Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια σε μενα δεν μ ηρθε ακομη η ενημερωση ασφαλειας του Σεμπεβριου σε S7 με κυπριακη ελληνικη ROM συμφωνα με την samsung. τι να κανω ;

Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Νομίζω δε γίνεται αυτό που ζητάς μέσω της συσκευής. Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που σου δίνουν τη δυνατότητα αυτή στις ρυθμίσεις τους, όπως το Viber. Όχι όμως το messenger απ όσο ξέρω.

 

Δεν το έβρισκα στις ρυθμίσεις του messenger γιαυτό έγραψα εδώ μήπως κάποιος ξέρει... ευχαριστώ πάντως για την γρήγορη απάντηση σου :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έβρισκα στις ρυθμίσεις του messenger γιαυτό έγραψα εδώ μήπως κάποιος ξέρει... ευχαριστώ πάντως για την γρήγορη απάντηση σου :)

Μπα, επιβεβαιώνω κι εγώ δεν υπάρχει αυτό που έψαχνες.. Δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πλεον νεος κατοχος s7 edge στα 569 ευρω απο public και κερδισα και στο διαγωνισμο της samsung τα iconx .. τα εχει κανεις; Λενε τιποτα;
Link to comment
Share on other sites

Και εγω πλεον νεος κατοχος s7 edge στα 569 ευρω απο public και κερδισα και στο διαγωνισμο της samsung τα iconx .. τα εχει κανεις; Λενε τιποτα;

 

Πως το πήρες τόσο; Εγώ το βλέπω τώρα στα 699 ευρω στο public .

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Ανά διαστήματα παίζουν διάφορες προσφορές στα s7. Εγώ το πήρα με ανανέωση συμβολαίου και έξτρα 200 ευρώ επιδότηση από βοντα χωρίς να αλλάξω πρόγραμμα
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ανά διαστήματα παίζουν διάφορες προσφορές στα s7. Εγώ το πήρα με ανανέωση συμβολαίου και έξτρα 200 ευρώ επιδότηση από βοντα χωρίς να αλλάξω πρόγραμμα

 

Και εγώ έτσι το πήρα, 352 επιδότηση για ανανέωση συμβολαίου, +200 υπερεπιδοτηση για την συγκεκριμένη συσκευή και εβαλα από την τσέπη μου μόνο 47 ευρώ. Είχε τότε 599

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι το πήρα, 352 επιδότηση για ανανέωση συμβολαίου, +200 υπερεπιδοτηση για την συγκεκριμένη συσκευή και εβαλα από την τσέπη μου μόνο 47 ευρώ. Είχε τότε 599

 

Εντάξει εγώ είχα τα μισά επιδότηση και πήγαινα για το s6 που έχει και η γυναίκα μου όπου και αυτή είναι πολύ καλή συσκευή και μου λένε γιατί όχι το 7 που θα σου βγει και πιο φτηνά???? και έτσι έγινε. Βασικά μετά τα χάλια του g4 με τα bootloop μια χαρά μου έτυχε.....

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα λίγο το θέμα με τα κωληματα στα παιχνίδια. Δεν ξέρω αν ασχολείστε με το gaming... Σε ξένα φόρουμ αντιμετωπιζουν και άλλοι αρκετά προβλήματα με κωληματα στα παιχνίδια. Έχουν κάποιες λύσεις, τις έκανα αλλά προκοπή πάλι δεν βρήκα. Η τελευταία λύση είναι η επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Εγώ έχω τον exynos. Έναν από τους πιο ισχυρούς επεξεργαστές και αντιμετωπίζει αρκετά προβλήματα στο gaming! Απλά απαράδεκτο.

Έχεις κάνεις άλλος lag σε παιχνίδι;

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα λίγο το θέμα με τα κωληματα στα παιχνίδια. Δεν ξέρω αν ασχολείστε με το gaming... Σε ξένα φόρουμ αντιμετωπιζουν και άλλοι αρκετά προβλήματα με κωληματα στα παιχνίδια. Έχουν κάποιες λύσεις, τις έκανα αλλά προκοπή πάλι δεν βρήκα. Η τελευταία λύση είναι η επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Εγώ έχω τον exynos. Έναν από τους πιο ισχυρούς επεξεργαστές και αντιμετωπίζει αρκετά προβλήματα στο gaming! Απλά απαράδεκτο.

Έχεις κάνεις άλλος lag σε παιχνίδι;

 

αν και τα μονα παιχνιδια που παιζω στο κινητο ειναι to candy crash και το Real racing 3 , δεν εχω κανενα κολημα. ειδικα το ραλακι το παιζω και πιο πολυ απο το candy και το μονο μου παραπονο ειναι οτι τελειωνει την μπαταρια (λογικο).

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόνο το real racing παίζω. Και εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα την τελευταία βδομάδα παρουσιάστηκαν κάποια μικρο κολλήματα
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα λίγο το θέμα με τα κωληματα στα παιχνίδια. Δεν ξέρω αν ασχολείστε με το gaming... Σε ξένα φόρουμ αντιμετωπιζουν και άλλοι αρκετά προβλήματα με κωληματα στα παιχνίδια. Έχουν κάποιες λύσεις, τις έκανα αλλά προκοπή πάλι δεν βρήκα. Η τελευταία λύση είναι η επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Εγώ έχω τον exynos. Έναν από τους πιο ισχυρούς επεξεργαστές και αντιμετωπίζει αρκετά προβλήματα στο gaming! Απλά απαράδεκτο.

Έχεις κάνεις άλλος lag σε παιχνίδι;

 

Κανενα προβλημα κι εδω,μαλιστα με βαρια παιχνιδια τυπου Asphalt 8,Need for Speed κλπ...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματάκι με την εφαρμογή του messenger το οποίο μου το εμφάνισε από την αρχή που εγκατέστησα την εφαρμογή (είμαι νέος κάτοχος του κινητού). Όταν βλέπω μια φωτογραφία στο facebook app σε fullscreen και πατάω τις 3 τελείες πάνω δεξιά ή παρατεταμένο πάτημα πάνω της ώστε να μου βγάλει την επιλογή "share external" και να τη στείλω σε κάποιον στο messenger μου εμφανίζει το παρακάτω error

 

http://i66.tinypic.com/30hlpfr.jpg

 

Δοκίμασα να δώσω και full permissions σε facebook και messenger μηπως έφταιγε κάτι τέτοιο αλλά το εμφανίζει και πάλι.

Καμιά ιδέα;

Edited by metalmike
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματάκι με την εφαρμογή του messenger το οποίο μου το εμφάνισε από την αρχή που εγκατέστησα την εφαρμογή (είμαι νέος κάτοχος του κινητού). Όταν βλέπω μια φωτογραφία στο facebook app σε fullscreen και πατάω τις 3 τελείες πάνω δεξιά ή παρατεταμένο πάτημα πάνω της ώστε να μου βγάλει την επιλογή "share external" και να τη στείλω σε κάποιον στο messenger μου εμφανίζει το παρακάτω error

 

http://i66.tinypic.com/30hlpfr.jpg

 

Δοκίμασα να δώσω και full permissions σε facebook και messenger μηπως έφταιγε κάτι τέτοιο αλλά το εμφανίζει και πάλι.

Καμιά ιδέα;

Το ίδιο συμβαίνει κι εμένα, (κάτοχος Xperia Z3), μάλλον κάτι κάνανε στην εφαρμογή του Facebook στην τελευταία αναβάθμιση

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Φίλε jmarousakis ευχαριστώ για το feedback. Έκανα report το πρόβλημα, για να δούμε...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, τα μισα stock widget δεν λειτουργουν με apex ξερει κανεις γιατι?:confused:

Έτσι είναι Χρόνια τώρα. Τα περισσότερα stock widget της Samsung δεν είναι συμβατά εκτός TW launcher.

 

 

 

*SM-G930F*

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι Χρόνια τώρα. Τα περισσότερα stock widget της Samsung δεν είναι συμβατά εκτός TW launcher.

 

 

 

*SM-G930F*

 

Σε nova λειτουργουν ωστοσο, γι αυτο παραξενευτηκα. Κριμα

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια του προβλήματος με τα κολλήματα στα παιχνίδια. Σήμερα είχα χρόνο και πήγα στην Samsung. Αν και το κινητό έχει ασφάλεια από τον Κωτσοβωλο παρεκαμψα λίγο την διαδικασία και το πήγα μόνος μου. Τους ανέφερα το πρόβλημα. Μου είπαν ότι για αρχή μπορείς να κάνεις κάτι μόνος σου και αν δεν φτιάξει τότε να τους το πάω. Μου πρότειναν hard reset και wipe data factory reset και wipe cache partition. Μου εξήγησαν πως γίνεται και ότι Θα πρέπει να κάνω back up τα αρχεία γιατί θα χαθούνε. Ειδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

Σε nova λειτουργουν ωστοσο, γι αυτο παραξενευτηκα. Κριμα

 

Όντως λειτουργούν με Nova. Γιατί δε βάζεις Nova όμως; Είχα κι εγώ Apex παλιότερα αλλά πλέον ο Nova κατ'εμε είναι αρκετά ανώτερος αν και είναι παρόμοιοι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτωμαι πολυ σοβαρα να δωσω το S7 και να παρω το 1+3 λογο δυο καρτων απλα φοβαμαι οτι θα το μετανοιωσω οχι σαν αποδοση απλα οτι θα χασω σιγουρα .σε καμερα και το πιο σημαντικο για μενα.την.αδιαβροχοποιηση....

οχι οτι το εχω βαλει ποτε σε νερο απλα σε απλη βροχη εισαι καλυμενος με το s7 ενω το αλλο πρεπει νατο προφυλαξεις με καθε δυνατο τροπο...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτωμαι πολυ σοβαρα να δωσω το S7 και να παρω το 1+3 λογο δυο καρτων απλα φοβαμαι οτι θα το μετανοιωσω οχι σαν αποδοση απλα οτι θα χασω σιγουρα .σε καμερα και το πιο σημαντικο για μενα.την.αδιαβροχοποιηση....

οχι οτι το εχω βαλει ποτε σε νερο απλα σε απλη βροχη εισαι καλυμενος με το s7 ενω το αλλο πρεπει νατο προφυλαξεις με καθε δυνατο τροπο...

 

Κατσε στα αυγα σου...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...