Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα το τελευταίο update δεν εχει προβλημα με τις κλησεις. εχω ελβετικη ρομ (AUT) G930FXXU1DQD7

 

Επιβεβαιώνω σε πορτογαλικό :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει τρόπος να κατεβάσω από samobile το τελευταίο firmware και να το περάσω χωρίς να σβηστεί τίποτα από το τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κατεβάσω από samobile το τελευταίο firmware και να το περάσω χωρίς να σβηστεί τίποτα από το τηλέφωνο?

Αν δεν αλλάξεις το CSC δεν αλλάζει τίποτα στα δεδομένα σου.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το widget καιρού του s8, χρησιμοποιώ nova, αλλά δεν μου βγάζει το widget του καιρού στη λίστα με τα υπόλοιπα. Ξέρει κανείς τι παίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το widget καιρού του s8, χρησιμοποιώ nova, αλλά δεν μου βγάζει το widget του καιρού στη λίστα με τα υπόλοιπα. Ξέρει κανείς τι παίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το widget της Samsung δουλευει μονο με τον στοκ launcher.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρόσφατος ιδιοκτήτης και χρήστης όχι μόνο του S7, αλλά γενικότερα Samsung κινητού!!!!!!!!

Χρειάζομαι τη βοήθεια και τα φώτα σας. Εδώ και 1-2 μέρες που έχω το κινητάκι στα χέρια μου, έχω πέσει με τα μούτρα να το φτιάξω όπως θέλω..... Ως τέως χρήστης άλλης μάρκας (xperia z1 compact) το πρόβλημά μου ήταν η μεταφορά διαφόρων στοιχείων. Όλα καλά λοιπόν εκτός.....

 

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω όλη τη "βιβλιοθήκη" των wifi routers και κωδικών που υπάρχει στο xperia χωρίς να rootάρω το S7?

δοκίμασα διάφορα, αλλά δεν έβγαλα άκρη.....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλώς σας βρήκα

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρόσφατος ιδιοκτήτης και χρήστης όχι μόνο του S7, αλλά γενικότερα Samsung κινητού!!!!!!!!

Χρειάζομαι τη βοήθεια και τα φώτα σας. Εδώ και 1-2 μέρες που έχω το κινητάκι στα χέρια μου, έχω πέσει με τα μούτρα να το φτιάξω όπως θέλω..... Ως τέως χρήστης άλλης μάρκας (xperia z1 compact) το πρόβλημά μου ήταν η μεταφορά διαφόρων στοιχείων. Όλα καλά λοιπόν εκτός.....

 

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω όλη τη "βιβλιοθήκη" των wifi routers και κωδικών που υπάρχει στο xperia χωρίς να rootάρω το S7?

δοκίμασα διάφορα, αλλά δεν έβγαλα άκρη.....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλώς σας βρήκα

 

Αν ειχες rootάρει το προηγουμενο υπάρχει εφαρμογη στο play pasword recovery τα κανεις εξαγωγή σε μορφη text και τα μεταφέρεις στο s7

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να τα μεταφέρεις στον λογαριασμό σου στην google και μετά στο Samsung;

εδώ έχω καταλήξει, αλλά δε βγάζω ιδιαίτερη άκρη. πάω στο drive, πάω στα backups, βρίσκω το bu του xperia, αλλά δε μπορώ να κάνω restore ή κάτι άλλο.... ψάχνω να βρω τι γίνεται μετά....

 

Αν ειχες rootάρει το προηγουμενο υπάρχει εφαρμογη στο play pasword recovery τα κανεις εξαγωγή σε μορφη text και τα μεταφέρεις στο s7

δηλαδή αν rootαρω το xperia (έχει λήξει η εγγύηση και δε με νοιάζει) μπορώ να τα πάρω και μετά ένα ένα χειροκίνητα στο s7? (δηλαδή θα βλέπω όλα τα στοιχεία χωρίς να υπάρχει το δίκτυο στην εμβέλεια?

 

sorry παιδιά αν οι ερωτησεις μου είναι τελείως άσχετες, αλλά σε αυτά τα θέματα είμαι παντελώς άσχετος....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

..

 

 

δηλαδή αν rootαρω το xperia (έχει λήξει η εγγύηση και δε με νοιάζει) μπορώ να τα πάρω και μετά ένα ένα χειροκίνητα στο s7? (δηλαδή θα βλέπω όλα τα στοιχεία χωρίς να υπάρχει το δίκτυο στην εμβέλεια?

 

sorry παιδιά αν οι ερωτησεις μου είναι τελείως άσχετες, αλλά σε αυτά τα θέματα είμαι παντελώς άσχετος....

 

ναι φίλε μου ακριβώς έτσι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως το τηλέφωνο έχει θέμα με τις κλήσεις?

Το είχα δίπλα που πριν και με έπαιρνε ένας φίλος.

Δεν μου εμφάνισε τίποτα ούτε ακούστηκε ήχος. Κοιτάω μετα απο ώρα βλέπω μια κλήση.

Δεν είναι στο αθόρυβο. Ούτε το μην ενοχλείτε και λοιπά έχω ανοιχτό. Όλα κανονικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω αγοράσει το s7 εδώ και μια βδομάδα όλα μια χαρά αλλά .. Χθες πήγα για μπάνιο και εκεί που το χρησιμοποιούσα μου "πέταξε" την sim και έπρεπε να βγάλω την υποδοχή και να την ξαναβαλω στην τελική μου το έκανε 2-3 φορές ακόμα ( η συσκευή ήταν για λίγο χρονικό διάστημα εκτεθειμένη στον ήλιο . ) ύστερα Αφού πήγα σπίτι δεν μου το έβγαλε ξανά.... Σήμερα καθώς το φορτία εβλεπε ένα βίντεο και πάλι μ " πέταξε " Την σιμ ... κοινός παρανομαστής και των 2 περιπτώσεων ήταν η αυξημένη θερμοκρασία στη συσκευή.... Σαν μπορεί να βοηθήσει κάποιος θα το εκτιμούσα... Εάν το πάω από το κατάστημα που το αγόρασα υπάρχει περίπτωση να μου το αντικαταστήσουν;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως το τηλέφωνο έχει θέμα με τις κλήσεις?

Το είχα δίπλα που πριν και με έπαιρνε ένας φίλος.

Δεν μου εμφάνισε τίποτα ούτε ακούστηκε ήχος. Κοιτάω μετα απο ώρα βλέπω μια κλήση.

Δεν είναι στο αθόρυβο. Ούτε το μην ενοχλείτε και λοιπά έχω ανοιχτό. Όλα κανονικά

Έχεις περάσει το τελευταίο update, αυτό που βγήκε πριν περίπου 20 μέρες; Όσοι είχαμε πρόβλημα με τις κλήσεις, μετά από αυτό , τέλειωσαν τα προβλήματα σε όλους ή άντε στο 99% από αυτούς που είχαν θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω αγοράσει το s7 εδώ και μια βδομάδα όλα μια χαρά αλλά .. Χθες πήγα για μπάνιο και εκεί που το χρησιμοποιούσα μου "πέταξε" την sim και έπρεπε να βγάλω την υποδοχή και να την ξαναβαλω στην τελική μου το έκανε 2-3 φορές ακόμα ( η συσκευή ήταν για λίγο χρονικό διάστημα εκτεθειμένη στον ήλιο . ) ύστερα Αφού πήγα σπίτι δεν μου το έβγαλε ξανά.... Σήμερα καθώς το φορτία εβλεπε ένα βίντεο και πάλι μ " πέταξε " Την σιμ ... κοινός παρανομαστής και των 2 περιπτώσεων ήταν η αυξημένη θερμοκρασία στη συσκευή.... Σαν μπορεί να βοηθήσει κάποιος θα το εκτιμούσα... Εάν το πάω από το κατάστημα που το αγόρασα υπάρχει περίπτωση να μου το αντικαταστήσουν;

Δεν χάνεις τίποτα να πας να τους το πεις και να επιμείνεις για αλλαγή, ειδικά αν είσαι ακόμα σε DOA που μάλλον είσαι από ότι λες.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει το τελευταίο update, αυτό που βγήκε πριν περίπου 20 μέρες; Όσοι είχαμε πρόβλημα με τις κλήσεις, μετά από αυτό , τέλειωσαν τα προβλήματα σε όλους ή άντε στο 99% από αυτούς που είχαν θέμα.

 

Δεν μου εμφανίζει τίποτα

Έκανα αναζήτηση για ενημερώσεις. Πιθανόν είναι περασμένο το τελευταίο update

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το τελευταίο καιρό η συσκευή δεν φορτίζει πλήρως στην ασύρματη φόρτιση, εχθές που είχε αρκετή ζέστη χτύπησε αλαρμ πάνω στην φόρτιση με το λαμπάκι της βάσης να αναβοσβήνει συνεχόμενα.

Όλο αυτό είναι ας πούμε φυσιολογικό λόγο ζέστης?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το τελευταίο καιρό η συσκευή δεν φορτίζει πλήρως στην ασύρματη φόρτιση, ...

 

Αυτο το κανει κι εμενα, εδω και καιρο. Συνηθως σταματαει στο 94%

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κανει κι εμενα, εδω και καιρο. Συνηθως σταματαει στο 94%

 

Εμένα σταματάει στο 82%, είμαι σίγουρος πλέον όμως ότι το κάνει λόγο θερμοκρασίας, το δουλεύω στην αργή ασύρματη φόρτιση όπου δεν δουλεύει ο ανεμιστήρας της βάσης....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα χθες πηγαμε αστρομεριτη και εγινε κατι το εντελος παραξενο:

Δεν εποιανε σημα το κινητο επειδη η εταιρια εχει αδυνατο σημα εκει που ειμασταν με αποτελεσμα στο 63% της μπαταριας να πεσει κατω εντελος και να σβησει συμβαινει σε κανενα απο σας αυτο το θεμα ; Αυτο που μπορω να σκεφτω εγω ειναι να προσπαθουσε να ποιασει σημα το κινητο απο μονο του και να καταναλωνε την μπαταρια.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα χθες πηγαμε αστρομεριτη και εγινε κατι το εντελος παραξενο:

Δεν εποιανε σημα το κινητο επειδη η εταιρια εχει αδυνατο σημα εκει που ειμασταν με αποτελεσμα στο 63% της μπαταριας να πεσει κατω εντελος και να σβησει συμβαινει σε κανενα απο σας αυτο το θεμα ; Αυτο που μπορω να σκεφτω εγω ειναι να προσπαθουσε να ποιασει σημα το κινητο απο μονο του και να καταναλωνε την μπαταρια.

 

Εννοείται αυτό

Όσο χειρότερο είναι το σήμα σε μια περιοχή τόσο μεγάλη είναι η κατανάλωση μπαταρίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σταματάει στο 82%, είμαι σίγουρος πλέον όμως ότι το κάνει λόγο θερμοκρασίας, το δουλεύω στην αργή ασύρματη φόρτιση όπου δεν δουλεύει ο ανεμιστήρας της βάσης....

 

Εγω εχω μια απλη κινεζικη βαση, που το φορτιζει με 500maH το πολυ και πιανει ολη την πλατη. Το αφηνω ολο το βραδυ και συνηθως φτανει στο 100%. 3-4 φορες το μηνα δεν ολοκληρωνει τη φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αυτό

Όσο χειρότερο είναι το σήμα σε μια περιοχή τόσο μεγάλη είναι η κατανάλωση μπαταρίας

Να σαι καλα Τασο για την απαντηση σου ετσι ειναι λογικα τα πραγματα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...