Jump to content

[Προς κυκλοφορία] LG G5


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόνεσαν τα μάτια μας απ το google translate. Ας έβαζες μόνο το λινκ

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 189
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν αυτά που γράφει το gsmarena για την οθόνη είναι πραγματικότητα αλλά όπου υπάρχει φωτιά υπάρχει και καπνός βλέπω αρκετά βιντεο στο YouTube για το συγκεκριμένο τηλέφωνο και όντως η οθόνη πρέπει να πάσχει από φωτεινότητα και μπλεδιζει το λευκο κρίμα κρίμα.... Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Στο auto έχουν σχεδόν ίδια

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με χάλασε συγκριτικά με το v10 η έλλειψη του ess hifi dac μόνο και μόνο επειδή προσφέρουν ως έξτρα το module της b&o. ..

 

Το review του gsmarena.com γράφει πάρα πολύ καλά πράγματα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την πατάτα με την αυτονομία όπου συνεχίζει την παράδοση των G3/4 και εκεί που είχαμε δει βελτίωση στην οθόνη(πολύ σημαντική) στο G4 τώρα εδώ έχουμε ολοκληρωτικό πισωγύρισμα και με την φωτεινότητα.

 

Αντί να βγάλει ένα mini V10 στις 5.2-5.3 ίντσες έβγαλε αυτό το πράγμα.

 

Σηκώνουμε τα χέρια ψηλά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει προπαραγγελια, με αυτά που διαβάζω θα περιμένω το m10 και θα το ξεπαραγγειλω μου φαίνεται.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει προπαραγγελια, με αυτά που διαβάζω θα περιμένω το m10 και θα το ξεπαραγγειλω μου φαίνεται.

Το m10 το θεωρώ πιο ιδανική συσκευή-ταίρι για το 7 edge αν θες την προσωπική μου εκτίμηση και διαίσθηση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει προπαραγγελια, με αυτά που διαβάζω θα περιμένω το m10 και θα το ξεπαραγγειλω μου φαίνεται.

 

Το m10 ακόμα δεν βγήκε. Επίσης αυτά τα πληρωμένα site λένε τα πράγματα σύμφωνα με την μίζα που παίρνουν. Στην προκειμένη περίπτωση μάλλον δεν παίρνουν πολλά απο την Lg

Εγω δεν τους πιστεύω ούτε αυτούς ούτε κάποιους άλλους που βγάζουν καλύτερη την οθόνη και την κάμερα του S7

Αν δεν το δεις σε κάποιο κατάστημα η σε κάποιον φίλο να το πιάσεις δεν πιστεύεις πράγματα.

Μόνο απο άτομα εδώ μέσα θα μάθουμε την πάσα αλήθεια όταν φτάσει σε σημείο να έχουν αρκετοί την συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το m10 ακόμα δεν βγήκε. Επίσης αυτά τα πληρωμένα site λένε τα πράγματα σύμφωνα με την μίζα που παίρνουν. Στην προκειμένη περίπτωση μάλλον δεν παίρνουν πολλά απο την Lg

Εγω δεν τους πιστεύω ούτε αυτούς ούτε κάποιους άλλους που βγάζουν καλύτερη την οθόνη και την κάμερα του S7

Αν δεν το δεις σε κάποιο κατάστημα η σε κάποιον φίλο να το πιάσεις δεν πιστεύεις πράγματα.

Μόνο απο άτομα εδώ μέσα θα μάθουμε την πάσα αλήθεια όταν φτάσει σε σημείο να έχουν αρκετοί την συσκευή

 

Συμφωνώ απόλυτα αλλά σε άλλα βιντεακια η οθόνη είναι κσλη και σε άλλη βλέπω την μπαρα τις φωτεινοτητσς στο τέρμα η οθόνη είναι σαν να έπεσε ομίχλη....για να δούμε τι θα δούμε ο καιρός πλησιάζει

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα αλλά σε άλλα βιντεακια η οθόνη είναι κσλη και σε άλλη βλέπω την μπαρα τις φωτεινοτητσς στο τέρμα η οθόνη είναι σαν να έπεσε ομίχλη....για να δούμε τι θα δούμε ο καιρός πλησιάζει

 

Εγω ποτε πάντως δεν έδωσα βάση στην φωτεινότητα στον ήλιο. Πάντα με κουράζει όποτε αποφεύγω να το χρησιμοποιώ. Ετσι οποία συσκευή και αν ειχα κοιτούσα να εχει καλή απόκριση η αφή και μια οθόνη με καλά χρώματα. Λίγο πολυ σήμερα έχουν φτάσει όλοι σε κορεσμό όλες οι οθόνες πάνω κάτω ειναι αρκετά καλές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λένε ήταν pre production unit

 

Ας περιμένουμε Μια βδομάδα και θα δούμε τι λέει τελικώς ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την σελίδα http://www.thegear.co.kr /11423 υπάρχει ένα βιντεακι που σε κάποιο σημείο κάνει σύγκριση τις οθόνες του g5 με το s7 ,εκεί όταν το δεις σε πιάνει απογοήτευση φουλ φωτεινότητα και η διαφορά είναι τεράστια :mad::mad::mad: Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, δεν απογοητεύτηκα από το review του GSM Arena.

Η μέγιστη φωτεινότητα της οθόνης μπορεί να είναι χαμηλότερη του ανταγωνισμού, αλλά χάρη στο τρομερό contrast (πραγματικά κορυφαίο για LCD) είναι επαρκής και για χρήση σε εξωτερικούς χώρους.

Επίσης η μπαταρία αποδίδει καλύτερα του αναμενόμενου. Μάλιστα στο always on η κατανάλωση είναι καλύτερη του S7 που έχει AMOLED.

Μάλλον η LG έχει κάνει πολύ καλή δουλειά στο optimization.

Εκείνο που δεν ξέρω αν θα χωνέψω, είναι το design (πρέπει να το δούμε από κοντά πάντως) και το ότι σε σχέση με το G4, μεγάλωσε το πλαίσιο ενώ η οθόνη μίκραινε.

 

Δεν το βλέπω να κάνει σπουδαία καριέρα πάντως. Δεν μπορεί να χτυπήσει τα S7/S7 Edge. Ίσως συγκινήσει αυτούς που έλκονται από το κάτι διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

Λίγα δευτερόλεπτα πιο πριν στο βίντεο φαίνεται ότι η φωτεινότητα πέφτει αρκετά όταν το G5 είναι υπό γωνία, οπότε μάλλον γι' αυτό φαίνεται τόσο μεγάλη η διαφορά. Αν η κάμερα ήταν ακριβώς απέναντι από την οθόνη μάλλον θα ήταν μικρότερη η διαφορά.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Λίγα δευτερόλεπτα πιο πριν στο βίντεο φαίνεται ότι η φωτεινότητα πέφτει αρκετά όταν το G5 είναι υπό γωνία, οπότε μάλλον γι' αυτό φαίνεται τόσο μεγάλη η διαφορά. Αν η κάμερα ήταν ακριβώς απέναντι από την οθόνη μάλλον θα ήταν μικρότερη η διαφορά.

 

Για να δούμε τι θα δούμε τελικά πάντως αναφέρει ότι η συσκευή είναι η πρωτότυπη και μπορεί να υπάρχουν διάφορες με την τελική.......το εύχομαι πάντως για 900 nits που ανεφερθηκε ότι θα έχει φωτεινότητα η οθόνη. ..........αστα βραστά

Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Μα 900 nits παρα πολυ δεν ειναι ρε παιδια?Πολυ καλο για να ναι αληθινο ,αλλα οι χρηστες θα πουν αν οντως ειναι τοσο υψηλη η φωτεινοτητα.
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Η Νόκια είχε, το 701 νομίζω, με 1071 nits που ήταν σαν φακός. Οπότε 900 δεν είναι κάνα τρελό νούμερο, το έχουμε δει σε αρκετά κινητά

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγώ μόλις ακυρωσα την παραγγελία από το Amazon που είχα κάνει. Θα το δω πρώτα από κοντά και μετά θα δω αν το πάρω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σήμερα βιντεακι σύγκρισης s7edge vs lg g5 speed test κανάλι YouTube XEETECHCARE εκεί η σύγκριση των οθονών είναι μεγάλη υπέρ το s7edge με την φωτεινότητα στην μέση πάντως από πλευράς ταχύτητας το g5 τα πάει καλα

 

Υ.Γ Σε άλλο βιντεακι της ίδιας σελίδας που κάνει review στο g5 σε κάποιο σημείο ανεβάζει την φωτεινότητα και η οθόνη δείχνει καλή , στην μέση φωτεινότητα φαίνεται ότι είναι πολύ χαμηλή ,τωρα το ξαναβλέπω είναι και στο αυτόματο άρα κάτι γίνεται

Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν εμφανίστηκε σήμερα που έλεγαν.

 

Στο 6:20 ανεβάζει στο τέρμα την φωτεινότητα και πραγματικά είναι πολύ φωτεινή οθόνη.

Edited by thp87
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν εμφανίστηκε σήμερα που έλεγαν.

 

Στο 6:20 ανεβάζει στο τέρμα την φωτεινότητα και πραγματικά είναι πολύ φωτεινή οθόνη.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tOpsnNf9Wj0

εγω ειδα αυτο! :P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και δεν ειναι πρωταπριλιατικο....τελικα το G5 .. ειναι πλαστικο

 

https://youtu.be/SyP_cEpp2Zo.

 

Mετα την οθονη...ηρθαν και τα ψεματακια...

 

Και απο πωλησεις ....

 

http://www.phonearena.com/news/LG-G5-sales-are-off-to-a-very-good-start-in-South-Korea_id79843

 

Δεν βλεπω προκοπη

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...