Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και την τελική δεν γράφει κάτι για την μπαταρία οπότε ποιο το νόημα να μπεις απλά, χωρίς καν να χεις την συσκευή, και να σχολιάσεις. Ορισμένοι έχετε περίεργο τρόπο να σκοτώνετε τον ελεύθερο χρόνο σας

 

Sent from my Galaxy s7 gold

 

Ένας συμφορουμιτης ηλεκτρονικος που ασχολείται με αυτά ( δε θυμάμαι αν έγραψε σε αυτό τι thread η του edge ) ήταν κάθετος ότι δεν έχει σχεση. Τώρα εμένα μου φαίνεται οτι και ξεφορτιζει γρηγορότερα και μειώνει τη διάρκεια ζωής της μπαταριας. Πιθανόν είναι η ιδέα μου... αλλά το φορτίζω κανονικα αφού και έτσι σχετικά γρήγορα φορτιζει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένας συμφορουμιτης ηλεκτρονικος που ασχολείται με αυτά ( δε θυμάμαι αν έγραψε σε αυτό τι thread η του edge ) ήταν κάθετος ότι δεν έχει σχεση. Τώρα εμένα μου φαίνεται οτι και ξεφορτιζει γρηγορότερα και μειώνει τη διάρκεια ζωής της μπαταριας. Πιθανόν είναι η ιδέα μου... αλλά το φορτίζω κανονικα αφού και έτσι σχετικά γρήγορα φορτιζει

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Κοιτα και εγω με αργη το φορτιζω, αλλα ας πουμε χθες το βιαζομουν και ημουν σε σκεψη να το βαλω ή οχι γρηγορη μην τυχον εχω θεμα..Γενικα δεν μου εχει συμπεριφερθει καλα η μπαταρια, αμα ειναι να πεφτει κιολας με την γρηγορη φορτιση, καηκαμε τοτε θελω 2 power banks μαζι μου καθε μερα :p

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι και δεν μπορω να βγαλω ακρη.

Λοιπον οταν με παιρνουν τηλεφωνο με το που πιανω την συσκευη πολλες φορες σταματαει η μουσικη(ringtone) ενω το τηλ κανονικα δεχεται την κληση...Δεν πιανω ουτε καποιο απο τα κουμπια εντασης,ουτε το on/off ουτε το κεντρικο πληκτρο...

Δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει,καποια βοηθεια;?;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι και δεν μπορω να βγαλω ακρη.

Λοιπον οταν με παιρνουν τηλεφωνο με το που πιανω την συσκευη πολλες φορες σταματαει η μουσικη(ringtone) ενω το τηλ κανονικα δεχεται την κληση...Δεν πιανω ουτε καποιο απο τα κουμπια εντασης,ουτε το on/off ουτε το κεντρικο πληκτρο...

Δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει,καποια βοηθεια;?;

Ευχαριστω

Στο κάνει συνέχεια; μήπως έχεις ενεργοποιημενη την εύκολη σιγαση και όπως πας να πιάσεις το τηλέφωνο περνάς κατά λάθος το χέρι πάνω από την οθόνη;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει συνέχεια; μήπως έχεις ενεργοποιημενη την εύκολη σιγαση και όπως πας να πιάσεις το τηλέφωνο περνάς κατά λάθος το χέρι πάνω από την οθόνη;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πως το βλεπω αυτο;?;

Δεν θυμαμαι να 2χω ενεργοποιησει κατι τετοιο....

Link to comment
Share on other sites

Πως το βλεπω αυτο;?;

Δεν θυμαμαι να 2χω ενεργοποιησει κατι τετοιο....

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170106/620ce637299c9af635584ce2d1c80883.jpg

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, λιγο χαζη βεβαια, αλλα μου δημιουργηθηκε η απορια.. Fast charge συνεπαγεται και fast discharge?? Εχει διαφορα η διαρκεια μπαταριας αν το φορτιζω με γρηγορη δηλαδη;; Αν οχι αμεσα, σε βαθος χρονου θα φθαρει ας πουμε πιο γρηγορα ή ειναι το ιδιο με την αργη φορτιση;;

 

Θα σου πω την δικιά μου , προσωπική εννοείτε, γνώμη που δεν σημαίνει πως είναι και σωστή, απλά βασίζεται στην χρόνια ασχολία μου με τα μαραφέτια αυτά και φυσικά στα χειροπιαστά αποτελέσματα που βλέπω ο ΊΔΙΟΣ και όχι που διάβασα σε ένα φόρουμ ή ένα site ή μου είπε κάποιος και κτλ.

Εγώ με το που πήρα το κινητό και το άνοιξα για πρώτη φορά... το ΠΡΩΤΟ που απενεργοποίηση από τις ρυθμίσεις ήταν η γρήγορη φόρτιση! Πρώτα απ' όλα στο λέει κιόλας πως το κινητό θ΄ανεβάσει θερμοκρασία στην διαδικασία αυτή και εφόσον (υψηλή) θερμότητα και μπαταρία δεν είναι καλός συνδυασμός ως προς την ποιότητα/απόδοση της μπαταρίας σε βάθος χρόνου, τότε δεν θα σου πρότεινα να το κάνεις και συ μιας και όπως πολύ σωστά προέβλεψες - αναρωτήθηκες , η μπαταρία σε βάθος χρόνου θα φθαρεί! ΜΗΝ μου κάνει κάποιος παράθεση από τεχνολογικά site και ηλεκτρολογικά ότι λένε το αντίθετο και κτλ, ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ με την εμπειρία μου τόσα χρόνια, έχω δει πως αν φέρεσαι όμορφα και ""κρύα"" στην μπαταρία σου, τότε και αυτή θα σου ανταποδώσει την ... αγάπη της! :lol: Επίσης ΠΟΤΕ δεν την αφήνω να ξεφορτίσει τελείως και να κλείσει , μιας και αυτό είναι εξίσου κακό για την μπαταρία. Όταν πάει στο 10-15% την φορτίζω μέχρι να πάει στο 100 και μετά έτοιμη για χρήση! (ΔΕΝ χρειάζεται να μείνει παραπάνω στην πρίζα μετά την πλήρη φόρτιση)

Έχω ακόμα κινητά 20ετίας που η μπαταρία τους με την κατάλληλη μεταχείριση, ακόμα και σήμερα έχουν αξιοπρεπή εικόνα!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170106/620ce637299c9af635584ce2d1c80883.jpg

 

Sent from my Galaxy s7 gold

 

Αυτο ηταν....ολα τα ειχα ενεργα,αν και λογικα τα ειχε απο την αρχη η συσκευη...απενεργοποιησα τα παντα εκτος απο την απευθειας κληση και την εξυπνη ειδοποιηση γιατι ειναι πολυ βολικο..

Να σκεφτεις ειχα δει αυτες τις λειτουργιες αλλα δεν ειχα δωσει βαση.Φυσικα δεν ξερω τι λεει απο καταναλωση μπαταδιας αυτες οι λειτουργιες.

Ευχαριστω

 

Και κατι αλλο....οση ωρα μου πηρε να δω την απαντηση σου κι να γραψω αυτο το κειμενο μου εφαγε 9% μοαταρια...απο 100% πηγε στο 91%.

Με 20 λεπτα οθονη....κατι μου τρωει μπαταρια και δεν το εχω βρει ακομα....γμτ

Καπου να δω την καταναλωση απο εφαρμογες;?;

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν....ολα τα ειχα ενεργα,αν και λογικα τα ειχε απο την αρχη η συσκευη...απενεργοποιησα τα παντα εκτος απο την απευθειας κληση και την εξυπνη ειδοποιηση γιατι ειναι πολυ βολικο..

Να σκεφτεις ειχα δει αυτες τις λειτουργιες αλλα δεν ειχα δωσει βαση.Φυσικα δεν ξερω τι λεει απο καταναλωση μπαταδιας αυτες οι λειτουργιες.

Ευχαριστω

 

Και κατι αλλο....οση ωρα μου πηρε να δω την απαντηση σου κι να γραψω αυτο το κειμενο μου εφαγε 9% μοαταρια...απο 100% πηγε στο 91%.

Με 20 λεπτα οθονη....κατι μου τρωει μπαταρια και δεν το εχω βρει ακομα....γμτ

Καπου να δω την καταναλωση απο εφαρμογες;?;

Απ το 100 στο 91 με 20 λεπτά οθόνης, νορμάλ είναι. Αντε να είχες 30 ιδανικά, δεν είναι τόσο κακό

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Μετά την μαύρη οθόνη ..έκανα πολλές προσπάθειες να το επαναφέρω, διάβασα σε ξένα site ,πάτησα συνδυασμούς αλλά ματαια, το αφησα για ωρα σε φόρτιση τιποτε, το συνδεσα στον υπολογιστή τίποτα...αρχισα να ψαχνω φορτιστη για το παλιο κινητο....ΞΑΦΝΙΚΑ μα τελειως ξαφνικα βλέπω την ένδειξη μπαταριας να αναβει, το κάνω εκκίνηση και το βλέπω να κανει κάποια αναβαθμιση μικρη .δευτερολέπτων...απο τοτε μια χαρα ολα ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ το πρωι η μπαταρία απο 100% έπεσε μόνο 3%....άλλο κινητο..!!! Τι να πώ ..φτου φτου..!!
Link to comment
Share on other sites

Μετά την μαύρη οθόνη ..έκανα πολλές προσπάθειες να το επαναφέρω, διάβασα σε ξένα site ,πάτησα συνδυασμούς αλλά ματαια, το αφησα για ωρα σε φόρτιση τιποτε, το συνδεσα στον υπολογιστή τίποτα...αρχισα να ψαχνω φορτιστη για το παλιο κινητο....ΞΑΦΝΙΚΑ μα τελειως ξαφνικα βλέπω την ένδειξη μπαταριας να αναβει, το κάνω εκκίνηση και το βλέπω να κανει κάποια αναβαθμιση μικρη .δευτερολέπτων...απο τοτε μια χαρα ολα ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ το πρωι η μπαταρία απο 100% έπεσε μόνο 3%....άλλο κινητο..!!! Τι να πώ ..φτου φτου..!!

 

Οπότε μήπως σου έκλεισε καθώς γινόταν αναβάθμιση; και για αυτό κόλλησε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανε αναβάθμιση σίγουρα...αλλά θα δείξει ο καιρός..!!

Τέλος καλό όλα καλά δηλαδή... Αφού δεν έγινε τίποτα χειρότερο, καλά είναι να λες..

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

μετα την χθεσινή αναβάθμιση η μπαταρία τελειώνει σαν νεράκι.

 

Αντε να παρουμε την Nougat να στρωσουν ολα τα θεματα

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις στα σίγουρα ότι με τη nougat θα υπάρχει κάτι καλύτερο εκτός από τις νέες λειτουργίες; Εγώ φοβάμαι μήπως στην πορεία βγουν νέες παιδικές ασθένειες. Ενώ δεν έχω περάσει την τελευταία αναβάθμιση, το κινητό απλά πετάει, ούτε lags, ούτε κολλήματα. Το μοναδικό πρόβλημα που έχω βρει είναι πως κάθε 15 ημέρες σταματάει να συνδέεται με 3g/4g και χρειάζεται να κάνω restart για να ξανασυνδεθεί. Για 2 restart το μήνα δεν είναι και τόσο τραγικό το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

τα drivers της συσκευης για windows που μπορω να τα βρω ?

Τι χρειάζεσαι δηλαδή;;

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, ειμαι κατοχος s6 και λεω να παρω το 7αρι ,εχω μια απορια ,

το δαχτυλικο αποτυπωμα ανταποκρινετε οπως στο s6 η ειναι καλυτερα τα πραγματα εδω; οταν ειναι σε αναμονη το κινητο ,πρεπει να πατησεις το home button η αρκει μια απλη επαφη με αυτο για να ξεκλειδωσει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, ειμαι κατοχος s6 και λεω να παρω το 7αρι ,εχω μια απορια ,

το δαχτυλικο αποτυπωμα ανταποκρινετε οπως στο s6 η ειναι καλυτερα τα πραγματα εδω; οταν ειναι σε αναμονη το κινητο ,πρεπει να πατησεις το home button η αρκει μια απλη επαφη με αυτο για να ξεκλειδωσει;

 

Καλυτερα απο το S6, ειναι πιο ακριβες εδω.. Θελει πατημα το κουμπι οχι απλη αφη.. Αλλα να το πατησεις ξεκλειδωνει, δηλαδη δεν θελει να το σηκωσεις και να το ξανα βαλεις το δαχτυλο..

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα απο το S6, ειναι πιο ακριβες εδω.. Θελει πατημα το κουμπι οχι απλη αφη.. Αλλα να το πατησεις ξεκλειδωνει, δηλαδη δεν θελει να το σηκωσεις και να το ξανα βαλεις το δαχτυλο..

 

Ok φιλε ,καταλαβα , σ ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλο το δακτυλικο αποτυπωμα,και κατι αλλο...

Εδω και δυο μερες η μπαταρια εχει αλλαξει προς το καλυτερο...

Αυτη τη στιγμη ειμαι με 42% και 3h14m sot....

Το εβγαλα απο τον φορτηστη στις 17:00 και τετοιο χρονο δεν θυμαμαι ποτε ειχα βγαλει τελευταια φορα....

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις στα σίγουρα ότι με τη nougat θα υπάρχει κάτι καλύτερο εκτός από τις νέες λειτουργίες; Εγώ φοβάμαι μήπως στην πορεία βγουν νέες παιδικές ασθένειες. Ενώ δεν έχω περάσει την τελευταία αναβάθμιση, το κινητό απλά πετάει, ούτε lags, ούτε κολλήματα. Το μοναδικό πρόβλημα που έχω βρει είναι πως κάθε 15 ημέρες σταματάει να συνδέεται με 3g/4g και χρειάζεται να κάνω restart για να ξανασυνδεθεί. Για 2 restart το μήνα δεν είναι και τόσο τραγικό το πρόβλημα.

 

Δεν γνωρίζω, ελπίζω.

Καλα κανεις κ δεν περνάς την τελευταία ενημέρωση, θα απογοητευτεις.

Απο lag δεν είχα ουτε εχω καποιο θέμα.

Το μόνο πρόβλημα ειναι η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...