Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ ευχαριστώ πολύ! Όταν λες όμως "μπορεί να μη σ αφήνει να γυρίσεις σε bootloander nougat?"

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι, δεν έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών.

Τα κολλήματα Φυσικά και υπάρχουν και το τηλέφωνο δείχνει "βαρυ"

Το πήρα πριν 3 μήνες και πέταγε. Ξαφνικά έγινε πιο αργό και από το παλιό μου κινητό.

Επισης, αυτό το samsung pay που πρέπει να κάνεις force stop κάθε φορά μετά την επανεκκίνηση, με οδηγεί στην παράνοια.

Γενικά δε βρίσκω πουθενά καμία καλυτέρευση με την αναβάθμιση.

Μπορεί να μη σε αφήνει να βάλεις τον bl της nougat .τα καλά της Samsung. Αλλά δεν έχεις θέμα αφήνεις τον bl του ορεο κ προχωράς

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι, δεν έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών.

Τα κολλήματα Φυσικά και υπάρχουν και το τηλέφωνο δείχνει "βαρυ"

Το πήρα πριν 3 μήνες και πέταγε. Ξαφνικά έγινε πιο αργό και από το παλιό μου κινητό.

Επισης, αυτό το samsung pay που πρέπει να κάνεις force stop κάθε φορά μετά την επανεκκίνηση, με οδηγεί στην παράνοια.

Γενικά δε βρίσκω πουθενά καμία καλυτέρευση με την αναβάθμιση.

 

Επειδη η γενικη πρακτικη και εμπειρια αυτο υπαγορευει ως τελευταιο καταφυγιο, δεν δοκιμαζεις μια επαναφορα μήπως σου λυσει τα προβληματα? Εχει αποτελεσματα συχνα και μαλιστα σε ποικιλια android συσκευων, οχι μονο samsung ;)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Με την 8αρα Oreo, μου παρουσιασε 2 προβληματα.

Εκανα hard reset και επαναφορα με smart switch, αλλα τπτ.

Το ενα προβλημα, με τον Go Launcher, λυθηκε με ενα Update του που ηρθε μερικες ωρες μετα το hard reset που εκανα :mad:

 

Το αλλο προβλημα που εμεινε, ειναι οτι συνηθως, αλλα οχι παντα, οταν παει να συνδεθει σε ενα ηδη αποθηκευμενο wifi, μενει κολλημενο στο "Ελεγχος ποιοτητας της συνδεσης σας στο ιντερνετ..." και για να συνδεθει πρεπει να απενεργοποιησω και ενεργοποιησω ξανα το wifi :!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω να βάλω χρώμα στο display on και μου λέει ότι δεν είναι εφικτό σε γραμματοσειρές υψηλής αντίθεσης έχω αλλάξει γραμματοσειρα έχω μεγαλώσει τα γράμματα αλλά δεν το έχω καταφέρει μήπως γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με 2din android μέσω usb και μου βγάζει το εξής σφάλμα.

Because an app is obscuring a permission request, Setting can't verify your response. Τι σημαίνει αυτό? Μακάρι να μπορούσα να ανεβάσω εικόνα screenshot αλλά μου δίνει επιλογή https: το myphone. Έχω ενεργοποιήσει το usb debagging κάπως έτσι το λένε.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, η γυναίκα μου έχει το sm g930f... Γίνεται να πάρει 2 sim; Διάβασα λίγο που το έψαξα ότι μπορεί να γίνει, αλλά είπα καλύτερα να ρωτήσω τους ειδικούς....thnx
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο και ενώ μιλούσα στο τηλέφωνο χωρίς να κάνω τίποτα έσβησε στα ξαφνικα. Άνοιξε στο λογότυπο έμενε για κάποια δευτερόλεπτα έτσι έσβηνε και ξανά πάλι άνοιγε στο λογότυπο ξαναεσβηνε για να μην τα πολυλογώ αυτό έγινε πολλές φορές μέχρι που πάτησα ενα συνδυασμό των πλήκτρων και μπήκε σε ρικοβερι και έτσι μετά ξανάνοιξε τι φάση τώρα αυτό στα καλά καθούμενα;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο και ενώ μιλούσα στο τηλέφωνο χωρίς να κάνω τίποτα έσβησε στα ξαφνικα. Άνοιξε στο λογότυπο έμενε για κάποια δευτερόλεπτα έτσι έσβηνε και ξανά πάλι άνοιγε στο λογότυπο ξαναεσβηνε για να μην τα πολυλογώ αυτό έγινε πολλές φορές μέχρι που πάτησα ενα συνδυασμό των πλήκτρων και μπήκε σε ρικοβερι και έτσι μετά ξανάνοιξε τι φάση τώρα αυτό στα καλά καθούμενα;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πλακέτα μου κάνει:( αν στο ξανακάνει και είσαι ακόμα σε εγγύηση πας για service

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αναβάθμιση σε ορεο δεν μου εμφανίζει το νούμερο πχ στο Viber από το πόσες ειδοποιήσεις έχω. Το ίδιο έχει συμβεί και στο α5 της κοπέλας μ . Έκανα και επαναφορά και το ελεγξα από τις ρυθμίσεις αλλά τπτ. Γνωρίζετε κάτι ;
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αναβάθμιση σε ορεο δεν μου εμφανίζει το νούμερο πχ στο Viber από το πόσες ειδοποιήσεις έχω. Το ίδιο έχει συμβεί και στο α5 της κοπέλας μ . Έκανα και επαναφορά και το ελεγξα από τις ρυθμίσεις αλλά τπτ. Γνωρίζετε κάτι ;

Ειναι στις ρυθμισεις --> εμφανιση--> εμφανιση με αριθμο

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στις ρυθμισεις --> εμφανιση--> εμφανιση με αριθμο

 

Ενώ το έχω ενεργοποιημένο δεν μου βγάζει αριθμούς. Γι'αυτό ρωτάω γιατι μου φαίνεται περίεργο

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια μικροπροβλήματα συνήθως γίνονται από μόνα τους με μία επανεκκίνηση Έχεις δοκιμάσει να κάνεις επανεκκίνηση στο κινητό;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα. Ενδιαφέρομαι για την αγορά του S7, μετά από 2 χρόνια αξίζει η αγορά του σαν μεταχειρισμένου? Και από ήχο στα ακουστικά πως πάει? Είχα το HTC10 και ο ήχος ήταν εξαιρετικός πάνω από το μισό δεν το ανέβαζα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Edited by vassilis018
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε. Πιστεύω πως ναι. Αρκετά καλος και ο ήχος του. Ποιοτικος θα ελεγα. Ισως λιγοτερο δυνατος απο το HTC 10 λογω της αδιαβροχοποιησης στο ηχείο φαντάζομαι.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα. Ενδιαφέρομαι για την αγορά του S7, μετά από 2 χρόνια αξίζει η αγορά του σαν μεταχειρισμένου? Και από ήχο στα ακουστικά πως πάει? Είχα το HTC10 και ο ήχος ήταν εξαιρετικός πάνω από το μισό δεν το ανέβαζα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Μια χαρά είναι το κινητό, εμένα είναι λίγο πριν κλείσει 2 χρόνια, του άλλαξα μπαταρία στη smartec με 20 ευρώ και σκοπεύω να το κρατήσω άλλα 2 χρόνια. Ο ήχος στα ακουστικά είναι πολύ καλός, είμαι κι εγώ αρκετά απαιτητικός (πριν το πάρεις δοκίμασε το κιόλας να σιγουρευτείς). Καμερα φοβερη, οθόνη φοβερή, καλό μεγεθος, μπαταρια με σωστη χρηση βγαζει τη μερα με εντατικη χρηση. Έγινε και το update σε Oreo (δυσκολο μια συσκευη να κανει 2 updates, δεν το περιμενα) και ευτυχως παει καλά οπως πριν. Οπότε απο μένα έχεις το ναι :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το κινητό, εμένα είναι λίγο πριν κλείσει 2 χρόνια, του άλλαξα μπαταρία στη smartec με 20 ευρώ και σκοπεύω να το κρατήσω άλλα 2 χρόνια. Ο ήχος στα ακουστικά είναι πολύ καλός, είμαι κι εγώ αρκετά απαιτητικός (πριν το πάρεις δοκίμασε το κιόλας να σιγουρευτείς). Καμερα φοβερη, οθόνη φοβερή, καλό μεγεθος, μπαταρια με σωστη χρηση βγαζει τη μερα με εντατικη χρηση. Έγινε και το update σε Oreo (δυσκολο μια συσκευη να κανει 2 updates, δεν το περιμενα) και ευτυχως παει καλά οπως πριν. Οπότε απο μένα έχεις το ναι :)

 

αυτό που βρήκα είναι τέλη απριλίου 2016 αγορασμένο από Γερμανό με όλα τα παρελκόμενα θήκες τζαμάκι αλλά για 250 ευρώ αξίζει? :)

Link to comment
Share on other sites

αυτό που βρήκα είναι τέλη απριλίου 2016 αγορασμένο από Γερμανό με όλα τα παρελκόμενα θήκες τζαμάκι αλλά για 250 ευρώ αξίζει? :)

 

Αν έχει αλλάξει τη μπαταρία ναι, αν οχι τότε μάλλον δεν αξίζει, γιατί αν τα έχει παίξει θα θες 50-70 ευρώ να την αλλάξεις σε κάποιο κατάστημα εφόσον είναι εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει αλλάξει τη μπαταρία ναι, αν οχι τότε μάλλον δεν αξίζει, γιατί αν τα έχει παίξει θα θες 50-70 ευρώ να την αλλάξεις σε κάποιο κατάστημα εφόσον είναι εκτός εγγύησης.
Δεν αξιζει. 340 καινουργιο κανει. Δεν ειναι δυνατον να το πουλανε 250 2 ετιας... Μιση τιμη θα επρεπε και πολλα λεω για κινητο εκτος εγγυησης.

 

 

Edit: Εμενα ζητουσαν να δωσω S8 2 μηνων στα 250 επειδη ειχε μια μικρη αμυχη στην οθονη. Ηθελα να αλλαξω κινητο επειδη δεν μου αρεσε η 18:9 οθονη αλλα τη συνηθισα...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Και να τον ρωτήσω για την μπαταρία σιγά μην πει την αλήθεια:D

Τελευταία προσφορά το αφήνει 220, θα το δω από κοντά και θα σας πω νεότερα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Και να τον ρωτήσω για την μπαταρία σιγά μην πει την αλήθεια:D

Τελευταία προσφορά το αφήνει 220, θα το δω από κοντά και θα σας πω νεότερα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις :)

Υπάρχει η εφαρμογή Phone info που σου λέει πόσους πλήρους κύκλους φόρτισης έχει κάνει η μπαταρία. To battery health αν είναι πάνω από 90, είναι καλό

 

 

Sent from my SM-G930F

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Συσκευές Samsung Galaxy που δεν θα λάβουν το Android P

 

Samsung Galaxy handsets that won’t get Android P

Galaxy S7: Already received two major Android updates

 

"Έχει ήδη λάβει δύο σημαντικές ενημερώσεις Android" (-ε βέβαια τι θέλετε κι' άλλη, σα δε ντρέπεστε-. Κάπως έτσι το μεταφράζω αυτό που γράφουν )

 

Galaxy S7 Edge: Idem (as above)

Galaxy A5 (2017): Idem

Galaxy A3 (2017): Idem

Galaxy J7 (2017): Oreo will be the first major Android update

Galaxy J5 (2017): Idem

Galaxy Xcover 4: Xcover devices don’t often get major Android updates

 

https://www.sammobile.com/2018/05/15/samsung-galaxy-android-9-0-p-update-preview/

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω. Υπάρχει τρόπος να δω μέχρι πότε έχω εγγύηση; αν είναι εντός το ξέρω απλά ήθελα να δω μέχρι πότε μιας και έχω χάσει την απόδειξη
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω. Υπάρχει τρόπος να δω μέχρι πότε έχω εγγύηση; αν είναι εντός το ξέρω απλά ήθελα να δω μέχρι πότε μιας και έχω χάσει την απόδειξη

 

Αν εχει χαθει η αποδειξη και δεν εχει ξαναπαει για εγγυηση τοτε η αντιπροσωπεια θα πιασει την εγγυηση απο την ημερομηνια κατασκευης του κινητου. Κατεβασε το phone info και δες manufacture date

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...