Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι μιας και δεν έχω πρότερη εμπειρία από Samsung. Το update σε oreo θα "καθαρίσει" οτιδήποτε υπάρχει στο τηλέφωνο (όπερ πρέπει να κάνω backup κλπ κλπ) ή θα κάτσει όπως π.χ. οι ενημερώσεις ασφαλείας;

Ξέρει κάποιος στα σίγουρα ή πάμε με το κλασσικό "φύλαγε τα ρούχα σου";

 

Ρωτάω γιατί ο μόνος τρόπος για back up είναι το Samsung account και γενικώς δεν έχω μπει ακόμη δε αυτή τη διαδικασία. Περισσότερο ενδιαφέρομαι για τα sms, κωδικούς wifi από διάφορα δίκτυα κλπ (το phonaκι προφανώς είναι αrootάριστο....)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να ρωτησω κάτι αν κάποιος ξέρει η' αν κάποιος το έχει πάρει απο εξω: αν πάρω απο την Ευρώπη ενα s7 με επεξεργαστη snapdragon 820, ο οποίος έχει το chip για το ράδιο, και δεν ανήκει σε καμμία εταιρεια, είναι unbranded, με μια εφαρμογή π.χ next radio που έχω διαβασει θα παίξει το ράδιο? ( θα είναι ξεκλειδωτο αφού δεν ανήκει σε καμμία εταιρεια για να το έχει κλειδωμένο? )
Link to comment
Share on other sites

Και ράδιο να έχει έχω την εντύπωση ότι δεν είναι το ίδιο με το δικό μας καθώς έχουν διαφορετικό εύρος και βήμα σταθμών τα αμερικάνικα
Link to comment
Share on other sites

Oreo είναι

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και σε εμένα ήρθε btu 1251.προτεινετε επαναφορά εργοστασιακων πριν την αναβάθμιση; από το recovery?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ήρθε btu 1251.προτεινετε επαναφορά εργοστασιακων πριν την αναβάθμιση; από το recovery?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάποιοι λένε πρίν και μετά την αναβάθμιση.για πρίν δε βλέπω λογο... Εγώ ίσως να έκανα ένα hard αφού την είχα περάσει. Για να αποφύγω τυχόν προβλήματα και να στήσω σε καθαρό περιβάλλον. Αλλά μπορείς και να μην κάνεις τίποτα και ανάλογα στη πορεία πως θα κάτσει το update βλέπεις και κάνεις

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ήρθε btu 1251.προτεινετε επαναφορά εργοστασιακων πριν την αναβάθμιση; από το recovery?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημερα, εγω με αγγλικη btu κανω ληψη 1251 mb update πιστευω ειναι το oreo

 

:blink::blink: Για ενημερωστε μας κι εμας ρε παιδια, ηταν τελικα 8.0 η αναβαθμιση? Πηγν ολα καλα ή ειχαμε τιποτα θεματα με bootloops κλπ στην εκκινηση?

edit: με ενα προχειρο googling, πραγματι, ολα τα unlocked αγγλικα s7 ξεκινησαν να παιρνουν μαζικα oreo update, πολυ πριν τα αναμενομενα μεσα Μαιου! Αντε και στα δικα μας οι υπόλοιποι! :)

 

Περιμενουμε εντυπωσεις λοιπον απο τα νεα features! (ελπίζω μονο να μην εχει bixby...)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και αργά καλώς σας βρήκα και εγώ.χτεσινο μέλος της παρέας.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

:blink::blink: Για ενημερωστε μας κι εμας ρε παιδια, ηταν τελικα 8.0 η αναβαθμιση? Πηγν ολα καλα ή ειχαμε τιποτα θεματα με bootloops κλπ στην εκκινηση?

edit: με ενα προχειρο googling, πραγματι, ολα τα unlocked αγγλικα s7 ξεκινησαν να παιρνουν μαζικα oreo update, πολυ πριν τα αναμενομενα μεσα Μαιου! Αντε και στα δικα μας οι υπόλοιποι! :)

 

Περιμενουμε εντυπωσεις λοιπον απο τα νεα features! (ελπίζω μονο να μην εχει bixby...)

Είναι Oreo. Την πέρασα χωρίς επαναφορά εργοστασιακων, σαν πιο γρήγορο μου φαίνεται. Θα δείξει στην πορεία...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Η αγγλική ρομ έχει wifi calling όταν την είχα παλιά δεν το είχε και αναγκαστικά πήγα σε ελληνική ρομ ξέρει κανένας αν την έχουν βάλει? Η αν την έχει η Oreo?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες που πέρασα την 8 δεν μπορώ να βάλω διαφορετικό ήχο ανά επαφή για εισερχόμενα μηνύματα. Μπορεί κάποιος που έχει επίσης την 8 να το επιβεβαιώσει ότι όντως είναι έτσι, η δεν μου έκατσε καλά η αναβάθμιση;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα με odin να βάλω άλλη rom και έμεινε στα μισά καθώς πέρναγε την ρομ και μου έγραψε αποτυχία.:!::!::!:

 

Τώρα το μόνο που κάνει είναι να ανοίγει σε ένα ωραιότατο θαυμαστικό σε πράσινη οθόνη με το παρακάτω μήνυμα: "An error has occurred while updating the device software. Use the Emergency recovery function in the smart switch PC software."

 

Ότι και να έκανα δεν είχε αποτέλεσμα.

Το μόνο που κάνει είναι να συνδέετε με odin κτλ αλλά στο τέλος αποτυγχάνει χωρίς να ολοκληρώσει την διαδικασία.

Μάλλον έμεινα με ένα ωραιότατο τούβλο.

 

Τελικά μετά από αλλαγή καλωδίου και θήρας usb κατάφερα και το έστησα ξανά.

Ευτυχώς το ODIN δούλεψε σωστά ... βέβαια πάνω στην προσπάθεια να βρω ποιο ήταν το πρόβλημα της αποτυχίας τελικά έβαλα το HOME_CSC και ως τώρα όλα καλά

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι το ορεο να είναι ωραίο για το τηλέφωνο και την μπαταρία

 

Σε όσους ήρθε στειστε και πείτε εντυπώσεις

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς άμα γίνεται να δουλεύει η εφαρμογή s health με ρουτ; γιατί από όταν το έκανα ρουτ δε μου την ανοίγει

 

Σε ένα s6 τις γυναίκας μου έκανε το ίδιο.

Πρέπει να αλλάξεις μια τιμή στο build.prop

Δεν θυμάμαι τι ακριβώς έχει περάσει καιρός.

Ψάξε στο internet υπάρχουν οδηγοί.

Είναι εύκολο

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα λινκ να την κατεβασουμε να την βαλουμε?
https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s7/SM-G930F/BTU/download/G930FXXU2ERD5/217727/

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την oreo 8 εδώ και δυο μέρες.

Όλα καλά έως τώρα.

Δεν βλέπω προβλήματα.

 

Μπαταρια;; ποσο sot βγαζει τωρα με 8.0 και ποσο σου εβγαζε πριν περιπου;; για να συγκρινουμε διαφορα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η ίδια χρήση ακόμα.

Πριν είχα πάνω από 150 εφαρμογές - τώρα δεν πέρασα ούτε τις μισές.

Πριν είχα wifi call ενεργοποιημένο - τώρα η αγγλική ρομ που πέρασα δεν το έχει.

Πριν ήμουν με nova - τώρα είπα να αφήσω για λίγο τον δικό του.

Οπότε αν πω ότι είναι καλύτερη η μπαταρία τώρα γύρο στα 10% παραπάνω χρόνο μέσα στην ημέρα δεν θα ήταν σωστή σύγκριση...οπότε δεν θα το πω:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...