Jump to content

Nova GO σε Android TV Box


christoforas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ απευθείας, δεν κάνω κανένα τέχνασμα. Σε κάποια φάση αναβάθμισης το novago έπαιζε μόνο με wifi στην τελευταία έκδοση παίζει και με ethernet. Τρέχω τις τελευταίες εκδόσεις από το playstore.
Link to comment
Share on other sites

Και το plus παίζει επιβεβαιώνω εγω που δουλεύω και τις δυο εφαρμογές χωρίς καμία μοντα. Με hdmi κανονικά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Unroot και με 4.4 ?

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Unroot και με 4.4 ?

 

Sent from my 1+1

 

 

 

Ναι 4.4 unroot.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ απευθείας, δεν κάνω κανένα τέχνασμα. Σε κάποια φάση αναβάθμισης το novago έπαιζε μόνο με wifi στην τελευταία έκδοση παίζει και με ethernet. Τρέχω τις τελευταίες εκδόσεις από το playstore.

 

 

 

Το minix x8 h-plus neo εχει ρυθμίσει που βλέπει το Ethernet σαν wifi. Με εχει βολέψει αφάνταστα μιας και μονο έτσι το χρησιμοποιώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κακό με το minix είναι οτι δεν γνωρίζουμε αν θα πάρει αναβάθμιση για 5 μιας και είναι ακομα σε 4.4 για να υποστηρίζει την καινούργια έκδοση του kodi. Είδωμεν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα πάμε για αγορά minix x8 h-plus neo!!!

Αυτά γιατί είναι τόσο ακριβά;

 

πανακριβα ειναι , δεν αξιζει να ρισκαρεις για τοσα λεφτα

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα box πριν μερικες μερες (Docooler M9s pro) αλλα δεν παιζει κανενα απ τα 2. στο νοβα ξεκιναει να φορτωνει αλλα μενει εκει (γυρναει συνεχεια) και στον οτε παει να φορτωσει και μετα απο κανα 2-3 κυκλους σταματαει. Παντως κανενα απ τα 2 δεν με κοβει λογω hdmi. Στα αλλα που δεν παιζουν ετσι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Minix neo x8-h (το απλό όχι το plus) με kitkat 4.4 και unroot δουλεύει και το novago kai to otetv go

 

Καλημέρα! Εφόσον πάρω το Minix neo x8-h plus πώς μπορώ να περάσω τις δύο εφαρμογές για να βλέπω με καλώδιο hdmi;

Link to comment
Share on other sites

Το minix έχει playstore κατεβάζεις τα αντίστοιχα app για tablet και είσαι οκ. Τα δικό μου box το πήρα από το geekbuying.com, πριν 2 χρονια πλέον υπάρχει και ελληνική εισαγωγική εταιρεία
Link to comment
Share on other sites

Το minix έχει playstore κατεβάζεις τα αντίστοιχα app για tablet και είσαι οκ. Τα δικό μου box το πήρα από το geekbuying.com, πριν 2 χρονια πλέον υπάρχει και ελληνική εισαγωγική εταιρεία

 

Για να δουλέψει όμως το οτε tv go δεν χρειάζεται κάρτα σιμ; Η δουλεύει αν απλά κατεβάσω το app από το playstore και κάνω log in;

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο πρόγραμμα μπορω να κάνω unroot το tv box μου; προσπάθησα να τρεξω το novago κ μου έβγαλε μνμ ότι παίζει μόνο σε unroot συσκευές

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει όμως το οτε tv go δεν χρειάζεται κάρτα σιμ; Η δουλεύει αν απλά κατεβάσω το app από το playstore και κάνω log in;

 

Το app δουλεύει με το οικιακό wifi της γραμμής ote που είσαι συνδρομητής η κάρτα sim χρειάζεται για να δουλεύει το otetv go σε ξένα wifi. Το tv box ουσιαστικά σου δίνει multiview εντός οικίας.

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα minimx 3 της beelink, το έκανα unroot με το supersu,

μετά το unroot ξανά έκανα εγκατάσταση το novago και δεν μου βγάζει μήνυμα για για root συσκευή αλλά όταν πατάς να δεις κάποιο κανάλι ανοίγει κανονικά βλέπεις ένα δυο frame και μετά σου βγάζει μήνυμα ότι φορτώνει

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

πανακριβα ειναι , δεν αξιζει να ρισκαρεις για τοσα λεφτα

 

Μια χαρα ειναι το MiniX και απροβληματιστο για μενα μεχρι στιγμης.

Οσο για τα λεφτα, οτι πληρωσεις παιρνεις...

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα minimx 3 της beelink, το έκανα unroot με το supersu,

μετά το unroot ξανά έκανα εγκατάσταση το novago και δεν μου βγάζει μήνυμα για για root συσκευή αλλά όταν πατάς να δεις κάποιο κανάλι ανοίγει κανονικά βλέπεις ένα δυο frame και μετά σου βγάζει μήνυμα ότι φορτώνει

 

και σ εμενα σε κινεζικο unrooted (docooler m9s pro) το ιδιο κανει. μηπως βρηκες καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

και σ εμενα σε κινεζικο unrooted (docooler m9s pro) το ιδιο κανει. μηπως βρηκες καμια λυση?

δεν έχω βρει τίποτα

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Πάρτε τηλέφωνο στο help desk της Νοβα μήπως σας το φτιάξουν.

Μην τους πείτε ότι έχετε TV box αλλά ταμπλετ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας παιδια θελω να κανω μια ερωτηση εχω στο κιν μου nova go και ote tv go μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να τα βλεπω και στην tv μου???ειναι smart tv...
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ πάντως παίζω με screenshare απο το LG Gpad 8.3 στην LG smart tv.Πρώτα βάζω να φορτώσει η ταινίαή η σειρά που θέλω στο nova go στο gpad μετά πατάω παύση κατεβάζω την "κουρτίνα" ειδοποιήσεων πατάω τις ρυθμίσεις και επιλέγω screenshare.Μου έχει ως επιλογή την lg smart tv,την επιλέγω,φορτώνει την οθόνη του ταμπλέτα,πατάω play και βουαλά...

Εγώ όμως θέλω το νοβα go να παίζει στην άλλη τηλεόραση που δεν είναι smart.

Γι αυτό ψάχνω κι εγώ ένα φτηνό σχετικά tv box που να παίζει το nova go.

Μόνο αυτό το minix είναι;

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι παίζει σε unrooted android 4.4.

Αν το m8s με android 4.4 είναι unroot λογικά θα παίζει, εγώ έχω ένα tronsmart s89 Vega 2,5 ετών....

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις τώρα δοκίμασα το novago σε mxiii-g και παίζει. Το έκανα unroot και όλα κομπλέ.

http://oi64.tinypic.com/15zjxxz.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

 

προσπάθησα με screen mirroring και συνεχιζει να μου βγαζει το ιδιο μηνυμα. Υπάρχει κάποιος τρόπος για nova go σε smart tv;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...