Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά κάνεις δεν φαίνεται να τον νοιάζει ότι οι φωτογραφίες στα 12MP είναι με 4:3 ratio και νομίζω αν θες 16:9 πέφτει στα 9MP. Όλα σήμερα TV, Laptop, Tablet, Desktop Computer, Smartphone ειναι 16:9. 4:3 είχα σε ψηφιακή κάμερα το 2003. Το ξέρω ότι οι φωτογράφοι χρησιμοποιούν 4:3 αλλά βγάζουν και σε 20MP+ μέγεθος γιγαντοαφισας, για να έχουν μετά περιθώριο σε zoom/crop. Edited by Invoked
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Προσοχή όμως αν γίνει η προπαραγγελια από Amazon το Vr θα πρέπει να το ζητήσετε από την Samsung Γερμανίας. Και δεν είναι σίγουρο αν μπορεί να αποσταλεί εκτός Γερμανίας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνεις δεν φαίνεται να τον νοιάζει ότι οι φωτογραφίες στα 12MP είναι με 4:3 ratio και νομίζω αν θες 16:9 πέφτει στα 9MP. Όλα σήμερα TV, Laptop, Tablet, Desktop Computer, Smartphone ειναι 16:9. 4:3 είχα σε ψηφιακή κάμερα το 2003. Το ξέρω ότι οι φωτογράφοι χρησιμοποιούν 4:3 αλλά βγάζουν και σε 20MP+ μέγεθος γιγαντοαφισας, για να έχουν μετά περιθώριο σε zoom/crop.

 

εχεις δικιο, αλλα εγω που ειχα το Ζ3c και στο αυτοματο με πηγαινε στα 8ΜΡ, τελικα καταλαβα οτι ηταν καλυτερα γιατι σε πολλα ΜΒ γεμιζεις μεγαλα αρχεια που δεν βολευουν σε τιποτα αλλο περαν του ζουμ. Τωρα αν θες να κροπαρεις οκ θα χασεις με τον νεο αισθητηρα, αλλα προσωπικα δε με νοιαζει, θα παιζω στα 9 αν το παρω ή στα 12, θα δειξει στην πραξη. Η αληθεια ειναι οτι αν εμενε 12 και στο 16:9 δε θα μας απασχολουσε καθολου.

Οπως και να εχει εγω το 4:3 παντα το συμπαθουσα περισσοτερο, το θεωρω πιο ορθο, αλλα πλεον ολα εχουν γυρισει σε 16:9 οποτε δεν βολευει τελικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω να δω πως θα εξελιχθεί η τιμή του στα skroutzομαγαζα..Απο που λέτε να ξεκινήσει;

 

ενα 800αρι τις πρωτες μερες, αλλα πιστευω οτι το 700αρι θα το πιασει νωρις.Καλοκαιρι θα ειμαστε στα 600-650, οχι παρακατω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά στο gsmarena λέει θα υπάρχει δυνατότητα dual sim εάν δεν χρησιμοποιήσεις micro sd! Ελπίζω να αληθεύει..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τραγικο???

http://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s7-and-galaxy-s7-edge-lock-to-carrier-sim-676653/

Today a leaked image of the Galaxy S7 and S7 edge setup guide revealed that Samsung’s 2016 flagships will lock to a carrier once you insert a SIM card. Historically, most Samsung devices sold through carriers were nevertheless unlocked due to the hassle involved in custom-ordering carrier specific devices. Now it appears that Samsung has found a way for their smartphones to self-customize and lock to a specific carrier when they are first set up, and if carriers take well to this, then we can probably expect the Galaxy line to include this feature going forward.

Edited by manolis
link
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ θα ήμουν (οριακα) οκ με 12MP 16:9 δεδομένο ότι δίνει μεγαλύτερα pixels 1.44 micron με ποιο ανοιχτό φωτεινό διάφραγμα. Λίγο με σκαλωσε η επιλογή να φέρουν το 4:3 ξανα στο προσκήνιο πόσο μάλλον σε κινητό και ξαφνικά να γεμίσω με φώτο "κουτιά" η να πέσω σε 9MP που όπως και να το κάνεις είναι περιοριστικα. Επισεις θεωρώ ότι πήρε μεγάλο ρίσκο με το να ρίξει τα megapixels. Εγώ μπορεί να ξέρω ότι μετράει ο CMOS αισθητηρας σε μια κάμερα και όχι τα μαρκετίνστικα πολλές φορές MP άλλα πολλοί θα πουν α! μουφα είναι κοίτα 12 μόνο και αντέ πες τους για dual pixel, διαφραγματα, και micron.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τραγικο???

http://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s7-and-galaxy-s7-edge-lock-to-carrier-sim-676653/

Today a leaked image of the Galaxy S7 and S7 edge setup guide revealed that Samsung’s 2016 flagships will lock to a carrier once you insert a SIM card. Historically, most Samsung devices sold through carriers were nevertheless unlocked due to the hassle involved in custom-ordering carrier specific devices. Now it appears that Samsung has found a way for their smartphones to self-customize and lock to a specific carrier when they are first set up, and if carriers take well to this, then we can probably expect the Galaxy line to include this feature going forward.

Τραγικό λέει! Τι λες τώρα χαχαχα. Δεν θέλω να το πιστέψω θα γίνει πανικός με τον κόσμο. Και εγώ που λεω να το πάρω από εδώ και να το πάω Αγγλία...

Link to comment
Share on other sites

Τραγικο???

http://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s7-and-galaxy-s7-edge-lock-to-carrier-sim-676653/

Today a leaked image of the Galaxy S7 and S7 edge setup guide revealed that Samsung’s 2016 flagships will lock to a carrier once you insert a SIM card. Historically, most Samsung devices sold through carriers were nevertheless unlocked due to the hassle involved in custom-ordering carrier specific devices. Now it appears that Samsung has found a way for their smartphones to self-customize and lock to a specific carrier when they are first set up, and if carriers take well to this, then we can probably expect the Galaxy line to include this feature going forward.

Bear in mind that there doesn’t seem to be any reason for concern. This naturally wouldn’t apply to SIM-free and carrier unlocked smartphones. If you own a device purchased directly from Samsung or from a non-carrier retailer, then you’ll be able indulge in your commitment issues and flit teasingly between carriers as freely as before.

Το κλείδωμα της SIM στον πάροχο θα αφορά τις branded συσκευές(και στο Skroutz πχ. τώρα πωλούνται branded S6 αλλά δεν έχουν αυτό το lock on σε πάροχο σε επίπεδο sw,και βέβαια μπορείς να τις κάνεις unbranded μέσω odin κλπ.),οι ελεύθερες unbranded συσκευές S7 / S7 Edge δεν θα έχουν αυτή την ρύθμιση εγκατάστασης λογισμικού παροχου.

Link to comment
Share on other sites

Πέρσι όμως μην ξεχνάς ότι είχε και τα cc.

Γενικά πιστεύω ότι για το s7 edge, η τιμή του είναι τα 600€.

Πιστευω, κατά τον Ιούλιο/Αύγουστο να είναι σε αυτά τα επίπεδα.

 

Ενώ τώρα ε? :p

Μακάρι να πέσει γρήγορα η τιμή του, το s7 ήταν ό,τι καλύτερο παρουσιάστηκε στη φετινή έκθεση. Πραγματικά έκλεψε την παράσταση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ενώ τώρα ε? :p

Μακάρι να πέσει γρήγορα η τιμή του, το s7 ήταν ό,τι καλύτερο παρουσιάστηκε στη φετινή έκθεση. Πραγματικά έκλεψε την παράσταση.

 

Tώρα δεν έχει :p

600-650 πιστεύω θα παίζει στις αρχές καλοκαιριού & θα κάτσει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Tώρα δεν έχει :p

600-650 πιστεύω θα παίζει στις αρχές καλοκαιριού & θα κάτσει εκεί.

600 για το s7 edge 32gb είναι σούπερ τιμή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά στο gsmarena λέει θα υπάρχει δυνατότητα dual sim εάν δεν χρησιμοποιήσεις micro sd! Ελπίζω να αληθεύει..

 

Σε ολες τις συσκευες, απο ολες τις Χωρες;

george cc
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε κλικ το κινητό είναι η αλήθεια αλλά θα περιμένω να δω και αυτό και το G5 από κοντά όταν έρθουν. 1η Ιούνη θα αγοράσω νέο κινητό (δεν αντέχω άλλο με το iphone 5) οπότε μακάρι να έχει πέσει έστω και λίγο η τιμή του.
Link to comment
Share on other sites

600 για το s7 edge 32gb είναι σούπερ τιμή.

 

Θα πιάσουν περισσότερο τα λεφτά φετος σε σχέση με το 6 edge.

Περσι στα 600 χωρις micro sd,χωρις αδιάβροχοποίηση και μια μπαταρια μικρη για τα σύγχρονα δεδομένα.

Φετος ήρθε στα ίσια του:p

Πιο πλήρης πακέτο αναμφίβολα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τις υπέρυθρες που είχαν τα s6/s6 edge τις αφαίρεσαν από τα s7/s7 edge;

Δυστυχώς ναι.κι εγώ τις ήθελα.

 

Τουλάχιστον έχουν ασύρματη φόρτιση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα πιάσουν περισσότερο τα λεφτά φετος σε σχέση με το 6 edge.

Περσι στα 600 χωρις micro sd,χωρις αδιάβροχοποίηση και μια μπαταρια μικρη για τα σύγχρονα δεδομένα.

Φετος ήρθε στα ίσια του:p

Πιο πλήρης πακέτο αναμφίβολα.

 

ο μονος λογος που κρατιεμαι ειναι να μην γινω beta tester και βριζω μετα..η αλλαγη στην καμερα στη θεωρια ειναι ισως καλυτερη επιλογη, αλλα στην πραξη πρεπει να δοκιμαστει.

Το δευτερο που με προβληματιζει ειναι η θυρα της σιμ οπου δε με κανει να νιωθω τοσο ασφαλης ως προς την στεγανοποιηση, τουλαχιστον σε σχεση με τα σονυ που ειχαν λαστιχαρες. Αυτο εχει μια φλιδα απο οσο μπορεσα να διακρινω και δεν κουμπουνει, απλα παταει πανω στο εσωτερικο του κινητου...ΘΑ το δουμε στην πραξη βεβαια αλλα το κινητο αν κανει αυτα που λεει ειναι ο,τι πιο ομορφο και ολοκληρωμενο κυκλοφορει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το ασυμι το edge δεν θα έρθει ελλαδα γιατί public και πλαισιο δεν το εχουν silver platinum

 

Έχουν πει ότι δεν θα κυκλοφορήσει ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Σε τι χρώμα λέτε;πιστέυω το μαυρο οτι δένει καλύτερα με την οθόνη και το πλαίσιο.Απο που εχετε κανει preorder? Ειμαι ενα βήμα πριν το μονο που σκέφτομαι ειναι το note 5 αν αξιζει τη διαφορα χρηματων

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το ασυμι το edge δεν θα έρθει ελλαδα γιατί public και πλαισιο δεν το εχουν silver platinum

 

νομιζω σε αμαζον και expansys το ειδα το ασημι.

 

Σε τι χρώμα λέτε;πιστέυω το μαυρο οτι δένει καλύτερα με την οθόνη και το πλαίσιο.Απο που εχετε κανει preorder? Ειμαι ενα βήμα πριν το μονο που σκέφτομαι ειναι το note 5 αν αξιζει τη διαφορα χρηματων

 

Φιλε μου εγω πιστευω οτι το ασημι ειναι το πιο αντυπωσιακο αλλα θα εισαι αγκαλια με το αζαξ..οποτε προσωπικα θα παω σε μαυρο που ειναι πιο αλητικο φετος οπως το βλεπω. Εγω περιμενω να πουληθει το s6 edge Μου αλλα ειναι 128αρι και λυπαμαι να το σκοτωσω..αλλιως θα ειχε φυγει η παραγγελια και ο,τι βγει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει σε ασημί.

Εμένα κανενα χρωμα δεν μου αρεσει.

Τα 2 ειναι κλασικά και το τρίτο το γυφταριο Φλωρινωτης κατάστασης :p

 

Δεν βοηθάει και το απαίσιο glossy φινίρισμα(μονο σε άσπρο δεν φαινεται,αλλα αρνητικό οτι τονίζει τα bezel μπροστά και χαλαει την εικόνα)

 

Οτι και να πάρω θα βάλω skin σε χρωμα της επιλογής μου.

 

Σαν το petrol η το copper δεν υπαρχει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει σε ασημί.

 

εχεις δικιο, λευκο και χρυσο ειναι τελικα...το χρυσο ουτε για πλακα παντως, σαν το γυφτικο του Ζ5 premium. (konstantinoslp...:lol: :p )

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το χρυσο της samsung είναι καλύτερο από το γυφτικο του Ζ5. Της samsung σαν σαμπανιζε είναι,ενώ αυτό της Sony πολύ έντονο

Εγώ πάντως με κόβω για μαύρο εάν δεν είναι σαν το μαυρο του s6 ή σε άσπρο (να γλυτωνω και το αζαξ)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...