Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να προσθέσω στα παραπάνω για πολύ παραπάνω επιλογές παραμετροποηση/customization σε UI/lock screen/notification center σε stock android/πληκτρολογιο.

Sony xperia keyboard

http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony-themes-apps/app-xperia-app-stock-rom-t3263403

Good lock

http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/good-lock/good-lock-24-0-10-release/good-lock-24-0-10-android-apk-download/

Next lock screen

Nova prime

 

Το xperia keyboard εχει cloud sync?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω κάτι που ίσως είναι και γενικό για όλες τις συσκευές. Η ολονυχτια φόρτιση δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στη μπαταρία η δεν τίθεται τέτοιο ζήτημα; δηλαδή να το βάλω να φορτισει στις 1 και να βγει από τη πρίζα στις 11 το άλλο πρωί, υπάρχει κάποιο θέμα με αυτό; επίσης σε τέτοια περίπτωση είναι προτιμότερη η βασική φόρτιση η δεν έχει σημασία; ευχαριστώ

Όσες ώρες κ να το αφήσεις δεν υπάρχει πρόβλημα αφού δεν τραβάει συνέχεια ρεύμα.

Μόλις πχ αδειάζει το 0.01% της μπαταρίας ενώ είναι στη φόρτιση, τραβάει (εσύ δεν το βλέπεις να πέφτει από το 100%). Μόλις γεμίζει, σταματάει. Δεν τραβάει μονίμως δηλαδή ρεύμα.

 

Είναι προτιμότερη γενικά η κανονική φόρτιση από την γρήγορη επειδή αυξάνει το χρόνο ζωής της μπαταρίας αλλά δεν θα ανησυχούσα αν δεν είχα σκοπό να κρατήσω το τηλ 4,5 χρόνια.

 

Sent from SM-G935F

me > you
Link to comment
Share on other sites

Όσες ώρες κ να το αφήσεις δεν υπάρχει πρόβλημα αφού δεν τραβάει συνέχεια ρεύμα.

Μόλις πχ αδειάζει το 0.01% της μπαταρίας ενώ είναι στη φόρτιση, τραβάει (εσύ δεν το βλέπεις να πέφτει από το 100%). Μόλις γεμίζει, σταματάει. Δεν τραβάει μονίμως δηλαδή ρεύμα.

 

Είναι προτιμότερη γενικά η κανονική φόρτιση από την γρήγορη επειδή αυξάνει το χρόνο ζωής της μπαταρίας αλλά δεν θα ανησυχούσα αν δεν είχα σκοπό να κρατήσω το τηλ 4,5 χρόνια.

 

Sent from SM-G935F

 

Κομπλε, σε ευχαριστω πολύ. Κατι αλλο συναφες, υπαρχει προβλημα με τη χρηση του κινητου ταυτοχρονα με τη φορτιση; εκτος του οτι ζεστενεται πιο ευκολα, με οτι αυτο συνεπαγεται

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα γράψω την εμπειρία που είχα με το εξαιρετικό S7 και τα δίκτυα κινητής.

Είχα γράψει και σε προηγούμενο post ότι δεν έχω δει ποτέ πάνω από 20 Mbps με Cosmote πάντα σε 4G. Δοκίμασα λοιπόν με τη sim μου με το iPhone 6S και μου έβγαλε 80 στο ίδιο σημείο που το S7 έβγαλε το κλασικό πλέον 20.

Στη συνέχεια έβαλα στο S7 sim της Vodafone και πάντα σε 4G μου έβγαλε 60mbps. Τα συμπεράσματα δικά σας....

 

Άρα λες οτι φταίει ο συνδυασμός cosmote - s7...

Πολύ περίεργο δεν είναι αυτό;

 

Εξαιρετικά και γι αυτό το έγραψα.

Ίσως να φταίει η Αυστριακή rom.

Πάντως το τηλέφωνο δεν έχει πρόβλημα.

 

Σε συνέχεια των όσων είχα γράψει, ενημερώνω ότι χωρίς να κάνω καμία απολύτως αλλαγή το πρόβλημα διορθώθηκε. Έχω πλέον φυσιολογικές ταχύτητες download με Cosmote σε 4G.

Και επειδή το τηλέφωνο δε πήρε κανένα update προφανώς η Cosmote έβαλε το χεράκι της.....

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά. Απέκτησα πρόσφατα το απλό S7 και παρατηρώ ότι χάνω ένα 15-20% της μπαταρίας τη νύχτα, όταν δηλ. δεν χρησιμοποιώ το κινητό (standby).

 

Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Έχω απενεργοποιήσει αρκετά πακέτα με το Package Disabler Pro (συμπεριλαμβανομένου του Facebook, Instagram, WhatsApp, Knox...), το Βluetooth είναι μόνιμα κλειστό, σβήνω τακτικά την cache (από Ρυθμίσεις > Χώρος Αποθήκευσης > Μνήμη Συσκευής) και από την Τοποθεσία έχω κλείσει τη σάρωση. Δηλ. έχω ανοιχτά τα Δεδομένα και το WiFi...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά. Απέκτησα πρόσφατα το απλό S7 και παρατηρώ ότι χάνω ένα 15-20% της μπαταρίας τη νύχτα, όταν δηλ. δεν χρησιμοποιώ το κινητό (standby).

 

Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Έχω απενεργοποιήσει αρκετά πακέτα με το Package Disabler Pro (συμπεριλαμβανομένου του Facebook, Instagram, WhatsApp, Knox...), το Βluetooth είναι μόνιμα κλειστό, σβήνω τακτικά την cache (από Ρυθμίσεις > Χώρος Αποθήκευσης > Μνήμη Συσκευής) και από την Τοποθεσία έχω κλείσει τη σάρωση. Δηλ. έχω ανοιχτά τα Δεδομένα και το WiFi...

 

Μήπως έχεις θέμα και εσύ με το android system? Για δες στα στατιστικά τη σου τρώει την μπαταρία?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις θέμα και εσύ με το android system? Για δες στα στατιστικά τη σου τρώει την μπαταρία?

 

Ναι, το Android System είναι πρώτο σε χρήση μπαταρίας!

Επίσης το sot με το ζόρι φτάνει τις δυόμισι-τρεις ώρες..

Υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το Android System είναι πρώτο σε χρήση μπαταρίας!

Επίσης το sot με το ζόρι φτάνει τις δυόμισι-τρεις ώρες..

Υπάρχει κάποια λύση;

Προσωρινή λύση μέχρι να διορθωθεί restart μετά από καθε φόρτιση και ξεκολλαει

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά. Τώρα διάβασα το διπλανό θέμα και βλέπω ότι αρκετοί έχουν το ίδιο ακριβώς πρόβλημα!

Μακάρι να βγάλει σύντομα κάποιο φιξ η Samsung...

Φίλε guskok μόλις έκανα restart (99% είναι τώρα η μπαταρία) και περιμένω να δω πως θα πάει τη νύχτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια και καλο σαββατο ευχομαι σε ολους ες σας. Πηγα και εγω σημερα στον Stephanis οπου το προκρατησα και οταν τα μαζευω ολα τα λεφτα θα το αγορασω. Του τραβηξα και ορισμενες φωτογραφιες ενω ηταν σφαγισμενο στο κουτι του:

Θα παω στο χρυσο τελικα.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος που μοιραστηκες τις φωτο ενος σφραγισμενου S7;

 

Ναι για να μοιραστω μαζι μ την χαρα μου για το νεο κινητο που θα παρω.

Κατι το οποιο με παραξενευε ειναι το σχολιο του: giannis.pavlis.777

[OFFTOPIC]το έβαλα σε θάλασσα 10 λεπτά στο νερό έκανα και μπάνιο όλα δούλεψαν άψογα κάμερα τηλέφωνο βίντεο touch...απλά μετά να το ξεπλυνεται σε βρύση :p !![/OFFTOPIC]

Παραξενο να το βαλε και να μην επαθε τιποτε οπως λαλει.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν μπορω να βρω στην 6η εκδοση,την επιλογη που κανω μπακαπ τις επαφες μου στην sd καρτα?

Πηγαινε επαφες-περισσοτερα-ρυθμισεις-εισαγωγη-εξαγωγη επαφων-εξαγωγη-καρτα sd

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε επαφες-περισσοτερα-ρυθμισεις-εισαγωγη-εξαγωγη επαφων-εξαγωγη-καρτα sd

 

μεχρι εκει καλα-μετα δεν υπαρχει πουθενα επιλογη εισαγωγη/εξαγωγη..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να δω για ποια χώρα είναι προορισμενη η συσκευή?

Κατέβασε το phone info

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μεχρι εκει καλα-μετα δεν υπαρχει πουθενα επιλογη εισαγωγη/εξαγωγη..

 

πως γινεται να μην υπαρχει?λιγο δυσκολο εαν εχεις official 6.για βαλε φωτο να δουμε μηπως κατι δεν κανεις καλα.

Link to comment
Share on other sites

τηλεφωνο>επαφες>περισσοτερα.

ειτε ειμαι στις επαφες ειτε στο αρχ.κατ,ή στο αγαπημενα,το περισσοτερα>ρυθμισεις,το ιδιο μενου εχουν(ρυθμισεις κλησεων)

Link to comment
Share on other sites

τηλεφωνο>επαφες>περισσοτερα.

ειτε ειμαι στις επαφες ειτε στο αρχ.κατ,ή στο αγαπημενα,το περισσοτερα>ρυθμισεις,το ιδιο μενου εχουν(ρυθμισεις κλησεων)

πστα το εικονιδιο επαφες και κανε την διαδικασια που σου ειπα.εσυ πας απο το εικονιδιο του τηλεφωνου και πατας επαφες γιαυτο δεν στο βγαζει

Link to comment
Share on other sites

πστα το εικονιδιο επαφες και κανε την διαδικασια που σου ειπα.εσυ πας απο το εικονιδιο του τηλεφωνου και πατας επαφες γιαυτο δεν στο βγαζει

 

ναι ρε συ Βαγγελη.τωρα το πηρα χαμπαρι..!:rolleyes:

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω σε εσας ανεβαζει θερμοκρασια καθολου? μενα πιανει φωτια ευκολα ,

 

κατι διαβασα για τα bluetooth , nfc , bugs που τα επιρεαζουν, τα εχω κλεισει ολα και ηρεμισε καπως αλλα παλι ανεβαινει?

επισης διαβασα λεει υπαρχουν 2 CPUs τα exynos και τα snapdragoon οπου τα snap ανεβαζουν λιγο περισσοτερο θερμοκρασια ισχιει? ωστοσο εγω εχω το exynos..

Link to comment
Share on other sites

γύρω στους 50-55 πιανει εμενα οταν το λιωνω πολυ ωρα και δεν το αφηνω,χωρις θηκη οντως καιει στο χερι λογω του γυρω γυρω που νομιζω ειναι αλουμινιο
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω σε εσας ανεβαζει θερμοκρασια καθολου? μενα πιανει φωτια ευκολα ,

 

κατι διαβασα για τα bluetooth , nfc , bugs που τα επιρεαζουν, τα εχω κλεισει ολα και ηρεμισε καπως αλλα παλι ανεβαινει?

επισης διαβασα λεει υπαρχουν 2 CPUs τα exynos και τα snapdragoon οπου τα snap ανεβαζουν λιγο περισσοτερο θερμοκρασια ισχιει? ωστοσο εγω εχω το exynos..

 

Με όλα ανοικτά δεν παρατήρησα κάτι. Το έχω βέβαια 3 ημέρες..

 

Ναι έρχεται με 2 τύπους CPU αλλά δεν μπορείς να επιλέξεις. Οι SD820 είναι για αμερική νομίζω λόγω LTE, ενώ οι Exynos είναι σε εμάς. Οι Exynos έχουν καλύτερη απόδοση σε Multi thread ενώ υστερούν λίγο (στα νούμερα) σε single thread , σε σχέση με τους SD820...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου καίει όταν πάει στους 40°C φαντάσου να πάει 50... όταν το είχα στην αρχή χωρίς τις αναβαθμισεις δεν ανέβαινε πάνω από 33 βαθμούς.... αυτό θα το καταγγιλω :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...