Jump to content

[LG G3] Custom ROMs


takis6666
 Κοινοποίηση

Τι ρομ τρεχετε?  

8 members have voted

  1. 1. Τι ρομ τρεχετε?

    • Cm13
    • Ressurection Remix
    • Xenon hd
    • fulmics mm
      0
    • fulmics lollipop
      0
    • cloudy
    • aicp 11
      0
    • broken
      0
    • xosp
      0
    • blissrom
      0
    • broken
      0
    • prime
    • mokee
      0
    • Vrtoxin
      0
    • orion os
      0


Recommended Posts

Για να δούμε αν και σε σχέση με CM σε όποιο κινητό δοκίμασα ήταν στην μισή ταχύτητα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλημερα , θελει καποιος φιλος ,γιατι εχει μεινει ακομη στην 4.4.2 να βαλει καποια απο τις γνωστες ρομ chupacups ,claudi κλπ ομως τις παλιες ,οχι 5lolipop ,ουτε cyanogenmod ,υπαρχει κανενα λινκ ?? εχω φαει τον τοπο και δεν βρισκω ,ουτε εχω κρατησει καμια να του εδινα ......

το τηλεφωνο ειναι d855 ...αν γινεται βεβαια ..

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα , θελει καποιος φιλος ,γιατι εχει μεινει ακομη στην 4.4.2 να βαλει καποια απο τις γνωστες ρομ chupacups ,claudi κλπ ομως τις παλιες ,οχι 5lolipop ,ουτε cyanogenmod ,υπαρχει κανενα λινκ ?? εχω φαει τον τοπο και δεν βρισκω ,ουτε εχω κρατησει καμια να του εδινα ......

το τηλεφωνο ειναι d855 ...αν γινεται βεβαια ..

Δες εδω αγορινα μου ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6086248

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Δες εδω αγορινα μου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6086248

Εισαι ποιητης:):)...... σε ευχαριστω και σορυ που δεν ειχα δει το ποστ ....

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

παιδια μονος μου ειμαι με την cm11 και τα force close? Ο developer απλα αγνοει οτι του πουνε οι αλλοι... Αλλος λεει δεν σβηνονται τα στατιστικα της μπαταριας και του απαντα εμενα μια χαρα ειναι (προβλημα σου) Για καποιο λογο εγω οποτε βαλε εχω force closes... Δοκιμαζει κανεις αλλος να μου πει παιδες?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή του cloydy αλλά σαν την cm δεν είναι.ειδικά στην μπαταρία έχω απογοητευτεί, με quizdom που παίζω ούτε 4 ώρες οθόνη δεν φτάνει.με cm έφτανα 5 ώρες

 

σκέφτομαι ξανά την cm12 αλλά με προβληματίζει η κάμερα

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

androidnow hd 10.3 δοκιμαζω τωρα.ξερει κανεις σε αυτη την ρομ τι λεει απο μπαταρια?

ποιιος εχει να προτεινει καποια ρομ με καλη μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή του cloydy αλλά σαν την cm δεν είναι.ειδικά στην μπαταρία έχω απογοητευτεί, με quizdom που παίζω ούτε 4 ώρες οθόνη δεν φτάνει.με cm έφτανα 5 ώρες

 

σκέφτομαι ξανά την cm12 αλλά με προβληματίζει η κάμερα

Με snap εμένα έβγαζε μια χαρά photos.

 

Cm12 τα έφτιαξαν όλα τα θεματάκια?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν είχα ποτέ θέματα με την cm12 να πω την αλήθεια, μόνο για την κάμερα άλλαξα.τώρα έβαλα την τελευταία, 12.1
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αληθευει οτι η cyanogen mod εφθασε σε πολυ καλο επιπεδο σταθεροτητας/ταχυτητας/μπαταριας!

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε τώρα για 2πλάσιες τιμές, αν βρω και για πιο λόγο τραβάει data ενώ τα έχω κλειστά, είμαι κομπλέ

 

και εχτές δεν ήμουν σε μέρος με καλό σήμα, έτρεχα στου διαόλου την μάνα στις βουνοκορφές με σήμα 0 πολλές φορές

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι θεμα της ρομ εαν την εχω για 4 μερες χωρις κανενα προβλημα και την πεμπτη μερα μου βγαλει system ui crash επειτα απο κατεβασμα 30 εφαρμογων ταυτοχρονα απο απο google play?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι θεμα της ρομ εαν την εχω για 4 μερες χωρις κανενα προβλημα και την πεμπτη μερα μου βγαλει system ui crash επειτα απο κατεβασμα 30 εφαρμογων ταυτοχρονα απο απο google play?

Mπορει να εφαγε φλασια και ειναι λογικο καποιες φορες με τοσα installs ταυτοχρονα.

Μην μασας. Δεν ειναι τιποτα αγορινα.

Link to comment
Share on other sites

Mπορει να εφαγε φλασια και ειναι λογικο καποιες φορες με τοσα installs ταυτοχρονα.

Μην μασας. Δεν ειναι τιποτα αγορινα.

Επισκέφθηκα σπιτι με 6mb/s download και του δωσα να καταλαβει.... :-) Και εγω αυτο ελπιζω.... εχω cm11 5 μερες και το μονο bug που συναντησα ηταν ενα system ui crash... Αναγκαστηκα ομως να βγαλω μπαταρια...

Φιλε cocous ενα ευχαριστω απο ολους για την βοηθεια που προσφερεις.... Υσχυει για ολους τους βοηθητικους συμφορουμιτες!....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Επισκέφθηκα σπιτι με 6mb/s download και του δωσα να καταλαβει.... :-) Και εγω αυτο ελπιζω.... εχω cm11 5 μερες και το μονο bug που συναντησα ηταν ενα system ui crash... Αναγκαστηκα ομως να βγαλω μπαταρια...

Φιλε cocous ενα ευχαριστω απο ολους για την βοηθεια που προσφερεις.... Υσχυει για ολους τους βοηθητικους συμφορουμιτες!....

 

Να σαι καλα αγορινα. Γενικα ολα τα παιδια εδω μεσα ειναι πολυ καλα, ομιλιτικα και βοηθανε αρκετα, κατι που δυσκολα βλεπεις.:)

 

 

EDIT: Νεα ρομ απο τον SEVEN αγορινες.

https://www.androidfilehost.com/?fid=23991606952602273

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Επιστρεφει slim rom και για εμας παιδια ! Κυκλοφορησε και paranoid android καινουρια με βαση android 5.1.1 r2 και OTA app...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Επιστρεφει slim rom και για εμας παιδια ! Κυκλοφορησε και paranoid android καινουρια με βαση android 5.1.1 r2 και OTA app...

 

τις εχει δοκιμάσει καποιος; καποιο λινκ;

Link to comment
Share on other sites

τις εχει δοκιμάσει καποιος; καποιο λινκ;

 

Την paranoid την εχω δοκιμασει εγω. ωραια ρομ ειναι οπως σε ολα τα κινητα αλα θελει δουλεια ακομα στο G3, σιγουρα θα γινει πολυ καλη παντος.

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρία πως είναι;;;

 

δεν ξερω γιατι μια μερα την κρατησα. απλα ηθελα να δω ποσο γρηγορα την εχουν προχωρησει απο οταν βγηκε και αν κολλανε σε ασχετα πραγματα. και απο οτι ειδα τα εχουν κανει ολα καλα και εχουν δωσει κ αλλο ενα Update με αρκετα fixes

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω δοκιμάσει μία ακόμα bugfree aosp/cm. Δυστυχώς δεν έχω ακόμα ελπίδες για να δούμε καθαρή stable.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Custom ROMs

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...