Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από αυτά που διαβάζω για την προστασία οθόνης στο edge, προβλέπω να συνεχίζεται η ιστορία και στο note 7 που πολλοί από εμάς περιμένουμε να αγοράσουμε, αφού σύμφωνα με τις φήμες θα είναι ένα μεγαλύτερο s7 edge με s-pen. Οπότε καταλήγω στο συμπέρασμα μιας καλής θήκης και οθόνη χωρίς προστασία και ότι γίνει. Στο κάτω της γραφής κινητό είναι, δεν πρόκειται για κάτι ζωντανό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μπορείς να βάλεις μια φωτο να την δούμε live

 

Θενκς

 

20160624_141820.jpg

Δυστυχώς αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει δυνατότητα για καλύτερη φωτογραφία. Στο YouTube ο Flossy Carter έχει βίντεο με αυτή και άλλες της ίδιας εταιρείας για s7 edge.

Εγώ να πω ότι δίνει καλή αίσθηση στα κουμπιά, αισθάνεσαι ότι πατάς κουμπί και ότι απο άποψη προστασίας δεν είναι φυσικά και από τις καλύτερες. Πίσω δεν φαίνονται δαχτυλιές αλλά γλιστράει λίγο το υλικό το οποίο είναι ελαφρώς ανάγλυφο.

Link to comment
Share on other sites

20160624_141820.jpg

Δυστυχώς αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει δυνατότητα για καλύτερη φωτογραφία. Στο YouTube ο Flossy Carter έχει βίντεο με αυτή και άλλες της ίδιας εταιρείας για s7 edge.

Εγώ να πω ότι δίνει καλή αίσθηση στα κουμπιά, αισθάνεσαι ότι πατάς κουμπί και ότι απο άποψη προστασίας δεν είναι φυσικά και από τις καλύτερες. Πίσω δεν φαίνονται δαχτυλιές αλλά γλιστράει λίγο το υλικό το οποίο είναι ελαφρώς ανάγλυφο.

Ωραίος Θενκς θα δω και το βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι εταιρικό τι σε νοιάζει; Λες να σου ζητήσουν να πληρώσεις τις γρατσουνιες;

 

Αν πάθει η οθόνη κάποια σοβαρότερη ζημιά απ' τις γρατζουνιές, μια και τo χουβαρνταλίκι εξαντλείται στην αγορά. το πιθανότερο θα είναι να καταλήξω με κανα Νοκια 6110, οπότε δε θέλω να το παίξω στα ζάρια.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και την άλλη εβδομάδα παραλαμβάνει το παρακάτω κατάστημα το γυαλί για το s7 edge, το έχει δοκιμάσει κανείς;

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=189595

 

send from my Samsung s7 edge

ΤΟ έχω απορία κι εγώ,νομίζω όμως ότι δεν έχουν κάνει καλή δουλειά.κάτι είχα διαβάσει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Παρ' όλο που απ' ότι διαβάζω το γυαλί του S7 είναι αρκετά γερό (γνωστός προέβη σε προσπάθεια χάραξης του με κλειδιά και δεν έπαθε κάτι αλλά φυσικά ΔΕΝ συνιστώ τη δοκιμή σε κανέναν - προσωπικά σκιάχτηκα και σφίχτηκε το στομάχι μου :D ), εγώ θα ήθελα να έχω μια έξτρα προστασία πόσο μάλλον όταν μιλάμε για πανάκριβη συσκευή, η οποία μάλιστα δε μου ανήκει (εταιρικό).

 

Αγόρασα ένα tempered της ΙΝΟS αλλά ήταν εντελώς απαράδεκτη μια και είχε τεράστια κενά απ' τις δύο άκρες της οθόνης. Σημειωτέον, μιλάμε για το απλό S7 και όχι το Edge.

 

Σε ερώτηση μου σε μεγάλο κατάστημα ηλεκτρικών/ηλεκτρονικών αν υπάρχει θήκη με αξιοπρεπείς διαστάσεις, μου απάντησαν αρνητικά διότι είναι λέει........με καμπύλες η οθόνη(!). Στο i9000, το πρώτο μου Galaxy, το γυαλί εφάρμοζε τέ-λει-α. Στο i9300, το επόμενο, η εφαρμογή ήταν επίσης καλή, με ακρίβεια χιλιοστού ή λίγο λιγότερο. Και στο S7 δεν υπάρχει κάτι?

 

Γνωρίζει κανείς τίποτα επί του θέματος? Έχει αγοράσει κανείς αξιοπρεπές "γυαλί"?

 

Ευχαριστώ

Υπήρχε ρε παιδιά εν έτη 2010 tempered glass ?? Εγώ θυμάμαι πως είμασταν με μεμβράνες. Είχα S1 S2 S5 και τώρα S7 και μόνο στο S5 και S7 τα είδα.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 μερες αντεξα το υποτιθεμενο "γυαλι" κ το ξυλωσα.... μου την εσπαγε να ξεκκολαει στις ακρες...

Παρτε εδω "γυαλι" και καλα..

https://www.dropbox.com/s/e64gjp3oysqem5i/20160624_192844.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/oyd3fgcbv4kwn8k/20160624_192919.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/29pagz957iqpihs/20160624_192934.jpg?dl=0

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανα καλό φλιπ λεπτο με μαγνήτη αλλα χωρις την ουρα απο πισω πήρατε?

 

Ιδανικά να είναι σαν αυτο του One plus σε στυλ αν ξέρει κάποιος.

 

Πολυ με βολεψε τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,τελικά η spigen liquid crystal είναι και η θήκη πού αρμόζει στο edge.

Βολεύει πού είναι λίγο χοντρή.

Αν κάποιος εχει χεράκια ισως να μην εχει τόσο θέμα με την οθόνη του edge,χωρίς θήκη,η με nillkin,εγώ πού έχω μεγάλα χέρια πάντως,είχα λίγο θέμα και αρκετές φορές πατούσα στα πλάγια την οθόνη άθελά μου.

Η spigen κάθεται μία χαρά,του προσθέτει και λίγο όγκο,οπότε είμαι εντάξει.

Είχα την nillkin,ωραία και διακριτική,όμως στα πλάγια μου την έσπαγε πού ήταν τόσο μαλακή κι έφευγε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,τελικά η spigen liquid crystal είναι και η θήκη πού αρμόζει στο edge.

Βολεύει πού είναι λίγο χοντρή.

Αν κάποιος εχει χεράκια ισως να μην εχει τόσο θέμα με την οθόνη του edge,χωρίς θήκη,η με nillkin,εγώ πού έχω μεγάλα χέρια πάντως,είχα λίγο θέμα και αρκετές φορές πατούσα στα πλάγια την οθόνη άθελά μου.

Η spigen κάθεται μία χαρά,του προσθέτει και λίγο όγκο,οπότε είμαι εντάξει.

Είχα την nillkin,ωραία και διακριτική,όμως στα πλάγια μου την έσπαγε πού ήταν τόσο μαλακή κι έφευγε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγω αυτην δουλευω απο την αρχη,μπορει να προσθέτει λιγο ογκο σε σχέσημε την nillkin αλλα εχει άψογο grip και καλυτερη προστασια

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,τελικά η spigen liquid crystal είναι και η θήκη πού αρμόζει στο edge.

Εξαιρετική προσαρμογή στο τηλέφωνο, τα κουμπιά πατιουνται άψογα και αισθητικά από τις ομορφότερες clear θήκες που μπορεί να βρεις κάποιος για το edge. Το μοναδικό μου παράπονο (σημαντικό όμως) είναι ότι τα κοψιματα στο κάτω μερος είναι λίγο άγρια και όταν το κρατάς με το ένα χέρι νιώθεις να σε "κοβει" λίγο στή παλάμη.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φωτογραφίες από την Caseology Envoy με την δερμάτινη πλάτη (κλικ για μεγαλύτερο μέγεθος). Αισθητικά θεωρώ ότι πιθανώς είναι η καλύτερη θήκη για το χρυσό χρώμα αν εξαιρέσουμε διάφανες.

DSC_0951.jpg

DSC_0952.jpg

DSC_0953.jpg

DSC_0954.jpg

DSC_0955.jpg

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι εταιρικό τι σε νοιάζει; Λες να σου ζητήσουν να πληρώσεις τις γρατσουνιες;

Και πρέπει να το σπάσει επειδή δεν είναι δικό του ; Εγώ τα πράγματα άλλον τα προσέχω 5 φορές παραπάνω. Θα μπορούσαν να του δώσουν ένα Samsung young και να του πουν και πολύ σου είναι...

 

 

 

 

 

Από Δευτέρα περιμένω την spigen slim armor και το official keyboard θήκη. Η spigen από Amazon και το keyboard 45ευρω από Ελλάδα.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Το αποκτήσει 1-2 μικρές γρατσουνιες δεν είναι θέμα σε κανένα κινητό και πολύ περισσότερο στα εταιρικά. Τώρα το ότι γινόμαστε δούλοι των πραγμάτων μας (και δεν βγάζω τον εαυτό μου εξω) είναι άλλη συζήτηση.
Link to comment
Share on other sites

Και πρέπει να το σπάσει επειδή δεν είναι δικό του ; Εγώ τα πράγματα άλλον τα προσέχω 5 φορές παραπάνω. Θα μπορούσαν να του δώσουν ένα Samsung young και να του πουν και πολύ σου είναι...

 

 

 

 

 

Από Δευτέρα περιμένω την spigen slim armor και το official keyboard θήκη. Η spigen από Amazon και το keyboard 45ευρω από Ελλάδα.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τσέκαρε ότι η keyboard θήκη δουλεύει, γιατί την είχα πάρει κι εγώ από Ελλάδα και τη γύρισα πίσω. Εκτός κι αν δεν σε νοιάζει να γράφει ελληνικά.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το αποκτήσει 1-2 μικρές γρατσουνιες δεν είναι θέμα σε κανένα κινητό και πολύ περισσότερο στα εταιρικά. Τώρα το ότι γινόμαστε δούλοι των πραγμάτων μας (και δεν βγάζω τον εαυτό μου εξω) είναι άλλη συζήτηση.

Εγώ προσωπικά κοιτάω τα κινητά μου να μην πάθουν τίποτα μέχρι να τα πουλήσω η να μπουν στο κουτί τους. Τώρα άμα πάθει μια δυο γρατσουνιές δεν θα σκάσω. Αλλά πάντα το έχω με προστασία

Τσέκαρε ότι η keyboard θήκη δουλεύει, γιατί την είχα πάρει κι εγώ από Ελλάδα και τη γύρισα πίσω. Εκτός κι αν δεν σε νοιάζει να γράφει ελληνικά.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ωχ. Μην μου λες τέτοια. Θέλω να γράφει ελληνικά κανονικά. Πότε δεν γράφω greeklish. Πριν την ανοίξω θα τους πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω. Από το play247 την αγόρασα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει μήνυμα 100 Giga για 2 χρονια.

 

Καταλαβα, τωρα, μια που ειναι καλοκαιρι, εχετε ψαξει καμια θηκη αδιαβροχη για θαλασσα, οπως αυτη? Απλα δεν μπορω να την βρω Ελλαδα

 

http://www.lifeproof.com/en-us/galaxy-s7/fre-for-galaxy-s7/lpfr-sam-gs7.html

Link to comment
Share on other sites

 

Το δοκίμασε καποιος;

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είδα κάποια καλα σχόλια στο xda και κάποια κακα.

Οτι γίνεται για όλα δηλαδή και με θήκη διάβασα σηκώνεται.

 

Ασε σε αυτό το θέμα το παίρνεις απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι φτηνοί ασύρματοι φορτιστές στο eBay κτλ κάνουν δουλειά ή να τους αποφύγω?
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι φτηνοί ασύρματοι φορτιστές στο eBay κτλ κάνουν δουλειά ή να τους αποφύγω?

Μια χαρα δουλεια κανουν. Εγω εναν που πηρα μια χαρα φορτιζει.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι φτηνοί ασύρματοι φορτιστές στο eBay κτλ κάνουν δουλειά ή να τους αποφύγω?

Το μόνο αρνητικό του είναι ότι φορτίζουν αργά.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά κοιτάω τα κινητά μου να μην πάθουν τίποτα μέχρι να τα πουλήσω η να μπουν στο κουτί τους. Τώρα άμα πάθει μια δυο γρατσουνιές δεν θα σκάσω. Αλλά πάντα το έχω με προστασία

 

Ωχ. Μην μου λες τέτοια. Θέλω να γράφει ελληνικά κανονικά. Πότε δεν γράφω greeklish. Πριν την ανοίξω θα τους πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω. Από το play247 την αγόρασα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ την είχα πάρει από το hightech store στο Χαλάνδρι. Όσο κι αν το έψαξα και εγώ και αυτοί και μέσω samsung τελικά δεν δούλεψε και τη γύρισα πίσω και πήρα το leather cover. Μπορεί από τότε να έχουν βγάλει καμμία αναβάθμιση και να το διόρθωσαν γιατί αυτό έγινε κατά τον Απρίλιο.

 

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Ψαχνω να βρω τον ιδανικο συνδυασμο για θηκη και tempered glass (η film στην χειροτηερη) για S7 EDGE

 

Ιδανικο θα ηταν της SPigen η Slim Fit ή Fit Armor και η δικια τους η ζελατινα. Το εχει δοκιμασει κανεις?

 

Καποιος αλλος συνδυασμος που να δουλευει χωρις να εχει προβλημα στις κυρτες οθονες ?

CPU: AMD Ryzen 9 5950x | MOBO: Gigabyte Aorus X570 Elite | RAM: 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ 4600Mhz CL18
GPU: Gigabyte RTX 3090 Waterforce WB 24GB | nVME: Firecuda 2TB Gen4 | Monitor: Samsung G9 49 & Mi 34
Peripherals: Razer Basilisk Ultimate | Razer Blackwidow V3 Pro  | Razer Gigantus XXL & Firefly V2 | 
Multimedia: Turtle Beach Elite 800 | Panasonic 5.1 Home Theatre  | Case: Phanteks 719 | PSU: Phanteks RevoltX 1200W Plus Platinum
Cooling : Custom Hard Tube Watercooling with dual loop
145438705016.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια, θα παραγγειλω εναν να βιωσω κι εγω τη μαγεια της ασυρματης φορτισης :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...