Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το block this!

 

Κατά γενική ομολογία ένα απ' τα καλύτερα add blocker για μη ρουταρισμένες συσκευές, είναι αυτό:

https://adguard.com/en/adguard-android/install.html

Απλά νομίζω για να τις κόψει από παντού θέλει την paid version.

Ευχαριστω και τους 2 παιδιά.

Λοιπον με adguard premium "απο τον θειο" ειδα τρελο battery drain. Το εβγαλα και τωρα δοκιμαζω το Block this που ειναο 100% δωρεαν..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω και τους 2 παιδιά.

Λοιπον με adguard premium "απο τον θειο" ειδα τρελο battery drain.

 

Το είδες απλά ψηλά στα στατιστικά της μπαταρίας ή διαπίστωσες και μεγάλη κατανάλωση;

Στο ρωτάω γιατί το adguard συνήθως είναι ψηλά στα στατιστικά αλλά η πραγματική του κατανάλωση δεν ανταποκρίνεται σ' αυτό το ποσοστό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους 2 παιδιά.

Λοιπον με adguard premium "απο τον θειο" ειδα τρελο battery drain. Το εβγαλα και τωρα δοκιμαζω το Block this που ειναο 100% δωρεαν..

Και εγώ νομίζω το block this είναι καλύτερο και στην μπαταρία και νομίζω λειτουργεί καλύτερα σε κάποιες εφαρμογές που το adguard δεν τις άφηνε να λειτουργήσουν σωστά

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους 2 παιδιά.

Λοιπον με adguard premium "απο τον θειο" ειδα τρελο battery drain. Το εβγαλα και τωρα δοκιμαζω το Block this που ειναο 100% δωρεαν..

 

Το χρησιμοποιώ εδω και ενα δίμηνο και δηλώνω υπερευχαριστημένος.

Πρώτα το δοκίμασα για 15 ημέρες full έκδοση trial και μετα αγόρασα 4 άδειες lifetime για 70 ευρω για 2 android+2 Windows συσκευες.

 

Καμία επίπτωση σε αυτονομία και maximum 3-4% στα στατιστικά της μπαταρίας και κάνει άψογα τη δουλειά στο 99% των διαφημίσεων και απο browser και απο εφαρμογες.

 

Μάλιστα το εχω και σε iOS που ειναι δωρεάν σε safari αποκλειστικά και εκει ανταποκρίνεται πολυ ικανοποιητικά.(εχω βρει και δεύτερο add free app που κόβει σε όλες τις υπόλοιπες εφαρμογες και browser για να ειμαι καλυμμένος απόλυτα)

 

Οπως και σε surface/iPad καμία επίπτωση στην αυτονομία των συσκευων που μάλιστα κανω πιο εντατική χρήση απο οτι στο κινητό(s7 edge)

 

Τολμώ να πω η καλύτερη αγορά σε software που εχω κάνει και χαλάλι τα 70 ευρω για κατι πραγματικά εξαιρετικό σε αποτελεσματικότητα και αξιοπιστία και προπάντων battery friendly.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το block this και μετα σπο επανεκκίνηση κολλάει ο launcher και δεν δουλευει τιποτα .Ευτυχώς δουλευει ο τασκ μάνατζερ και μπηκα απο εκει στις εφαρμογες και την έσβησα. Δοκιμασα τα παντα .Εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογης ,εκκαθάριση του cache του τηλεφώνου. Σβήσιμο και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογης .Αλλα τιποτα παντα κολλάει ο launcher και δεν μπορω να κανω τιποτα .Ευτυχώς που μπηκα απο τον τασκ μάνατζερ και γλιτωσα το φορματ
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το block this και μετα σπο επανεκκίνηση κολλάει ο launcher και δεν δουλευει τιποτα .Ευτυχώς δουλευει ο τασκ μάνατζερ και μπηκα απο εκει στις εφαρμογες και την έσβησα. Δοκιμασα τα παντα .Εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογης ,εκκαθάριση του cache του τηλεφώνου. Σβήσιμο και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογης .Αλλα τιποτα παντα κολλάει ο launcher και δεν μπορω να κανω τιποτα .Ευτυχώς που μπηκα απο τον τασκ μάνατζερ και γλιτωσα το φορματ

 

Τσεκαρε και για κανα virus προληπτικα, με τον launcher δεν εχει σχεση η εφαρμογη .μηπως κατι αλλο φταιει

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε και για κανα virus προληπτικα, με τον launcher δεν εχει σχεση η εφαρμογη .μηπως κατι αλλο φταιει

Το τσεκαρα με 3 διαφορετικες εφαρμογες καο δεν εχω ιό

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Το τσεκαρα με 3 διαφορετικες εφαρμογες καο δεν εχω ιό

 

Ok τοτε μπορει να ετυχε η να υπαρχει καποια ασυμβατοτητα με καμια εφαρμογη σου.

Παντως οταν ημουν στοκ δεν μου χε εμφανισει θεμα καθολου. Και με το AdAway που χω τωρα

σχεδον ιδια αποτελεσματικοτητα εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Το είδες απλά ψηλά στα στατιστικά της μπαταρίας ή διαπίστωσες και μεγάλη κατανάλωση;

Στο ρωτάω γιατί το adguard συνήθως είναι ψηλά στα στατιστικά αλλά η πραγματική του κατανάλωση δεν ανταποκρίνεται σ' αυτό το ποσοστό.

Και το ειδα ψηλα στα στατιστικά αλλα και παρατηρησα πιο υψηλη καταναλωση γενικοτερα.. Για παραδειγμα χωρις καθολου χρηση εχασε 2% σε μιση ωρα με 100% καταναλωση το adguard. Στην συνεχεια σε 8ωρο υπνου εχασε γυρω στο 13% μπαταρια και μονος υπαιτιος φαινοταν το adguard με καταναλωση γυρω στο 33%

Και εγώ νομίζω το block this είναι καλύτερο και στην μπαταρία και νομίζω λειτουργεί καλύτερα σε κάποιες εφαρμογές που το adguard δεν τις άφηνε να λειτουργήσουν σωστά

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο δοκιμαζω τωρα.. παντως στα στατιστικα δεν φαινεται καθολου καταναλωση.. και δεδομενου οτι κανουν την ιδια δουλεια θεωρητικα κατι παει στραβα με το adguard

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το χρησιμοποιώ εδω και ενα δίμηνο και δηλώνω υπερευχαριστημένος.

Πρώτα το δοκίμασα για 15 ημέρες full έκδοση trial και μετα αγόρασα 4 άδειες lifetime για 70 ευρω για 2 android+2 Windows συσκευες.

 

Καμία επίπτωση σε αυτονομία και maximum 3-4% στα στατιστικά της μπαταρίας και κάνει άψογα τη δουλειά στο 99% των διαφημίσεων και απο browser και απο εφαρμογες.

 

Μάλιστα το εχω και σε iOS που ειναι δωρεάν σε safari αποκλειστικά και εκει ανταποκρίνεται πολυ ικανοποιητικά.(εχω βρει και δεύτερο add free app που κόβει σε όλες τις υπόλοιπες εφαρμογες και browser για να ειμαι καλυμμένος απόλυτα)

 

Οπως και σε surface/iPad καμία επίπτωση στην αυτονομία των συσκευων που μάλιστα κανω πιο εντατική χρήση απο οτι στο κινητό(s7 edge)

 

Τολμώ να πω η καλύτερη αγορά σε software που εχω κάνει και χαλάλι τα 70 ευρω για κατι πραγματικά εξαιρετικό σε αποτελεσματικότητα και αξιοπιστία και προπάντων battery friendly.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Αν σου ειναι ευκολο μπορεις να δωσεις μια συνοψη του πως το εχεις ρυθμισει?

 

Βασικα τι εχεις αφησει offline? Το DNS filtering το εχεις on/off?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, με το που τελειωνει φορτιση και επανεκκινηση μ βγαζει Εκτιμ χρόνος που απμενει 10 ωρες ακριβως. στο 100%

και απο χρηση εχω συνηθως οθονη 37% και συστημα android 10%.

Ειναι φυσιολογικα νουμερα;

Link to comment
Share on other sites

Και το ειδα ψηλα στα στατιστικά αλλα και παρατηρησα πιο υψηλη καταναλωση γενικοτερα.. Για παραδειγμα χωρις καθολου χρηση εχασε 2% σε μιση ωρα με 100% καταναλωση το adguard. Στην συνεχεια σε 8ωρο υπνου εχασε γυρω στο 13% μπαταρια και μονος υπαιτιος φαινοταν το adguard με καταναλωση γυρω στο 33%

 

 

Αυτο δοκιμαζω τωρα.. παντως στα στατιστικα δεν φαινεται καθολου καταναλωση.. και δεδομενου οτι κανουν την ιδια δουλεια θεωρητικα κατι παει στραβα με το adguard

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν σου ειναι ευκολο μπορεις να δωσεις μια συνοψη του πως το εχεις ρυθμισει?

 

Βασικα τι εχεις αφησει offline? Το DNS filtering το εχεις on/off?

 

Το DNS filtering το έχω μη τσεκαρισμενο δηλαδή off όπως είναι default

Όπως filter app traffic είναι τσεκαρισμενο κανονικά δηλαδή στο on.

Επίσης update over WiFi only επίσης τσεκαρισμενο στο on δηλαδή

Όλα μα όλα τα υπόλοιπα είναι default.

 

Τι εννοείς offline;;;

Πάντα το έχω enabled και online.

Βασικά όταν είσαι συνδεδεμένος στο ιντερνέτ ενεργοποιείται αυτόματα η προστασία και το φιλτράρισμα.

Αν είσαι off αδρανοποιείται.

 

Έτσι δουλεύει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το DNS filtering το έχω μη τσεκαρισμενο δηλαδή off όπως είναι default

Όπως filter app traffic είναι τσεκαρισμενο κανονικά δηλαδή στο on.

Επίσης update over WiFi only επίσης τσεκαρισμενο στο on δηλαδή

Όλα μα όλα τα υπόλοιπα είναι default.

 

Τι εννοείς offline;;;

Πάντα το έχω enabled και online.

Βασικά όταν είσαι συνδεδεμένος στο ιντερνέτ ενεργοποιείται αυτόματα η προστασία και το φιλτράρισμα.

Αν είσαι off αδρανοποιείται.

 

Έτσι δουλεύει.

Thanks.

Βασικα off ηθελα να γραψω και εγραψα offline..

Παντως μου κανει εντυπωση η χαμηλη καταναλωση σου.. με ιδιες ρυθμισεις και σε μενα πηγε αμεσως αμεσως σε μιση ωρα με μισοφορτισμενη μπαταρία στο 7%

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Thanks.

Βασικα off ηθελα να γραψω και εγραψα offline..

Παντως μου κανει εντυπωση η χαμηλη καταναλωση σου.. με ιδιες ρυθμισεις και σε μενα πηγε αμεσως αμεσως σε μιση ωρα με μισοφορτισμενη μπαταρία στο 7%

 

Δεν εχω δει ποτε πάνω απο 4-5% και αυτο μόνο με mobile date Ίντερνετ.

Με wifi maximum 1-2%

 

Τσέκαρε εδω οπως το εχω ρυθμίσει εγώ.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160717/bffaac30521383f99ebbf7bf738686f2.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160717/a5646a718f7f4b745a2c4bb4bdf131f1.png

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160717/6b15d382aed568adfbe71cd4acc73482.png

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160717/a38fe598abecee62ce25652175a311ea.png

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160717/9f2267893e69564922987eef1669da5f.png

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δει ποτε πάνω απο 4-5% και αυτο μόνο με mobile date Ίντερνετ.

 

Ευχαριστω! θα δωσω λιγο χρονο και στα δυο και θα συγκρινω

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

έχω το κινητό 2 βδομάδες περίπου στα χέρια μου και θέλω να πω 2 πράγματα για το κινητό

προερχομαι από το galaxy s6 στο οποίο θα εστιάσω και τη σύγκριση

αισθητικά το s6 για μένα είναι αρκετά πιο όμορφο, για το πίσω μέρος αναφέρομαι φυσικά, μιας και προστά είναι σχεδόν ολόιδιο

το s6 το είχα ερωτευτεί, το έβγαζα κάθε λίγο από τη θήκη και το χάζευα, το s7 είναι οκ

δε ξέρω γιατί, το s6 επίσης μου φαινόταν πιο σβέλτο στο μενού του κινητού

ακόμη μου κάνει διάφορα κουλά που δεν τα είδα ποτέ στο s6, αντίθετα μου θύμισαν εποχές galaxy s1, όπως το ότι κολάει η φωτεινότητα της οθόνης καμιά φορά στο αυτόματο, χθες άκουγα τραγούδια από το youtube και ακουγότανε από το ηχείο της συνομιλίας κλησεων, κουλά πράγματα

βέβαια για να πούμε και τα θετικά, έχει καλύτερη μπαταρία, καλύτερη κάμερα και καλύτερη οθόνη, πράγματα που μπορείς να τα καταλάβεις εύκολα

για μένα όμως το s6 ήταν το σημείο αναφοράς για τη samsung και πιστεύω ότι ήταν το πιο απορβλημάτιστο κινητό που έβγαλε η samsung αναλογικά της εποχής της

γενικά με το s7 είμαι λίγο απογοητευμένος

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια εκδοση google play services εχετε που να μην προκαλει drain?
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σε ολους ηθελα να κανω μια ερωτηση ελπιζω να ειμια στο σψστο θεμα εχω το galaxy s4 το ειχα παρει απο τους πρωτους και νομιζω μετα απο σχεδον 4 χρονια πρεπει να κανω την αλλαγη και να παω στο galaxy s7.... θα το παρω απο σκρουτζομάγαζο..... πρεπει να προσεξω κατι συγκεκριμενο????? ακουσα οτι κυκλοφορουν s7 με διαφορετικο αισθητηρα στην καμερα?????? παιζει κατι τετιο??????????
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σε ολους ηθελα να κανω μια ερωτηση ελπιζω να ειμια στο σψστο θεμα εχω το galaxy s4 το ειχα παρει απο τους πρωτους και νομιζω μετα απο σχεδον 4 χρονια πρεπει να κανω την αλλαγη και να παω στο galaxy s7.... θα το παρω απο σκρουτζομάγαζο..... πρεπει να προσεξω κατι συγκεκριμενο????? ακουσα οτι κυκλοφορουν s7 με διαφορετικο αισθητηρα στην καμερα?????? παιζει κατι τετιο??????????

 

Ναι ισχύει είτε Sony είτε της Samsung(Isocell)αλλα εχουν μηδαμινή διαφορά μεταξύ τους

Πέρσι με την s6 σειρά υπήρχε μια σεβαστή διαφορά μεταξύ των 2 αισθητήρων της κάμερας κυρίως στην απόδοση σε νύχτα η χαμηλό φωτισμό υπέρ της Sony.

Φέτος οχι όμως.

Και τα 2 ειναι εφάμιλλη ποιοτητα.

 

 

 

Παιδια ποια εκδοση google play services εχετε που να μην προκαλει drain?

 

 

Του Μαρτίου βάλε.

Εδω.

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-8-7-03-release/google-play-services-8-7-03-2645110-440-android-apk-download/

Εγώ το δουλεύω με την Νοεμβρίου διότι όσες φορές την πέρασα του Μαρτιου μου την αναβαθμίζει μετα λίγες ημέρες στην τελευταία του Ιουλίου ενώ εχω απενεργοποιήσει το αυτόματο update.

 

Σε κάθε περίπτωση να εχεις υπόψη οτι οταν δουλεύεις προγενέστερη έκδοση Google services κάποιες εφαρμογες λειτουργούν εξίσου μόνο σε προγενέστερες εκδόσεις πχ YouTube,Google + κ.α και οχι στις πιο τελευταίες που απαιτούν τελευταία έκδοση google services.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει είτε Sony είτε της Samsung(Isocell)αλλα εχουν μηδαμινή διαφορά μεταξύ τους

Πέρσι με την s6 σειρά υπήρχε μια σεβαστή διαφορά μεταξύ των 2 αισθητήρων της κάμερας κυρίως στην απόδοση σε νύχτα η χαμηλό φωτισμό υπέρ της Sony.

Φέτος οχι όμως.

Και τα 2 ειναι εφάμιλλη ποιοτητα.

 

 

σε ευχαριστω παρα πολυ οποτε να μην ανυσηχω καθολου με πιον αισθητηρα θα ερθει...... ειναι κατι αλλο που πρεπει να προσεξω η να προσχρησω στην παραγγελια???

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει είτε Sony είτε της Samsung(Isocell)αλλα εχουν μηδαμινή διαφορά μεταξύ τους

 

Πέρσι με την s6 σειρά υπήρχε μια σεβαστή διαφορά μεταξύ των 2 αισθητήρων της κάμερας κυρίως στην απόδοση σε νύχτα η χαμηλό φωτισμό υπέρ της Sony.

 

Φέτος οχι όμως.

 

Και τα 2 ειναι εφάμιλλη ποιοτητα.

 

 

 

 

 

σε ευχαριστω παρα πολυ οποτε να μην ανυσηχω καθολου με πιον αισθητηρα θα ερθει...... ειναι κατι αλλο που πρεπει να προσεξω η να προσχρησω στην παραγγελια???

 

Τίποτα αλλο απλα υπόψη τα περισσότερα σκρουτζομαγαζα δίνουν branded συσκευες.(οχι απαραίτητα κακό έτσι,απλα να το εχεις υπόψη)

Επίσης εννοείται η συσκευη να ειναι σφραγισμένη με ταινία ασφαλείας.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Τίποτα αλλο απλα υπόψη τα περισσότερα σκρουτζομαγαζα δίνουν branded συσκευες.(οχι απαραίτητα κακό έτσι,απλα να το εχεις υπόψη)

Επίσης εννοείται η συσκευη να ειναι σφραγισμένη με ταινία ασφαλείας.

 

 

 

επειδη ειμαι λιγο ασχετος τι σημενει branded συσκευες???????????????? (ακυρο το γκουγλαρα οκ )

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, με το που τελειωνει φορτιση και επανεκκινηση μ βγαζει Εκτιμ χρόνος που απμενει 10 ωρες ακριβως. στο 100%

και απο χρηση εχω συνηθως οθονη 37% και συστημα android 10%.

Ειναι φυσιολογικα νουμερα;

 

Εμενα μετα απο φορτιση και επανεκκινηση μου γραφει 47 ωρες.

 

Μηπως εχεις τιποτα εφαρμογες "ρουφηχτρες";

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...