Jump to content

[Προς κυκλοφορία] LG G5


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια για μενα το κιν ειναι συνολικα το καλυτερο αυτη τη στιγμη..το μονο που με χαλαει ειναι που χαλασε την αναλογια οθονης σωματος κ εκανε πιο μικρη οθονη σε μεγαλυτερο πλαισιο..μια χαρα ηταν στο g3 κ μετα αρχισε να το χαλαει στο g4 κ g5..ολα τα αλλα ειναι τελεια..

 

Θυσίασε screen to body ratio για το mudularity και την εναλλάξιμη μπαταρία.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 189
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετα και την ανακοίνωση του HTC 10 χθές, επιβεβαιώνομαι. δεν υπάρχει άλλη ναβαρχίδα snapdragon 820 με ΡΑΔΙΟFM και irBlaster και εναλάξιμη μπαταρια στην αγορα!

Και μην μου μειώνετε και ειρωνευτείτε το radio, γιατί καθημερινά 2 ώρες μου είναι ο απόλυτος σύντροφος, πήγαινε έλα στη δουλειά. Και όχι το web radio ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ. καταναλώνει δεδομένα που στο τέλος του μήνα καμιά φορά είμαι Off απο τα 2GB και σε πολλά σημεία έχει κολληματα το internet και δεν με σώζει το buffering γιατί σε μερικές περιοχές δεν πιάνει ουτε 2,5G η vodafone. Ταπεινό ραδιάκι λοιπόν που το απολαμβάνω όσο τίποτα άλλο δεν δέχομαι σε ναβαρχίδα που θα δώσω τα περισσότερα λεφτά σε κινητό μιας εταιρίας, να μην μου δίνει αυτήν την δυνατότητα, που δεν είναι και κάτι τρελό νομίζω.

 

Υπάρχουν ένα σωρό μικρά πραγματάκια, τα οποία είναι και πολύ φθηνά, που μπαίνουν στην 3.5 και έχεις μια χαρά ραδιόφωνο.. Μας έδιναν donkey και τον κοιτούσαμε στα δόντια..

Ειλικρινά, κάτι χρήστες που ζητάνε ραδιόφωνο και ir blaster, από τη στιγμή που υπάρχουν πολύ πολύ φθηνά αξεσουάρ για αυτή τη δουλειά, δε τους κατανννννοώ..:O

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ένα σωρό μικρά πραγματάκια, τα οποία είναι και πολύ φθηνά, που μπαίνουν στην 3.5 και έχεις μια χαρά ραδιόφωνο.. Μας έδιναν donkey και τον κοιτούσαμε στα δόντια..

Ειλικρινά, κάτι χρήστες που ζητάνε ραδιόφωνο και ir blaster, από τη στιγμή που υπάρχουν πολύ πολύ φθηνά αξεσουάρ για αυτή τη δουλειά, δε τους κατανννννοώ..:O

 

Πρώτον αγοράζοντας μια Ναβαρχίδα, δεν αγοράζουμε "donkey" αλλά καθαρόαιμο ατι το οποίο πρέπει να πληρεί τις απαιτήσεις μας για τον αγώνα που το θέλουμε.

Donkey θα αγοράζαμε αν παίρναμε το VFM κινητό μιας εταιρίας ή το φθηνότερο. εκεί θα δεχόμουν τις επιπλήξεις σου.

 

Σχετικά με το αξεσουάρ για το irblaster που εννοείς ότι υπάρχουν , φαντάζομαι εννοείς το τηλεχειριστήριο της τηλεόρασης , του κλιματιστικού και του ηχοσυστήματος που έχω εγώ τώρα στο G3... αρα 3 εξτρα αξεσουάρ.

 

Σχετικά με το αξεσουάρ για το ράδιο.... ασχολίαστο... Δεν θέλω ΕΞΤΡΑ συσκευή που θέλει ξεχωριστή φόρτιση. θέλω η ΝΑΒΑΡΧΙΔΑ που επιλέγω να πάρω απο μια εταιρία και μου ζητάει τα περισσότερα χρήματα που μπορεί να μου ζητήσει για προϊόν της, να έχει ένα G@MIMen0 ραδιάκι. ξέρω , ξέρω θα ανέβαζε το κόστος, ή όχι , ξέρω, δεν θέλουν οι εταιρίες να ακούει παράσιτα ο χρήστης και να χαλάει η εμπειρία ποιότητας αφου δεν ελέγχουν την ποιότητα (Κατακαημένη mercedes, που ταλαιπωρείς τους οδηγούς σου ακόμα με radio) μόνο που δεν σκεφτήκαν ότι και στα mp3 δεν μπορούν να ελέγξουν την ποιότητα απο κάτι σάπια youtube mp3 που κατεβάσει ο κόσμος. 1000 φορές καλύτερη ποιότητα το ράδιο. Σαν κάτι να μην στέκει....

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον αγοράζοντας μια Ναβαρχίδα, δεν αγοράζουμε "donkey" αλλά καθαρόαιμο ατι το οποίο πρέπει να πληρεί τις απαιτήσεις μας για τον αγόνα που το θέλουμε.

donkey θα αγοράζαμε αν παίρναμε το VFM κινητό μιας εταιρίας ή το φθηνότερο. εκεί θα δεχόμουν τις επιπλήξεις σου.

 

Σχετικά με το αξεσουάρ για το irblaster που εννοείς ότι υπάρχουν , φαντάζομαι εννοείς το τηλεχειριστήριο της τηλεόρασης , του κλιματιστικού και του ηχοσυστήματος που έχω εγώ τώρα στο G3... αρα 3 εξτρα αξεσουάρ.

 

Σχετικά με το αξεσουάρ για το ράδιο.... ασχολίαστο... Δεν θέλω ΕΞΤΡΑ συσκευή που θέλει ξεχωριστή φόρτιση. θέλω η ΝΑΒΑΡΧΙΔΑ που επιλέγω να πάρω απο μια εταιρία και μου ζητάει τα περισσότερα χρήματα που μπορεί να μου ζητήσει για προϊόν της, να έχει ένα G@MIMen0 ραδιάκι. ξέρω , ξέρω θα ανέβαζε το κόστος, ή όχι , ξέρω, δεν θέλουν οι εταιρίες να ακούει παράσιτα ο χρήστης και να χαλάει η εμπειρία ποιότητας αφου δεν ελέγχουν την ποιότητα (Κατακαημένη mercedes, που ταλαιπωρείς τους οδηγούς σου ακόμα με radio) μόνο που δεν σκεφτήκαν ότι και στα mp3 δεν μπορούν να ελέγξουν την ποιότητα απο κάτι σάπια youtube mp3 που κατεβάσει ο κόσμος. 1000 φορές καλύτερη ποιότητα το ράδιο. Σαν κάτι να μην στέκει....

Τα είπες όλα... Δεν μπορω να καταλάβω γιατί επειδή τα αφαίρεσαν άλλες εταιρίες να πρέπει να μην αποτελούν ελλείψεις? Όλα σε ένα νοικοκυρεμενα! Σωραιος!

 

Στάλθηκε από το LG V10

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. οκ.. απλώς βάζει dac/amp, καινοτομίες στην κάμερα και στο σύστημα ήχου, τρελό design (υποκειμενικό ξέρω) και αφήνει έξω μικρολεπτομέρειες όπως το ράδιο και το αιαρ μπλαστερ.. Για να τα αφήνουν όλοι έξω, μήπως έχουν κάνει κάποιες έρευνες πρώτα?.. Μήπως τα αμερικάνια και οι ανεπτυγμένοι ευρωπαίοι, ακούν spotify, pandora και tunein?..:worry:
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ένα σωρό μικρά πραγματάκια, τα οποία είναι και πολύ φθηνά, που μπαίνουν στην 3.5 και έχεις μια χαρά ραδιόφωνο.. Μας έδιναν donkey και τον κοιτούσαμε στα δόντια..

Ειλικρινά, κάτι χρήστες που ζητάνε ραδιόφωνο και ir blaster, από τη στιγμή που υπάρχουν πολύ πολύ φθηνά αξεσουάρ για αυτή τη δουλειά, δε τους κατανννννοώ..:O

 

Επειδή είμαι "ραδιοφωνάκιας" και μου άνοιξες τα μάτια, μπορείς να μου βάλεις ένα link από κάποιο 3.5mm jack fm receiver που να έχει ΚΑΙ έξοδο για ενσύρματα ακουστικά;

1-2 που είδα, αν κατάλαβα καλά, δεν έχουν έξοδο.

 

Ευχαριστώ και συγνώμη για το off topic!

Link to comment
Share on other sites

Τα είπες όλα... Δεν μπορω να καταλάβω γιατί επειδή τα αφαίρεσαν άλλες εταιρίες να πρέπει να μην αποτελούν ελλείψεις? Όλα σε ένα νοικοκυρεμενα! Σωραιος!

 

Στάλθηκε από το LG V10

 

Γιατί αντιγράφουν τα μειονεκτήματα της apple!

Δεν έχει ράδιο το iphone, το αφαιρεί η Samsung(μόνο από τις ναυαρχίδες της παρακαλώ). Δεν μπα να έχει 16mp κάμερα στο s6, βάζει στο s7 12 πίσω και 5 μπροστά, δηλαδή εντελώς τυχαία όσο έχει το iphone 6s(ευτυχώς δηλαδή που δεν έμεινε η apple στα 8mp). Και δεν νομίζω να πιστεύει κανείς ότι ολόκληρη samsung δεν είχε την δυνατότητα να έχει f1.7 σε μεγαλύτερης ανάλυσης κάμερας ή ότι ο φακός θα εξειχε περισσότερο από την συσκευή. Αφαιρούμενη μπαταρία και υπέρυθρες; Αφού δεν έχει το iphone ας τα βγάλουμε κι εμείς. Να μην πω για την κάρτα μνήμης και την αδιαβροχοποίση που πέρισυ δεν τα είχε το s6.

Και μαζί με την samsung ακολουθούν και οι άλλες εταιρίες με αντιγραφές ακόμα και σε ονομασίες όπως η lg που αντέγραψε την ονομασία SE λες και είναι τίποτα σπουδαίο ή λες και με άλλο όνομα δεν θα μπορούσε να ανταγωνιστεί την apple!

Όσοι θέλουμε ραδιόφωνο θα πρέπει να παρακαλάμε να το βάλει η apple στο iphone 7 και τότε να δείτε πως θα το ανακαλύψουν και οι άλλες εταιρίες και ξαφνικά θα το θεωρούν πλεονέκτημα!

 

Όσο για το g5 τα μεγάλα μειονεκτήματα για εμένα είναι δύο( τα οποία επί g2 ήταν μεγάλα πλεονεκτήματα), η αναλογία οθόνης/σώματος κινητού και κυρίως η μικρή μπαταρία.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Από τη στιγμή που κατεύθασαν οι πρώτες συσκευές, το παρόν κλειδώνεται και συνεχίζουμε σε νέο επίσημο θέμα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=434514

 

Παρακαλώ να περιοριστούν τα off topic και να επικεντρωθούμε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο. Καλή συνέχεια... ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Γεια σας.σε λιγο καιρο αν ολα πανε καλα θα αγορασω καινουργιο κινητο.εχω αρχισει και κοιταω διαφορα.σημερα ειδα και επαιξα απο κοντα το k8.μου αφησε αρκετα καλες εντυπωσεις.ειμαι χρηστης που δεν εχει πολλες απαιτησεις.απλα περναω πολλες ωρες στο κινητο ,με τα γνωστα.σερφαρισμα,youtube,παιχνιδακια,κανα mail.το εχει κανεις απο εδω μεσα να μας πει εντυπωσεις;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
επαναφέρω το θέμα....με ενδιαφέρουν και μένα οι εντυπώσεις απο το lg K8 και ιδιαίτερα θα ήθελα να ρωτήσω για την ποιότητα της κάμερα και των φωτογραφιών

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μιας και σκέφτομαι την αγορά του εν λόγω κινητού, πιστεύετε θα είμαι οκ από τον εσωτερικό χώρο (8gb... αληθινά λογικά κάπου στα 4gb κλπ)?

 

Οι εφαρμογές που βάζω είναι: fb, instagram, viber, aldiko, email, skroutz, shazam και καμιά ακόμα.

 

Θα επέλεγα το κ10 αλλά οπτικά το κ8 μου αρέσει πολύ περισσότερο.

 

Δεν θέλω να πάρω το κ8 και μετά από λίγο καιρό να έχω θέμα χώρου με τα updates των εφαρμογών κλπ.

 

Κάτι βίντεο που είδα ότι μεταφέρουν τις εφαρμογές στην sd (για το κ10 και το κ7 είδα βίντεο) ισχύουν? Γίνεται σε όλες τις εφαρμογές αυτό?

Edited by stratigos24
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πολύ καλή συσκευή με γρήγορη ανταπόκριση και καθαρή λαμπερή οθόνη, εύχρηστο και φιλικό UI και καλή κατασκευή σε πολύ προσιτή τιμή.

Δύο ερωτήματα:

Μήπως έχει βρει κάποιος τρόπο να αντιμετωπιστεί το notification "SD CARD For transferring photos and media" που εμφανίζεται σε κάθε έναρξη λειτουργίας της συσκευής; Έψαξα αλλά δεν βρήκα λύση αν και εμφανίζεται και σε άλλες συσκευές και επηρεάζει πολλούς χρήστες.

Επίσης γνωρίζει κανείς αν ένα μήνυμα σχετικό με τα wireless δίκτυα που επίσης εμφανίζεται και χάνεται αστραπιαία μετά από κάθε boot στην αρχική οθόνη είναι αναμενόμενο ή υπάρχει τρόπος να πάψει να εμφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...