Jump to content

Αξεσουάρ για το Google Nexus 6P (by Huawei)


kai50000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο παρόν θέμα θα συζητάμε για τα αξεσουάρ του Google Nexus 6P.

 

Τα δημοφιλέστερα αξεσουάρ θα προστίθενται εδώ, ώστε να μπορεί ο καθένας να ενημερώνεται εύκολα και γρήγορα.

 

Κανω την αρχη:

 

Θηκη: Spigen Ultra Hybrid Crystal Clear

Προστασια οθονης: intelliGLASS HD Max Coverage

Ανταπτορακια: TechMatte USB-C to Micro USB Adapter

ΟΤG: JOTO USB-C 3.1 Type-C to USB 3.0 Type A

Combo Drive: SanDisk Ultra 128GB Dual USB Drive 3.0

Πολυφορτιστης USB-C: Anker 40W 5-Port USB/USB-C Wall Charger PowerPort 5 USB-C

Aκουστικα: Symphonized NRG 2.0 Premium

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

θα συμφωνήσω με την θηκη και εγω αυτη εχω παρει..τωρα για τα υπολοιπα δεν εχω αποψη..

Ενα ακομα αξεσουαρ που εγω θα παρω ειναι skin της dbrand ;)

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει και εγώ τα περισσότερα από αυτά που προτείνει ο φίλος. Έχουμε καμία προσφορά για πακέτο καλωδίων usb type c-type a να τα πετάξω από εδώ και εκεί να υπάρχουν?

 

Edit Έχει βρει κανείς ανταπτοράκι από C σε Micro που να έχει τρύπα για να μπει στα κλειδιά?

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει και εγώ τα περισσότερα από αυτά που προτείνει ο φίλος. Έχουμε καμία προσφορά για πακέτο καλωδίων usb type c-type a να τα πετάξω από εδώ και εκεί να υπάρχουν?

 

Edit Έχει βρει κανείς ανταπτοράκι από C σε Micro που να έχει τρύπα για να μπει στα κλειδιά?

 

η αληθεια ειναι πως και εγω ψαχνω usb-C to usb-A αλλα σε καλη τιμη μονο απο αμαζον αλλα τα μεταφορικα ειναι χαλια!

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχω παραγγείλει και εγώ τα περισσότερα από αυτά που προτείνει ο φίλος. Έχουμε καμία προσφορά για πακέτο καλωδίων usb type c-type a να τα πετάξω από εδώ και εκεί να υπάρχουν?

 

Edit Έχει βρει κανείς ανταπτοράκι από C σε Micro που να έχει τρύπα για να μπει στα κλειδιά?

 

http://www.amazon.com/TechMatte-Connector-Keychain-Resistor-Approved/dp/B01DEJ7KE2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1460700236&sr=8-1&keywords=USB-C+to+Micro+USB+Adapter+keychain

Link to comment
Share on other sites

όποιος έχει βρει φορτιστη 3amp χωρίς να χρειάζεται ευρωπαϊκό ανταπτορα θα του ήμουν υπόχρεος να βάλει ενα λινκ. επίσης ποσο καιρό κανουν να ερθουν οι αποστολές απο το amazon.com ή amazon.de? ευχαριστώ εκ τον προτερον
Link to comment
Share on other sites

όποιος έχει βρει φορτιστη 3amp χωρίς να χρειάζεται ευρωπαϊκό ανταπτορα θα του ήμουν υπόχρεος να βάλει ενα λινκ. επίσης ποσο καιρό κανουν να ερθουν οι αποστολές απο το amazon.com ή amazon.de? ευχαριστώ εκ τον προτερον

 

Σήμερα ήμουν στο mediamarkt και είδα ότι έχουν φορτιστή της Microsoft 3Α Fast charge, γύρω στο 25 € από ότι θυμάμαι. Ίσως να υπάρχει και στο site.

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Tronsmart-TS-WC1Q-for-Qualcomm-Certified-Quick-Charge-2-0-Rapid-USB-Wall-Charger-for-Asus/32631350178.html?spm=2114.10010108.1000023.15.5S4ek5

 

αυτος λετε να φορτιζει με quick charge?στο xda λεει ενας οτι υποστιριζει quick charge αλλα εγω βλεπω εχει μονο 2amp out

ακυρο δεν ελεγε γι αυτον συγνωμη

Edited by arnaia
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει πάρει κανείς την official θήκη να μου πει τη γνώμη του

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς την official θήκη να μου πει τη γνώμη του

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχουν δύο.

Η μια η διάφανη της Huawei που ειναι μονο πλάτης και ειναι μια χαρά , και η flip την οποία μην την κουμπωσεις ακομα και αν στην χαρίσουν.

Ενω ειναι ομορφη και λειτουργική , απλά ... δεν βγαίνει απο το κινητό ,τουλάχιστον χωρις να κάνεις ζημιά ...

Μπορείς να διαβάσεις σχετικά ψαχνοντας στο google.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο.

Η μια η διάφανη της Huawei που ειναι μονο πλάτης και ειναι μια χαρά , και η flip την οποία μην την κουμπωσεις ακομα και αν στην χαρίσουν.

Ενω ειναι ομορφη και λειτουργική , απλά ... δεν βγαίνει απο το κινητό ,τουλάχιστον χωρις να κάνεις ζημιά ...

Μπορείς να διαβάσεις σχετικά ψαχνοντας στο google.

Όχι φίλε μου καμία από τις δύο εννοώ αυτή που είναι της google πλάτης.

 

http://m.ebay.com/itm/Google-Genuine-Official-Bumper-Soft-TPU-Flannel-Cover-Case-For-Nexus-5X-6P-Black-/181992968752?nav=SEARCH

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου καμία από τις δύο εννοώ αυτή που είναι της google πλάτης.

 

http://m.ebay.com/itm/Google-Genuine-Official-Bumper-Soft-TPU-Flannel-Cover-Case-For-Nexus-5X-6P-Black-/181992968752?nav=SEARCH

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχει βγει και αυτή λοιπόν :p

Μια χαρά είναι .

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει και αυτή λοιπόν :p

Μια χαρά είναι .

Την έχεις;την δοκιμασες;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις;την δοκιμασες;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Oχι, απλα ειχα ξεψαχνισει ολα τα φορουμ για να βρω ποιες θα πάρω.

Κατεληξα σε spigen armor , ringke fusion (αυτη φοράει τώρα ), και πήρα και μια Nillkin Qi ετσι για να υπάρχει και μια flip.

Τη συγκεκριμένη δεν την πήρα επειδή θα εκανε καιρό να μου έρθει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λίγη βοήθεια γιατί χάθηκα. Είμαι σε αναζήτηση Powerbank το οποίο να φορτίζει το nexus 5x ή nexus 6p αλλά και το nexus 6.

Έχω βρεί το ravpower

http://www.ravpower.com/20....0-type-c.html

 

το οποίο έχει quickcharge και θύρα usb type c αλλά δε μπορώ να το βρω πουθενά γιατί στο amazon δεν στέλνουν ελλάδα.

 

Ξέρω ότι ο φορτιστής του usb type c είναι 3Α. Αν βρω powerbank που βγάζει 2Α ή 2,4Α πόσο πιο αργά θα φορτίζει; Θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν το φορτίζω με micro usb Καλώδιο και βάλω ανταποτα σε type c?

 

Γενικά αν το φορτίζω με quick charge φορτιστή με κανονικό καλώδιο και ανταποράκι σε type c θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα? Υπάρχει περίπτωση να καεί κάτι; Γιατί ο benson της google όλους τους φορτιστές που είναι type c Και στην ίδια θύρα δίνουν quick charge του βγάζει off

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια γιατί χάθηκα. Είμαι σε αναζήτηση Powerbank το οποίο να φορτίζει το nexus 5x ή nexus 6p αλλά και το nexus 6.

Έχω βρεί το ravpower

http://www.ravpower.com/20....0-type-c.html

 

το οποίο έχει quickcharge και θύρα usb type c αλλά δε μπορώ να το βρω πουθενά γιατί στο amazon δεν στέλνουν ελλάδα.

 

Ξέρω ότι ο φορτιστής του usb type c είναι 3Α. Αν βρω powerbank που βγάζει 2Α ή 2,4Α πόσο πιο αργά θα φορτίζει; Θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν το φορτίζω με micro usb Καλώδιο και βάλω ανταποτα σε type c?

 

Γενικά αν το φορτίζω με quick charge φορτιστή με κανονικό καλώδιο και ανταποράκι σε type c θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα? Υπάρχει περίπτωση να καεί κάτι; Γιατί ο benson της google όλους τους φορτιστές που είναι type c Και στην ίδια θύρα δίνουν quick charge του βγάζει off

 

Αν θελεις δες το xiaomi mi pro powerbank με την usb-c θηρα..το ζαχαρωνω και εγω αλλα εχω powerbank που κανει την δουλεια του εξαιρετικα.

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω σημερα παρελαβα την speck για το 6p ειναι απο τις καλυτερες θηκες που ειχα σε ποιοτητα και προστασια μαζι με την UAG.
Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά, όσον αφορά το θέμα θήκη έχω τις παρακατω:

 

*Huawei original hard snapon Case( πολύ όμορφη λεπτή δεν κάνει ζημιά στο μπες βγαις αλλά δεν προστατεύει και πολύ το κινητό, επίσης προσιτή τιμή)

*Spigen Rugged armor ( υπέροχη θηκη σε όλα, Πο εμφάνιση τιμή και προστασία ότι καλύτερο επίσης δεν πιάνει δαχτυλιες)

*Rearth Ringke Fusion ( Επίσης υπέροχη θηκη ίσως ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε όλα τα κινητά μου απο όλες τις απόψεις την είχα στο v10 μου μου έπεσε από 1,5 μέτρο σε τσιμέντο άγριο και ούτε σημάδι στην θήκη βρήκα )

*Google Case original bu adopted (πολύ σφιχτή στο μπες βγαις επίσης λερώνει εύκολα ή γκρι που έχω , πιάνει πολύ χώρο μέσα στην οθόνη και σηκώνει το τζαμακι και δεν μπορείς να κάνεις print screen. Κακη αγορά μιας και κοστησε 40€)

 

Αυτα παιδιά, επίσης σκέφτομαι να αγοράσω την supcase unicorn beattle, την έχει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω θελω την βοηθεια σας για tempered glass, και ναι ξερω πως στο "επισημο" θεμα εχουν μιλησει αρκετα ατομα.. Αλλα εδω που ειναι για τα αξεσουαρ τπτ.. Εγω εχω παρει απο eshop 2 φορες το γυαλι της blue star και εχω απογοητευτει απο την ποιοτητα του.. Γενικα εψαχνα να βρω της nillkin που ειχα στα περισσοτερα κινητο μου και ηταν λεπτη με αψογη εφαρμογη και καλη ποιοτητα, αλλα μετα απο 2 αποτυχημενες παραγγελιες τα παρατησα.

Εχει κανενας να προτεινει καμια αλλη;

 

EDIT: Υπαρχει γυαλι για την καμερα, ρωταω γιατι νομιζω πως εχω δει να το διαφημιζει η nillkin.

Edited by MrGeo
Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εδώ , δύο αποτυχημένες τοποθετήσεις γυαλιού δεν εφάρμοζαν καλά σε σημεία και τελικά πήρα από best price ένα newtop το οποίο προφανώς ανώνυμο και φθηνό αλλά άψογη εφαρμογή και κενό για τους κλασικούς αισθητήρες
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
μεταξυ των dbrand skins και της spigen thin fit τι θα προτιμουσατε?

 

Dbrand με τα 1000 ειχα παρει σκιν για το Μ8 και ειχα πολυ καλη εμπειρια.. Τωρα για την Fit δεν εχω αποψη γιατι δεν την εχω παρει αλλα ουτε προκειται.

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Dbrand με τα 1000 ειχα παρει σκιν για το Μ8 και ειχα πολυ καλη εμπειρια.. Τωρα για την Fit δεν εχω αποψη γιατι δεν την εχω παρει αλλα ουτε προκειται.

την πηρα εγω τελικα.

αρκετα λεπτη, προσθετει ελαχιστο ογκο στο κινητο, με καλο grip.

το μονο σπαστικο so far ειναι το χωρισμα της θηκης μεταξυ power και volume buttons.

Link to comment
Share on other sites

την πηρα εγω τελικα.

αρκετα λεπτη, προσθετει ελαχιστο ογκο στο κινητο, με καλο grip.

το μονο σπαστικο so far ειναι το χωρισμα της θηκης μεταξυ power και volume buttons.

Με γειες λοιπον..

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμασει κανέις το RhinoShield CrashGuard Bumper :

https://rhinoshield.io/products/nexus-6p-bumper-case?variant=10451840449

 

Δεν είμαι κατοχος ακομά του κινητου αλλα θα γίνω άμεσα μεχρι το τελος της εβδομαδας :D και έχω αρχισει να κοιταω και καμια θήκη. Απλα το κινητο ειναι πανεμορφο και δεν θελω να χασω καθολου στη αισθηση του υλικου και εμφανισης. Σκεφτομαι να βάλω μονο tempered glass αλλα επειδη διαβάζω οτι ειναι πολυ ευαισθητο δεν ξερω τι να κανω.

 

Ψηνομαι να παραγείλω το Bumper αλλα κ αυτο μου φαινεται λιγο ογκοδες γυρω γύρω , το έχει δοκιμασει κανεις να μου πει σε σχεση με την Spigen Ultra Hybrid Crystal Clear αν δινει καλυτερη αισθηση.

 

Υπαρχει καμια ακόμα πιο λεπτη διαφανησς θήκη απο τη spigen?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...