Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυστυχως το παραπανω δεν στεκει, καθως:

- αν ισχυε θα επηρρεαζε ολες τις συσκευες και οχι μονο το S7

- το προβλημα εχει αναφερθει και στο εξωτερικο

Αυτό δεν σημαίνει ότι τα δίκτυα στο εξωτερικό είναι άψογα. Στην Ελλάδα καμία από τις τρεις εταιρίες δεν έχει δυνατό και σταθερό σήμα σε 3g-4g.δυνατο και σταθερό είναι μόνο σε 2g.και όταν είναι ρυθμισμένο να αλλάζει από 3g σε 2g αυτόματα και το ανάποδο στο διάστημα της αλλαγής τρώει κολλημα(το δίκτυο) και ενώ στο κινητό δείχνει ότι έχει. σήμα στην πραγματικότητα δεν εχει. Έχει τύχει σε φίλο μου με iphone να του δείχνει φουλ σήμα και μετά από λίγο να του έρχονται απανωτά τα μηνύματα για χαμένες κλήσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό δεν σημαίνει ότι τα δίκτυα στο εξωτερικό είναι άψογα. Στην Ελλάδα καμία από τις τρεις εταιρίες δεν έχει δυνατό και σταθερό σήμα σε 3g-4g.δυνατο και σταθερό είναι μόνο σε 2g.και όταν είναι ρυθμισμένο να αλλάζει από 3g σε 2g αυτόματα και το ανάποδο στο διάστημα της αλλαγής τρώει κολλημα(το δίκτυο) και ενώ στο κινητό δείχνει ότι έχει. σήμα στην πραγματικότητα δεν εχει. Έχει τύχει σε φίλο μου με iphone να του δείχνει φουλ σήμα και μετά από λίγο να του έρχονται απανωτά τα μηνύματα για χαμένες κλήσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε μου θεμα παροχου δεν ειναι

Ολος μου ο κυκλος εχει cosmote, μαζι και η κοπελα μου με την οποια συγκατοικω

Απ'ολους αυτους μονο εγω χανω κλησεις, και εντελως συμπτωματικα το προβλημα εμφανιστηκε με την ελευση της 7.0 οποτε κατι παιζει με το κινητο

Μαλλον κατι με την εναλλαγη δικτυου απο 2g σε 3g? Δε ξερω

Και δε ξερω γιατι σε καποιους το κανει και σε καποιους οχι

Το προβλημα αυτο σε συνδυασμο με τις επανεκινησεις του κινητου μου θυμιζει προβλημα που ειχα παλιοτερα λογω καρτας sim

Απο την αλλη βεβαια αν δε κανω λαθος, παιδια αλλαξανε sim και δεν ειδανε φως

Πραγματικα δε ξερω...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες, κάποιος που ασχολειται με τιμες κλπ ίσως γνωριζει (απο προηουμενες χρονιες κλπ)

 

Η τιμη του Σ7 τωρα είναι 420 περιπου. Με την κυκλοφορια του Σ8 και το διαστημα που μεσολαβει ενδεχεται να πεσει κι αλλο; πχ Ιουνιο μπορει να πεσει και στα 400;

 

Ξερω οτι κανεις δε μπορει να ειναι σιγουρος αλλα ειμαι τσιμα τσιμα σε μπατζετ και θελω να το παρω. Ακομα και η μικρη πτωση τιμης με ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα με τις χαμενες κλήσεις φταίει καθαρα η 7αρα . Με τις ίδιες συνθήκες με το ιδιο κινητο οταν βαζω την 6αρα δεν χανω καμια και μόλις βαλω την 7αρα χάνω!
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες, κάποιος που ασχολειται με τιμες κλπ ίσως γνωριζει (απο προηουμενες χρονιες κλπ)

 

Η τιμη του Σ7 τωρα είναι 420 περιπου. Με την κυκλοφορια του Σ8 και το διαστημα που μεσολαβει ενδεχεται να πεσει κι αλλο; πχ Ιουνιο μπορει να πεσει και στα 400;

 

Ξερω οτι κανεις δε μπορει να ειναι σιγουρος αλλα ειμαι τσιμα τσιμα σε μπατζετ και θελω να το παρω. Ακομα και η μικρη πτωση τιμης με ενδιαφερει.

Σιγουρα θα πεσει και αλλο...Εδω βρισκεις σφραγισμενο edge σε αγγελια 410-430€...Πιστευω οτι το καλοκαιρι το S7 το απλο θα κ8στιζει 400€ το πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους - απευθύνομαι σε φίλους που όπως εγώ έχουν αναφέρει στο παρελθόν για τυχαίες επανεκκινήσεις του κινητού. Τι έχετε κάνει? εξακολουθούν? διορθώθηκε το πρόβλημα και αν ναι με ποιο τρόπο?

Στην δικιά μου την περίπτωση φυσικά εξακολουθεί και οι υποψίες μου είναι προς την μπαταρία... Από συνήθεια φορτίζω το κινητό κατά την διάρκεια της νύκτας. Ε λοιπόν, 4 στις 7 φορές θα ξυπνήσω με το κινητό να περιμένει να βάλω το pin!

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται για dtw (double tap to wake) λειτουργία στο κινητό μας ανακάλυψα αυτό το κολπάκι:

Κατεβάζουμε αυτήν την εφαρμογή από το store.

Ενεργοποιούμε από τις ρυθμίσεις του κινητού το always on display.

Στις ρυθμίσεις της παραπάνω εφαρμογής πηγαίνουμε settings - screen on και επιλέγουμε το "by double tap power icon on Always On Display".

Η εφαρμογή αυτή προσθέτει στο χώρο των ειδοποιήσεων της aod ένα κουμπάκι που έχει την μορφή power button. Αν το πατήσουμε δύο φορές ανοίγει η οθόνη.

Άψογος!!! Δουλευει τέλεια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους - απευθύνομαι σε φίλους που όπως εγώ έχουν αναφέρει στο παρελθόν για τυχαίες επανεκκινήσεις του κινητού. Τι έχετε κάνει? εξακολουθούν? διορθώθηκε το πρόβλημα και αν ναι με ποιο τρόπο?

Στην δικιά μου την περίπτωση φυσικά εξακολουθεί και οι υποψίες μου είναι προς την μπαταρία... Από συνήθεια φορτίζω το κινητό κατά την διάρκεια της νύκτας. Ε λοιπόν, 4 στις 7 φορές θα ξυπνήσω με το κινητό να περιμένει να βάλω το pin!

Εμενα μια φορα εγινε. Απεγκατεστησα ενα προγραμμα που ειχα απενεργοποιησει καποια πραγματα απο το κινητο και δεν ξαναγινε.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μια φορα εγινε. Απεγκατεστησα ενα προγραμμα που ειχα απενεργοποιησει καποια πραγματα απο το κινητο και δεν ξαναγινε.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως θυμάσαι ποιο ήταν το πρόγραμμα και τι απενεργοποίησες?

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάσαι ποιο ήταν το πρόγραμμα και τι απενεργοποίησες?

Package disabler pro. Ειχα απενεργοποιησει αρεκετα πραγματα που θεωρουσα οτι δεν χρειαζονται. Οχι μονο εφαρμογες....

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλύτερα να πας σέρβις, γιατί αν συνεχίσεις θα χάσεις την εγγύηση, αν δεν έχει χαθεί ήδη.

 

χωρις το root key το odin δεν μπορεί να περάσει το firmware, αμφιβάλλω αν μπορούν ακόμα και στο σέρβις!!!

 

δες στο support της samsung για σέρβις στην κρήτη (βάζεις ων τκ και σου βγάζει το πιο κοντινό

 

Για να κλεισω το θεμα μου αλλαξαν απο το σερβις πλακετα μπαταρια και πισο καπακι δεν ηταν και τοσο αθωο προβλημα τελικα

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω που να ρωτήσω και ρωτάω εδώ που το βλέπει κόσμος και έχω πιθανότητα να πάρω σωστή απάντηση.

 

Έχω ένα power Bank της Xiaomi το 10000 με μια έξοδο για φόρτιση... Αν βάλω splitter USB που θα μου βγάζει 2 εξόδους, θα φορτίζει 2 συσκευές η θα το κάψω; το έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά από εχθές άρχισε να χάνει κλήσεις........ μπήκα και εγώ στο κλαμπ!

Έχω περασμένη την 7αρα δύο βδομάδες περίπου αν θυμάμαι καλά και όλα ήταν άψογα. Από χθες όμως χωρίς τίποτα να έχω πειράξει , ούτε κάποια εφαρμογή να έχω βάλει, άρχισαν τα όργανα.

Αυτό που διαπίστωσα, χωρίς όμως να είμαι και απόλυτα σίγουρος, είναι ότι αν αφήσω τη συσκευή για αρκετή ώρα χωρίς να τη πειράξω, τότε σαν να πέφτει σε <<λήθαργο>> και πρέπει να κάνω κάποια κλήση εγώ από το κινητό μου για να επανέρθει. Τότε έρχονται και τα μηνύματα για τις χαμένες κλήσεις.

Τι κάνατε βρε παιδιά όσοι είχατε το ίδιο πρόβλημα, γιατί δε θυμάμαι καλά; Το να το γυρίσω στην 6αρα, δε παίζει διότι δεν είμαι γνώστης της διαδικασίας και δεν το επιχειρώ όσο απλό και αν είναι.

Ξέχασα να πω ότι είμαι με συμβόλαιο Vodafon και με πολύ καλό σήμα στη περιοχή του σπιτιού μου , μιας και από εδώ το διαπίστωσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει αντιμετώπιση κάποιος πρόβλημα με την περιστροφή της οθόνης

 

Καθώς και ο αισθητήρα ς καρδιακών παλμών και ο μετρητής βημάτων γνωρίζει κάποιος τη γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά από εχθές άρχισε να χάνει κλήσεις........ μπήκα και εγώ στο κλαμπ!

Έχω περασμένη την 7αρα δύο βδομάδες περίπου αν θυμάμαι καλά και όλα ήταν άψογα. Από χθες όμως χωρίς τίποτα να έχω πειράξει , ούτε κάποια εφαρμογή να έχω βάλει, άρχισαν τα όργανα.

Αυτό που διαπίστωσα, χωρίς όμως να είμαι και απόλυτα σίγουρος, είναι ότι αν αφήσω τη συσκευή για αρκετή ώρα χωρίς να τη πειράξω, τότε σαν να πέφτει σε <<λήθαργο>> και πρέπει να κάνω κάποια κλήση εγώ από το κινητό μου για να επανέρθει. Τότε έρχονται και τα μηνύματα για τις χαμένες κλήσεις.

Τι κάνατε βρε παιδιά όσοι είχατε το ίδιο πρόβλημα, γιατί δε θυμάμαι καλά; Το να το γυρίσω στην 6αρα, δε παίζει διότι δεν είμαι γνώστης της διαδικασίας και δεν το επιχειρώ όσο απλό και αν είναι.

Ξέχασα να πω ότι είμαι με συμβόλαιο Vodafon και με πολύ καλό σήμα στη περιοχή του σπιτιού μου , μιας και από εδώ το διαπίστωσα.

 

την επιλογή δικτύου σε τι την έχεις?

2g, 3g-4g?

μιλάμε για μέγιστη πατάτα από τη samsung, δε μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έχουν βγάλει κάποιο fix ακόμα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

την επιλογή δικτύου σε τι την έχεις?

2g, 3g-4g?

μιλάμε για μέγιστη πατάτα από τη samsung, δε μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έχουν βγάλει κάποιο fix ακόμα

Το είχα σε 2g - 3g αυτόματο, αλλά κάτι θυμόμουν και το γύρισα σε μόνιμα σε 2g και θα δω τι γίνεται.

Ελπίζω να το έχουν πάρει χαμπάρι στη Samsung και να το διορθώσουν συντομότατα, διότι δε παλεύεται. Ένα smartphone πρέπει πρώτα από όλα να είναι PHONE και μετά όλα τα άλλα......

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που ειναι η επιλογη για wifi calling?
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα όταν ερχεται μηνυμα στο viber η sms πχ, χτυπάει κανονικα ο ηχος της εφαρμογης αλλα αν δεν το ανοιξω, χτυπάει άλλες δυο φορες χωρις καμια επιπλέον ενδειξη, πως γινετε να το αλλαξω αυτό, να εχω μονο τον ηχο από κάθε εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την Rom της Cosmote τηλέφωνο-ρυθμίσεις-τελευταία επιλογή κάτω-κάτω.

 

Edit: αναφέρομαι στον suspect.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Οι πρωτες εντυπωσεις, ειναι θετικες σε ολους τους τομεις.

Βρηκα ομως ενα Bug. Για ριξτε μια ματια κι εσεις να μου πειτε. Οταν ειναι ενεργοποιημενο το wifi και συνδεδεμενο, αν πατηθει παρατεταμενα το μπλε "κουμπι" του wifi, στο drop down menu, αντι να δειξει τη λιστα των wifi, βγαζει παραθυρακι λαθους.

Η αναβαθμιση εγινε ΟΤΑ, χωρις επαναφορα, wipe κτλ.

 

Και εδω και 2-3 μερες μου εβγαζε το παρακατω μυνημα

 

y4mpSQiIH7El4qVQB5bUHNTHzptE4OoZGNwK8mIQmGguIUwP5T3gSQmpzotMvengr1jjozAFfCh60TpuCQ4GWwdchPlIfy39TtODrXyOfpWK5AWOM82g4R6SeLwiJ4UXLELEYXVVnqvOvC7FjmuliZ_bgANorO7P4Tu8bVb2GebPpwol4jAyU-uJMvpdkmqJrWaHjstJndaAN1e-KqKRCMD9A?width=1080&height=1920&cropmode=none

 

Με λυπη μου, εσβησα τους κωδικους που ζητουσε και λυθηκε και το αρχικο προβλημα και εχω και πιο σταθερη συνδεση στο router της δουλειας πλεον, οπου πυκνα συχνα αποσυνδεονταν χωρις λογο.

 

Μπηκα ομως, γενικα κι εγω, στο club των επανεκκινησεων. Μου εχει κανει 2-3 μετα την αναβαθμιση :mad:

Edited by nfot
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά και αυτά δεν την έχω περάσει ακόμα την 7.0 .Είμαι συνέχεια με το δάχτυλο στην σκανδαλη αλλά ακόμα περιμένω.

Ας πει κάποιος πως ότι δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα και την πατάω.....

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά και αυτά δεν την έχω περάσει ακόμα την 7.0 .Είμαι συνέχεια με το δάχτυλο στην σκανδαλη αλλά ακόμα περιμένω.

Ας πει κάποιος πως ότι δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα και την πατάω.....

 

Δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ κανένα πρόβλημα, ούτε με χαμένες κλήσεις, ούτε με επανεκκινησεις

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...