Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρήκα σε προσφορά και πήρα τον original φορτιστή που έχει μέσα και η συσκευασία χωρίς καλώδιο. Αν βάλω ένα άλλο καλώδιο, samsung, όχι το δικό του θα παίξει ρόλο για τη σωστή φόρτιση του κινητού ή είναι αδιάφορο;

 

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

 

Αδιάφορο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω θυμάμαι πριν εναμιση χρόνο να σου πεφτει το One+ κάτω και να σπάει το τζαμακι αντι η οθόνη.. :)

Από τότε έχω να βάλω :D

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και έβαλα την μεμβράνη X-one και μπορώ να πω ότι έχω μείνει ικανοποιημένος ως τώρα.

Θέλει όμως 2 πλήρεις μέρες χωρίς θήκη για να κολλήσει καλά στις πλευρές.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

είναι κ τι θήκη χρησιμοποιείς για τις ξηρές ζελατίνες......η spigen liquid crystal π.χ μπορεί εύκολα να σου ξεκολλήσει την ζελατίνα λογω των γωνιών που κλίνουν προς στα μέσα

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

είναι κ τι θήκη χρησιμοποιείς για τις ξηρές ζελατίνες......η spigen liquid crystal π.χ μπορεί εύκολα να σου ξεκολλήσει την ζελατίνα λογω των γωνιών που κλίνουν προς στα μέσα

 

H συγκεκριμένη μεμβράνη ανήκει στις "ψεκασμένες" :D.

Χρησιμοποιώ την Neo Hybrid (gold), δένει πολύ όμορφα με το κινητό.

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι παιδια..παράγγειλα μια θήκη για το τηλέφωνο απο το ebay της Αγγλίας η οποία καλύπτει το τηλέφωνο μπροστά και πίσω με σιλικόνη. Η ερώτηση μου είναι ότι θα βλάψει την οθόνη αφής η σιλικόνη; η θήκη είναι σαν αυτή

http://www.ebay.co.uk/itm/Shockproof-360-Gel-Protective-Clear-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-S6-Edge-04-/371630083962?hash=item5686e10f7a:g:KCoAAOSwxehXOj-i

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι παιδια..παράγγειλα μια θήκη για το τηλέφωνο απο το ebay της Αγγλίας η οποία καλύπτει το τηλέφωνο μπροστά και πίσω με σιλικόνη. Η ερώτηση μου είναι ότι θα βλάψει την οθόνη αφής η σιλικόνη; η θήκη είναι σαν αυτή

http://www.ebay.co.uk/itm/Shockproof-360-Gel-Protective-Clear-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-S6-Edge-04-/371630083962?hash=item5686e10f7a:g:KCoAAOSwxehXOj-i

Δε θα τη βλάψει, αλλά αμφιβάλλω κατά πόσο θα σε βολέψει ή θα λειτουργεί σωστά η αφή.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλή τιμούλα για τον ασύρματο fast charge stand.

http://www.e-shop.gr/samsung-wireless-charging-pad-ng930bb-for-galaxy-s7-g930-black-p-TEL.027009

Eπίσης έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις από τη θήκη power bank? Γιατί μου αρέσει σαν ιδέα, αν και μου φαίνεται ακριβή.

http://www.e-shop.gr/samsung-power-cover-ep-tg935bb-for-galaxy-s7-edge-black-p-TEL.026624

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

η μονη καλή επιλογή που απέμεινε....

 

Η ποιο ακυρη επιλογη φιλε... εχω αλλαξει 5. Πηρα αρχικά δύο, στη μια το κιτρινο προστατευτικό της μεμβρανης ήταν ενωμένο με τη μεμβράνη και δεν μπορουσες με τη καμια να την εφαρμόσεις. Η δευτερη μεμβράνη ηταν οκ. Οταν όμως την εφαρμοσα, μετα απο μερικες μερες αρχισε να κανει κατι αυλακια απο μονη της (!), ασε που αν τη χαραζες με το νυχακι σου για παραδειγμα, αφηνε σημαδι που δεν εφευγε!! Τους εγραψα μαιλ με τα παραπονα μου και μου εστειλαν 3 καινουριες οι οποιες ηρθαν μετα απο 2 μηνες... και οι τρεις μεμβρανες ειχαν το εξης θεμα.. ενα πρασινο προστατευτικο που έχουν με το που το ξεκολουσες, αφηνε πρασινη μπογια πανω στη μεμβρανη που πρεπει να κολλησει στην οθονη!! καταστροφη!! τους εστειλα μαιλ, κ εξακολλουθουν να ζητανε να τους ταχυδρομησω πισω τις μεμβρανες για να ισχυει η εγγυηση εφ ορου ζωης.... Μετα απο αυτο τους απερριψα εφ όρου ζωης, αλλα δεν το εχουν καταλαβει!! Προσοχη μη την πατήσετε!!

Edited by ciscosec
Bits and bytes of my life...
Link to comment
Share on other sites

Η ποιο ακυρη επιλογη φιλε... εχω αλλαξει 5. Πηρα αρχικά δύο, στη μια το κιτρινο προστατευτικό της μεμβρανης ήταν ενωμένο με τη μεμβράνη και δεν μπορουσες με τη καμια να την εφαρμόσεις. Η δευτερη μεμβράνη ηταν οκ. Οταν όμως την εφαρμοσα, μετα απο μερικες μερες αρχισε να κανει κατι αυλακια απο μονη της (!), ασε που αν τη χαραζες με το νυχακι σου για παραδειγμα, αφηνε σημαδι που δεν εφευγε!! Τους εγραψα μαιλ με τα παραπονα μου και μου εστειλαν 3 καινουριες οι οποιες ηρθαν μετα απο 2 μηνες... και οι τρεις μεμβρανες ειχαν το εξης θεμα.. ενα πρασινο προστατευτικο που έχουν με το που το ξεκολουσες, αφηνε πρασινη μπογια πανω στη μεμβρανη που πρεπει να κολλησει στην οθονη!! καταστροφη!! τους εστειλα μαιλ, κ εξακολλουθουν να ζητανε να τους ταχυδρομησω πισω τις μεμβρανες για να ισχυει η εγγυηση εφ ορου ζωης.... Μετα απο αυτο τους απερριψα εφ όρου ζωης, αλλα δεν το εχουν καταλαβει!! Προσοχη μη την πατήσετε!!

 

πω πω πολυ σημαντική η πληροφορία σου φιλε κ δεν το περίμενα απο αυτην την εταιρεία.... οπότε άκυρο κ αυτην μονο υγρης τοποθέτησης.....

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πω πω πολυ σημαντική η πληροφορία σου φιλε κ δεν το περίμενα απο αυτην την εταιρεία.... οπότε άκυρο κ αυτην μονο υγρης τοποθέτησης.....

 

Νικόλα εγώ περιμένω spigen μέσα στην εβδομάδα μάλλον.

Αν περάσει τα test θα σου πω.

Αν μου έρθει ο νέος κωδικός με τις κομμένες γωνίες προφανώς δεν θα ξεκολλαει με τις θήκες.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα εγώ περιμένω spigen μέσα στην εβδομάδα μάλλον.

Αν περάσει τα test θα σου πω.

Αν μου έρθει ο νέος κωδικός με τις κομμένες γωνίες προφανώς δεν θα ξεκολλαει με τις θήκες.

 

ο προηγούμενος φιλος την καινούργια παρέλαβε κ είχε πρόβλημα... τουλάχιστον βαλτην προς βραδακι κ ασε την συσκευή ολο το βράδυ χωρίς θήκη να κολλήσει καλά

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα εγώ περιμένω spigen μέσα στην εβδομάδα μάλλον.

Αν περάσει τα test θα σου πω.

Αν μου έρθει ο νέος κωδικός με τις κομμένες γωνίες προφανώς δεν θα ξεκολλαει με τις θήκες.

Εμένα ξεκολλάει στην edge πλευρά από το βάλε βγάλε της θήκης.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ξεκολλάει στην edge πλευρά από το βάλε βγάλε της θήκης.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με τι θήκη?

Εγώ θα δοκιμάσω με Rugged Armor που έχω και με μια caseology που περιμένω.

Την nillkin δεν την αναφέρω καθόλου γιατί δεν επηρεάζει σίγουρα. :)

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!Έχει να προτείνει κάποιος δοκιμασμένη προστασία οθόνης για το s7 το απλό; Είχα πάρει ενα glass φτηνό "bluestar" το οποίο περιμετρικά δεν καθόταν καλά και ήταν άσχημο οπτικά.
Link to comment
Share on other sites

Screen protector για το edge να αγοράσετε με κλειστά μάτια την skinomi από το γερμανικό Amazon. Την δοκίμασα και είναι άψογη. Είχα την ίδια και στο edge plus που είχα. Αυτή έχει εφαρμογή με νερό και είναι πολύ πιο εύκολη η διαδικασία σε σχέση με αυτές που κολλάνε απευθείας.

 

http://www.amazon.de/gp/aw/d/B01BG2B9MS/ref=mp_s_a_1_2?qid=1463605291&sr=8-2&pi=SY200_QL40&keywords=Galaxy+s7+edge+skinomi&dpPl=1&dpID=51MsPepYVKL&ref=plSrch

 

Sent from my Galaxy S7 Edge G935F

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα περασα και την δευτερη spigen curved σε εναν πολυ φιλο και περαστηκε και αυτη τελεια χωρις το παραμικρό προβλημα .ειναι σχετικα ευκολη παιδια η τοποθέτηση αν δεις και το επίσημο βιντεο .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, σήμερα το απόγευμα έβαλα την ζελατίνα screenknight υγρης τοποθέτησης. Φουσκάλες δεν έχει, αλλά η οθόνη έχει χάσει σε ευκρίνεια... Ξέρει κανείς που την έχει καιρό εάν θα στρώσει τις επόμενες ημέρες όσο αφορά την ευκρίνεια;;;
Link to comment
Share on other sites

Με τι θήκη?

Εγώ θα δοκιμάσω με Rugged Armor που έχω και με μια caseology που περιμένω.

Την nillkin δεν την αναφέρω καθόλου γιατί δεν επηρεάζει σίγουρα. :)

Η thin fit μου την έκανε αρχικά (σκληρή ). Πλέον και η nilkin αν δεν την προσέξω μπορεί να μου τη σηκώσει λίγο. Δεν φαίνεται βέβαια με φορεμένη θήκη, αν την βγάλεις όμως θέλει λίγη πίεση σε εκείνο το σημείο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, σήμερα το απόγευμα έβαλα την ζελατίνα screenknight υγρης τοποθέτησης. Φουσκάλες δεν έχει, αλλά η οθόνη έχει χάσει σε ευκρίνεια... Ξέρει κανείς που την έχει καιρό εάν θα στρώσει τις επόμενες ημέρες όσο αφορά την ευκρίνεια;;;

 

Έχω την ScreenKnight εδώ και καιρό,

Βασικά πάντα είχα μια στο συρτάρι.

Δοκίμαζα ότι νόμιζα είναι καλό και αν δεν μου άρεσε επιστροφή στην ScreenKnight.

Τώρα αυτή έχω πάλι, περιμένω να δοκιμάσω για δεύτερη φορά της spigen και αν έχει θέματα πάλι ScreenKnight.

Μην περιμένεις να έχεις το 100% της ευκρίνειας.

Χάνει λίγο αλλά όχι σε βαθμό να πεις αμάν να την πετάξω.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν σήμερα τα screen protectors της M8 από amazon. Το πρώτο το πέταξα μιας και έκανε πολλές φουσκάλες, το δεύτερο ενώ έκατσε μια χαρά, μόλις του έβαλα την θήκη της spigen που έχω ( αυτή με το ανθρακόνημα πάνω κάτω) αυτομάτως ξεκόλλησε πάνω κάτω και αριστερά κατά μήκος όλου του κυρτού κομματιού. Εκτός αυτού έκανε και νερά γενικά στην οθόνη σαν τις ματ ζελατίνες, παρόλο που ήταν crystal clear. Τώρα περιμένω και κάτι tempered glass. Πολύ φοβάμαι πως με την θήκη θα έχω προβλήματα και με αυτά. Μάλλον γυμνή θα την αφήσω τελικά...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ScreenKnight εδώ και καιρό,

Βασικά πάντα είχα μια στο συρτάρι.

Δοκίμαζα ότι νόμιζα είναι καλό και αν δεν μου άρεσε επιστροφή στην ScreenKnight.

Τώρα αυτή έχω πάλι, περιμένω να δοκιμάσω για δεύτερη φορά της spigen και αν έχει θέματα πάλι ScreenKnight.

Μην περιμένεις να έχεις το 100% της ευκρίνειας.

Χάνει λίγο αλλά όχι σε βαθμό να πεις αμάν να την πετάξω.

 

αν ειναι να χανει η ευκρινεια,τοτε μακρια κι απο αυτη,το θεμα ειναι να μην αλλοιωνει τα χρωματα της οθονης.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να χανει η ευκρινεια,τοτε μακρια κι απο αυτη,το θεμα ειναι να μην αλλοιωνει τα χρωματα της οθονης.

 

Συμφωνώ... Εγώ θα περιμένω αυτές τις 48 ώρες που λέει και στην συσκευασία μήπως στρώσει, αλλιώς μένω χωρίς προστασία όπως ήμουν άλλωστε τόσο καιρό. Πάντως η ευκρίνεια είναι σαν ματ και εγώ ποτέ δεν συμπάθησα τις ματ γιατί πιστεύω ότι χαλάνε την εμπειρία χρήσης και είναι κρίμα να μην χαιρόμαστε τέτοια οθόνη...

Edited by em_seven
Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορω να βρω αυτοκόλλητα για να προστατεψω τα ακαλυπτα σημεια της clear cover γτ το γρατζουνισα λιγο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...