Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ισχυει αυτο που λες...Μια χαρα δουλευει το internet κατα την διαρκεια της κλησης...

Εμένα πάντως με Vodafone όταν μιλάω δεν παίζει internet. Και έχω και red1

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα 10 δεν τρεχει το smart switch...και εγω εχω θεμα με τα 10 αρια...

 

ειδα ενα βιντεο που το ετρεχε κανονικα αλλα δεν εδειχνε πως το εγκατεστησε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κατέβασα από εδώ http://www.samsung.com/global/download/smartswitchwin/ και παίζει μια χαρά σε 10αρια 64bit. Δεν έκανα τίποτα το ιδιαίτερο κατά την εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κατέβασα από εδώ http://www.samsung.com/global/download/smartswitchwin/ και παίζει μια χαρά σε 10αρια 64bit. Δεν έκανα τίποτα το ιδιαίτερο κατά την εγκατάσταση.

 

Επιβεβαιώνω και γω.Μια χαρά τρέχει σε Win10 64bit και σε μένα.Ούτε εγώ έκανα κάτι ιδιαίτερο.Απλή εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια τι χαλια σελφι βγαζει? Οσο τραβαγε το g4 μπροστα τραβαει το s7 πισω... εχω την εντυπωση οτι εχει πολυ χαμηλη ευκρινια.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.μπορειτε να αναφέρετε σας παρακαλώ αν όλα τα s7 που έχετε πάρειαπο Σκρουτζ,είναι made in Korea?Ή έχετε αγοράσει και made in Vietnam και made in China?

Και τέλος εκτός απ το imei μέσω επικοινωνίας με Samsung ,υπάρχει τρόπος να καταλάβουμε απ τους κωδικούς του κουτιού εξωτερικά ,αν είναι unbranded εντελώς η συσκευή και χώρα προορισμού?

Edited by pakitgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.μπορειτε να αναφέρετε σας παρακαλώ αν όλα τα s7 που έχετε πάρειαπο Σκρουτζ,είναι made in Korea?Ή έχετε αγοράσει και made in Vietnam και made in China?

Και τέλος εκτός απ το imei μέσω επικοινωνίας με Samsung ,υπάρχει τρόπος να καταλάβουμε απ τους κωδικούς του κουτιού εξωτερικά ,αν είναι unbranded εντελώς η συσκευή και χώρα προορισμού?

Έχω S7 made in Vietnam, με ιταλική ρομ

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια τι χαλια σελφι βγαζει? Οσο τραβαγε το g4 μπροστα τραβαει το s7 πισω... εχω την εντυπωση οτι εχει πολυ χαμηλη ευκρινια.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο samsung apps υπάρχει ένα app Που λέγεται samsung selfie. Το δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριςτω παιδια. Περιμενω να δω και απο αλλους κατόχους αν υπαρχει κανενα made in Korea,που να εχει αγοραστεί απο Σκρουτζ.

Τα αυτοκόλλητα ασφαλείας των κουτιών σας, ηταν τα μεγάλα που γράφουν European SIM card only?το αναφέρω γιατι υπαρχει θεμα με τα δήθεν σφραγισμένα,λογω των μαϊμού αυτοκόλλητων απο Κίνα. Άρα πως μπορει να ειναι σίγουρος κάποιος οτι δεν εχει ανοιχτεί η συσκευασία για οποιοδήποτε λογο,οπως επιστροφή απο αλλον πελάτη,επισκευασμένο κτλ.

Τέλος, ποιο κατάστημα απο Σκρουτζ προτείνετε ως το πιο αξιόπιστο για αγορά απο μακρυά και που δεν θα προσπαθήσει να κοροϊδέψει τον πελάτη για οποιοδήποτε λογο;γιατι εχω διαβάσει σημεία και τέρατα για τις πονηριές που κανουν σε μερικούς.

Σας ευχαριςτω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κατέβασα από εδώ http://www.samsung.com/global/download/smartswitchwin/ και παίζει μια χαρά σε 10αρια 64bit. Δεν έκανα τίποτα το ιδιαίτερο κατά την εγκατάσταση.

Πάλι δεν δουλεύει , μήπως έχει κάποιος άλλος καμία ιδέα ;

 

Sent from Samsung Galaxy S7 Silver Titanium

Link to comment
Share on other sites

Πάλι δεν δουλεύει , μήπως έχει κάποιος άλλος καμία ιδέα ;

 

Sent from Samsung Galaxy S7 Silver Titanium

 

είχαν και άλλοι το πρόβλημα! και λύθηκε με εγκατάσταση παλιότερης έκδοσης του smart switch (μετά γίνεται update κανονικά) είχαν ανεβάσει και λινγκ (την έκδοση που γίνεται εγκατάσταση) για όποιον αντιμετωπίζει πρόβλημα, κάνε αναζήτηση μήπως το βρεις η κατέβασε από κάποιο host files μια παλιά έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.μπορειτε να αναφέρετε σας παρακαλώ αν όλα τα s7 που έχετε πάρειαπο Σκρουτζ,είναι made in Korea?Ή έχετε αγοράσει και made in Vietnam και made in China?

Και τέλος εκτός απ το imei μέσω επικοινωνίας με Samsung ,υπάρχει τρόπος να καταλάβουμε απ τους κωδικούς του κουτιού εξωτερικά ,αν είναι unbranded εντελώς η συσκευή και χώρα προορισμού?

 

Το πρωτο S7 που ειχα αγορασμενο απο Σκρουτζ, ηταν Ουγγρικη rom made in Korea.....

Αυτο που εχω τωρα,ειναι απο puplic και ειναι made in Vietnam....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Πάλι δεν δουλεύει , μήπως έχει κάποιος άλλος καμία ιδέα ;

 

Sent from Samsung Galaxy S7 Silver Titanium

 

Εχω win 10 x64, και ειχα και εγω προβλημα με την τελευταια εκδοση του SmartSwitch. Ξεκινησα λοιπον να εγκαθιστω μια μια τις προηγουμενες εκδοσεις, απο την πιο προσφατη στην πιο παλια. Τελικα επαιξε με την παρακατω. Δεν δοκιμασα να ξανακανω update, μιας και οτι παιζει δεν το πειραζουμε. Ελπιζω να βοηθησα.

 

http://www.filehorse.com/download-samsung-smart-switch/27298/

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια τι χαλια σελφι βγαζει? Οσο τραβαγε το g4 μπροστα τραβαει το s7 πισω... εχω την εντυπωση οτι εχει πολυ χαμηλη ευκρινια.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μην το παλεύεις άδικα έτσι όπως τα λες είναι. Είχα το g4 πριν αλλά εκτός από φωτογραφίες δεν το εμπιστευόμουν και για τίποτα άλλο.

Το s7 καλό χρυσό με καλή γενικά κάμερα αλλά δεν λες ότι αντικαθιστά την φωτογραφική σου....

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Στο samsung apps υπάρχει ένα app Που λέγεται samsung selfie. Το δοκίμασες?

 

Φιλε μου στο Galaxy Apps (φανταζομαι αυτο εννοεις) που εψαξα εγω δεν βρηκα εφαρμογη Samsung Selfie.. Ειμαι με nougat δεν ξερω αν φταιει αυτο.. :/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...Μόλις απέκτησα ένα s7..Έχω ένα θέμα με το σήμα..Είμαι συνδρομητής Wind και όταν έχω 4g η κεραία δείχνει μετά βίας 1γραμμή..Όταν το πάω 2g/3g είμαι κομπλέ..τι παίζει;Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου στο Galaxy Apps (φανταζομαι αυτο εννοεις) που εψαξα εγω δεν βρηκα εφαρμογη Samsung Selfie.. Ειμαι με nougat δεν ξερω αν φταιει αυτο.. :/

 

θα το ψάξω αύριο φίλε να σου πω γιατί δεν μπορώ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...Μόλις απέκτησα ένα s7..Έχω ένα θέμα με το σήμα..Είμαι συνδρομητής Wind και όταν έχω 4g η κεραία δείχνει μετά βίας 1γραμμή..Όταν το πάω 2g/3g είμαι κομπλέ..τι παίζει;Ευχαριστώ

 

Και γιατί να φταίει το κινητό και όχι η κάλυψη της wind? ;)

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να φταίει το κινητό και όχι η κάλυψη της wind? ;)

Γιατί το προηγούμενο κινητό είχε σήμα καμπάνα και της συζύγου επίσης, τώρα που τα βάζω δίπλα δίπλα..Το έβαλα σε 2g/3g κι έχει φουλ..Για να εξηγουμαι όταν λέω σήμα εννοώ το απλό (έχω wifi κι όχι δεδομένα )..όταν κλείνω wifi κι ενεργοποιεί 4gδεδομένα είμαι πάλι κομπλέ..

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή λέγεται rear cam selfie και αναφέρεται στην πίσω κάμερα, το οποίο είχα ξεχάσει. Υποθέτω λοιπόν δεν σε καλύπτει σε αυτό που είπες...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το προηγούμενο κινητό είχε σήμα καμπάνα και της συζύγου επίσης, τώρα που τα βάζω δίπλα δίπλα..Το έβαλα σε 2g/3g κι έχει φουλ..Για να εξηγουμαι όταν λέω σήμα εννοώ το απλό (έχω wifi κι όχι δεδομένα )..όταν κλείνω wifi κι ενεργοποιεί 4gδεδομένα είμαι πάλι κομπλέ..

 

Μόλις έκανα τεστ με μια εφαρμογή για τα dbm του σήματος:

με 2G -65(τέλειο),

με 3g -91 (καλό ,2-3γραμμες),

με 2g/3g (auto) -85(πολύ καλό ,3-4γραμμες),

το κακό είναι με 2g/3g/4g (auto) -117 (κακό, 0-1γραμμες)..

Το κινητό το πήρα προχθές..Να παίζει θέμα κεραίας (αλλά θα είχε γενικά πρόβλημα )..?Το προηγούμενο Huawei honor 6, έπιανε καμπάνα..Και της γυναίκας μου (Sony xperia)παίζει μεταξύ 65-80dbm..Να το επιστρέψω με doa?

Link to comment
Share on other sites

η nougat πολυ δυσκοιλια μαλλον θα αργησει να ερθει . Κατι ακουστηκε οτι θα ερθει απο τον Απριλιο και μετα εως Ιουνιο :lol: (δεν μιλαω για την BTU , μαλλον για πειραματοζωα ψαχναν) Edited by lambgeo
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...