Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και η περιγραφή σου στο πρόβλημα δε βοηθά ιδιαίτερα,

1 ίσως το αρχείο που κατέβασες είναι κατεστραμμένο = κατέβασε άλλο από sammobile, βεβαιώσου ότι έχεις το τελευταίο odin =3.12 η 3.11

2 αφού σε αφήνει να μπεις download mode αν μπορείς να βρεις το serial number της συσκευής? κάνε ανάκτηση λογισμικού με το smartswitch (recovery software)

 

Δοκίμασε κάτι απο αυτά κ βλέπουμε.

 

serial number εχω το κουτι αθηνα και ειμαι κρητη τωρα οποτε ακυρο κατεβασα 6αρα και 7αρα btu και κολαει παντα εκι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

serial number εχω το κουτι αθηνα και ειμαι κρητη τωρα οποτε ακυρο κατεβασα 6αρα και 7αρα btu και κολαει παντα εκι

 

Το γράφει πίσω η συσκευή σου φίλε μου μετά το imei =s/n xxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

Το γράφει πίσω η συσκευή σου φίλε μου μετά το imei =s/n xxxxxxxx

 

ολα καλα κατεβασα το pin file και προχώρησε και τωρα λεει οτι δεν εχω το DRK

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βιάστηκα για το θέμα με τις κλήσεις

Σήμερα το πρωί πάλι έχασα 5 κλήσεις

Πραγματικά δε ξέρω τι θα κανω

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βιάστηκα για το θέμα με τις κλήσεις

Σήμερα το πρωί πάλι έχασα 5 κλήσεις

Πραγματικά δε ξέρω τι θα κανω

 

downgrade στην 6 ,αυτο έκανα και εγώ και ησύχασα

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Εδω και λιγες μερες εχω παρει την 7.0 αναβαθμιση. Ολα καλα χωρις κολληματα, θεματα με τη μπαταρια κλπ. Παρατηρησα ομως οτι για καποιο λογο καθημερινα η συσκευη δε μπορει να διαβασει αρχεια ηχων. Αυτο σημαινει οτι ουτε χτυπαει οταν με παιρνουν τηλεφωνο, ουτε ερχεται καποια ειδοποιηση οταν μου στελνουν ενα μηνυμα στο μεσεντζερ πχ και οι εφαρμογες μουσικης δεν παιζουν πολλα κομματια που επαιζαν κανονικα παλαιοτερα.

 

Λετε να ηρθε με προβληματα η 7.0αρα αναβαθμιση??

 

οταν εκανες την αναβαθμιση εκανες μετα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!! Έχουμε γερμανικό αλλά δεν έχει έρθει ακόμα η 7.. καμία ενημέρωση για το ποτε;;;;

 

Εμένα με γερμανικό unbranded την έχω περίπου 2 εβδομάδες

Link to comment
Share on other sites

οποιος ειχε προβλημα με το DRK οταν φλασαρε παρακαλω τα φωτα του γιατι θα σκασω

 

πρώτα απ όλα έπρεπε από την αρχή να πεις ότι είσαι root ώστε να καταλάβουμε τι θες να κάνεις (για να μαι ειλικρινής σκέφτηκα ότι η συσκευή δεν είναι δικιά σου! sorry) anyway υπάρχει fix για το drk (root key) το περνάς με twrp, αν ψάξεις λίγο στο xda θα βρεις το λινκ για το fix (δυστυχώς δεν ασχολούμαι πια με το άθλημα)

 

*επειδή και σ αυτό το μήνυμα σου, φαίνεται σαν να μην γνωρίζεις = αν η συσκευή δεν είναι ρουτ η οποιοδήποτε άλλη τροποποίηση (custom recovery) ίσως θα ήταν προτιμότερο να επισκεφτείς το σέρβις για να σου περάσουν μια αυτοί το firmware σε περίπτωση που βγάζει error το smart switch.

Link to comment
Share on other sites

πρώτα απ όλα έπρεπε από την αρχή να πεις ότι είσαι root ώστε να καταλάβουμε τι θες να κάνεις (για να μαι ειλικρινής σκέφτηκα ότι η συσκευή δεν είναι δικιά σου! sorry) anyway υπάρχει fix για το drk (root key) το περνάς με twrp, αν ψάξεις λίγο στο xda θα βρεις το λινκ για το fix (δυστυχώς δεν ασχολούμαι πια με το άθλημα)

 

*επειδή και σ αυτό το μήνυμα σου, φαίνεται σαν να μην γνωρίζεις = αν η συσκευή δεν είναι ρουτ η οποιοδήποτε άλλη τροποποίηση (custom recovery) ίσως θα ήταν προτιμότερο να επισκεφτείς το σέρβις για να σου περάσουν μια αυτοί το firmware σε περίπτωση που βγάζει error το smart switch.

 

για να το παρουμε απο την αρχη το κινητο δεν ειναι ροοτ προχθες κατεβασα μια εφαρμογη kodi λεγετε και μ κολαγε μετα η συσκευη πολυ συχνα ξεκόλλαγε μονο με τα τρια πλικτρα που παταμε συνεχόμενα εχθες κολισε παλι την εκανα ρεσταρτ και μου εβγαλε device does not have drk αυτο ειναι ολο και δεν με αφήνει να φλασαρω με τπτ τι κανω παω σερβις;; και αν ναι η κρητη εχει επίσημο;;;

Link to comment
Share on other sites

για να το παρουμε απο την αρχη το κινητο δεν ειναι ροοτ προχθες κατεβασα μια εφαρμογη kodi λεγετε και μ κολαγε μετα η συσκευη πολυ συχνα ξεκόλλαγε μονο με τα τρια πλικτρα που παταμε συνεχόμενα εχθες κολισε παλι την εκανα ρεσταρτ και μου εβγαλε device does not have drk αυτο ειναι ολο και δεν με αφήνει να φλασαρω με τπτ τι κανω παω σερβις;; και αν ναι η κρητη εχει επίσημο;;;

 

Ναι καλύτερα να πας σέρβις, γιατί αν συνεχίσεις θα χάσεις την εγγύηση, αν δεν έχει χαθεί ήδη.

 

χωρις το root key το odin δεν μπορεί να περάσει το firmware, αμφιβάλλω αν μπορούν ακόμα και στο σέρβις!!!

 

δες στο support της samsung για σέρβις στην κρήτη (βάζεις ων τκ και σου βγάζει το πιο κοντινό

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλύτερα να πας σέρβις, γιατί αν συνεχίσεις θα χάσεις την εγγύηση, αν δεν έχει χαθεί ήδη.

 

χωρις το root key το odin δεν μπορεί να περάσει το firmware, αμφιβάλλω αν μπορούν ακόμα και στο σέρβις!!!

 

δες στο support της samsung για σέρβις στην κρήτη (βάζεις ων τκ και σου βγάζει το πιο κοντινό

 

να σε καλα φιλε μου θα παω αυριο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Εδω και λιγες μερες εχω παρει την 7.0 αναβαθμιση. Ολα καλα χωρις κολληματα, θεματα με τη μπαταρια κλπ. Παρατηρησα ομως οτι για καποιο λογο καθημερινα η συσκευη δε μπορει να διαβασει αρχεια ηχων. Αυτο σημαινει οτι ουτε χτυπαει οταν με παιρνουν τηλεφωνο, ουτε ερχεται καποια ειδοποιηση οταν μου στελνουν ενα μηνυμα στο μεσεντζερ πχ και οι εφαρμογες μουσικης δεν παιζουν πολλα κομματια που επαιζαν κανονικα παλαιοτερα.

 

Λετε να ηρθε με προβληματα η 7.0αρα αναβαθμιση??

Τους ήχους που είχε μέσα το τηλέφωνο τους παίζει η δεν παίζει μόνο αυτούς που έβαλες εσύ;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Το Σ7 μου παρουσιάζει χαμένες κλήσεις, όπως και σε άλλους χρήστες εδώ στο φόρουμ. Μου είπαν αρκετά άτομα πως συχνά με παίρνουν τηλέφωνο και είναι "κλειστό", περίεργο γιατί λόγο δουλειάς δεν το κλείνω ποτέ.

 

Αναζήτησα της αναπάντητες στα μηνύματα sms που έρχονται από την κοσμοτε και δεν βρήκα ούτε ένα από τα άτομα που μου έκαναν παράπονα... κουλό; :wacko:

 

Χθες το "γύρισα" σε 2G και σταμάτησαν τα παράπονα πως έχω κλειστό το κινητό. Έχω την αναβάθμιση σε 7 και έκανα φουλ ρεσετ μετά την εγκατάσταση της. Εγκατεστημένη είναι μόνο μια εφαρμογή, ο Firefox και τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το επαναφέρω από flight mode(συνήθως το πρωί, που όλο το βράδυ είναι σε f.m), πολλές φορές δεν ενεργοποιεί το Wi-Fi ,ενώ ανοίγουν δίκτυο και Bluetooth..Το έχει παρατηρήσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Όταν το επαναφέρω από flight mode(συνήθως το πρωί, που όλο το βράδυ είναι σε f.m), πολλές φορές δεν ενεργοποιεί το Wi-Fi ,ενώ ανοίγουν δίκτυο και Bluetooth..Το έχει παρατηρήσει κάποιος?

 

Καλημέρα. Εμένα γενικώς με το που ανοίγω το WiFi κάνει 2 με 3 δευτερόλεπτα να ενεργοποιηθεί

Link to comment
Share on other sites

Το Σ7 μου παρουσιάζει χαμένες κλήσεις, όπως και σε άλλους χρήστες εδώ στο φόρουμ. Μου είπαν αρκετά άτομα πως συχνά με παίρνουν τηλέφωνο και είναι "κλειστό", περίεργο γιατί λόγο δουλειάς δεν το κλείνω ποτέ.

 

Αναζήτησα της αναπάντητες στα μηνύματα sms που έρχονται από την κοσμοτε και δεν βρήκα ούτε ένα από τα άτομα που μου έκαναν παράπονα... κουλό; :wacko:

 

Χθες το "γύρισα" σε 2G και σταμάτησαν τα παράπονα πως έχω κλειστό το κινητό. Έχω την αναβάθμιση σε 7 και έκανα φουλ ρεσετ μετά την εγκατάσταση της. Εγκατεστημένη είναι μόνο μια εφαρμογή, ο Firefox και τίποτα άλλο.

 

Καλώς ήρθες στο club φίλε

Ναυαρχίδα εν έτη 2017 και να μη μπορούμε να κάνουμε τα στοιχειώδη

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το Σ7 μου παρουσιάζει χαμένες κλήσεις, όπως και σε άλλους χρήστες εδώ στο φόρουμ. Μου είπαν αρκετά άτομα πως συχνά με παίρνουν τηλέφωνο και είναι "κλειστό", περίεργο γιατί λόγο δουλειάς δεν το κλείνω ποτέ.

 

Αναζήτησα της αναπάντητες στα μηνύματα sms που έρχονται από την κοσμοτε και δεν βρήκα ούτε ένα από τα άτομα που μου έκαναν παράπονα... κουλό; :wacko:

 

Χθες το "γύρισα" σε 2G και σταμάτησαν τα παράπονα πως έχω κλειστό το κινητό. Έχω την αναβάθμιση σε 7 και έκανα φουλ ρεσετ μετά την εγκατάσταση της. Εγκατεστημένη είναι μόνο μια εφαρμογή, ο Firefox και τίποτα άλλο.

 

φιλε μου αν ήθελες να δοκιμάσεις να βάλεις μία δύο εφαρμογές ΧΕΙΡΟΚΊΝΗΤΑ σε εξαίρεση από εξοικονόμηση ενέργειας (settings - device maintenance - battery = πήγαινε κάτω unmonitored apps) δυστυχώς δεν μπορώ να σου εγγυηθώ ότι θα λυθεί το πρόβλημα, απλά το συγκεκριμένο θέμα έχει να κάνει με bug στην εξοικονόμηση ενέργειας.

 

*ίσως και αν έχεις κάποια εφαρμογή που να κάνει χρήση συνέχεια της notification bar = εφαρμογή που βάζει εικονίδιο.

 

edit: εγώ δεν είχα/έχω το πρόβλημα (edge) αλλά το είχε η σύζυγος (flat) έκανα αρκετά να πω την αλήθεια ουσιαστικά το έστησα όπως το δικό μου και το πρόβλημα λύθηκε!!!

Edited by SpyGlass
Link to comment
Share on other sites

Το Σ7 μου παρουσιάζει χαμένες κλήσεις, όπως και σε άλλους χρήστες εδώ στο φόρουμ. Μου είπαν αρκετά άτομα πως συχνά με παίρνουν τηλέφωνο και είναι "κλειστό", περίεργο γιατί λόγο δουλειάς δεν το κλείνω ποτέ.

 

Το ιδιο και σε μενα σημερα....Με πηρανε τηλ και ειναι κλειστο,ενω ποτε δεν το κλεινω...με αποτελεσμα να με παρουν στο αλλο τηλ που εχω....το περιεργο φ5σικα και σε μενα ειναι οτι δεν μου εβγαλε μηνυμα για χαλενη κληση....

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση δεν έχω κάνει ακόμα λόγω αυτών που διάβασα εδώ αλλά θα κάνω το ΣΒΚ.

Παρόλα αυτά έχω δύο ερωτήματα :

α) Κάνετε κάθε δύο-τρείς μέρες επανεκίνηση της συσκευής;

β) Κάνατε hard reset πριν και μετά την αναβάθμιση; (θεωρείται ενδεδειγμένο για να "κάτσει" καλύτερα η αναβάθμιση λειτουργικού)

 

Αν σε αυτά απαντάτε "όχι" τότε μπορεί να είναι ένας λόγος ή και δύο :) που συμβαίνουν αυτά τα οποία αναφέρετε.

Στο γραφέιο πάντως δύο συνάδελφοι με S7 edge και ένας με το S7 (αφού έχουμε όλοι εταιρικά κινητά Galaxy S7) δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα μετά τις αναβαθμίσεις ενώ όλοι είμαστε στο δίκτυο Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

To hard reset πρίν την αναβάθμιση δεν παίζει κανέναν ρόλο. Το μετά είναι το Α και το Ω.

Το έχουμε αναφέρει πολλές φορές αυτό. :rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

To hard reset πρίν την αναβάθμιση δεν παίζει κανέναν ρόλο. Το μετά είναι το Α και το Ω.

Το έχουμε αναφέρει πολλές φορές αυτό. :rolleyes:

 

Προτιμώ να κάνω και τα δύο αφού έτσι και αλλιώς θα καθαρίσω τα πάντα αλλά αν δεν το κάνεις δεν μπορείς μετά να γκρινιάζεις :wink:

Link to comment
Share on other sites

@NoName σε αυτό έχεις δίκιο. Αν και απο οτι βλέπω οι περισσότεροι που έχουν πρόβλημα το έχουν παλαίψει αρκετά το θέμα αλλά άκρη δεν έβγαλαν.

 

Στα δικά μου...1 ebge και 2 flat στην δουλειά. Το δικό μου με επαναφορά (μετά την αναβάθμιση), τα αλλα 2 χωρίς επαναφορά. Και τα 3 δουλεύουν ρολόι χωρίς χαμένες κλήσεις. Το ebge ειδικά μπορεί να μιλάει 3-4 ωρες την ημέρα...με καμία 50-60-70 κλήσεις την ημέρα. Πρόβλημα μηδέν. Ολα με cosmote. Κανένα με Ελληνικό firmware. Κανένα δεν έχει πειραχτεί με odin κλπ. Οπως τα έβγαλε η μαμά πορεύονται.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Χθες έχασα δύο πολύ σημαντικές κλήσεις. Μία το πρωί μία το απόγευμα, ενώ τα sms ήρθαν ώρες μετά.

Το "κινητό" είναι για τα σκουπίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...