Jump to content

Αξεσουάρ για το Google Nexus 6P (by Huawei)


kai50000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμασει κανέις το RhinoShield CrashGuard Bumper :

https://rhinoshield.io/products/nexus-6p-bumper-case?variant=10451840449

 

Δεν είμαι κατοχος ακομά του κινητου αλλα θα γίνω άμεσα μεχρι το τελος της εβδομαδας :D και έχω αρχισει να κοιταω και καμια θήκη. Απλα το κινητο ειναι πανεμορφο και δεν θελω να χασω καθολου στη αισθηση του υλικου και εμφανισης. Σκεφτομαι να βάλω μονο tempered glass αλλα επειδη διαβάζω οτι ειναι πολυ ευαισθητο δεν ξερω τι να κανω.

 

Ψηνομαι να παραγείλω το Bumper αλλα κ αυτο μου φαινεται λιγο ογκοδες γυρω γύρω , το έχει δοκιμασει κανεις να μου πει σε σχεση με την Spigen Ultra Hybrid Crystal Clear αν δινει καλυτερη αισθηση.

 

Υπαρχει καμια ακόμα πιο λεπτη διαφανησς θήκη απο τη spigen?

 

Ευχαριστώ!

Εγω την ζαχαρωνω καιρό αλλά θέλω και προστασία στο πίσω μέρος (ίσως με dbrand skin)..

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Εγω την ζαχαρωνω καιρό αλλά θέλω και προστασία στο πίσω μέρος (ίσως με dbrand skin)..

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Αυτά κοιτούσα και εγώ τώρα! Οπότε λογικά θα καταλήξω στο RhinoShield CrashGuard Bumper + dbrand skin για πισώ και κάμερα + NilkinTempered glass.

 

Στα δύσκολα αν χτυπηθεί υπάρχει και αυτη η λύση : http://www.ebay.com/itm/Original-Back-Cover-Case-Battery-Door-Replacement-For-Huawei-Google-Nexus-6P-/262473669433?var=&hash=item3d1ca65b39:m:m7ZV-lXGdFtOQxXEKPcWMFg :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά κοιτούσα και εγώ τώρα! Οπότε λογικά θα καταλήξω στο RhinoShield CrashGuard Bumper + dbrand skin για πισώ και κάμερα + NilkinTempered glass.

 

Στα δύσκολα αν χτυπηθεί υπάρχει και αυτη η λύση : http://www.ebay.com/itm/Original-Back-Cover-Case-Battery-Door-Replacement-For-Huawei-Google-Nexus-6P-/262473669433?var=&hash=item3d1ca65b39:m:m7ZV-lXGdFtOQxXEKPcWMFg :lol:

Έχεις δει πως ανοίγει το nexus; γενικά τέτοια λύση ούτε λόγος.

Απλά όλα αυτά που λες είναι ένα 50αρι σε αξεσουάρ.

Εγώ έχω 2 spigen και την speck και είμαι καλυμμενος.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η rhino δινει option και για πισω διαφανη προστασια αλλα δεν λεει παχος

Ναι ισχύει αυτό αν και όλο το πακετο μου φαίνεται κάπως ακριβο..

Έχεις δει πως ανοίγει το nexus; γενικά τέτοια λύση ούτε λόγος.

Απλά όλα αυτά που λες είναι ένα 50αρι σε αξεσουάρ.

Εγώ έχω 2 spigen και την speck και είμαι καλυμμενος.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει πως ανοίγει το nexus; γενικά τέτοια λύση ούτε λόγος.

 

Σίγουρα είναι δύσκολη διαδικασια για κάποιον που δεν έχει κάνει κάτι αντοιστοιχο και αν δεν πιανουν τα χέρια του. Έγω πάντως έχω ανοιξει διάφορα κινητα να αλλαξω σπασμενο digitizer και μου φανηκε σχετικά ευκολη η διαδικασια, έχω κανει και πολυ χειροτερα. Οχι οτι ειναι ευκολη λύση προς θεου, αλλα αν χτυπηθει και γρατζουνιστει πολυ το πισω μέρος (οχι για μια 2 γρατζουνιες) ειναι μια πολυ συμφερουσα λυση και το κινητο δειχνει σαν κανουριο.

 

Πάντως το RhinoShield CrashGuard Bumper σκετο θεωρώ πως δεν ειναι πολυ ακριβο σε σχεση με μια θηκη. Καλα Tempered glass επιβαλεται. Τώρα ολο το σύνολο μαζί με dbrand ειναι πολυ ακριβο, και εγω το σκεφτομαι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε κάνα καλώδιο να μου προτείνεται για φόρτιση καθώς μου κόπηκε το δικό του ??? Προσπάθησα να παραγγελιών κάνα δυο από Amazon αλλά δεν το στέλνουν Ελλαδα.

Φυσικά να υποστηρίζει fast charge .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

εγω ψηνομαι για slickwraps leather edition και rhino shield combo σαν ιδανικο αλλα μιλαμε για ακομα πιο ακριβη επιλογη αλλα ισως η καλυτερη.

πχ αυτο:

https://www.google.gr/search?q=nexus+6p+slickwraps+leather&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiT8suVq8bPAhVF1hoKHcZoAsoQ_AUICCgB&biw=1920&bih=960#imgrc=r4fH96ck_McykM%3A

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχετε κάνα καλώδιο να μου προτείνεται για φόρτιση καθώς μου κόπηκε το δικό του ??? Προσπάθησα να παραγγελιών κάνα δυο από Amazon αλλά δεν το στέλνουν Ελλαδα.

Φυσικά να υποστηρίζει fast charge .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Για fast charge δεν εχει σημασια το καλωδιο αλλα το μπρικακι που μπαινει στην πριζα.. οσο για το καλωδιο απ οσα εχω διαβασει εδω πρεπει να ειναι καλης ποιοτητας για να εισαι safe.

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

 

Για fast charge δεν εχει σημασια το καλωδιο αλλα το μπρικακι που μπαινει στην πριζα.. οσο για το καλωδιο απ οσα εχω διαβασει εδω πρεπει να ειναι καλης ποιοτητας για να εισαι safe.

 

εννοείται παίζει ρόλο το καλώδιο.

 

Παιδιά έχετε κάνα καλώδιο να μου προτείνεται για φόρτιση καθώς μου κόπηκε το δικό του ??? Προσπάθησα να παραγγελιών κάνα δυο από Amazon αλλά δεν το στέλνουν Ελλαδα.

Φυσικά να υποστηρίζει fast charge .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

 

δες αυτό εδώ

 

http://www.banggood.com/BlitzWolf-3A-USB-Type-C-to-Type-C-Data-Cable-1m3_33ft-Reversible-Nickel-plated-Plug-p-1050270.html?rmmds=search

Link to comment
Share on other sites

εννοείται παίζει ρόλο το καλώδιο.

 

Οντως; αν εννοεις απο αποψη ποιοτητας ναι αλλα περα απο αυτο τι ρολο παιζει (στα micro usb απ οσο ξερω δεν επαιζε ρολο).

Τεσπα, δεν ειμαι σιγουρος οποτε σορρυ αν παραπληροφορησα!

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

 

Οντως; αν εννοεις απο αποψη ποιοτητας ναι αλλα περα απο αυτο τι ρολο παιζει (στα micro usb απ οσο ξερω δεν επαιζε ρολο).

Τεσπα, δεν ειμαι σιγουρος οποτε σορρυ αν παραπληροφορησα!

 

το καλώδιο πρέπει να είναι έτσι κατασκευασμένο έτσι ώστε να επιτρέπει να περνάει ρεύμα 3Α. αυτό ισχύει και στα micro usb και παντού. υπάρχουν διάφορα είδη καλωδίων. τα φτηνιάρικα από ebay πχ με το ζόρι βγάζουν 1.2a. και είναι και αμφίβολη η ποιότητά τους.

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Πήρα έναν φορτιστή αυτοκινήτου blitzwolf για το Huawei μου και έπαθα πλάκα. Έχει δύο θύρες. Μία "κανονική" και μία type C. Με το μαμά καλώδιο, φόρτιζε σφαίρα. Αν το ήξερα θα κοιτούσα και το παραπάνω καλώδιο.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η blitzwolf έχει πολύ καλά προιόντα και εξαιρετικής ποιότητας. έχω τα παρακάτω για το 5x μου και τα προτείνω:

 

1.φορτιστής αυτοκινήτου

2.καλώδιο type c σε type a

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ , δεν την ήξερα την συγκεκριμένη εταιρεία και μιας και είδα ότι την χρησιμοποιείς και είσαι ευχαριστημένος θα προχωρήσω στην παραγγελία και καλωδιου και φορτιστής αυτοκίνητου .

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ , δεν την ήξερα την συγκεκριμένη εταιρεία και μιας και είδα ότι την χρησιμοποιείς και είσαι ευχαριστημένος θα προχωρήσω στην παραγγελία και καλωδιου και φορτιστής αυτοκίνητου .

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

χρησιμοποίησε και αυτόν τον κωδικό '12blitzw' για 10% έκπτωση σε όλα τα προϊόντα blitzwolf

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα παρω αυτή τη θηκη+προστασια,ειναι καλη η προστασια?http://www.e-experts.gr/spigen-nexus-6p-screen-protector-crystal-sgp11794-p-6548.html

http://www.e-experts.gr/spigen-nexus-6p-case-rugged-armor-sgp11797-p-6173.html.θελω να είναι από το ιδιο κατάστημα λογω μεταφορικων.αν εχετε κατι άλλο να προτείνετε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα παρω αυτή τη θηκη+προστασια,ειναι καλη η προστασια?http://www.e-experts.gr/spigen-nexus-6p-screen-protector-crystal-sgp11794-p-6548.html

http://www.e-experts.gr/spigen-nexus-6p-case-rugged-armor-sgp11797-p-6173.html.θελω να είναι από το ιδιο κατάστημα λογω μεταφορικων.αν εχετε κατι άλλο να προτείνετε?

 

Για την rugged armor μονο τα καλυτερα θα σου πω..ειναι πολυ καλη θηκη, δεν εινια κανενα θηριο που να κανει τεραστιο το κινητο για μενα απο τις καλυτερες θηκες. Τωρα για την οθονη αυτο που μας δειχνεις ειναι προστατευτικο οθονης και οχι γυαλι (υποψην) εγω προτιμω το tempered glass απο τα απλα screen protectors.

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τη spigen rugged armor έχω και είναι από τις πολύ καλές θήκες για το κινητό μας γιατί παρέχει αρκετή προστασία. Όμως προστασία οθόνης δεν έχω βάλει εδώ και τέσσερις μήνες που έχω το κινητό. Γρατζουνιά δεν υπάρχει γιατί το προσέχω. Κανένα τζαμάκι, ακόμα και από τα πιο ακριβά που έχω δοκιμάσει, δεν έχει την ίδια αίσθηση με το γυμνό γυαλί.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Να ενημερωσω πως πηρα την θηκη απο την Diztronic για το κινητο και ειναι ακρως εξαιρετικη σε ολα της. Περιμενω και μεμβρανες απο την spigen crystal.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Μολις περασα το bamboo skin της dbrand και εχω να πω πως ειναι πανεμορφο.. Με ζορισε λιγο με το μικροφωνο και τα γραμματακια αλλα το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο! Οπως γενικα το σκεφτεται τωρα με το black friday λογικα θα εχουν πολυ καλες τιμες! Edited by MrGeo
Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...