Jump to content

[Προς κυκλοφορία] LG G5


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

οτι και να λενε πολλοι εγω πιστευω οτι ειναι μοναδικη συσκευη και για μερικους οτι καλυτερο γιαυτο και εγω το εχω κανει

pre order και δεν το εχω μετανιωσει !

 

 

Θα αφήσει την δική του πινελιά το g5 εδώ θα είμαστε να το δείτε.

Τα σχόλια τώρα είναι πριν το πιάσουμε στα χέρια μας. Είναι ωραία συσκευή compact με πολύ εύκολη επιδιόρθωση και αντικατάσταση ορισμένων βασικών ανταλλακτικών οπότε δεν χρειάζεται κάθε φορά να σκέφτεσαι ωχ ποιος ξέρει πόσα θα δώσω στο service να μου αλλάξουν πχ headphone jack.

Θα το δείτε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 189
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@MIB, σκέψου ότι λόγω curved οθόνης, έπαιρνες το G Flex2 με Snap 810 με 220€. Πάντως, η τιμή του G5 θα πέσει σημαντικά μέχρι το τέλος του '16

Εμ , στα λόγια μου έρχεσαι...

 

 

Καλά το G5 πιο γρήγορο απο το S7????? Πως γκένεν αυτό;

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

ε είπαμε ... όχι και κάτω απο 400€ SNAPDRAGON 820????

Δεν θα μας πληρώνει η LG για να το πάρουμε.

 

Απλά μπορεί να ανακοινώσει επίσημη μείωση τιμής μπάς και το σώσει.

το ίδιο έκανε και πέρυσι αν θυμάστε.

 

Υπολογίζω τον Σεπτέμβρη που θα το πάρω (μην το ταλεπορώ στις παραλίες) να είναι κάπου στα 460€ στα σκρουτζομάγαζα, και να το πάρω χωρίς ΦΠΑ κάτω απο 400€

 

Και θα έχω την καλύτερη εγγύηση κινητού στην Ελλάδα (2χρόνια)

Ραδιο FM

Υπέρυθρες

Εναλάξιμη μπαταρία

και όλα όσα έχουν οι άλλες ναβαρχίδες που θα είναι στα 650€ τότε

 

ΜΙΑ ΧΑΡΑ πιστέυω

 

Εσύ σίγουρα πρέπει να έχεις σχέση με lg. Δεν εξηγητε αλλιώς.. Σιγα ρε φίλε λες κ θα πάρεις κ γω δεν ξέρω τι.

Με τόσα μεγάλα bezel γύρω ξεπέρασε κ τα htc. Κακασχημο για μένα με πλαστικό που ξεφαβει- μπαταρία πιο μικρό κ από g4 . και μου μόνο που μετακινησαν το power από πίσω. Για μένα έσβησε. Και σου μιλάω φανατικός των lg κ πρώην κατοχος G2-G3 και τώρα G4... Είχα σκοπό να το αλλαζα αλλά μόλις το είδα είπα με τίποτα. Θα μείνω σίγουρα με το G4 του εβαλα και G5 rom του τουρκαλά που βγάζει συνέχεια κ πάει σφαίρα...!! Πυροβολαει τώρα.! Θα περιμένουμε άμεσα το G6 ξανά..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εσύ σίγουρα πρέπει να έχεις σχέση με lg. Δεν εξηγητε αλλιώς.. Σιγα ρε φίλε λες κ θα πάρεις κ γω δεν ξέρω τι.

Με τόσα μεγάλα bezel γύρω ξεπέρασε κ τα htc. Κακασχημο για μένα με πλαστικό που ξεφαβει- μπαταρία πιο μικρό κ από g4 . και μου μόνο που μετακινησαν το power από πίσω. Για μένα έσβησε. Και σου μιλάω φανατικός των lg κ πρώην κατοχος G2-G3 και τώρα G4... Είχα σκοπό να το αλλαζα αλλά μόλις το είδα είπα με τίποτα. Θα μείνω σίγουρα με το G4 του εβαλα και G5 rom του τουρκαλά που βγάζει συνέχεια κ πάει σφαίρα...!! Πυροβολαει τώρα.! Θα περιμένουμε άμεσα το G6 ξανά..!!

 

Το θέμα με τα benzels και το design είναι ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ, δεν το συζητώ, ουτε προσπαθω να πείσω άλλους για υποκειμενικά θέματα.

 

στα χαρτιά και στα νούμερα όμως εγώ δεν βρίσκω άλλο τηλέφωνο που να πληροί αυτά τα χαρακτηριστικά

 

1. Super τιμή μετά το καλοκαίρι (έτσι δείχνει η ιστορία διακύμανσης τιμής μέχρι τώρα στα LG)

2. Αφαιρούμενη μπαταρία

3. IR blaster

4. FMradio

5. Snap Dragon 820

 

βρείτε μου άλλο κινητό για μένα που θέλω αυτά τα 5 προαπαιτούμενα (σαν την τροικα) για αγορά Σεπ.

 

Ο καθένας έχει τα δικά του προαπαιτούμενα αλλά, δεν νομίζω να είμαι ο μόνος που ζητάει αυτά τα 5 πραγματα...

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Βάλε και άλλο ένα 6. Να λέγεται G5. :p

 

Ειδικά το πρώτο που αναφέρεις το αφήνω ασχολίαστο γιατί είναι εντελώς άκυρο. Δεν είναι τόσο το ποσό θα κοστίζει τότε, αλλά το πόσο θα κοστίζει σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και άλλο ένα 6. Να λέγεται G5. :p

 

Ειδικά το πρώτο που αναφέρεις το αφήνω ασχολίαστο γιατί είναι εντελώς άκυρο. Δεν είναι τόσο το ποσό θα κοστίζει τότε, αλλά το πόσο θα κοστίζει σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

 

OK

Θες να τα ξαναπούμε μετά το καλοκαίρι να δούμε ποιος θα γελάει και θα ειρωνεύεται;

 

ΥΓ μην παρεξηγήσεις τον τόνο μου...

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ειρωνεύομαι, ειλικρινά, ωστόσο όντως θα χαρώ και εγώ πολύ να τα πούμε μετά το καλοκαίρι μιας και οποιαδήποτε συζήτηση για την τιμή της συσκευής τον Οκτώβριο είναι εντελώς ανούσια σήμερα που δεν έχει ούτε καν κυκλοφορήσει καλά καλά. Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα benzels και το design είναι ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ, δεν το συζητώ, ουτε προσπαθω να πείσω άλλους για υποκειμενικά θέματα.

 

στα χαρτιά και στα νούμερα όμως εγώ δεν βρίσκω άλλο τηλέφωνο που να πληροί αυτά τα χαρακτηριστικά

 

1. Super τιμή μετά το καλοκαίρι (έτσι δείχνει η ιστορία διακύμανσης τιμής μέχρι τώρα στα LG)

2. Αφαιρούμενη μπαταρία

3. IR blaster

4. FMradio

5. Snap Dragon 820

 

βρείτε μου άλλο κινητό για μένα που θέλω αυτά τα 5 προαπαιτούμενα (σαν την τροικα) για αγορά Σεπ.

 

Ο καθένας έχει τα δικά του προαπαιτούμενα αλλά, δεν νομίζω να είμαι ο μόνος που ζητάει αυτά τα 5 πραγματα...

 

Κάθε άλλο παρά υποκειμενικό το ντιζάιν.

Ένα από τα ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΑ κριτήρια επιλογής συσκευής, διαφοροποίησης και πιθανου ανταγωνιστικού πλεονεκτήματος ξεκάθαρα.

Όλα τουμπανα είναι σε specs άρα μένει μονο το software και ντιζάιν η διαφοροποίηση.

Και στο δεύτερο απέτυχε παταγωδώς η LG.

Μην αναφερθώ σε άλλα 2-3 αρνητικά πέρα από το ντιζάιν.

 

Οι πειραματισμοί δεν την έχουν βοηθήσει παρά ελάχιστα τελευταία έτη και όταν συνοδεύονται με αμφίβολης χρηστικότητας,λειτουργικοτητας και backwards compatibility modular στο τελευταίο πείραμα της.

 

Διαχρονικά μετά το g2 δίνει απογοητευτικά νούμερα σε αυτονομία που ούτε φέτος βελτιωνει(3η σερί χρονιά)

Και στο καπάκι ένα από τα πλεονεκτήματα που την χαρακτηριζε η ωφέλιμη οθόνη προς συνολικές διαστάσεις συσκευής πάει περίπατο και αυτό.

 

Εταιρία που δεν βελτιώνει τα αρνητικά και δεν διατηρεί τα θετικά λίγες ελπίδες να κερδίσει το σεβασμό και προτίμηση του κόσμου.

 

Βαλε και τα πολλά quality control θέματα που το έχει κάνει καθεστώς στις ναυαρχιδες της να δέσει το γλυκο.

Μια procordia δεν μπορει να κρατήσει τα προσχήματα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βλέπω και λέτε "δεν είναι μεταλλικό". Ε και; αν είναι μεταλλικό και πέσει κάτω δεν θα σπάσει ή δεν θα γρατζουνιστει; βάζεις μια ultra thin clear silicone case και μια tempered glass και τελειώνουν όλα. Και προστασία και εμφάνιση. Τα χαρακτηριστικά να κοιτάτε εάν σαν καλύπτουν. Τι να το κάνω εγώ ένα κινητό αν είναι όλο μέταλλο και έχει 2gb ram.
Link to comment
Share on other sites

Το επιασα λιιιιιιγο στα χέρια μου, το ροζουλι ήταν.. Το finger τρελο..επιπέδου 6P, αρκεί να μη το πιέσεις γτ είναι σα haribo η αίσθηση. Η οθόνη περίεργη, βαθύ μαύρο και κορεσμένα χρώματα, άνετα περνούσε για amoled αλλά το active display για κλάματα, δε φαίνεται τίποτα. Σημείωση, ηταν μοντέλο προπαραγωγης..

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Το επιασα λιιιιιιγο στα χέρια μου, το ροζουλι ήταν.. Το finger τρελο..επιπέδου 6P, αρκεί να μη το πιέσεις γτ είναι σα haribo η αίσθηση. Η οθόνη περίεργη, βαθύ μαύρο και κορεσμένα χρώματα, άνετα περνούσε για amoled αλλά το active display για κλάματα, δε φαίνεται τίποτα. Σημείωση, ηταν μοντέλο προπαραγωγης..

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

 

Δηλαδή αίσθηση ζαχαρωτου όλο το τηλέφωνο ή το σημείο του fingerprint πάντως ωραία παρομοιωση

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αίσθηση ζαχαρωτου όλο το τηλέφωνο ή το σημείο του fingerprint πάντως ωραία παρομοιωση

Μόνο στο σημείο του finger.

Συνολικά, η αίσθηση είναι περίεργη.. Δεν είναι κρύο, όπως το One πχ, ούτε όμως πλαστικό, όπως τα διάφορα polycarbonoειδη..

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

μετα και την ανακοίνωση του HTC 10 χθές, επιβεβαιώνομαι. δεν υπάρχει άλλη ναβαρχίδα snapdragon 820 με ΡΑΔΙΟFM και irBlaster και εναλάξιμη μπαταρια στην αγορα!

Και μην μου μειώνετε και ειρωνευτείτε το radio, γιατί καθημερινά 2 ώρες μου είναι ο απόλυτος σύντροφος, πήγαινε έλα στη δουλειά. Και όχι το web radio ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ. καταναλώνει δεδομένα που στο τέλος του μήνα καμιά φορά είμαι Off απο τα 2GB και σε πολλά σημεία έχει κολληματα το internet και δεν με σώζει το buffering γιατί σε μερικές περιοχές δεν πιάνει ουτε 2,5G η vodafone. Ταπεινό ραδιάκι λοιπόν που το απολαμβάνω όσο τίποτα άλλο δεν δέχομαι σε ναβαρχίδα που θα δώσω τα περισσότερα λεφτά σε κινητό μιας εταιρίας, να μην μου δίνει αυτήν την δυνατότητα, που δεν είναι και κάτι τρελό νομίζω.

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει και λέγεται V10.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

εχει snapdragon 820 το V10?????

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά δεν έχει σημασία

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Για τις επιδώσεις και το futureproof ενος κινητού έχει πολυ μεγάλη σημασία.

 

antutu o snapdragon 810 60000-80000

antutu o snapdragon 820 120000-140000

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

μετα και την ανακοίνωση του HTC 10 χθές, επιβεβαιώνομαι. δεν υπάρχει άλλη ναβαρχίδα snapdragon 820 με ΡΑΔΙΟFM και irBlaster και εναλάξιμη μπαταρια στην αγορα!

Και μην μου μειώνετε και ειρωνευτείτε το radio, γιατί καθημερινά 2 ώρες μου είναι ο απόλυτος σύντροφος, πήγαινε έλα στη δουλειά. Και όχι το web radio ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ. καταναλώνει δεδομένα που στο τέλος του μήνα καμιά φορά είμαι Off απο τα 2GB και σε πολλά σημεία έχει κολληματα το internet και δεν με σώζει το buffering γιατί σε μερικές περιοχές δεν πιάνει ουτε 2,5G η vodafone. Ταπεινό ραδιάκι λοιπόν που το απολαμβάνω όσο τίποτα άλλο δεν δέχομαι σε ναβαρχίδα που θα δώσω τα περισσότερα λεφτά σε κινητό μιας εταιρίας, να μην μου δίνει αυτήν την δυνατότητα, που δεν είναι και κάτι τρελό νομίζω.

 

Οταν λες εναλαξιμη μπαταρια τι εννοεις;η μπαταρια δεν βγαινει οπως στο g5..

Link to comment
Share on other sites

μετα και την ανακοίνωση του HTC 10 χθές, επιβεβαιώνομαι. δεν υπάρχει άλλη ναβαρχίδα snapdragon 820 με ΡΑΔΙΟFM και irBlaster και εναλάξιμη μπαταρια στην αγορα!

Και μην μου μειώνετε και ειρωνευτείτε το radio, γιατί καθημερινά 2 ώρες μου είναι ο απόλυτος σύντροφος, πήγαινε έλα στη δουλειά. Και όχι το web radio ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ. καταναλώνει δεδομένα που στο τέλος του μήνα καμιά φορά είμαι Off απο τα 2GB και σε πολλά σημεία έχει κολληματα το internet και δεν με σώζει το buffering γιατί σε μερικές περιοχές δεν πιάνει ουτε 2,5G η vodafone. Ταπεινό ραδιάκι λοιπόν που το απολαμβάνω όσο τίποτα άλλο δεν δέχομαι σε ναβαρχίδα που θα δώσω τα περισσότερα λεφτά σε κινητό μιας εταιρίας, να μην μου δίνει αυτήν την δυνατότητα, που δεν είναι και κάτι τρελό νομίζω.

 

Χωρίς να με ενδιαφέρει το Ραδιόφωνο σε κατανοώ απόλυτα..

Κυρίως λόγω αποσπώμενης μπαταρίας μάλλον και για μένα θα είναι η επόμενηαγορά μου.

 

Εάν βέβαια δεν ακούσω κάτι αρνητικό και σε μερικούς μήνες που θα έχει πέσει η τιμή του.

 

Δεν θα μου επιβάλλουν οι άλλοι, ούτε το Marketing, τι ειναι σημαντικό για μένα.

 

Όπως πολύ σωστά αναφέρεις εσύ για το ράδιο, έτσι και εγώ στο θέμα

της μπαταρίας ειμαι

ανυποχώρητος.

 

Γιατί απλά σε 40" εχω 100% φορτισμένη μπαταρία όπου και να είμαι.

Ούτε γρήγορες φορτίσεις, ούτε ασύρματες, ούτε Power Bank.

 

Ο καθένας βέβαια οπως την βρίσκει. :-)

Link to comment
Share on other sites

μετα και την ανακοίνωση του HTC 10 χθές, επιβεβαιώνομαι. δεν υπάρχει άλλη ναβαρχίδα snapdragon 820 με ΡΑΔΙΟFM και irBlaster και εναλάξιμη μπαταρια στην αγορα!

Και μην μου μειώνετε και ειρωνευτείτε το radio, γιατί καθημερινά 2 ώρες μου είναι ο απόλυτος σύντροφος, πήγαινε έλα στη δουλειά. Και όχι το web radio ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ. καταναλώνει δεδομένα που στο τέλος του μήνα καμιά φορά είμαι Off απο τα 2GB και σε πολλά σημεία έχει κολληματα το internet και δεν με σώζει το buffering γιατί σε μερικές περιοχές δεν πιάνει ουτε 2,5G η vodafone. Ταπεινό ραδιάκι λοιπόν που το απολαμβάνω όσο τίποτα άλλο δεν δέχομαι σε ναβαρχίδα που θα δώσω τα περισσότερα λεφτά σε κινητό μιας εταιρίας, να μην μου δίνει αυτήν την δυνατότητα, που δεν είναι και κάτι τρελό νομίζω.

 

Συμφωνώ απόλυτα με όλα! Το V10 όμως τα έχει όλα αυτά , πλην του 820, και είναι και έρωτας!!!! Πάντως αν, λέμε αν, το άλλαζα θα πήγαινα σε lg g5!

:p
Link to comment
Share on other sites

Σκεπτόμενος λοιπόν και τα της κάμερας, βρίσκω πολύ πιο παιχνιδιάρικο-εφετζίδικο-πρακτικό να έχω ένα super ευριγώνιο φακό και διάφορα άλλα καλούδια όπως 3 κάμερες ταυτόχρονα για video/foto,

παρά να βλέπω χρωματικές διαφορές στο γρασίδι που θα φωτογραφίζω σε σχέση με το HTC,S7,iphone6s,κτλ. και να πρέπει να βλέπω συγκριτικά διπλα διπλα για κανάλεπτο τις ίδιες φωτογραφίες τραβηγμένες απο τις άλλες ναυαρχίδες για να βρω διαφορές ποιότητας. ΟΚ δεν έχει την καλύτερη κάμερα αλλά ΚΛΑΙΝ.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για μενα το κιν ειναι συνολικα το καλυτερο αυτη τη στιγμη..το μονο που με χαλαει ειναι που χαλασε την αναλογια οθονης σωματος κ εκανε πιο μικρη οθονη σε μεγαλυτερο πλαισιο..μια χαρα ηταν στο g3 κ μετα αρχισε να το χαλαει στο g4 κ g5..ολα τα αλλα ειναι τελεια..
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...