 'εχει περισσότερη διάρκεια ζωής η μπαταρία.

Φιλε εγω 2+ χρόνια με το σ6 και μετα με αυτό δεν ειδα καμμια διαφορά στην μπαταρία απο την μερα που τα αγορασα.

Τωρα σε 2 χρόνια δεν ξέρω αν θα έχουν.

Μέχρι το 20 να πέφτει καλα ειναι.

 

Αν ψάχνεσαι και για αλλες επιλογές σε γρήγορο ασύρματο δες αυτόν που είναι εξαιρετικός.

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B0156OD7JA/ref=mp_s_a_1_5?ie=UTF8&qid=1483090607&sr=8-5&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=fast+wireless+charger+s7+edge&dpPl=1&dpID=410vpIDnziL&ref=plSrch

Edited by marios_ch
Link to comment
Share on other sites

Εχω τα QY7 από ebay μολις 8€

 

Φοβερο μπασο για τα λεφτα τους

Τα χρησιμοποιώ εδω κ 5 μηνες απροβληματιστα

αυτα ειναι μονο για να ακους μουσικη?

δεν βλεπω μικροφωνο για αυτο λεω:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα την iq shield.. Αντε να δούμε και αυτήν...

 

Είναι το τελευταίο Screen protector που παίρνεις.

Είναι το μόνο "σωστό".

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Είναι το τελευταίο Screen protector που παίρνεις.

Είναι το μόνο "σωστό".

Να σου πω τη γνώμη σου άκουσα που τις έχεις δοκιμάσει όλες. ;) Αυτή και η γνήσια Samsung έμεινε για την οποία δεν άκουσα καλά λόγια.. Οπότε πήρα 2 iq shield να τις έχω. Τώρα είμαι με ultimate shield την οποία αφού έχω σκοπό να την αλλάξω την έκοψα περιμετρικά με ψαλίδι ώστε να εφαρμόζει μόνο στην οθόνη δηλαδή στα μαύρα πλαίσια.. Ωραίο είναι και έτσι αλλά δεν είναι δουλειά αυτή να κόβουμε τις ζελατίνες ώστε να μην ξεκολλάνε με τις θήκες..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω 2+ χρόνια με το σ6 και μετα με αυτό δεν ειδα καμμια διαφορά στην μπαταρία απο την μερα που τα αγορασα.

Τωρα σε 2 χρόνια δεν ξέρω αν θα έχουν.

Μέχρι το 20 να πέφτει καλα ειναι.

 

Αν ψάχνεσαι και για αλλες επιλογές σε γρήγορο ασύρματο δες αυτόν που είναι εξαιρετικός.

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B0156OD7JA/ref=mp_s_a_1_5?ie=UTF8&qid=1483090607&sr=8-5&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=fast+wireless+charger+s7+edge&dpPl=1&dpID=410vpIDnziL&ref=plSrch

 

Ευχαριστώ πολυ για τες πληροφοριες.

Κάτι τελευταίο να ρωτήσω είναι πολλες οι σελίδες εδω , ετσι σποραδικά με τα λιγα που διάβασα κατάλαβα οτι δεν υπαρχει γυαλί που να εφαρμόζει κανονικά στην οθόνη (λόγω καμπυλότητος).

Με τες μεβράνες προστασιας φαίνεται ότι το πρόβλημα είναι πολυ λιγότερο, όμως είναι το ίδιο αποτελεσματικες με το γυαλι στο να μη σπάζει εύκολα η οθόνη σε περίπτωση που πέσει το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για τες πληροφοριες.

Κάτι τελευταίο να ρωτήσω είναι πολλες οι σελίδες εδω , ετσι σποραδικά με τα λιγα που διάβασα κατάλαβα οτι δεν υπαρχει γυαλί που να εφαρμόζει κανονικά στην οθόνη (λόγω καμπυλότητος).

Με τες μεβράνες προστασιας φαίνεται ότι το πρόβλημα είναι πολυ λιγότερο, όμως είναι το ίδιο αποτελεσματικες με το γυαλι στο να μη σπάζει εύκολα η οθόνη σε περίπτωση που πέσει το κινητό?

Δεν εχω ασχοληθεί με μεμβρανες κτλπ και απο οτι βλέπω καθε μερα πολύ καλα έκανα.

Η καλύτερη λυση για μένα είναι η ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...