Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή απάντηση δεν πήρα ακόμα στο τοπικ του s7 edge,σας λειτουργεί το service menu με τη nougat πληκτρολογώντας *#0011# ?

Ναι! Δουλεύει.. Δοκίμασε να κάνεις wipe cache απο recovery.

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι! Δουλεύει.. Δοκίμασε να κάνεις wipe cache απο recovery.

Δεν παίζει δυστυχώς

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Εγω το κανα wipe cache και τωρα δουλευει ενω πριν οχι.

Να ξαναφλασαρω τη Ρόμ?

Ωστόσο δεν εκανα format factory reset και μαλλον αυτο θα φταίει .

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το factory reset και βλεπεις.

Κάτι δεν παει καλα με το recovery.Πατωντας τα 3 κουμπιά γράφει updating system και μετα δείχνει το ανθρωπακί του android πεσμένο κάτω με τρίγωνο θαυμαστικό .Μετα πατώ τα 3κουμπια πάλι και εμφανίζεται κανονικά το μενου του OEM recovery.Κανω wipe cache αλλά τιποτε...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος τωρα που περασα την αγγλικη 7 και εχω περασει τις εφαρμογες, να κανω ας πουμε φορματ μονο στο λειτουργικο να καθισει σωστα? Οχι οτι εχω προβλημα αλλα για προληπτυκους λογους. Δεν ξερω αν γινετε ομως αυτο που ζηταω.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος τωρα που περασα την αγγλικη 7 και εχω περασει τις εφαρμογες, να κανω ας πουμε φορματ μονο στο λειτουργικο να καθισει σωστα? Οχι οτι εχω προβλημα αλλα για προληπτυκους λογους. Δεν ξερω αν γινετε ομως αυτο που ζηταω.

Όχι δεν γίνεται αυτό. Με το format θα χαθούν όλα.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν παει καλα με το recovery.Πατωντας τα 3 κουμπιά γράφει updating system και μετα δείχνει το ανθρωπακί του android πεσμένο κάτω με τρίγωνο θαυμαστικό .Μετα πατώ τα 3κουμπια πάλι και εμφανίζεται κανονικά το μενου του OEM recovery.Κανω wipe cache αλλά τιποτε...

Eτσι κανει και σε μενα δεν ειναι προβλημα ,εκεινει την ωρα περiμενει να του δωσεις εντολη.Απλα περιμενεις μερικα δευτερολεπτα χωρις να πατησεις τιποτα και μετα μπαινει μονο του σε recovery mode.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα απο εχθες nugat λοιπον να πω οτι δεν τρελαθηκα αλλα ισως ειναι και ιδεα μου θελω χρονο ισως να το συνηθησω εβαλα την ρομ εσβησαν ολα μονα τους δεν εκανα κατι αλλο clear cache κτλ δεν ξερω ειναι απαρετιτο αυτο? αν ειναι να το κανω οι ειδοποηεισης στην lock screan ειναι πολυ μικρες ξερει κανεις αν μεγαλωνουν?
Link to comment
Share on other sites

Στο Smart Switch μου ήρθε μια αναβάθμιση κοντά στα 2gb. Λογικά θα είναι η nougat. Το κινητό φοράει Ιταλική unbranded rom. Όποτε όσοι δυσκολεύεστε να περάσετε την Αγγλική για να πάρετε γρήγορα την αναβάθμιση, ρίξτε πρώτα μια ματιά στο SS.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω μια ερώτηση ως ψιλοκαινουριος στα adroid (5 μήνες)

 

επειδη αυτή τη στιγμή το S7 που έχω λειτουργει άψογα, θα έχω κάποιο πρόβλημα στο μέλλον αν δεν περάσω τη Nougat;

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω μια ερώτηση ως ψιλοκαινουριος στα adroid (5 μήνες)

 

επειδη αυτή τη στιγμή το S7 που έχω λειτουργει άψογα, θα έχω κάποιο πρόβλημα στο μέλλον αν δεν περάσω τη Nougat;

 

όχι φίλε μου κανένα πρόβλημα (βασική προϋπόθεση = δεν βάζεις "περίεργες" εφαρμογές εκτός playStore, και φυσικά διαβάζεις τα permission που θέλουν κάποιες "περίεργες" εφαρμογές εντός playstore κατά την εγκατάσταση)

Link to comment
Share on other sites

Το Smart Switch σε Win 10 δεν τρέχει? Τουλάχιστον σε εμένα δεν δουλεύει σωστά..

 

Το τρεχω σε win8. Δες μηπως θελει αναβαθμιση το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα απο εχθες nugat λοιπον να πω οτι δεν τρελαθηκα αλλα ισως ειναι και ιδεα μου θελω χρονο ισως να το συνηθησω εβαλα την ρομ εσβησαν ολα μονα τους δεν εκανα κατι αλλο clear cache κτλ δεν ξερω ειναι απαρετιτο αυτο? αν ειναι να το κανω οι ειδοποηεισης στην lock screan ειναι πολυ μικρες ξερει κανεις αν μεγαλωνουν?

Εμενα πιο μεγάλες φαίνονται οι ειδοποιήσεις απ ότι με ΜΜ

 

Sent from my Galaxy s7 gold

adad6b1c8e91a87b0e045a10d2c0b587.jpg δεν την λες και μικρή δηλαδή την ειδοποίηση...

Edited by panos_27
Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε μου κανένα πρόβλημα (βασική προϋπόθεση = δεν βάζεις "περίεργες" εφαρμογές εκτός playStore, και φυσικά διαβάζεις τα permission που θέλουν κάποιες "περίεργες" εφαρμογές εντός playstore κατά την εγκατάσταση)

 

Ευχαριστώ νομίζω ότι κατάλαβα, αν και ακόμα δεν γνωρίζω τι μπορει να μου ζητησει ένα app από το playstore που να κολλήσει στην έκδοση του android.

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ νομίζω ότι κατάλαβα, αν και ακόμα δεν γνωρίζω τι μπορει να μου ζητησει ένα app από το playstore που να κολλήσει στην έκδοση του android.

 

στην 6 (android) οι ΔΩΡΕΆΝ εφαρμογές που θέλουν permissions σε phone & contact θέλουν προσοχή, οι επί πληρωμή ίσως το θέλουν για έλεγχο της άδειας χρήσης (κακώς! αλλά OK) δυστυχώς έχοντας την αδεια μπορούσαν - μπορούν να κάνουν αλλαγές και στο σύστημα = προβλήματα, στην 7 άλλαξε και δεν μπορούν να κάνουν αλλαγές τόσο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Στο Smart Switch μου ήρθε μια αναβάθμιση κοντά στα 2gb. Λογικά θα είναι η nougat. Το κινητό φοράει Ιταλική unbranded rom. Όποτε όσοι δυσκολεύεστε να περάσετε την Αγγλική για να πάρετε γρήγορα την αναβάθμιση, ρίξτε πρώτα μια ματιά στο SS.

ιταλικη και εδω, δεν εχει ερθει κατι.

στο ss πως μπορει να σου δειξει την αναβαθμσιση; Δεν βλεπω κατι!

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

στην 6 (android) οι ΔΩΡΕΆΝ εφαρμογές που θέλουν permissions σε phone & contact θέλουν προσοχή, οι επί πληρωμή ίσως το θέλουν για έλεγχο της άδειας χρήσης (κακώς! αλλά OK) δυστυχώς έχοντας την αδεια μπορούσαν - μπορούν να κάνουν αλλαγές και στο σύστημα = προβλήματα, στην 7 άλλαξε και δεν μπορούν να κάνουν αλλαγές τόσο εύκολα.

 

Σε ευχαριστώ για την ανάλυση, δεν το ήξερα καθόλου αυτό που ανέφερες.

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

ιταλικη και εδω, δεν εχει ερθει κατι.

στο ss πως μπορει να σου δειξει την αναβαθμσιση; Δεν βλεπω κατι!

Οταν παταω ενημερωση λογισμικουστο SS ,μου βγαζει αυτο: dc8e2ba2d88c351ede03da14bea8e9b9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H PJG που έχεις δεν είναι η τελευταία αναβάθμιση της 6.0.1. Αν από το κινητό πατήσεις "Μη αυτόματη λήψη ενημερώσεων" τι σου εμφανίζει;
Link to comment
Share on other sites

H PJG που έχεις δεν είναι η τελευταία αναβάθμιση της 6.0.1. Αν από το κινητό πατήσεις "Μη αυτόματη λήψη ενημερώσεων" τι σου εμφανίζει;

Απο το κινητο μου εμφανιζειι μια πιο μικρη αναβαθμιση.

f02f488b168bb3db7f70eeab5e8c7536.jpg

Οταν παταω ενημερωση λογισμικουστο SS ,μου βγαζει αυτο: dc8e2ba2d88c351ede03da14bea8e9b9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...