Jump to content

ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ό,τι μας άρεσε και θέλουμε να το προτείνουμε


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ ωραιο θεμα το συγκεκριμενο θεμα αλλα τελικά χαθηκα στις 200 σελιδες και εχει (εχουν ξεκινήσει απο το 2005) και έπαθα αυτο που υποτίθεται θα απεφευγα με την λίστα.

Μηπως να δημιουργόταν ενα καινουργια θεμα με μια λίστα ισως οπως στην αρχή του παρόντος αλλα καθε εξάμηνο ωστε να ειναι φρέσκο και με τα σημερινά δεδόμενα?

 

....αυτό η κάτι τέτοιο τελος πάντων;)

Και γιατί δεν ξεκινάς να διαβάζεις απευθείας σε αυτό το θέμα τα posts των τελευταίων 6 μηνών; Το ίδιο πράγμα δεν είναι; :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γιατί δεν ξεκινάς να διαβάζεις απευθείας σε αυτό το θέμα τα posts των τελευταίων 6 μηνών; Το ίδιο πράγμα δεν είναι; :)

 

Αναφερόμουν κυριως για την λιστα που εχει στην αρχη και ειναι του 2005 :)

Link to comment
Share on other sites

Αναφερόμουν κυριως για την λιστα που εχει στην αρχη και ειναι του 2005 :)

 

Για ρίξε μια ματιά στις παρακάτω λίστες. Νομίζω πως θα σε βοηθήσουν αρκετά.

 

http://www.smartphonemag.com/cms/awards/2008/winners_ppc_apps

 

http://www.smartphonemag.com/cms/awards/2008/winners_ppc_games

 

http://www.smartphonemag.com/awards/winners_ppc_2007.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολύ καλό το τελευταίο ποστ,με βοηθάει κι εμένα που είμαι καινούριος!!!:-)

Για πείτε καμιά πρωτότυπη πιασάρικη εφαρμογή

Πχ εμένα μ άρεσε πολύ το AstroNavigator που παίρνει στίγμα απο gps κ σου δείχνει τα αστέρια που φαίνονται από εκεί που είσαι κλπ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια μια καλη (και ευκολα εγκαταστασιμη) λυση για jawa apps στα pda μας.

 

http://rapidshare.com/files/97002444/JAWA_APPS_1.rar

 

 

copy ολα τα αρχεια που ειναι μεσα στο ραρ στην καρτα μνημης.μετα τρεξτε απο τον φακελο το cab ""JRebeiro_EsmertecJbed"" και καντε το εγκατασταση στην καρτα μνημης.

 

επανεκινηση και μετα ανοιξτε το προγραμμα απο το μενου προγραμματα της συσκευης σας και πατηστε menu/install/local files

και θα ψαξει και θα βρει το opera mini,εγκατασταση ναι σε οτι σας ζητησει και καλο browsing :)

 

με τον ιδιο τροπο τρεξτε και τα αγαπημενα σας παιχνιδια jawa ;)

 

ps εχει διορθωθει το λινκ (για οσους ειχαν κατεβασει το rar απο το λινκ στην ενοτητα του καιζερ) και εχουν αλλαξει τα αρχεια μεσα με τον μινι οπερα πλεον μεσα :)

εκανα επανεκκινηση αλλα μετα πηγα στα προγραμματα κλικαρα το εικονιδιο esmertecjbed αλλα μου λεει οτι καποιο αρχειο λειπει!

ξαναδοκιμασα και λεει το ιδιο!

τιποτα το δοκιμασα 10 φορες μου λεει οτι καποιο αρχειο λειπει!

Link to comment
Share on other sites

εκανα επανεκκινηση αλλα μετα πηγα στα προγραμματα κλικαρα το εικονιδιο esmertecjbed αλλα μου λεει οτι καποιο αρχειο λειπει!

ξαναδοκιμασα και λεει το ιδιο!

τιποτα το δοκιμασα 10 φορες μου λεει οτι καποιο αρχειο λειπει!

 

ποιο net compact framework εχεις?

2.0 η 3.5 ?αν και δεν νομιζω να ειναι κατι τετοιο...:O

 

κατι αλλο πρεπει να ειναι...δεν εχει αναφερθει παλι προβλημα με αυτο το πακετο :(

 

κανε παλι εγκατασταση το esmertecjbed ,θα σου ζητησει απεγκατασταση του προηγουμενου πες ναι, και βαλτο να εγκαταστασθει στην καρτα μνημης.

κανε επανεκινηση και κοιτα το παλι.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ποιο net compact framework εχεις?

2.0 η 3.5 ?αν και δεν νομιζω να ειναι κατι τετοιο...:O

 

κατι αλλο πρεπει να ειναι...δεν εχει αναφερθει παλι προβλημα με αυτο το πακετο :(

 

κανε παλι εγκατασταση το esmertecjbed ,θα σου ζητησει απεγκατασταση του προηγουμενου πες ναι, και βαλτο να εγκαταστασθει στην καρτα μνημης.

κανε επανεκινηση και κοιτα το παλι.

maζι με το cab περναω το φακελο opera mini οπως ειναι στην καρτα μνημης η περναω μαζι με το cab μονο τα αρχεια jar και jad?

πως βλεπω το net framework?

δοκιμασα και ενα GC java opera mini αλλα και αυτο μου βγαζει installation unsuccessful!ρε να παρει ....

Link to comment
Share on other sites

maζι με το cab περναω το φακελο opera mini οπως ειναι στην καρτα μνημης η περναω μαζι με το cab μονο τα αρχεια jar και jad?

πως βλεπω το net framework?

 

τι συσκευη εχεις και τι ρομ εχει μεσα?

 

αφου τρεξεις το esmertecjbed και κανεις επανεκινηση,πηγαινε στον φακελο που εχει μεσα τον opera mini και κοιτα αν εχει αλλαξει το εικονιδιο της εφαρμογης του mini.

αν το εικονιδιο εχει γινει σαν της esmertecjbed ola einai ok.

 

ετσι μπορεις να δεις αμεσα αν εχει αγκατασταθει σωστα η java και μπορει να "'διαβασει"' εφαρμογες jar-jad.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

τι συσκευη εχεις και τι ρομ εχει μεσα?

 

αφου τρεξεις το esmertecjbed και κανεις επανεκινηση,πηγαινε στον φακελο που εχει μεσα τον opera mini και κοιτα αν εχει αλλαξει το εικονιδιο της εφαρμογης του mini.

αν το εικονιδιο εχει γινει σαν της esmertecjbed ola einai ok.

 

ετσι μπορεις να δεις αμεσα αν εχει αγκατασταθει σωστα η java και μπορει να "'διαβασει"' εφαρμογες jar-jad.

HTC P3600 με την rom της ACE HELLAS αλλα εγω το εχω στα αγγλικα.

οχι το εικονιδιο παρεμεινε το ιδιο.αρα δεν δουλευει σωστα!

Link to comment
Share on other sites

HTC P3600 με την rom της ACE HELLAS αλλα εγω το εχω στα αγγλικα.

 

εχει ηδη την java εγκατεστημενη μεσα απλα ειναι πιο παλια εκδοση.

δεν ειναι αυτο λοιπον το προβλημα...

 

εκανες επαναγκετασταση?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εχει ηδη την java εγκατεστημενη μεσα απλα ειναι πιο παλια εκδοση.

δεν ειναι αυτο λοιπον το προβλημα...

 

εκανες επαναγκετασταση?

ναι παλι το ιδιο.οταν παω απο το programs>στο εικονιδιο του προγραμματος μου πεταει παραθυρο οτι καποιο αρχειο λειπει η σεν ειναι signed η εφαρμογη και ****** α μεντολες:lol:

 

γιατι να χρειαζομαστε αυτο το προγραμμα και δεν μπαινει ο οπερα μινι μεσω wap αν εχουμε κανει τις ρυθμισεις proxy?οπως εμπαινα ανετα σε symbian κινητο?

Link to comment
Share on other sites

 

αφου τρεξεις το esmertecjbed και κανεις επανεκινηση,πηγαινε στον φακελο που εχει μεσα τον opera mini και κοιτα αν εχει αλλαξει το εικονιδιο της εφαρμογης του mini.

αν το εικονιδιο εχει γινει σαν της esmertecjbed ola einai ok.

 

ετσι μπορεις να δεις αμεσα αν εχει εγκατασταθει σωστα η java και μπορει να "'διαβασει"' εφαρμογες jar-jad.

 

ναι παλι το ιδιο.οταν παω απο το programs>στο εικονιδιο του προγραμματος μου πεταει παραθυρο οτι καποιο αρχειο λειπει η σεν ειναι signed η εφαρμογη και ****** α μεντολες:lol:

http://rapidshare.com/files/166397397/NETCFv35.wm.rar.html

 

κανε το εγκατασταση (αφου το αποσυμπιεσεις)στην καρτα μνημης σου και μετα επανεκινηση.

 

κοιτα μετα την java να δεις αν δουλευει.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/166397397/NETCFv35.wm.rar.html

 

κανε το εγκατασταση (αφου το αποσυμπιεσεις)στην καρτα μνημης σου και μετα επανεκινηση.

 

κοιτα μετα την java να δεις αν δουλευει.

αφου το εγκαταστησω να ξανακανω την εγκατασταση που αποτυγχανε πριν?τι εννοεις να δω την java αν δουλευει?:O

 

ΜΟΥ Γ..Α το κινητο!!!εξαφανισε την καρτα μνημης και τα layouts του pocketweather!απεγκατασταση γινεται????????????ελα ρε π μου τωρα φορματ θελει!

ενταξει το εσωσα!τι αρχειο ηταν αυτο που μου εστειλες?????????

Link to comment
Share on other sites

αφου το εγκαταστησω να ξανακανω την εγκατασταση που αποτυγχανε πριν?τι εννοεις να δω την java αν δουλευει?:O

 

ΜΟΥ Γ..Α το κινητο!!!εξαφανισε την καρτα μνημης και τα layouts του pocketweather!απεγκατασταση γινεται????????????ελα ρε π μου τωρα φορματ θελει!

ενταξει το εσωσα!τι αρχειο ηταν αυτο που μου εστειλες?????????

 

τωρα το ειδα :blink:

 

net compact framework 3.5 για wm 6+

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ρε συ παραπανω σου εγραψα οτι εχω wm5 μαμισιο!μου εβγαλε διπλες storage cards μετακινησε αρχεια απο εδω και απο εκει χεσε....ευτυχως θυμομουν που ηταν το καθε τι και τα διορθωσα.

απλα με τις ρυθμισεις proxy για wind plus γιατι δεν μπαινει ο οπεραμινι?

Link to comment
Share on other sites

τι συσκευη εχεις και τι ρομ εχει μεσα?

 

αφου τρεξεις το esmertecjbed και κανεις επανεκινηση,πηγαινε στον φακελο που εχει μεσα τον opera mini και κοιτα αν εχει αλλαξει το εικονιδιο της εφαρμογης του mini.

αν το εικονιδιο εχει γινει σαν της esmertecjbed ola einai ok.

 

ετσι μπορεις να δεις αμεσα αν εχει αγκατασταθει σωστα η java και μπορει να "'διαβασει"' εφαρμογες jar-jad.

 

εκανα φορματ καρτα και κινητο και μετα την εγκατασταση του cab και επανεκκινηση ,ναι αλλαξαν τα εικονιδια του οπερα μινι,σαν λαμπα ειναι.αλλα και παλι οταν παω start\programs\εικονιδιο της εφαρμογης και το κλικαρω παλι μου λεει οτι η δεν ειναι signed η εφαρμογη η καποιο αρχειο λειπει!!!τα jar+jad αρχεια πρεπει να ειναι χυμα στην καρτα μνημης η μεσα στον φακελο "οπερα μινι"?

 

EDIT!!!!!!!ΡΕ ΣΥ!!!μου εβγαλε στο τελος της εγκαταστασης οτι "the program you have installed may not display properly because it was designed for a PREVIOUS version of windows mobile software"!!!!!!!!!!!!!!καλα ρε συ wm5 εχω το αρχειο που μου λες για ποια windows ειναι ?2003??ΑΥΤΟ ΦΤΑΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΕΥΩ 3 ΜΕΡΕς ΤΩΡΑ!

 

ΞΑΝΑ EDIT!!!κατεβασα νεοτερη εκδοση jbed και ολα οκ!

 

ΞΑΝΑ-ΞΑΝΑ EDIT!!!δεν μου δειχνει ελληνικα στις ελληνικες σελιδες πχ ιn.gr πρεπει να βαλω αγγλικα τα regional settings?οκ εβαλα την ελληνικη οπεραμινι και δεν χρειαζεται να βαλω αγγλικα regional!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις το resco file explorer με τα κλειδακια του?

hxxp://forum.ppcwarez.org/viewtopic.php?f=49&t=48647&hilit=resco

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

hxxp://forum.ppcwarez.org/viewtopic.php?f=49&t=48647&hilit=resco

 

Γιωργο δεν μου δινεις και μενα κατι?? :worry:

 

την :worry: κοπελα της υπογραφης σου?:rolleyes:

 

καλε μου φιλε?:lol::D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο δεν μου δινεις και μενα κατι??

 

την :worry: κοπελα της υπογραφης σου?

 

καλε μου φιλε?

 

:lol::lol:

ποιος εισαι ? αυτος που διαβαζει με προσοχη το βιβλιο? :p

 

γεια σου φιλε μου :)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρετε αν παίζει κάποια εφαρμογή ώστε να μπορούμε να κάνουμε βιντεοκλήση από το msn όπως έχουμε μπει από το wifi internet και έχουμε ανοιχτό τον messenger??
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν είναι ακριβώς εφαρμογή αλλά το βρήκα και είπα να το μοιραστώ:P!

Αν θέλετε να δείτε κανάλια ξένα στο κινητό σας όπου βέβαια έχει wifi για να παίρνετε σήμα μπείτε απλά στο

και από κεί ο media player σας όταν επιλέξετε κανάλι θα κάνει buffer κ θα αρχίσει να το παίζει!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω βοηθεια με το τηλεφωνικο καταλαγο του HTC Touch Diamond.Οταν εβαλα την simαπο το παλιο μου κιν. (Sonyw550i) οι επαφες μου δεν εμφανισοντουσαν σωστα.Εκανα sychronize με το πισι μου και διορθωσα απο το εκει τα τηλ. Μετα ξαναεκανα sychronize και ανακαληψα οτι οταν παταω στο ΕΠΑΦΕΣ για να κανω προσθηκη εμφανιζοντε ολα μια χαρα.Οταν παταω στο περισσοτερα η στην διαχηριση sim εμφανιζοντε αλλαμπουρνεζικα.Τι μπορω να κανω?Εκτος απο αυτο οταν εκανα sychronize δεν μου τις εκανε ολες. Ευχαριστω και συγνωμη αν σας ζαλισα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα ρυθμίσεις για wind plus στο κινητό μου απο φιλο αλλα δεν παιζει με Οπερα και θα δοκιμασω με Ι.Ε. οι δε ρυθμίσεις ειναι σωστές μην έχουμε άλλες χρεώσεις? Εχω wind plus non stop..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...