Jump to content

Συχνές ερωτήσεις και απαντήσεις για το vBulletin 3


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 257
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χα χα χα... δοκιμάστε να γράψετε απάντηση με λιγότερους από 10 χαρακτήρες...

 

Απλά φοβερό!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Eντυπωσιακό!!!

 

Θα μου πάρει λίγο καιρό να συνηθίσωόλα τα νέα πλήκτρα, αλλά πραγματικά αξίζει τον κόπο! Μπράβο και από μένα Μάνο! :up: :D

 

Μια ερώτηση: Η ώρα και ημερομηνία από τις απαντήσεις με παράθεση γιατί έφυγε; :worry:

 

Eπίσης παρατήρησα ότι μπήκε όριο στους χαρακτήρες σε μια υπογραφή στους 500 χαρακτήρες...

 

Με άλλα λόγια η υπογραφή μου αυτήν την στιγμή είναι παράνομη, αφού έχει πάνω από 1000 χαρακτήρες... :X

 

Κρίμα :(

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα πως αλλάξανε και οι χαρακτηρισμοί των μελών όσον αφορά το πλήθος των μηνυμάτων τους! Π.χ. εγώ πριν ήμουν EDGE member, τώρα είμαι HSCSD. Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει το link που βρίσκονται οι χαρακτηρισμοί;

Προφανώς μειώθηκαν τα μηνύματά σου (όπως σε όλους μας) και αυτό προκάλεσε αλλαγή κατηγορίας.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα... δοκιμάστε να γράψετε απάντηση με λιγότερους από 10 χαρακτήρες...

 

Απλά φοβερό!!!

Καλόοοοοοοο!

 

Το μέγεθος του μηνύματός σας είναι μικρότερο από 10 χαρακτήρες. Θα σας παρακαλούσαμε να δημοσιεύετε μηνύματα με ουσιώδες περιεχόμενο και να αποφεύγετε τα μονολεκτικά σχόλια, εφόσον αυτό είναι δυνατό.
;)
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μειώθηκαν τα μηνύματά σου (όπως σε όλους μας) και αυτό προκάλεσε αλλαγή κατηγορίας.... :whistle:

 

 

Βασικά... είχαμε ποτέ τίτλο HSCSD; Δε νομίζω. Επίσης με την παλιά κατάταξη θα επρεπε να ήμουν 4G member, ωστόσο είμαι 3G member. Πώς θα κοιμηθώ το βράδυ; :p Προφανώς άλλαξε/βελτιώθηκε τόσο η κατάταξη, όσο και η ονοματολογία.

 

Πάντως πολύ χαίρομαι που αφαιρέθηκε η λίστα μελών και δη "Τα 10 πιο ενεργά μέλη". Ελπίζω τώρα να πάψω να λαμβάνω πμ του στυλ "Πλιζ, σταμάτα να ποστάρεις για να σε φτάσω" :X :alien: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μειώθηκαν τα μηνύματά σου (όπως σε όλους μας) και αυτό προκάλεσε αλλαγή κατηγορίας.... :whistle:

Το HSCSD πριν δεν υπήρχε :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mεγιες μεγιες. Συγχατηριτια σε οσους πηραν μερος στην αναβαθμιση του σαιτ (Ειδικα σε εσενα Μανο!!). αληθεια το :X υπηρχε και παλαιοτερα?
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά το καινούργιο forum :cool: Πραγματικά έχει γίνει αγνώριστο :cool:
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Άψογες οι αλλαγές.. Χαλάλι το ΣΚ χωρίς myphone!!

Ούτε εμένα βολεψε η υβριδική προβολή!

Πολύ καλή η δυνατότητα να λαμβάνεις καθημερινά μόνο μία ειδοποίηση για κάθε thread !!!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο πάντως δεν οφείλεται στον ίδιο το browser αλλά σε συγκεκριμένο extension που δεν μπορώ να θυμηθώ.

Μήπως το tabbrowser extensions? :worry:

 

Πάντως πάω τώρα να δοκιμάσω τις νέες λειτουργείες, να δούμε πόσο θα μας πάρει να τις συνηθήσουμε.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσο χρησιμοποιώ την υβριδική σε μεγάλα θέματα τόσο καλύτερη μου φαίνεται !

Πάντως συχνά λαμβάνω το εξής μήνυμα λάθους από τον ΙΕ

 

"A Script on this page is causing Internet Explorer to run slowly. If it continues to run, your computer may become unresponsive"

Do you wish to abort the script?"

 

Τί γίνεται;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το νέο λούκ του forum αλλά έχω ένα παράπονο MsK:

Σε όλα τα ξένα site μπορείς να βάλεις ότι εικόνα θέλεις για avatar. Εδώ γιατί πρέπει να επιλέξουμε ντέ και καλά ένα απο τα προεπιλεγμένα κινητά/pda???

Πάμε μπροστά σε κάποια, και μένουμε πολύ πίσω σε κάποια άλλα... :o

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσεις:

Στα πολύ μεγάλα θέματα η υβριδική και η θεματική μορφή νομίζω ότι δεν δουλεύει βλ. Sony Ericsson K700i

Στην αρχική σελίδα λείπει ένα πολυ χρήσιμο λινκ που υπήρχε και πήγαινε στα νέα θέματα. (Αυτα που δημιουργήθηκαν από την προηγούμενη φορά που μπήκα... και όχι μαζί με αυτά που τροποποιήθηκαν που δείχνει τώρα.) Το άθροισμα τους κάνει 100άδες μηνύματα και δεν βολεύει

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το νέο λούκ του forum αλλά έχω ένα παράπονο MsK:

Σε όλα τα ξένα site μπορείς να βάλεις ότι εικόνα θέλεις για avatar. Εδώ γιατί πρέπει να επιλέξουμε ντέ και καλά ένα απο τα προεπιλεγμένα κινητά/pda???

Πάμε μπροστά σε κάποια, και μένουμε πολύ πίσω σε κάποια άλλα... :o

 

Ναι σε αυτό είμαστε υπανάπτυκτοι και μας αρέσει. Αφήνουμε τους άλλους να πάνε μπροστά και να γεμίζουν ηλιθιότητες τα fora με ασύμμετρα avatars, που κλέβουν το ενδιαφέρον απο το ΚΕΙΜΕΝΟ (όπου και πρέπει να κερδίζει το ενδιαφέρον μας)... και κάνουν τα fora να αγκομαχούν να φορτώσουν με τα flash, τα animations, τις τεράστιες φωτογραφίες...

 

Το πιο σωστό πράγμα στο Myphone, είναι τα ομοιογενή avatars... Και θα μείνει έτσι για το καλό μας. ;) Λυπάμαι αλλά νομίζω οτι θα πρέπει να προσέξεις λίγο την έκφρασή σου... Είναι λίγο προσβλητική για έναν άνθρωπο (MsK) και μια ομάδα που λιώνει για να λειτουργεί έτσι το Myphone.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το νέο λούκ του forum αλλά έχω ένα παράπονο MsK:

Σε όλα τα ξένα site μπορείς να βάλεις ότι εικόνα θέλεις για avatar. Εδώ γιατί πρέπει να επιλέξουμε ντέ και καλά ένα απο τα προεπιλεγμένα κινητά/pda???

Πάμε μπροστά σε κάποια, και μένουμε πολύ πίσω σε κάποια άλλα... :o

 

αυτό αποτελεί πάγια τακτική και επιλογή του admin.

το myphone είναι εξειδικευμένο φόρουμ στα κινητά, οπότε προτιμήθηκε να υπάρχει αυτή η "ομοιογένεια" στην επιλογή των avatars.

 

δεν θα αποτελεούσε "πρόοδο" το να βάλω το σήμα του Ολυμπιακού, ή της ΝΔ, ή της Ferrari, ή της Σκλεναρίκοβα κλπ σαν avatar μου.

 

για τέτοιες προτιμήσεις, υπάρχει ο χώρος της υπογραφής (εντός των ΟΠΧ) όπως και η προσωπική εικόνα στο προφίλ (επίσης εντός των ΟΠΧ).

Link to comment
Share on other sites

Εεεετσι.... :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Απο το "παρα πολυ καλο" MSK μας πηγες στο "απιθανο"! :up:

Μπραβο σου και για την πραγματικα πολυ καλη δουλεια και σου αξιζει και ενα μεγαλο "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ" για ολα οσα εχεις κανει για αυτο το forum! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το forum παρ'όλο που βάρυνε λίγο ( λόγω vbulletin 3.0.5 ) έχει εξαιρετική εβελίξία λειτουργιών και υπηρεσιών..

 

Βρικά και εγώ ένα πιθανό bug..παρατηρώντας την online λίστα χρηστών στο /forum τον χρήστη angel6934 μου τον εμφανίζει διαφανή.. μήπως παίζει ρόλο το γεγονός ότι περιέχονται νούμερα που θυμίζουν νούμερο κινητού τηλεφώνου;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και εγω προτιμώ τα προεπιλεγμένα avatars, αλλωστα υπάρχουν οι υπογραφές για να παραμετροποιούμε. Πάντως Μυθο, δεν ξέρω αν διάβασες "βιαστηκά" το μηνυμα του φίλου, αλλά δεν βρίσκω κάτι το προσβλητικό στην έκφραση του φίλου μας. Απλα εξέφρασε την άποψη του για τα έτοιμα avatars,οτι είναι "οπισθοδρομικά". ΟΚ, η άποψη του είναι αλλα την εξεφρασε κόσμια.

 

Α, και κατι αλλο που παρατήρησα! Πλέον τα smilies στοιχίζονται προς τα κάτω στη γραμμη! :) Κοιταξτε το!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το forum παρ'όλο που βάρυνε λίγο ( λόγω vbulletin 3.0.5 ) έχει εξαιρετική εβελίξία λειτουργιών και υπηρεσιών..

 

Βρικά και εγώ ένα πιθανό bug..παρατηρώντας την online λίστα χρηστών στο /forum τον χρήστη angel6934 μου τον εμφανίζει διαφανή.. μήπως παίζει ρόλο το γεγονός ότι περιέχονται νούμερα που θυμίζουν νούμερο κινητού τηλεφώνου;

http://www.myphone.gr/forum/member.php?u=33770

 

τι γράφει κάτω από το νικ του? ;)

Link to comment
Share on other sites

Ώπα, με παρεξήγησες Mythozz. Βεβαίως και σέβομαι τη δουλειά που κάνει ο MsK για το φόρουμ, ειδικά τη δουλειά που έριξε το σαβ/κο, αλλά είχα κι εγώ ένα παράπονο/ερώτηση, η οποία δεν είχε αναφερθεί προηγουμένος, γι αυτό και το θεώρησα "περίεργο" όλα τα άλλα να αλλάζουν και τα avatars να παραμένουν ίδια...

Σωστά...?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...