Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια , μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να εχω αυτοματη διορθωση των λεξεων ;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μου αν έχεις το πληκτρολόγιο της Samsung, θα πας στις ρυθμίσεις του, ενώ το έχεις κάπου ανοιχτό (πατάς πολλή ώρα το πλήκτρο με το εικονίδιο του μικροφώνου). Μετά ψάξε εκεί για αυτό που θέλεις.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι οτι βιντεο εχω τραβηξει απο το κινητο οταν τα περναω στον υπολογιστη μεσω του καλωδιου απο το φακελο dcim μου δειχνει μια στασιμη εικονα και απλα ακουω τον ηχο του βιντεο?

 

Για ποιο λογο συμβαινει αυτο?

 

Δοκιμασα 3 διαφορετικα προγραμματα αναπαραγωγης βιντεο σε windows.

Τα bsplayer, vlc, media player classic home cinema edition.

 

Και σε ολα ακουγεται κανονικα ηχος αλλα εικονα δεν βλεπω ή βλεπω μια στασιμη.

 

Στο κινητο εννοειτε οτι τα βιντεο παιζουν μια χαρα και σε εικονα και σε ηχο.

 

Γιατι συμβαινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οτι βιντεο εχω τραβηξει ...

Στο κινητο εννοειτε οτι τα βιντεο παιζουν μια χαρα και σε εικονα και σε ηχο.

 

Γιατι συμβαινει αυτο?

 

Εμενα μια χαρα παιζουν τα βιντεο στον υπολογιστη. Τα μεταφερω ιντερνετικα ομως και οχι με καλωδιο. Μηπως ειναι θεμα καποια ρυθμισης;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οτι βιντεο εχω τραβηξει απο το κινητο οταν τα περναω στον υπολογιστη μεσω του καλωδιου απο το φακελο dcim μου δειχνει μια στασιμη εικονα και απλα ακουω τον ηχο του βιντεο?

 

Για ποιο λογο συμβαινει αυτο?

 

Δοκιμασα 3 διαφορετικα προγραμματα αναπαραγωγης βιντεο σε windows.

Τα bsplayer, vlc, media player classic home cinema edition.

 

Και σε ολα ακουγεται κανονικα ηχος αλλα εικονα δεν βλεπω ή βλεπω μια στασιμη.

 

Στο κινητο εννοειτε οτι τα βιντεο παιζουν μια χαρα και σε εικονα και σε ηχο.

 

Γιατι συμβαινει αυτο?

Αν ειναι 4Κ τα βίντεο τοτε κατα πασα πιθανότητα ειναι θεμα δυνατοτήτων του υπολογιστή..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο dimis_pj γιατι τα δοκιμασα σε αλλον υπολογιστη και παιζουν μια χαρα.

 

Είναι καθαρά θέμα codec. https://www.google.gr/search?safe=active&q=codec+pack+for+4k&oq=codec+for+4k&gs_l=psy-ab.3.0.0i7i30i19k1l2j0i19k1l2.3341.3498.0.5627.2.2.0.0.0.0.149.293.0j2.2.0....0...1.1.64.psy-ab..0.2.292...0i7i30k1.lzottgyGH9E

Link to comment
Share on other sites

Πανέξυπνο το cleaner του s7, είδε ότι το Google clock που χρησιμοποιώ, τρώει μπαταρία και αποφάσισε να το βάζει σε sleep. Και έτσι δεν ξύπνησα να πάω στη δουλειά.
Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Πανέξυπνο το cleaner του s7, είδε ότι το Google clock που χρησιμοποιώ, τρώει μπαταρία και αποφάσισε να το βάζει σε sleep. Και έτσι δεν ξύπνησα να πάω στη δουλειά.

Θα σε είδε κουρασμένο και είπε να σε αφήσει να ξεκουραστείς.... :D

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πανέξυπνο το cleaner του s7, είδε ότι το Google clock που χρησιμοποιώ, τρώει μπαταρία και αποφάσισε να το βάζει σε sleep. Και έτσι δεν ξύπνησα να πάω στη δουλειά.
Όχι ρε φίλε!! Και το έκανε στο auto; Δεν υπάρχει επιλογή να το ελέγξουμε πριν ρίξει μια εφαρμογή σε αδράνεια;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε το κινητό να μη σβήνει όταν διαβάζω κάτι στην οθόνη και δε την πειράζω;

 

Θα με βόλευε αν υπάρχει κάποια ρύθμιση και να μη προσφύγω σε τρίτη εφαρμογή

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε το κινητό να μη σβήνει όταν διαβάζω κάτι στην οθόνη και δε την πειράζω;

 

Θα με βόλευε αν υπάρχει κάποια ρύθμιση και να μη προσφύγω σε τρίτη εφαρμογή

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμισεις, συνθετες λειτουργίες ,έξυπνη αναμονη ...οσο κοιτάς την οθόνη παραμένει ενεργή

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις, συνθετες λειτουργίες ,έξυπνη αναμονη ...οσο κοιτάς την οθόνη παραμένει ενεργή
Ευχαριστώ πολύ... Φαίνεται καλό!!!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, και ξαφνικά η οθόνη ράγισε με το που το ακούμπησα στη κονσόλα του αυτοκινήτου, γνωρίζει κανείς πόσο κοστίζει η αντικατάσταση της;;;

 

 

 

Αυθεντική νομίζω κοντά στα 180 - 200

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το είχες εξαιρέσει από τις εφαρμογές στις ρυθμίσεις της μπαταρίας?

 

Δεν περίμενα ότι θα βάλει σε sleep αυτή την εφαρμογή. Εντάξει είναι εφαρμογή τρίτων αλλά είναι της Google το clock.

Παιδιά τώρα που τη έπαθα, το έψαξα και το εξαιρεσα.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε φίλε!! Και το έκανε στο auto; Δεν υπάρχει επιλογή να το ελέγξουμε πριν ρίξει μια εφαρμογή σε αδράνεια;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι στον auto το έκανε, δηλαδή σου βγάζει ειδοποίηση αλλά όχι για να σε ρωτήσει αν θες αυτή την εφαρμογή να την βάλεις σε sleep, αλλά να σου πει ότι το έβαλε σε sleep.

Εγώ την έκανα swipe χωρίς να δω.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα, μια ερωτηση θελω να κανω .. προσφατα μου χαλασαν τα κουμπια και το ακουστικο των handsfree (γνησιων απο την αγορα του κινητου τα ειχα). Ενω τα βαζω στο κινητο και ακουω πεντακαθαρο ηχο ειτε απο μουσικη ειτε απο κλησεις , οταν μιλαω εγω στο μικροφωνο δεν με ακουνε αλλα ουτε και λειτουργουν τα κουμπια για Volume UP/Down ... Το κινητο ειναι εντος εγγυησης και θελω να ρωτησω αν μπορω με βαση την εγγυηση αυτη να ''ζητησω'' αντικατασταση ακουστικων ή η εγγυηση καλυπτει μονο τ κινητο? Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια-φορτιστης-καλωδιο-ακουστικα για καποιο αγνωστο λογο δεν εχουν 2 χρονια εγγυηση αλλα 1. Ετσι αποφασισε η samsung. Προσωπικα αν μου τυχει και δεν προβουν σε τετοια αλλαγη/αντικατασταση θα τους το ζητουσα γραπτως για να το προωθησω στους αρμοδιους φορεις.
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να βρω εδώ μέσα πως κάνουμε root. (να διαβάσω όλο το νήμα είναι χρονοβόρο)

Σε γενικες γραμμες αυτή είναι η εγκεκριμένη διαδικασία?

 

 

Steps to root SM-G930F with CF-Auto-Root

 

Enter Download mode (Odin mode)Shut down your SM-G930FPress and hold the‘Home + Volume Down + Power’buttons together until you see the download mode screen.

Press*Power*key again to confirm.Run Odin as administrator and connect your S7 to PC while it's in Download mode.

If successfully connected,it should say Added!! in Odin's interface.

If not,try to plug it in another USB port,or another cable,or install USB driver again.

Once connected,click*AP*button and then select the .tar.md5 file extracted from CF-Auto-Root by Chainfire.The*Auto Reboot*and*F.

Reset Time*are automatically selected in the Odin provided by Chainfire,and then click*Start.** *It will show*PASS*when it's succeed. And also ID:COM will turn green.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Είπα να καταργήσω την εφαρμογή Yahoo και να μπαίνω από τον stock browser. Ξέρει κανείς αν μπορώ να λαμβάνω ειδοποιήσεις όταν θα έχω κάποιο email?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Είπα να καταργήσω την εφαρμογή Yahoo και να μπαίνω από τον stock browser. Ξέρει κανείς αν μπορώ να λαμβάνω ειδοποιήσεις όταν θα έχω κάποιο email?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λογικά δεν γίνεται γιατί δεν θα τρέχει κάποια εφαρμογή ώστε να παρακολουθεί τα email

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην αργεί φόρτιση δείχνει ότι φορτίζει με 1000mA. Είναι σωστά η έπρεπε να φτάνει κοντά στα 2000mA;

 

7fe1b6d968b437c13a3ae57db5363470.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδη φθανει στο τελος η φορτιση της μπαταριας, ριχνει το ρευμα που στελνει.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος ποια είναι ακριβώς τα SAR νούμερα για το S7;

Στο gsmarena δειχνει το G930FD που είναι η έκδοση με διπλή sim στα 0.41 W/kg (head) 0.62 W/kg (body) ενώ το απλό G930F στα 0.41 W/kg (head) 1.48 W/kg (body). Δεν μου φαίνεται λογικό κάτι τέτοιο... Τι ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Σε ιταλικο ITV μου ηρθε η ενημερωση ασφαλειας του Αυγουστου, χτες το πρωι, περιπου 25ΜΒ.

Με αγχωσε κατα τη διαρκεια της εγκαταστασης, γτ εμοιαζε να εχει κολλησει και εκανε 2-3 επανεκκινησεις, αλλα τελικα ολα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...