Jump to content

Nova GO σε Android TV Box


christoforas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το MXQ S805. το εχω κανει unroot. πριν στο Nova Go μου εβγαζε μηνυμα οτι δεν παιζει σε rooted συσκευες. αφου το "καθαρισα" απ'το root, εκανα επανεγκατασταση την εφαρμογη του Nova Go, ξεκιναει να παιξει αλλα δειχνει 1-2 καρε (οπως ειπε αλλος ενας φιλος πιο πανω) και μετα κολλαει. δειχνει απλως οτι φορτωνει αλλα δεν παιζει ποτε. τι μπορει να συμβαινει; το κανει σε καποιον αλλον αυτο; εχει βρει καποιος λυση σ'αυτο το θεμα;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά πώς τα κάνατε unroot

 

Απευθύνσου στο σωστό thread http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891&page=183

Edited by Muck Smith
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φίλε Greek13 μπορείς να μας πεις ποιο ακριβώς είναι το μηχάνημα που πήρες κ από που; Ώστε να αποφύγουμε αγορά παρόμοιου box με διαφορετική rom
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα greek13 .ειδα οτι με το mx3-g βλεπεις novago.εχω ακριβως το ιδιο μηχανημα.πατησα full unroot στο supersu εγινε unroot αλλα η νοβα λεει οτι δεν υποστηριζεται σε root συσκευες.μπορεις σε παρακαλω να μου δωσεις τα φωτα σου για το πως το εκανες unroot?παιδευομαι πολλες μερες και τη λυση δεν την βρηκα..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα greek13 .ειδα οτι με το mx3-g βλεπεις novago.εχω ακριβως το ιδιο μηχανημα.πατησα full unroot στο supersu εγινε unroot αλλα η νοβα λεει οτι δεν υποστηριζεται σε root συσκευες.μπορεις σε παρακαλω να μου δωσεις τα φωτα σου για το πως το εκανες unroot?παιδευομαι πολλες μερες και τη λυση δεν την βρηκα..

 

Eίδες την απάντησή μου σε δυό ποστ πιο πάνω;

Παρακαλώ Να γράφουμε στο σωστό thread!

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Greek13 μπορείς να μας πεις ποιο ακριβώς είναι το μηχάνημα που πήρες κ από που; Ώστε να αποφύγουμε αγορά παρόμοιου box με διαφορετική rom

 

καλησπερα greek13 .ειδα οτι με το mx3-g βλεπεις novago.εχω ακριβως το ιδιο μηχανημα.πατησα full unroot στο supersu εγινε unroot αλλα η νοβα λεει οτι δεν υποστηριζεται σε root συσκευες.μπορεις σε παρακαλω να μου δωσεις τα φωτα σου για το πως το εκανες unroot?παιδευομαι πολλες μερες και τη λυση δεν την βρηκα..

 

Αγορασμένο από gearbest!

Έχω περάσει άλλη ROM. "Tronsmart MXIII Plus_106L1"

Διέγραψα πρώτα το busybox μεσω file explorer από τους δύο φακέλος (system -> bin) & (system -> xbin). Ίσως να μην έχεις.

Unroot μέσα από την εφαρμογή.

*Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο, δεν έχω gapps, η εγκατάσταση δεν έγινε από το playstore!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Και εγώ είχα το mxiii s802 2gb rom 16gb ram 4.4 android και το ote tv go μου έπαιζε κανονικά.Και λέω είχα γιατί το βράδυ έκλεισε και την άλλη μέρα δεν άνοιξε ξανά.

Αγόρασα το alfawise s92 από φίλο που είχε περάσει custom firmware superceleron v5 που είναι root και δεν παίζει με τίποτα.Προσπάθησα με διάφορα τρικ να φαίνεται unroot στην εφαρμογή ote tv go όπως Supersu-rootcloak-hide my root-simply root τίποτα.

Το ερώτημα είναι στα νέα tv box με s912 και έκδοση android 6 υπάρχει κανένα αρουτάριστο?Τα go nova-ote παίζουν στους s912 ακόμη και αν δεν είναι root το εργοστασιακό fw?

Γιατί διαβάζω στο freaktab ότι και στο sky go έχουν πρόβλημα με το root.

Τελικά υπάρχει τρόπος να κάνουμε την συσκευή unroot?

Εγώ πάντως που πήρα τηλ.στην εξυπηρέτηση πελατών του οτε για να μου ξεκλειδώσουν την καταχώρηση συσκευής,γιατί έπρεπε να περιμένω 1 μήνα,τους ρώτησα αν έχει αλλάξει κάτι στην εφαρμογή τους,και μου είπε όχι.Αν έπαιζε λέει το box μου θα λειτουργεί κανονικά.Επίσης έχω κάνει ερώτημα στον superceleron για το αν το firmware του γίνεται,και πως unroot γιατί δεν παίζει το ote tv go,αλλά ακόμα δεν έχει απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο από gearbest!

Έχω περάσει άλλη ROM. "Tronsmart MXIII Plus_106L1"

Διέγραψα πρώτα το busybox μεσω file explorer από τους δύο φακέλος (system -> bin) & (system -> xbin). Ίσως να μην έχεις.

Unroot μέσα από την εφαρμογή.

*Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο, δεν έχω gapps, η εγκατάσταση δεν έγινε από το playstore!

 

Με τον es file explorer εμένα βρίσκει το busybox μόνο μέσα στο φάκελο system>xbin και όχι στο system>bin.Πως του κάνω διαγραφή γιατί όταν πατάω πάνω του μου λέει άνοιγμα ως: κείμενο,ήχος,βίντεο,εικόνα,άλλο?

Όταν λες unroot μέσα από την εφαρμογή εννοείς από το Supersu που λέει full unroot και σβήνει εντελώς σαν εφαρμογή?

Όταν λες ότι δεν έχεις καθόλου gapps(φαντάζομαι εννοείς google apps) και η εγκατάσταση δεν έγινε από το playstore τι εννοείς?η εφαρμογή supersu?Το go?Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με τον es file explorer εμένα βρίσκει το busybox μόνο μέσα στο φάκελο system>xbin και όχι στο system>bin.Πως του κάνω διαγραφή γιατί όταν πατάω πάνω του μου λέει άνοιγμα ως: κείμενο,ήχος,βίντεο,εικόνα,άλλο?

Όταν λες unroot μέσα από την εφαρμογή εννοείς από το Supersu που λέει full unroot και σβήνει εντελώς σαν εφαρμογή?

Όταν λες ότι δεν έχεις καθόλου gapps(φαντάζομαι εννοείς google apps) και η εγκατάσταση δεν έγινε από το playstore τι εννοείς?η εφαρμογή supersu?Το go?Ευχαριστώ.

 

ι) Ναι ίσως να μην έχεις και στους δύο φακέλους.

ιι) Πατας παρατεταμενα πάνω στο αρχειο που θέλεις να διαγράψεις.

ιιι) Unroot μεσα από την εφαρμογή Supersu.

ιν) Ναι, καθόλου google apps.

v) H εγκατάσταση του go έγινε μέσω file explorer (apk).

Link to comment
Share on other sites

ι) Ναι ίσως να μην έχεις και στους δύο φακέλους.

ιι) Πατας παρατεταμενα πάνω στο αρχειο που θέλεις να διαγράψεις.

ιιι) Unroot μεσα από την εφαρμογή Supersu.

ιν) Ναι, καθόλου google apps.

v) H εγκατάσταση του go έγινε μέσω file explorer (apk).

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.Θα περιμένω την v6 που θα ανεβάσει ο superceleron μπας και έχει κάτι κάνει με unroot και αν όχι,θα κάνω μια προσπάθεια με τον τρόπο που λες.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ με τον es file explorer να διαγράψω από το system>xbin τα .tmpsu και daemonsu_old που είναι τα σκουπίδια που βλέπει η εφαρμογή για να παίξει και δεν διαγράφονται ούτε μετονομάζονται.Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα μπας και ήταν η γινόταν unroot για να παίξει το ote tv go μου,αλλά μπα..ο καθένας με τον πόνο του χαχαχα

Κάπου διάβασα νομίζω εδώ μέσα για το ότι μπορείς να κάνεις hide το root στην εφαρμογή που θέλεις με το suhide gui.

Δεν είμαι σίγουρος διάβασε στο xda

Το έχει δοκιμάσει κανείς αν δουλεύει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το έχει δοκιμάσει κανείς αν δουλεύει αυτό;

Πρέπει να έχετε υπόψη ότι τα δύο Apps(ote ,nova ) κάνουν έλεγχο σε δύο σημεία !! Πρώτα ψάχνουν εάν η συσκευή είναι Root και δεύτερο εάν έχει συνδεθεί με εξωτερική πηγή μέσο hdmi . Δεν υπάρχει εγγύηση ότι εάν η συσκευή δεν είναι Root θα δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχετε υπόψη ότι τα δύο Apps(ote ,nova ) κάνουν έλεγχο σε δύο σημεία !! Πρώτα ψάχνουν εάν η συσκευή είναι Root και δεύτερο εάν έχει συνδεθεί με εξωτερική πηγή μέσο hdmi . Δεν υπάρχει εγγύηση ότι εάν η συσκευή δεν είναι Root θα δουλέψει

 

Εμένα το mxiii που είχα αλλά μου κάηκε δούλευε το ote tv go.Δεν ξέρω για τη nova δεν έχω.Έκανα με το Supersu full unroot έβαλα την εφαρμογή από το playstore και έπαιξε.Τα χαρακτηριστικά του ήταν 2gb rom 8gb ram έκδοση android 4.4 και επεξεργαστή s802.Το alfawise s92 που πήρα με s912 android 6.0 2gb rom 16gb ram είναι root και δεν παίζει.Έκανα και σε αυτό full unroot με το Supersu αλλά δεν έγινε κάτι.Επίσης σαν δεύτερη συσκευή έβαλα το laptop με καλώδιο hdmi στην τηλεόραση και παίζει κανονικά,όπως και τον σταθερό υπολογιστή με καλώδιο hdmi στην τηλεόραση και έπαιζε.Για το go του οτε λέω.Όταν είχα nova και το έβαλα στον υπολογιστή μου έλεγε ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή και δεν έπαιζε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς αν δουλεύει αυτό;

 

Το δοκίμασα εγώ δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
Εμένα πάντως σε beelink GT1 έκανα unroot με supersu και το otego παίζει μια χαρα στην δεύτερη tv..μάλιστα η COSMOTE επειδή είχα το iPad σαν δεύτερη συσκευή και το άλλαξα..με ρωτάει η κοπελιά..μια συσκευή beelink φαίνεται..tablet είναι; και φυσικά λέω..ναι..ναι!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παλικάρια μια βοήθεια. Εχω δοκιμάσει να το βάλω σε ενα Android box 808 αλλά οταν πάει να παίξει κανει restart η βγάζει σφάλμα. Στο κινητό xiaomi redmi note 3 pro το παίξει κανονικά. Αν βαλω καλώδιο για έξοδο σε hdmi σε ενα galaxy s3 θα παίξει η όχι? Με laptop και hdmi γίνεται? Ευχαριστώ

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχει κανεις τωρα τελευταια προβλημα με το cosmote tv? Εδω και κανα 2 εβδομαδες με μια αναβαθμιση που του εκανα σταματησε να παιζει. Το νοβα go παιζει κανονικα. Εχετε να μου δωσετε καμια ιδεα? Δοκιμασα και παλαιοτερες εκδοσεις της εφαρμογης χωρις επιτυχια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχει κανεις τωρα τελευταια προβλημα με το cosmote tv? Εδω και κανα 2 εβδομαδες με μια αναβαθμιση που του εκανα σταματησε να παιζει. Το νοβα go παιζει κανονικα. Εχετε να μου δωσετε καμια ιδεα? Δοκιμασα και παλαιοτερες εκδοσεις της εφαρμογης χωρις επιτυχια.

 

 

 

Σου παίζει το Nova go σε Android συσκευή; Σε ποια συσκευή και με τι έκδοση Android;

Σε ρωτάω γιατί η τελευταία έκδοση δεν μου λειτουργεί σε καμία συσκευή. Αν δεις σχόλια στο playstore θα δεις ότι έχουν πολλοί το ίδιο πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.Εχω ενα box beelink gt1 ultimate και θελω να παιξει η εφαρμογη ote go.Yπαρχει καποιος τροπος να κανω unroot και να παιξει η εφαρμογη?

Εχεις κανεις αλλος το ιδιο box?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.Εχω ενα box beelink gt1 ultimate και θελω να παιξει η εφαρμογη ote go.Yπαρχει καποιος τροπος να κανω unroot και να παιξει η εφαρμογη?

Εχεις κανεις αλλος το ιδιο box?

Κανεις ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...