Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν το κινητο ειναι στο 4G/3G/2G και εχει 1 μπαρα στο σημα σημαινει πως ακομα παιρνει σημα απο κεραια 4G με πολυ χαμηλο σημα. Σε τετοια περιπτωση ειναι πιθανον να χανετε κλησεις.

 

Για να αλλαξει αυτοματα και να πιασει σημα απο κεραια 3G ή 2G πρεπει να βρεθει καπου που να μην πιανει καθολου σημα απο την κεραια 4G. Εγω στη δουλεια εχω 1 μπαρα και το γυριζω στο 2G οπου εχει full σημα. Μετα τη δουλεια το ξαναγυρναω στο 4/3/2, αν και σκεφτομαι πλεον να το αφηνω μονιμα στο 3/2 αφου ετσι θα εχω και full σημα στη δουλεια, και επισης η ταχυτητα του 3G ειναι ικανοποιητικη.

 

Ενας ευκολος τροπος να αλλαζετε τα δικτυα ειναι με το app "Network Monitor" το οποιο εχει widget που σου δειχνει αν εισαι 2G, 3G ή 4G και πατωντας πανω του σε παιρνει κατ ευθειαν στις ρυθμισεις εκει που αλλαζεις τα δικτυα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ κατέβασα την ενημέρωση αλλά δεν την εγκατέστησα και μπήκα να διαβάσω τι εμπειρίες υπάρχουν.

Με αυτά που διάβασα θα πάει άκλαυτη η ενημέρωση (αν και την περίμενα πως και πως) μέχρι να λύθούν τα προβλήματα γιατί μέχρι τώρα όλα δουλεύουν μιά χαρά και δεν βρίσκω λόγω να μπω σε περιπέτειες.

Βέβαια είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να περιμένουμε ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ για μιά αναβάθμιση ΣΕ ΝΑΥΑΡΧΙΔΑ (500-800€) και όταν τελικά έρχεται να είναι και προβληματική.

Επίσης το customer Support της SAMSUNG όσο πάει και γίνεται χειρότερο.

Αυτό όμως που έχω να πώ μετά από την εμπειρία μου σαν μέσος χρήστης είναι ότι για να είναι κάποιος σίγουρος με μία αναβάθμιση μεγάλη θα πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να κάνει hard reset ΠΡΙΝ και ΜΕΤΑ.

Ξέρω είναι ταλαιπωρία αλλά είναι και σιγουράκι (όσο μπορεί να είναι σιγουράκι μια τεχνολογική αναβάθμιση) οπότε όσοι αποφασίσετε να προχωρήσετε στην αναβάθμιση κάντε hard reset αφου πρώτα πάρετε back up επαφές και μηνύματα, όχι εφαρμογές γιατί θα ξαναφέρουν μαζί τους "σκουπίδια" και προβλήματα.

Καλή επιτυχία στις προσπάθειες επίλυσης των προβλημάτων και υπομονή :)

Edited by NoName
Link to comment
Share on other sites

Με Android 6 αλλα και 7 χωρις επαναφορα αλλα και μετα με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων , vodfone , αγγλικη BTU και χρηση μονιμα 4g , ποτε δεν ειχα θεμα με επανεκινησεις αλλα και χαμενες κλησεις. Τι ν πω...
Link to comment
Share on other sites

εγω με την 7αρα δεν μπορω να βρω την επιλογη που περνας το χερι σου πανω απο τον αισθητηρα και αναβει η οθονη
Link to comment
Share on other sites

Οταν το κινητο ειναι στο 4G/3G/2G και εχει 1 μπαρα στο σημα σημαινει πως ακομα παιρνει σημα απο κεραια 4G με πολυ χαμηλο σημα. Σε τετοια περιπτωση ειναι πιθανον να χανετε κλησεις.

 

Για να αλλαξει αυτοματα και να πιασει σημα απο κεραια 3G ή 2G πρεπει να βρεθει καπου που να μην πιανει καθολου σημα απο την κεραια 4G. Εγω στη δουλεια εχω 1 μπαρα και το γυριζω στο 2G οπου εχει full σημα. Μετα τη δουλεια το ξαναγυρναω στο 4/3/2, αν και σκεφτομαι πλεον να το αφηνω μονιμα στο 3/2 αφου ετσι θα εχω και full σημα στη δουλεια, και επισης η ταχυτητα του 3G ειναι ικανοποιητικη.

 

Ενας ευκολος τροπος να αλλαζετε τα δικτυα ειναι με το app "Network Monitor" το οποιο εχει widget που σου δειχνει αν εισαι 2G, 3G ή 4G και πατωντας πανω του σε παιρνει κατ ευθειαν στις ρυθμισεις εκει που αλλαζεις τα δικτυα.

Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή network,(αυτή που έχει φώτο ένα μαύρο ακουστικο) δεν χρειάζεται καν να σε βάλει στις ρυθμίσεις της συσκευής, αλλάζει δίκτυο μέσα από την εφαρμογή και έχει και πολλές πληροφορίες για το δικτυο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

εγω με την 7αρα δεν μπορω να βρω την επιλογη που περνας το χερι σου πανω απο τον αισθητηρα και αναβει η οθονη

 

ρυθμισεις-προσβ/τητα-κινητικες δυνατοτητες..-ευκολη ενεργοπ.οθονης

Link to comment
Share on other sites

Να ήταν και εύκολη η ενεργοποίηση της οθόνης όπως το λένε... Στις 10 φορες που περνάς το χέρι σου από πάνω, τη μία πετυχαίνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ήταν και εύκολη η ενεργοποίηση της οθόνης όπως το λένε... Στις 10 φορες που περνάς το χέρι σου από πάνω, τη μία πετυχαίνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όπως τα λες. Θέλει να είναι το τηλέφωνο κάτω με την οθόνη προς τα πάνω. Αν το κρατάς στο χέρι δεν...

Τραγικό!!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις κάνει, σβήσε και από το αυτοκίνητο και από το κινητό αντίστοιχα την ανάλογη συσκευή ( από το κινητό καλύτερα σβήσε ότι συσκευή έχει καταχωρημένη σε BT ) και ξανά στήστα από την αρχή. Σε ανάλογες περιπτώσεις πιο παλιά με άλλες συσκευές έτσι έβρισκα την υγειά μου.

 

Μετά από πολλές προσπάθειες συνδέθηκε. Αλλά υπάρχει πρόβλημα με τη nougat μάλλον. Πολλές φορές δεν χάνει το ζεύγος και πρέπει να κλείσω και να ξανά ανοίξω το Bluetooth...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν μπορώ να δω live streaming. Μου βγαζει Error loading player:

No playable sources found. Ξέρει κάποιος;;;

Αν εννοείς αγώνες, ποτέ δε μπορούσες λόγω έλλειψης Flash player..

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αγώνες, ποτέ δε μπορούσες λόγω έλλειψης Flash player..

 

Sent from my Galaxy s7 gold

 

Θέλω να δω κάποιο συνέδριο που είναι μέσω streaming. Αλλά δεν. Ξερεις αν γίνεται με κάποιο τρόπο;;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν καποιοι browsers που υποστηριζουν flash πχ Puffin.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τον στοκ browser όταν έβλεπα ένα βίντεο, αν συρεις το δάχτυλο στα αριστερά της οθόνης προς τα επάνω,(σε landscape) αυξανει την φωτεινότητα του βίντεο. Εδώ και λίγο καιρό κάνω το ίδιο, δείχνει να ανεβαίνει το ποσοστό της φωτεινότητας αλλά η φωτεινότητα παραμένει ίδια. Ξέρει κανείς τι φταίει;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηθελα να μπω στο recovery και πατησα λαθος πληκτρα(power button-κεντρικο πληκτρο-και μαλλον volume+) μπηκα σε odin mode και μου βγαζει μια γαλαζια οθονη με ενα βελος προς τα κατω και γραφει downloading.πως βγαινω απ αυτο?
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή network,(αυτή που έχει φώτο ένα μαύρο ακουστικο) δεν χρειάζεται καν να σε βάλει στις ρυθμίσεις της συσκευής, αλλάζει δίκτυο μέσα από την εφαρμογή και έχει και πολλές πληροφορίες για το δικτυο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε βρίσκω αυτή την εφαρμογή...ένα λινκ;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηθελα να μπω στο recovery και πατησα λαθος πληκτρα(power button-κεντρικο πληκτρο-και μαλλον volume+) μπηκα σε odin mode και μου βγαζει μια γαλαζια οθονη με ενα βελος προς τα κατω και γραφει downloading.πως βγαινω απ αυτο?

Με τον ίδιο τρόπο που μπήκες ;)

Πάτημα τα ίδια πλήκτρα.

Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο τρόπο που μπήκες ;)

Πάτημα τα ίδια πλήκτρα.

ναι μολις το εκανα,ευχαριστω

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε βρίσκω αυτή την εφαρμογή...ένα λινκ;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπες εδω

https://www.apk20.com/apk/77388/

και πάτα install app from Google play

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Μπες εδω

https://www.apk20.com/apk/77388/

και πάτα install app from Google play

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπαρχει το αρχειο λεει

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει το αρχειο λεει

Πριν που το πόσταρα το δοκίμασα και το έβγαζε. Τώρα που ξαναδοκίμασα λέει δεν υπάρχει δεν ξέρω τι παίζει πάντως εγώ την έχω και δουλεύει μια χαρά

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

76f2bcb36c731ac1df7835caeee5a553.jpg

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tapbase.LTEswitcher

 

Με αυτή την εφαρμογή ανοίγεις το ίδιο ακριβώς μενού. Το θέμα είναι τι βλέπουμε εδώ μέσα; μπερδεύτηκα λίγο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...