Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Elthis

Δοκίμασε να βάλεις πρώτα μια sim που να μην ηταν ενεργοποιημένη στα UAE, αλλά Ελληνική, να δεις αν θα δουλέψει μετά.

 

Το έκανα αλλά δεν αλλάζει τπτ. Ωστόσο μου έστειλαν κωδικό ξεκλείδωματος αλλά η συσκευή δε ζητάει κωδικό και δε ξέρω πως να το χρησιμοποιήσω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έκανα αλλά δεν αλλάζει τπτ. Ωστόσο μου έστειλαν κωδικό ξεκλείδωματος αλλά η συσκευή δε ζητάει κωδικό και δε ξέρω πως να το χρησιμοποιήσω

 

λοιπόν ο τρόπος που ξεκλειδώνουν κάποιες αμερικανικές συσκευές με unlock code (να σου βγάλει το παράθυρο για να βάλεις τον κωδικό) είναι ο εξής...

1 έχε το imei πρόχειρο και τον κωδικό (unlock code)

2 πρέπει να βάλεις μια άλλη sim απ αυτή που έχεις τώρα αλλά και διαφορετικό παροχό (πχ αν η sim είναι cosmote εσύ πρέπει να βρεις wind η vodafone)

 

δυστυχώς δε γνωρίζω τι ισχύει για ΗΑΕ συσκευές, άρα δεν ξέρω αν δουλεύει (εγώ ήξερα ότι δεν είναι καν κλειδωμένες!)

 

νομίζω ότι σου έχω απαντήσει παλιότερα ώστε να κάνεις χειροκίνητα αναζήτηση του παρόχου, το έκανες? αν το έκανες και επέλεξες παροχό = δε σου έβγαλε μήνυμα?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρααααααα!

μόλις μου ήρθε update 1254,97 MB.

6.0.1 BTU

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση υπάρχει με το ιμει, δεν χρειάζεται κάποιο χαρτί

 

Sent from my Galaxy s7 gold

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανάλογα την χρήση είναι αυτό, δεν υπάρχει στάνταρ χρόνος που βγάζει η συσκευή αναμονή. Κι ένα p8 lite που χει ο πατέρας μου, βγάζει 4 μέρες αναμονή με 1 ώρα οθόνη, αφού δεν το χρησιμοποιεί.

 

Sent from my Galaxy s7 gold

α λολ ευχαριστω γιατι την τελευταια φορα που πηγα κινητο για service μονο ε9 δεν ζητησαν..:lol:

Link to comment
Share on other sites

α λολ ευχαριστω γιατι την τελευταια φορα που πηγα κινητο για service μονο ε9 δεν ζητησαν..:lol:

Την τελευταία φορά που πήγα Smartec για αλλαγή home button σε s6, δεν είχα απόδειξη, πήγα μόνο την συσκευή και δεν μου ζήτησαν τίποτα! Η επισκευή έγινε σε μισή ώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nougat είναι τελικά;

 

Με τέτοιο μέγεθος δεν θα μπορούσε να είναι κάτι άλλο.:)

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχός σημερα της nougat μεγαλη θετική διαφορά στο αποτύπωμά

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για πες, τι διαφορα εχει δηλαδη;;

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε κι εμενα εν τω μεταξυ και τωρα το ειδα...αγγλικη btu..προχωραμε ή περιμενουμε;; τι λετε εσεις που την βαλατε;;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα με odin φλασαρισμα σε αγγλικη btu, εβαλα ολα τα αρχεια εκει που πρεπει, δεν εβαλα το home csc. (Hμουν απο ιταλικη ξεκλειδωτη) στο ξεκινημα ξεκιναει με ιταλικα και δν αναβαθμιζει σε nougat, εκανα κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Για πες, τι διαφορα εχει δηλαδη;;

Το δέχεται πλεον με την πρώτη και ειναι ενα κλικ γρηγορότερο. Μπαταρία θα το τεσταρω με fhd ανάλυση και θα σας πω

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα με odin φλασαρισμα σε αγγλικη btu, εβαλα ολα τα αρχεια εκει που πρεπει, δεν εβαλα το home csc. (Hμουν απο ιταλικη ξεκλειδωτη) στο ξεκινημα ξεκιναει με ιταλικα και δν αναβαθμιζει σε nougat, εκανα κατι λαθος?

Πρέπει να περάσεις και το csc που έχει η btu για να σου δώσει την αναβάθμιση. Θα τα χάσεις όλα μετά, να είσαι προετοιμασμένος.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

μα αυτην την csc εβαλα και τα εχασα ολα, αυτο ηθελα, μηπως πρεπει να κανω wipe cache/format?

Στο παραπάνω post έγραψες ότι δε πέρασες το home_csc, εκτός αν κατάλαβα λάθος.

Πρέπει λοιπόν να κατεβάσεις την αγγλική BTU (United kingdom) και να τη περάσεις με odin μαζί με το csc που έχει μέσα. Θα ανοίξει η συσκευή σου, θα τη σεταρεις, και μετά τσέκαρε με την εφαρμογή Samsung info τι csc έχεις. Θα πρέπει να γράφει στο csc BTU.

Αν είναι έτσι και εγώ δε κατάλαβα καλά τα λέω τα παραπάνω...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στο παραπάνω post έγραψες ότι δε πέρασες το home_csc, εκτός αν κατάλαβα λάθος.

Πρέπει λοιπόν να κατεβάσεις την αγγλική BTU (United kingdom) και να τη περάσεις με odin μαζί με το csc που έχει μέσα. Θα ανοίξει η συσκευή σου, θα τη σεταρεις, και μετά τσέκαρε με την εφαρμογή Samsung info τι csc έχεις. Θα πρέπει να γράφει στο csc BTU.

Αν είναι έτσι και εγώ δε κατάλαβα καλά τα λέω τα παραπάνω...

Οταν πάμε από rom άλλης χώρας σε BTU ποιο αρχείο βάζουμε; Το CSC ή το CSC_HOME;

Link to comment
Share on other sites

Το csc αλλά η άλλη χώρα να μην το περιέχει καθόλου το btu. Αν το έχει μέσα δε γυρίζει. Αν για παράδειγμα έχεις csc OXA με DBT δεν πάει στο BTU. Πρέπει να φλασαρεις πχ csc EUR ελληνικό και μετά πάλι το OXA. Ελπίζω να έγινα κατανοητος

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

φλασαρα κανονικα ολα τα αρχεια αλλα αντι για το home csc εβαλα το αλλο γιατι θελω τα update της btu, αλλα το csc δεν αλλαξε απο οτι βλεπω ειναι ακομα στο itv
Link to comment
Share on other sites

Έχω CSC VGR. Θα πάρει την BTU? Επίσης τι γίνεται με την εγγύηση του τηλεφώνου σε αυτές τις περιπτώσεις?
Life without music would be a mistake...
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα ρουμανικη ρομ..εβαλα την αγγλικη με home_csc και ειμαι μια χαρα, πηρα και αναβαθμιση..αν τα βαλεις ολα στα κουτακια τους γινεται κανονικα το φλασαρισμα με knox 0x0
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι στο phone info εχει και την btu στα available csc codes, ενω το firmware ειναι UK BTU. αλλα για καποιο λογο μ κραταει το ιταλικο csc π ειχα πριν.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...