Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το χρυσο της samsung είναι καλύτερο από το γυφτικο του Ζ5. Της samsung σαν σαμπανιζε είναι,ενώ αυτό της Sony πολύ έντονο

Εγώ πάντως με κόβω για μαύρο εάν δεν είναι σαν το μαυρο του s6 ή σε άσπρο (να γλυτωνω και το αζαξ)

 

Το μαύρο ειναι μαύρο απο οποία γωνία.

Δεν μπλεδιζει δηλαδη οπως στο 6.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οντως σε s6 edge + ειναι όμορφο το χρυσο (Μου αρεσει να το βλεπω για λιγο αλλα για καθε μέρα δεν ξερω)μάλλον για μαυρο θα παω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Το χρυσο της samsung είναι καλύτερο από το γυφτικο του Ζ5. Της samsung σαν σαμπανιζε είναι,ενώ αυτό της Sony πολύ έντονο

Εγώ πάντως με κόβω για μαύρο εάν δεν είναι σαν το μαυρο του s6 ή σε άσπρο (να γλυτωνω και το αζαξ)

απλα στο 7αρι φερνει πιο πολυ προς Ζ5, ενω δηλαδη το s6 ηταν ωραια αποχρωση χρυσου, εδω οσο το κοιταζα τοσο "Ζ5διαζε.." :lol:

 

Το μαύρο ειναι μαύρο απο οποία γωνία.

Δεν μπλεδιζει δηλαδη οπως στο 6.

 

ετσι διαβασα αλλα ειδα μια φωτο που ειχε αποχρωση προς μπλε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

απλα στο 7αρι φερνει πιο πολυ προς Ζ5, ενω δηλαδη το s6 ηταν ωραια αποχρωση χρυσου, εδω οσο το κοιταζα τοσο "Ζ5διαζε.." :lol:

 

 

 

ετσι διαβασα αλλα ειδα μια φωτο που ειχε αποχρωση προς μπλε.

 

Νόμιζα και στο S7 το ίδιο με το s6 ειναι το χρυσό. Περιμένω να βεβαιωθω ότι το μαυρο είναι μαύρο και όχι όπως του s6 για να το παρω. Αλλιώς πάω σε ασπρο έτσι για αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα και στο S7 το ίδιο με το s6 ειναι το χρυσό. Περιμένω να βεβαιωθω ότι το μαυρο είναι μαύρο και όχι όπως του s6 για να το παρω. Αλλιώς πάω σε ασπρο έτσι για αλλαγή

 

Παντως αν και στις φωτογραφιες μου αρεσε παντα το λευκο και το χρυσαφι στο 6, απο κοντα το μαυρο-μπλε με κερδισε, αυτη η αποχρωση που βγαζει τα σπαει παιδες και αξιζει πιστευω. Ομοιως τωρα, νομιζω οτι ειναι πιο κοντα στο μαυρο αλλα σε φως βγαζει μπλε απο μεσα..

Το χρυστο ειναι πιο σκατουλι αν το ψαξεις..δες το ομως

 

Στην αρχική φώτο του θέματος το δείχνει να μπλεδίζει (αρκετά) πάντως

αρα καλα ειδα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

H Verizon πάντως δίνει την επιλογή ανάμεσα σε Gear VR ή Gear S2 όταν προπαραγγέλνεις το s7 ή s7 edge. http://www.sammobile.com/2016/02/26/verizons-giving-customers-the-choice-of-either-a-free-gear-vr-or-gear-s2-when-they-pre-order-the-galaxy-s7-or-galaxy-s7-edge/

Προσωπικά άνετα θα διάλεγα το ρολόι, το Gear VR μάλλον με αφήνει αδιάφορο!

Ή για να το πω αλλιώς, το Gear VR δεν μου δίνει το κίνητρο για να κάνω προπαραγγελία (γνωρίζοντας ότι θα πάρω τη συσκευή πανάκριβα, ενδεχομένως με bugs, μετά θα μπαίνω εδώ να γκρινιάζω κτλ αλλά θα την έχω day1:)). To Gear S2 ίσως μου έδινε το κίνητρο...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

H Verizon πάντως δίνει την επιλογή ανάμεσα σε Gear VR ή Gear S2 όταν προπαραγγέλνεις το s7 ή s7 edge. http://www.sammobile.com/2016/02/26/verizons-giving-customers-the-choice-of-either-a-free-gear-vr-or-gear-s2-when-they-pre-order-the-galaxy-s7-or-galaxy-s7-edge/

Προσωπικά άνετα θα διάλεγα το ρολόι, το Gear VR μάλλον με αφήνει αδιάφορο!

Ή για να το πω αλλιώς, το Gear VR δεν μου δίνει το κίνητρο για να κάνω προπαραγγελία (γνωρίζοντας ότι θα πάρω τη συσκευή πανάκριβα, ενδεχομένως με bugs, μετά θα μπαίνω εδώ να γκρινιάζω κτλ αλλά θα την έχω day1:)). To Gear S2 ίσως μου έδινε το κίνητρο...

 

Συμφωνώ αλλά πως το τσιμπάμε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε δει κανένα βιντεακι που να δείχνει πως δουλεύει το ξεκλείδωμα με δακτυλικο αποτύπωμα?

Χρειάζεται δηλαδή να πατάμε πρώτα το κουμπί να ανοίξει η οθόνη και μετά το αναγνωρίζει όπως το s6?

Η απλά ακουμπας διαβάζει και ξεκλειδώνει?

Είναι από ότι φαίνεται το επόμενο κινητό μου το s7 η το s7 edge. Και αυτή η λειτουργία με ενδιαφέρει.

Το edge στο s6 O μόνος λόγος που το απερριψα και πήρα το Flat ήταν ότι νόμιζα ότι δεν μπορεί να προστατευτει καλά η οθόνη με κάποιο tempered glass.

Τώρα όμως που έχουμε διαφορά στο μέγεθος της οθόνης και σημαντική διαφορά στο μέγεθος μπαταρίας λέω να πάω στο edge.. Το ένα κατοσταρικο διαφορά δεν το πολύ σκέφτομαι.

Επισης όση έχετε δουλέψει κάποιο edge, όταν βλέπεις ένα βίντεο η μία φωτογραφία αυτά δεν φαίνονται στis edge πλευρές λογικά ε?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το ξεκλείδωμα είναι οπως και στο s6...σπαστικό το ξέρω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκλείδωμα είναι οπως και στο s6...σπαστικό το ξέρω.

 

Λες στο G5 να θέλει μόνο να το ακουμπας η και σε αυτό πάτημα?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα preorder σε κατάστημα Samsung στη Γερμανία, 799€ με δώρο φορτιστή ασύρματο και το VR. Χρώμα χρυσό, το οποίο έχει σκούρα απόχρωση προς copper θα έλεγα. Παράδοση 8 Μαρτίου
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα preorder σε κατάστημα Samsung στη Γερμανία, 799€ με δώρο φορτιστή ασύρματο και το VR. Χρώμα χρυσό, το οποίο έχει σκούρα απόχρωση προς copper θα έλεγα. Παράδοση 8 Μαρτίου

 

δε μας δινεις και ενα λινκ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είσαι Γερμανία δηλαδή? Δε μας στέλνεις και εμάς κανένα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι.

Στην Γερμανια η Samsung δίνει και ασύρματη φορτιση περα απο το Gear VR, στην Αμερική η Verizon δίνει και επιλογη ανάμεσα σε Gear 2 smartwatch η Gear VR και εδω μην πω τι μας δινουν :mad::mad:

 

Λεφτά αμα δουν απο εμένα ελληνική εταιρία να μου γράψουν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι.

Στην Γερμανια η Samsung δίνει και ασύρματη φορτιση περα απο το Gear VR, στην Αμερική η Verizon δίνει και επιλογη ανάμεσα σε Gear 2 smartwatch η Gear VR και εδω μην πω τι μας δινουν :mad::mad:

 

Λεφτά αμα δουν απο εμένα ελληνική εταιρία να μου γράψουν.

 

Αλεξ μην είσαι τόσο αυστηρός. Στην Ελλάδα η επιχειρηματικοτητα διωκεται και τα μαγαζιά του σκρουτζ έχουν μικρά περιθώρια. Οι αλυσίδες δίνουν το VR εξάλλου. Μην τα θέλουμε κι όλα. Και μιλάω για μια χώρα που η οικονομία και οι τζιροι είναι κατεστραμένα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ μην είσαι τόσο αυστηρός. Στην Ελλάδα η επιχειρηματικοτητα διωκεται και τα μαγαζιά του σκρουτζ έχουν μικρά περιθώρια. Οι αλυσίδες δίνουν το VR εξάλλου. Μην τα θέλουμε κι όλα. Και μιλάω για μια χώρα που η οικονομία και οι τζιροι είναι κατεστραμένα.

Τεσπα μικρη σημασία εχει ετσι κι αλλιως δεν αλλάζει κατι για εμένα.;)

Απλά απο την στιγμή που δεν δινουν το κατι παραπάνω(περα απο το vr gear που ειναι προσφορα της Samsung και οχι των αλυσίδων)δεν εχω λογο να αλλάξω τις δικές μου συνήθειες.

 

Ετσι κι αλλιως και στο DOA το εφαρμόζουν κατα το δωκουν και ανάλογα τα κέφια τους και ένας απο τους λογους δεν τους προτιμω.

 

Ελεύθερη αγορά έχουμε εξ ού και μέλη της ΕΕ ειμαστε.

Ψωνίζουμε ελεύθερα οπου κρίνουμε μας εξυπηρετεί καλυτερα και έχουμε πιο επαγγελματική και σωστή αντιμετώπιση του καταναλωτή.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το VR ξεχωριστά το έχουν 99 ευρώ και από το λίγο που το δοκίμασα, δεν λέει τπτ. Η ασύρματη φόρτιση πάντως δεν διαφημιζονταν πουθενά μέσα στο μαγαζί, όταν πήγα ταμείο μου το είπαν και το επιβεβαίωσα στην απόδειξη που μου έδωσαν.

 

Μια ερώτηση στη Samsung Hellas δεν θα ήταν άσχημη, μπορεί να έρθει και Ελλάδα η προωθητική ενέργεια με το φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Το VR ξεχωριστά το έχουν 99 ευρώ και από το λίγο που το δοκίμασα, δεν λέει τπτ. Η ασύρματη φόρτιση πάντως δεν διαφημιζονταν πουθενά μέσα στο μαγαζί, όταν πήγα ταμείο μου το είπαν και το επιβεβαίωσα στην απόδειξη που μου έδωσαν.

 

Μια ερώτηση στη Samsung Hellas δεν θα ήταν άσχημη, μπορεί να έρθει και Ελλάδα η προωθητική ενέργεια με το φορτιστή.

Μήπως είχαν διαθέσιμο σε gold χρωμα προς επίδειξη στο store που πηγές και ετσι έβγαλες το συμπέρασμα οτι προς copper τινει και οχι προς χρυσό.

 

Δυστυχώς απο φωτό η video δεν μπορω να βγάλω ξεκάθαρη εικόνα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είχαν τα 3 χρώματα προς επίδειξη, μαύρο, άσπρο και χρυσό. Το ασημί μου είπαν ότι δεν θα έρθει Ευρώπη. Είναι όντως με τον exynos και ότι ο snapdragon θα βγει Αμερική. Το μαύρο είναι κλασσικά όμορφο, το λευκό δεν μου άρεσε καθόλου, το χρυσό μου άρεσε πολύ γιατί δεν λαμποκοπουσε έντονα όπως το ασημί στο βίντεο από Βαρκελώνη.
Link to comment
Share on other sites

Είχαν τα 3 χρώματα προς επίδειξη, μαύρο, άσπρο και χρυσό. Το ασημί μου είπαν ότι δεν θα έρθει Ευρώπη. Είναι όντως με τον exynos και ότι ο snapdragon θα βγει Αμερική. Το μαύρο είναι κλασσικά όμορφο, το λευκό δεν μου άρεσε καθόλου, το χρυσό μου άρεσε πολύ γιατί δεν λαμποκοπουσε έντονα όπως το ασημί στο βίντεο από Βαρκελώνη.

Το χρυσό σαν χρωμα καθαρά προς τα που τινει προς χρυσό χρυσό η αλλη απόχρωση;;

Τι συμπέρασμα έβγαλες.

 

Παντως εδω λέει οτι λαμποκοπαει πολυ.

http://www.androidcentral.com/comparing-galaxy-s7-and-s7-edge-colors

 

But nobody's gold stands out like Samsung's gold. It's even flashier and more reflective than previous gold phones from Samsung, and if that speaks to you then go for it — just don't say we didn't warn you. You can get both the Galaxy S7 and S7 edge in the gold color.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση αν ξερετε....

Το Edge που θα κυκλοφορησει Ελλαδα θα εχει τον ανταπτορα 1+1sim ή με την 1 sim+1microsd αναλογως του τι θελουμε φανταζομαι.....

Ξερει καποιος να μας επιβεβαιωσει;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Το χρυσό σαν χρωμα καθαρά προς τα που τινει προς χρυσό χρυσό η αλλη απόχρωση;;

Τι συμπέρασμα έβγαλες.

 

Παντως εδω λέει οτι λαμποκοπαει πολυ.

http://www.androidcentral.com/comparing-galaxy-s7-and-s7-edge-colors

 

But nobody's gold stands out like Samsung's gold. It's even flashier and more reflective than previous gold phones from Samsung, and if that speaks to you then go for it — just don't say we didn't warn you. You can get both the Galaxy S7 and S7 edge in the gold color.

Σε καμία περίπτωση δεν λαμποκοπαει. Βέβαια το μαγαζί που πήγα δεν ήταν σαν έκθεση, όπου τα φώτα αλογόνου είναι στο τέρμα και όλα φωσφοριζουν. Στα μάτια μου το χρώμα πηγαίνει προς το χρυσό - καφέ- copper.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...