Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

θέλω να κάνω link επαφές από διαφορετικούς λογαριασμούς (τηλέφωνο, gmail, skype κλπ) αλλά δεν με αφήνει να ορίσω ποιο όνομα θα παίρνει ως προεπιλογή για τον κατάλογο.. έχετε καμιά ιδέα πως μπορεί να γίνει?

στο S5 από το οποίο προέρχομαι απλά πήγαινες στην επαφή της οποίας δεν ήθελες να κρατήσεις το όνομα και την έκανες link με αυτή που ήθελες.. εδώ δεν λειτουργεί έτσι δυστυχώς!

όποια πρόταση δεκτή!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Όταν είμαι συνδεδεμένος με το δίκτυο του σπιτιού μου το τηλέφωνο αργεί υπερβολικά να φορτώσει ότι έχει σχέση με ίντερνετ από browser YouTube κλπ και το κάνει μόνο το s7 το note 4 που έχω δουλεύει άψογα. Σε άλλα δίκτυα που το έχω συνδέσει οπως στην δουλειά και φίλων δουλεύει κανονικά, μόνο στο σπίτι έχει πρόβλημα. Μια λύση που έχω βρει μετά από ψάξιμο στο ίντερνετ είναι με την χρήση της εφαρμογής DNS Set όπου εκεί το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά. Καμία ιδέα πώς μπορώ να λύσω αυτό το πρόβλημα;

Το δίκτυο του σπιτιού μου είναι ote vdsl 50 και το ρουτερ είναι ZTE ZXDSL 931VII . Το τηλέφωνο είναι 3 ημερών

Edited by panosfast
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Όταν είμαι συνδεδεμένος με το δίκτυο του σπιτιού μου το τηλέφωνο αργεί υπερβολικά να φορτώσει ότι έχει σχέση με ίντερνετ από browser YouTube κλπ και το κάνει μόνο το s7 το note 4 που έχω δουλεύει άψογα. Σε άλλα δίκτυα που το έχω συνδέσει οπως στην δουλειά και φίλων δουλεύει κανονικά, μόνο στο σπίτι έχει πρόβλημα. Μια λύση που έχω βρει μετά από ψάξιμο στο ίντερνετ είναι με την χρήση της εφαρμογής DNS Set όπου εκεί το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά. Καμία ιδέα πώς μπορώ να λύσω αυτό το πρόβλημα;

Το δυτικό του σπιτιού μου είναι ote vdsl 50 και το ρουτερ είναι ZTE ZXDSL 931VII . Το τηλέφωνο είναι 3 ημερών

 

δοκιμασε να βαλεις καρφωτες ip και dns στο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει δεν αλλάζει κάτι . Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι το note παίρνει πύλη και dns 801 . Πραγματικά σπάω το κεφάλι μου να βρω τι φταίει και δεν μπορώ.. Edited by panosfast
Link to comment
Share on other sites

Για απενεργοποίηση δεν δίνει επιλογή, μόνο επιβολή διακοπής ((Ρυθμίσεις, εφαρμογές, διαχειριστής εφαρμογών)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ να απενεργοποιησω την εφαρμογή galaxy apps?

 

package disabler pro - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ospolice.packagedisablerpro&hl=en_GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Η πλάτη του κινητού που είναι και αυτή με γυαλί, είναι ανθεκτική ή αφήνει χαρακιες και σημάδια με το παραμικρό; Το ίδιο και το τζαμακι της κάμερας που εξεχει λίγο από το υπόλοιπο σώμα; Είχε κανείς καμία δυσάρεστη εμπειρία από αυτά;

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί δεν μου ανοίγει αρχεία pdf?
Εχεις περασμενο καποιον pdf viewer?? αν οχι περνα εναν, εμενα για παραδειγμα μου τα ανοιγει με αυτον που εχει το dropbox ενσωματωμένο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Διαβαζω εδω:

http://nextradioapp.com/supported-devices/?__hstc=52360246.f70f592e1dd4065b6e0a0f8a0111d544.1459777330515.1459777330515.1459777330515.1&__hssc=52360246.1.1459777330515&__hsfp=2615915219

 

Οτι τα Galaxy S7 και S7 Edge εχουν πλεον ενεργοποιημενο FM ραδιοφωνο στην Αμερικη (ισως μεσω της εφαρμογης nextRadio). Μπορει καποιος κατοχος ή γνωστης να μου πει αν ισχυει κατι τετοιο για τις Ευρωπαικες εκδοσεις;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Διαβαζω εδω:

http://nextradioapp.com/supported-devices/?__hstc=52360246.f70f592e1dd4065b6e0a0f8a0111d544.1459777330515.1459777330515.1459777330515.1&__hssc=52360246.1.1459777330515&__hsfp=2615915219

 

Οτι τα Galaxy S7 και S7 Edge εχουν πλεον ενεργοποιημενο FM ραδιοφωνο στην Αμερικη (ισως μεσω της εφαρμογης nextRadio). Μπορει καποιος κατοχος ή γνωστης να μου πει αν ισχυει κατι τετοιο για τις Ευρωπαικες εκδοσεις;

Ευχαριστω

To S7 edge που έχω, ΔΕΝ έχει ράδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Διαβαζω εδω:

http://nextradioapp.com/supported-devices/?__hstc=52360246.f70f592e1dd4065b6e0a0f8a0111d544.1459777330515.1459777330515.1459777330515.1&__hssc=52360246.1.1459777330515&__hsfp=2615915219

 

Οτι τα Galaxy S7 και S7 Edge εχουν πλεον ενεργοποιημενο FM ραδιοφωνο στην Αμερικη (ισως μεσω της εφαρμογης nextRadio). Μπορει καποιος κατοχος ή γνωστης να μου πει αν ισχυει κατι τετοιο για τις Ευρωπαικες εκδοσεις;

Ευχαριστω

 

Βασικά για να ενεργοποιήθει το ράδιο σημαίνει ότι έχει κεραία. Έχει ??

Link to comment
Share on other sites

To S7 edge που έχω, ΔΕΝ έχει ράδιο.

 

Βασικά για να ενεργοποιήθει το ράδιο σημαίνει ότι έχει κεραία. Έχει ??

 

Μπορει καποιος να βαλει την εφαρμογη nextRadio, να συνδεσει ενα handsfree και να μας πει τι γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήγα και το πήρα.

Ωστόσο η κουτά γραφεί tim.οπότε branded.

Ποια εκδοσή να του περάσω από το γνωστό site?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήγα και το πήρα.

Ωστόσο η κουτά γραφεί tim.οπότε branded.

Ποια εκδοσή να του περάσω από το γνωστό site?

Φιλε αν ανησυχείς για το λογότυπο μολις αναβει δεν ειναι σίγουρο οτι θα το εχει.

 

Εγω πάντα BTU περναω σε Samsung και δεν ειχα ποτε θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν ανησυχείς για το λογότυπο μολις αναβει δεν ειναι σίγουρο οτι θα το εχει.

 

Εγω πάντα BTU περναω σε Samsung και δεν ειχα ποτε θεμα.

 

Xef περνάμε σε όσα είναι unbranded?

Βασικά δε θέλω branded για τις γρήγορες αναβαθμίσεις

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Xef περνάμε σε όσα είναι unbranded?

Βασικά δε θέλω branded για τις γρήγορες αναβαθμίσεις

Εγω προτιμω την BTU παντως, δεν υπάρχει διαχωρισμός.

Link to comment
Share on other sites

Όταν με το καλό βάλεις μια από τις 2 πες μας τι διαφορά είδες και αν σου έγραψε ο knox η όχι ..;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν γραφει ο Knox αφου ειναι official.

τελικα ηταν unbranded

κι επισης να προσθεσω κι αυτο.

για να λέμε και την αλήθεια,κι έχοντάς στην κατοχή μου και το μικρό s7 αλλά και το edge,το μικρό είναι πιο σβέλτο ξεκάθαρα.

0 lag προς το παρόν,το μεγάλο κάτι ψιλό ψιλό,το έχει.

Πιο όμορφο όμως,ξεκάθαρα το μεγάλο,πιο πρακτικό,το junior.

ιδιες εφαρμογες μεσα και στα 2.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δεν γραφει ο Knox αφου ειναι official.

τελικα ηταν unbranded

κι επισης να προσθεσω κι αυτο.

για να λέμε και την αλήθεια,κι έχοντάς στην κατοχή μου και το μικρό s7 αλλά και το edge,το μικρό είναι πιο σβέλτο ξεκάθαρα.

0 lag προς το παρόν,το μεγάλο κάτι ψιλό ψιλό,το έχει.

Πιο όμορφο όμως,ξεκάθαρα το μεγάλο,πιο πρακτικό,το junior.

ιδιες εφαρμογες μεσα και στα 2.

 

Ετσι ειναι ... Και τα 2 ειναι κουκλια..!!! :lol: Ναι το μικρο ειναι ποιο σβελτο και ποιο βολικο απο το μεγαλο!! Αφου και απο εδω ενας φιλος μου που ειναι και συμφορουμιτης ειχε παντα τρελα με τα μεγαλα και τα edge και μολις τα ειδαμε απο κοντα και του ειπα οτι εχει και αυτο πολυ καλη αυτονομια πηρα

αμεσως το s7 !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το ότι επιλέξατε παιδιά το s7 έναντι του edge δεν το κάνει και πιο γρήγορο αυτόματα. Και τα δύο είναι ακριβώς τα ίδια σε ταχύτητα. Και τα δύο είναι διαμάντια. Το s7 είναι πιο πρακτικό και βολικό σαν μέγεθος και το edge έχει πιο καλή μπαταρία και είναι πιο όμορφο για αρκετούς.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...