Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το οτι θελει και τα 4 ναι εννοειται, αλλα για το csc εγω το home βαζω χωρις να χει θεμα

Απλά με το σκέτο CSC γίνεται πιο καθαρή εγκατάσταση. Επειδή ο φίλος είπε ότι δεν τον ενδιαφέρει να χάσει τα δεδομένα του και θα έκανε στήσιμο απ' την αρχή!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για αλλαγή χώρας θέλει το σκέτο csc που έχει ενσωματωμένο pit file και κάνει διαγραφή και επαναφορά. Προτείνω σε τέτοιες περιπτώσεις να γίνεται το φλασαρισμα 2 και 3 φορές και μετά wipe data από το recovery. Θεωρητικά δεν χρειάζεται αλλά εμπειρικα από πολλές συσκευές πάντα κάθεται καλύτερα η νέα ρομ χωρίς προβλήματα. Άρα η εμπειρία με έχει πείσει

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα παιδια, σας ευχαριστω ολους! :)

 

θα επανελθω με εντυπωσεις για το volte & vowifi. :happy:

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχει κανείς την αίσθηση ότι η συσκευή ζεσταίνεται πιο εύκολα μετά την αναβάθμιση??

Σε βαριά lπαιχνίδια σας lag άρει καθόλου?

Επαναφορά πριν και μετά την εγκατάσταση έχω κάνει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχει κανείς την αίσθηση ότι η συσκευή ζεσταίνεται πιο εύκολα μετά την αναβάθμιση??

Σε βαριά lπαιχνίδια σας lag άρει καθόλου?

Επαναφορά πριν και μετά την εγκατάσταση έχω κάνει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δεν έχω νιώσει να ζεσταίνεται μετά την αναβάθμιση , σχετικά με τα παιχνίδια έχω κατεβάσει δύο μεγάλα και παίζουν μία χαρά

 

Sent from Samsung Galaxy S7 Silver Titanium

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω νιώσει να ζεσταίνεται μετά την αναβάθμιση , σχετικά με τα παιχνίδια έχω κατεβάσει δύο μεγάλα και παίζουν μία χαρά

 

Sent from Samsung Galaxy S7 Silver Titanium

Ποια;; ψάχνω κανα παιχνίδι να περνάει η ώρα αλλά δεν ξέρω τι

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Ποια;; ψάχνω κανα παιχνίδι να περνάει η ώρα αλλά δεν ξέρω τι

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Έχω κατεβάσει το need for speed no limits και το death race

 

Sent from Samsung Galaxy S7 Silver Titanium

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα παιδια, σας ευχαριστω ολους! :)

 

θα επανελθω με εντυπωσεις για το volte & vowifi. :happy:

 

Εχε υπ οψιν σου απ οτι γνωριζω (Παθων) οτι απο την στιγμη που αλλαζεις CSC παυει να λειτουργει το OTA και ολα τα updates που θα βγαινουν υα χρειαζεται να τα κανεις χειροκινητα με ODIN η με Smart Switch απο PC. Θα ξαναεχεις ΟΤΑ εφοσον ξαναπερασεις το σωστο CSC που ειχε εξαρχης το κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

Εχε υπ οψιν σου απ οτι γνωριζω (Παθων) οτι απο την στιγμη που αλλαζεις CSC παυει να λειτουργει το OTA και ολα τα updates που θα βγαινουν υα χρειαζεται να τα κανεις χειροκινητα με ODIN η με Smart Switch απο PC. Θα ξαναεχεις ΟΤΑ εφοσον ξαναπερασεις το σωστο CSC που ειχε εξαρχης το κινητο σου.

Αν η διαδικασία γίνει σωστά, η συσκευή θα έχει κανονικά το csc της χώρας που είναι το νέο firmware, επομένως θα παίρνει τα OTA update αυτής της χώρας κανονικά........ 100% αυτό!! ;)

Αν εσύ έχασες το ΟΤΑ, προφανώς έβαλες firmware άλλης χώρας χωρίς να ελέγξεις αν άλλαξε το csc!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέρα με την 7,και οι εντυπωσεις πολύ θετικές...

Την πέρασα ΟΤΑ κανοντας και πριν και μετά wipe chance wipe data/factory reset και στήσιμο πάλι από την αρχή...Απο αυτά που μέχρι τώρα έχω δει είναι ότι το αποτύπωμα λειτουργεί καλύτερα,μιας καιπιανει σε όλη την επιφανια του κουπιου,ακόμα και στην άκρη,και είναι πολύ πιο γρήγορο...

Γενικά η συσκευή συμπεριφέρεται πιο ομαλά σε σχέση με την 6,η μπαταρία έχει βελτιωθεί,απλα το μόνο που δεν έχω βρει είναι ο τρόπος που ενεργοποιουνε την εξοικωνομιδη ενεργειας,μιας και στην 6 είχε επιλογή ενώ τώρα εγώ τουλάχιστον δεν την έχω βρει....

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέρα με την 7,και οι εντυπωσεις πολύ θετικές...

Την πέρασα ΟΤΑ κανοντας και πριν και μετά wipe chance wipe data/factory reset και στήσιμο πάλι από την αρχή...Απο αυτά που μέχρι τώρα έχω δει είναι ότι το αποτύπωμα λειτουργεί καλύτερα,μιας καιπιανει σε όλη την επιφανια του κουπιου,ακόμα και στην άκρη,και είναι πολύ πιο γρήγορο...

Γενικά η συσκευή συμπεριφέρεται πιο ομαλά σε σχέση με την 6,η μπαταρία έχει βελτιωθεί,απλα το μόνο που δεν έχω βρει είναι ο τρόπος που ενεργοποιουνε την εξοικωνομιδη ενεργειας,μιας και στην 6 είχε επιλογή ενώ τώρα εγώ τουλάχιστον δεν την έχω βρει....

 

Ρυθμισεις - συντηρηση συσκευης - μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Για να χρησιμοποιήσεις το Wi-Fi calling της cosmote πρέπει αναγκαστικά να περάσεις csc cos? Άρα ουσιαστικά το κάνεις θελωντας και μη branded.

Επίσης γράφει ότι μπορείς να το πας σε ένα κατάστημα Γερμανος και να σου κάνουν αναβάθμιση λογισμικού? Άρα σου περνάνε και αυτοί csc cos μέσω Odin? Η κάνουν κάτι διαφορετικό?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο post εδώ που να περιγράφει ΑΚΡΙΒΩΣ πώς γίνεται το πέρασμα της BTU (ή όποιας άλλης rom) στο S7;

 

Η αναμονή για 7άρι στα Ελβετικά έχει καταντήσει γελοία. Η BTU έχει ήδη πάρει την 2η αναβάθμιση για 7άρια και εμείς ακόμη περιμένουμε την πρώτη. Θα ήθελα να περάσω την BTU αλλά με την βοήθεια ενός οδηγού (στα Ελληνικά ή στα Αγγλικά) που να είναι δοκιμασμένος και να ξέρουμε οτι η όλη διαδικασία δεν θα μας πειράξει τον knox.

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω το εξής : Διαβάζω οτι το CSC εμπεριέχει το firmware των παρόχων. Υπάρχει περίπτωση αυτό να παίζει ρόλο στην ποιότητα του σήματος; Αυτός δηλαδή που μένει Ελλάδα και φοράει Ελληνική (EUR - Voda - Cote) να έχει καλύτερο σήμα απο αυτόν που έχει κάποια άλλη;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

@panos 27 το έχω βρει αυτό,αλλα αν το επιλέξεις σε βάζει αμέσως σε εξοικονόμηση και όχι όταν φτάσεις σε ένα ποσοστό της τάξης του 20% ...Εκτος και αν κάνω εγώ λάθος....
Link to comment
Share on other sites

Για να χρησιμοποιήσεις το Wi-Fi calling της cosmote πρέπει αναγκαστικά να περάσεις csc cos? Άρα ουσιαστικά το κάνεις θελωντας και μη branded.

Επίσης γράφει ότι μπορείς να το πας σε ένα κατάστημα Γερμανος και να σου κάνουν αναβάθμιση λογισμικού? Άρα σου περνάνε και αυτοί csc cos μέσω Odin? Η κάνουν κάτι διαφορετικό?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδή αν έχεις ένα παραεισαγωγής πρέπει να αλλάξεις rom σόνι και ντε για να λειτουργήσει αυτή η υπηρεσία; αφού έχεις σύνδεση Cosmote και το κινητό που υποστηρίζεται γιατί να μην λειτουργεί;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί για κάποιο μαγικό λόγο κάποιες λειτουργίες είναι κομμένες από κάποιες rom. Δε φταίει η Cosmote, η Samsung φταίει που αντί να έχει μια rom παγκοσμίως επιτρέπει αυτό το μπάχαλο. Δε χρειάζεται καν να είναι παραεισαγωγή. Το δικό μου είναι επίσημης αντιπροσωπείας και δεν έχει VoLTE.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί για κάποιο μαγικό λόγο κάποιες λειτουργίες είναι κομμένες από κάποιες rom. Δε φταίει η Cosmote, η Samsung φταίει που αντί να έχει μια rom παγκοσμίως επιτρέπει αυτό το μπάχαλο. Δε χρειάζεται καν να είναι παραεισαγωγή. Το δικό μου είναι επίσημης αντιπροσωπείας και δεν έχει VoLTE.

 

Α... καλά Το samsung galaxy s7 αγορασμένο από την cosmote, στέλνοντας μήνυμα στο 1333 ανταπαντά, ότι το κινητό δεν υποστηρίζεται μπάχαλο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μπορει καπιος που ξερει να μου πει αν ειναι σωστα αυτα στο δικο μου κινητο?? επισεις πια 7φταρα δινουν την σκετη 7.0 η την 7.1??? εγω ειμαι με την 7.0 2 3 μηνες!! https://www.dropbox.com/sh/dk25s6oi9aa7zwb/AACttmTHZxasHNAAOrbXB943a?dl=0
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μπορει καπιος που ξερει να μου πει αν ειναι σωστα αυτα στο δικο μου κινητο?? επισεις πια 7φταρα δινουν την σκετη 7.0 η την 7.1??? εγω ειμαι με την 7.0 2 3 μηνες!! https://www.dropbox.com/sh/dk25s6oi9aa7zwb/AACttmTHZxasHNAAOrbXB943a?dl=0

[ATTACH]66526[/ATTACH][ATTACH]66527[/ATTACH]

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...