Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαναλέω...Μηπως,να στείλουμε ένα μαζικό email στη μαμά Samsung? Αν παίξει και λίγο προώθηση του προβλήματος στα social media, πιστεύω θα ιδρώσει λίγο το αυτάκι τους..Ισχύει και για το edge...Δε νομίζω να είναι δύσκολη η υλοποίηση του σχεδίου...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα !!! Έχουμε γερμανικό αλλά δεν έχει έρθει ακόμα η 7.. καμία ενημέρωση για το ποτε;;;;

 

Μαρία, προφανώς έχεις branded κινητό (DDE = Germany Branded Congstar) και γι' αυτό δεν σου έχει έρθει ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω...Μηπως,να στείλουμε ένα μαζικό email στη μαμά Samsung? Αν παίξει και λίγο προώθηση του προβλήματος στα social media, πιστεύω θα ιδρώσει λίγο το αυτάκι τους..Ισχύει και για το edge...Δε νομίζω να είναι δύσκολη η υλοποίηση του σχεδίου...

 

Εγώ συμφωνώ σε κάτι τέτοιο

Αλλά πώς μπορεί να υλοποιηθεί?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα galaxy s7 και ένα a3(2017)

 

Καλά στο s7 με Nougat χάνω κλήσεις, στο a3 γιατί μου κάνει τα ίδια ???? έχει android M δεν εχει πάει ακόμα Νougat...

 

Χάνω κλήσεις και μετά απο κάποια λεπτά έρχονται SMS...

 

Vodafone καρτοπρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , αντιμετωπίζω το ίδιο θέμα με την συσκευή που χρησιμοποιεί η σύζυγος , το πρόβλημα επιδεινώνεται με το γεγονός ότι έχει και φορεμένη θήκη τύπου flip , που όταν είναι τοποθετημένη είναι ακόμα πιο έντονο το πρόβλημα , έχει δει κανείς μέσα από τις πληροφορίες της sim , στα πόσα db λαμβάνει σήμα ;
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό s7 unbranded, έχω βάλει την 7, δεν έχω κάνει κανένα reset, παίζω 2g και 4g όταν θέλω διαδίκτυο. Εταιρεία wind f2g

Δεν έχω χαμένες κλήσεις και οποιοδήποτε πρόβλημα.

 

Το μόνο κακό που βρίσκω σε σχέση με την 6 είναι τα μικρά γράμματα στην πάνω μπάρα που έχει τις ειδοποιήσεις, ξέρει κανείς πως το αλλάζουμε;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συμφωνώ σε κάτι τέτοιο

Αλλά πώς μπορεί να υλοποιηθεί?

 

ξεκινήστε με καταγγελίες στο κεπκα, ινκα, κ.α.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

σωστός

μπορούμε από τους moderators να ζητήσουμε τη δημιουργία ενός νέου thread ώστε να μαζευτούμε εκεί πέρα όλοι όσοι έχουμε το πρόβλημα? και μετά όλοι μαζί και ο καθένας μόνος του επικοινωνεί με τα κέντρα καταναλωτών

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

σωστός

μπορούμε από τους moderators να ζητήσουμε τη δημιουργία ενός νέου thread ώστε να μαζευτούμε εκεί πέρα όλοι όσοι έχουμε το πρόβλημα? και μετά όλοι μαζί και ο καθένας μόνος του επικοινωνεί με τα κέντρα καταναλωτών

Είδατε...υπαρχουν ιδέες..η αρχή να γίνει

Link to comment
Share on other sites

Μαρία, προφανώς έχεις branded κινητό (DDE = Germany Branded Congstar) και γι' αυτό δεν σου έχει έρθει ακόμα!

 

Και θα αργήσει και για την δικη μου συσκευή ;; ;(

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες υπαρχει τροπος οταν λαμβανω sms η οθονη να μενει ανοιχτη (αλλα κλειδωμενη) για παραπανω απο 2 δευτερολεπτα, ωστε να προλαβαινω να διαβαζω την προεπισκοπηση του μηνυματος;

 

Ειμαι με Android 7 και νομιζω παλιοτερα με την 6 εμενε λιγο παραπανω ανοιχτη η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, τι διαφορες εχει η εκδοση 7.1.1 σε σχεση με την 7 και ποτε ενδεχεται να ερθει το update?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείς να μάθεις για τις εκδόσεις 7.1.2 και 7.1.1 http://www.digitaltrends.com/mobile/google-android-nougat-7-1/

 

Τώρα για το πότε, Samsung είναι αυτή, μπορεί να καθυστερήσει ένα 6μηνο, μπορεί και ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Προσφατα αναβαθμισα το κινητο στην 7.0 εκδοση. Σημερα για πρωτη φορα μου εκανε επανεκκινηση απο μονο του. Ειχα 21% μπαταρια με ανοιχτο wifi το εβαλα να φορτιζει και παραλληλα εκανε αναβαθμιση 3 εφαρμογες (Word, Excel,PPT). Ολο αυτο κρατησε κανα 5λεπτο. Μολις τελειωσε εκανε επανεκκινηση αυτοματα και η μπαταρια του ξαφνικα πηγε στο 61%.

 

Πρεπει να αρχισω να ανησυχω???

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς συσκευή με csc G930FDDX1BPJ1?? Είδα ότι είναι Γερμανίας T-Mobile.

Δεν έχω πάρει ακόμα την 7.....

ξέρει κανείς κάτι???

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να χασω κληση εδω και 10+ μερες και ολα δουλευουν ρολοϊ!

Τον τροπο τον εχω γραψει οσοι πιστοι ας τον ακολουθησουν!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να χασω κληση εδω και 10+ μερες και ολα δουλευουν ρολοϊ!

Τον τροπο τον εχω γραψει οσοι πιστοι ας τον ακολουθησουν!

Μπράβο! Παιδεύτηκες αρκετά αλλά τελικά έβγαλες άκρη. :)

Δηλαδή (εάν κατάλαβα καλά και δεν έχω χάσει επεισόδια) αυτό που σου έλυσε το πρόβλημα ήταν ότι φλάσαρες χωρίς την SIM στην συσκευή;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Παιδεύτηκες αρκετά αλλά τελικά έβγαλες άκρη. :)

Δηλαδή (εάν κατάλαβα καλά και δεν έχω χάσει επεισόδια) αυτό που σου έλυσε το πρόβλημα ήταν ότι φλάσαρες χωρίς την SIM στην συσκευή;

 

Ας μας ξανα πει ο φιλος τι έκανε γιατί δεν θυμάμαι .

Πάντως εγώ φλάσαρα χωρίς σιμ και καρτα ,έκανα 5 φορματ και 5 wipe, φλασαρα παλι 5 format και 5 wipe ,έκανα φορματ την καρτα στο pc και μετα απο το κινητο . Εκανα νεα εγκατασταση καθαρή χωρίς καμια επαναφορα, εβαλα μονο μια εφαρμογη(παιχνιδι) και οι χαμενες κλήσεις ηταν και πάλι εδω με το καλημερα .......

Μάλιστα στην αρχη είχα BTU και μετά έβαλα την Ελληνικη μαμα !

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ας μας ξανα πει ο φιλος τι έκανε γιατί δεν θυμάμαι .

Πάντως εγώ φλάσαρα χωρίς σιμ και καρτα ,έκανα 5 φορματ και 5 wipe, φλασαρα παλι 5 format και 5 wipe ,έκανα φορματ την καρτα στο pc και μετα απο το κινητο . Εκανα νεα εγκατασταση καθαρή χωρίς καμια επαναφορα, εβαλα μονο μια εφαρμογη(παιχνιδι) και οι χαμενες κλήσεις ηταν και πάλι εδω με το καλημερα .......

Μάλιστα στην αρχη είχα BTU και μετά έβαλα την Ελληνικη μαμα !

 

Την επιλογη δικτυου την εχεις στο 2g/3g/4g και εξακολουθεις να χανεις κλησεις?

Φλασαρε την ρομ της χωρας με την οποια παρελαβες τη συσκευη χωρις καρτα σιμ, αν δεν τοτε κατεβασε την marshmallow της χωρας που παρελαβες και κανε ΟΤΑ αναβαθμιση στην 7αρα!

Κανε μια δοκιμη αν δε βαριεσαι :/

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογη δικτυου την εχεις στο 2g/3g/4g και εξακολουθεις να χανεις κλησεις?

Φλασαρε την ρομ της χωρας με την οποια παρελαβες τη συσκευη χωρις καρτα σιμ, αν δεν τοτε κατεβασε την marshmallow της χωρας που παρελαβες και κανε ΟΤΑ αναβαθμιση στην 7αρα!

Κανε μια δοκιμη αν δε βαριεσαι :/

 

Δοκίμαδα και με 2g/3g και με 2g/3g/4g ,φλασαρα την μαμα Ελληνικη έκανα και update απο 6 Ελληνικη σε 7 Ελληνικη τιποτα :(

Εβαλα παλι την 6 Ελληνικη και ησυχασα. Έχω και 7 ώρες SOT και πάλι ,όπως το παλιο καλό καιρο!

 

Edit. Εχω το Edge

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Εγω με ρουμανικο κινητο. Εχω btu 7αρα, φλασαρισμενη με σιμ μεσα κανονικα, και δεν εχω θεμα με κλησεις..αρα δεν νομιζω να ειναι σωστο να το γενικοποιουμε το προβλημα και να τρομαζει ο κοσμος..δηλαδη αν ειναι γενικο το κακο εγω γιατι δεν εχω θεμα, οπως και τοσοι αλλοι ακομα;; Με κοσμοτε κιολας, που κατι πηρε το ματι μου λετε αυτοι φταινε..Ε νομιζω τα χω ακυρωσει ολα, χωρις να εχω θεμα με κλησεις αρα....
Link to comment
Share on other sites

Και εγω κανένα θέμα παιδιά. Το εχω ξαναγράψει. Ουτε το δικό μου έχει θέμα ουτε τα αλλα 2 που έχουμε στην δουλειά. Τα 2 δεν έχουν καν επαναφορά.

Cosmote και τα 3.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εκανα απλα μια επαναφορα οταν την περασα απο 6αρα ΟΤΑ, και μετα στην μικρη αναβαθμιση που βγηκε λιγο μετα δεν εκανα καν επαναφορα..
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι κάποιοι έχουν χαμένες κλήσεις. Και δεν έχει βγει κάποιο "ασφαλές" συμπέρασμα για το τι ακριβώς φταίει έτσι ώστε να μπορεί να βρεθεί και κάποια λύση.

 

from my S7

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...