Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως κάποια μαγαζιά το έδωσαν και έφαγαν φόλα από την Samsung. Γιαυτο τωρα μιλάνε για 11•3. Σήμερα πήγα πλαίσιο και παμπλικ να το δω αν το είχαν εκθεσιακό και μου είπαν στις 11. Τότε θα το δώσει η Samsung. Δεν επέμεινα γιατί δεν θα κάνω ακόμα αγορά. Αρκέστηκα στο ότι μου είπαν ότι δεν το έχουν καν στο κατάστημα ούτε σφραγισμένο.

 

μαλλον κατι τετοιο παιχτηκε....και γω τωρα μιλησα παλι και θα παραλαβω παρασκευη απογευμα απο καταστημα τελικα...

γιατι αν περιμενω απο γενικη ταχυδρομικη να μου το φερει εδω που ειμαι καλο Πασχα...

160 χιλιομετρα πηγαινε ελα...

θα το δω ως βολτα...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

βλεπω το λες και το ξαναλες για να πιστής οτι θα κρατήσεις το s6 αλλα σε βλεπω σε λιγο με s7 edge:pκαι γω ετσι κανω αλλα δεν μπορουμε να μείνουμε με το προηγούμενο αν το εχεις στο dna σου.

 

Ξερεις τι με κραταει........?το χρωμα..μολις το δω απο κοντα το s7 edge gold και ειναι το χρυσο σαν αυτο του s6 plus ισως εκει να αλλαξουν ολα..:lol:

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι με κραταει........?το χρωμα..μολις το δω απο κοντα το s7 edge gold και ειναι το χρυσο σαν αυτο του s6 plus ισως εκει να αλλαξουν ολα..:lol:

 

Ίδιο ειναι :).Ειχα το s6 edge gold platinum και πριν κανα 3 ωρο εφτασε στα χερια μου το s7 edge gold platinum.Κανε μια βολτα και δες το πρωτα σε κανα μαγαζι,

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι με κραταει........?το χρωμα..μολις το δω απο κοντα το s7 edge gold και ειναι το χρυσο σαν αυτο του s6 plus ισως εκει να αλλαξουν ολα..:lol:

χαχα ετσι σε θελω ...:) ειναι το κατι αλλο παντος αυτην την φορα νομίζω εχουν κατι την πιο ολοκληρωμένη δουλεια.

Ίδιο ειναι :).Ειχα το s6 edge gold platinum και πριν κανα 3 ωρο εφτασε στα χερια μου το s7 edge gold platinum.Κανε μια βολτα και δες το πρωτα σε κανα μαγαζι,

 

δεν το εχουν φερει κατα δω παντος ακομα.το εχεις δει πουθενα εκθεσιακο?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

χαχα ετσι σε θελω ...:) ειναι το κατι αλλο παντος αυτην την φορα νομίζω εχουν κατι την πιο ολοκληρωμένη δουλεια.

 

 

δεν το εχουν φερει κατα δω παντος ακομα.το εχεις δει πουθενα εκθεσιακο?

 

Αφου σου λεω το εχω στα χερια μου το s7 edge gold.Γιατι μου λες να το δω εκθεσιακο;Το s6 edge gold το ειχα μεχρι πριν 1 εβδομαδα και σαν χρωμα ειναι 99% ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Αφου σου λεω το εχω στα χερια μου το s7 edge gold.Γιατι μου λες να το δω εκθεσιακο;Το s6 edge gold το ειχα μεχρι πριν 1 εβδομαδα και σαν χρωμα ειναι 99% ιδιο.

 

σε πιστευω βρε ...:)εγω δεν ειμαι αυτος που εχω ενδοιασμό για το χρωμα .απλος θελω να δω την συσκευη απο κοντα:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

σε πιστευω βρε ...:)εγω δεν ειμαι αυτος που εχω ενδοιασμό για το χρωμα .απλος θελω να δω την συσκευη απο κοντα:)

 

Δες το πρωτα απο κοντα γιατι ισως 1% να διαφερουν.:D

Link to comment
Share on other sites

Δες το πρωτα απο κοντα γιατι ισως 1% να διαφερουν.:D

 

εγω παω για μαυρο γιατι ειναι πιο κακο φετος :p

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το πρώτο πρόβλημα το αντιμετώπισα. ...

Ειναι πολύ ευαίσθητο στις άκρες, δεν μπορείς να το κρατήσεις εύκολα χωρίς να πατιουνται κουμπιά στα άκρα!

Προσπάθησα να πληκτρολογησω τους κωδικούς μου που περιλαμβάνουν γράμματα στα άκρα του πληκτρολογιου και δυσκολεύομαι αρκετά.

 

Δεν θυμάμαι να είχα τέτοιο θέμα στο s6 edge plus....

 

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160308/6e1c57069f7bdbcf97dc1a37a86d7305.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα εγώ το δικό μου σε Black Onyx!! Φανταστικό απλά παιδιά... Απίθανο. Άψογο κομμάτι και τελικά ήταν Unbranded Greece EUR από Public!! Αψεγάδιαστο γύρω γύρω, το παραμικρό σημάδι από το εργοστάσιο. Και το Home Button φοβερό σε αίσθηση σε αντίθεση με τα "προβληματικά" των S6. Ταχύτατο, αμεσότατο και πανέμορφο. Η μπαταρία δεν μπορώ να καταλάβω πολλά ακόμη πάντως όταν το άνοιξα είχε 54% τώρα είμαι στα 18% και έβγαλε 2.5 ώρες display time on σε αυτό το διάστημα με το Always on display ανοιχτό!! Νομίζω πως θ χτυπήσουμε τις 7 ώρες πολύ άνετα, φουλ φορτισμένο! Η οθόνη είναι για σεμινάριο, πιο φωτείνη από τα S6 και απίστευτη ποιότητα. Δοκίμασα και την κάμερα λίγο σε low light και έχει μεγάλη διαφορά με το Edge+. Την καταλαβαίνεις αισθητά δηλαδή. Την ημέρα μου φαίνεται πάνω κάτω το ίδιο. Χτύπησα και ένα screen protector από τα public και μία microSD 128GB Samsung Evo Plus.

 

http://oi63.tinypic.com/2rw173r.jpg

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

μεγεια σου φιλε.το κρύσταλλο το εβαλες ?καθετε καλα?μου κανει εντύπωση που λες για σημαδάκια ...δηλαδη τη περιμενες απο καινουριο κινητο?:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο έχει και φέτος εκθεσιακα νωρίτερα από την επίσημη κυκλοφορία;; Έχει πετύχει κανένας σε κάποιο κατάστημα στην Αθήνα;
Link to comment
Share on other sites

Στο phonearena στο σημερινό review αναφέρει ότι η φωτεινότητα της οθόνης είναι ποιο χαμηλή από το s6 edge και s6

 

Display measurements and quality

Screen measurementsViewing anglesColor charts

MAXIMUM BRIGHTNESS (nits)

HIGHER IS BETTER

MINIMUM BRIGHTNESS (nits)

LOWER IS BETTER

CONTRAST

HIGHER IS BETTER

COLOR TEMPERATURE (Kelvins)

GAMMA

DELTA E RGBCMY

LOWER IS BETTER

DELTA E GRAYSCALE

LOWER IS BETTER

Apple iPhone 6s Plus 593

(Excellent) 5

(Excellent) 1:1407

(Excellent) 7018

(Good) 2.19

2.32

(Good) 2.76

(Good)

Samsung Galaxy S6 edge+ 502

(Excellent) 1

(Excellent) unmeasurable

(Excellent) 6658

(Excellent) 2.12

2.59

(Good) 3.12

(Good)

Samsung Galaxy S7 edge 493

(Good) 2

(Excellent) unmeasurable

(Excellent) 6586

(Excellent) 2.03

1.47

(Excellent) 2.62

(Good)

Link to comment
Share on other sites

μεγεια σου φιλε.το κρύσταλλο το εβαλες ?καθετε καλα?μου κανει εντύπωση που λες για σημαδάκια ...δηλαδη τη περιμενες απο καινουριο κινητο?:)

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Καλά κάθησε ναι!! Με τόσα κινητά που έχω αλλάξει, έχουν δει πολλά τα μάτια μου!! Κανένα δεν είναι ίδιο με το άλλο... Μικροσημαδάκια και αστοχία του εργοστασίου υπάρχει σε μερικές περιπτώσεις, σπάνιες αλλά υπάρχουν κ αυτές ;)

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με παραγγελία 23/2 στο you.gr , παραλαμβάνω σε μαύρο αύριο το πρωί!! Ελπίζω το ...downgrade από τις 5.7 (note 3) στις 5.5 να μην με χαλάσει πολυ..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με παραγγελία 23/2 στο you.gr , παραλαμβάνω σε μαύρο αύριο το πρωί!! Ελπίζω το ...downgrade από τις 5.7 (note 3) στις 5.5 να μην με χαλάσει πολυ..

 

Να το χαρείς φίλε μου!

Αλλά από note3 γιατί δεν πήγες σε note5 ?

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα εγώ το δικό μου σε Black Onyx!! Φανταστικό απλά παιδιά... Απίθανο. Άψογο κομμάτι και τελικά ήταν Unbranded Greece EUR από Public!! Αψεγάδιαστο γύρω γύρω, το παραμικρό σημάδι από το εργοστάσιο. Και το Home Button φοβερό σε αίσθηση σε αντίθεση με τα "προβληματικά" των S6. Ταχύτατο, αμεσότατο και πανέμορφο. Η μπαταρία δεν μπορώ να καταλάβω πολλά ακόμη πάντως όταν το άνοιξα είχε 54% τώρα είμαι στα 18% και έβγαλε 2.5 ώρες display time on σε αυτό το διάστημα με το Always on display ανοιχτό!! Νομίζω πως θ χτυπήσουμε τις 7 ώρες πολύ άνετα, φουλ φορτισμένο! Η οθόνη είναι για σεμινάριο, πιο φωτείνη από τα S6 και απίστευτη ποιότητα. Δοκίμασα και την κάμερα λίγο σε low light και έχει μεγάλη διαφορά με το Edge+. Την καταλαβαίνεις αισθητά δηλαδή. Την ημέρα μου φαίνεται πάνω κάτω το ίδιο. Χτύπησα και ένα screen protector από τα public και μία microSD 128GB Samsung Evo Plus.

 

http://oi63.tinypic.com/2rw173r.jpg

 

Καλορίζικο φίλε μου! Αγόρασα κι εγώ το συγκεκριμένο screen protector απο τα Public αλλά στα πλάγια (στην edge οθόνη) δεν κολάει... Μου άρεσε γιατί πιάνει όλη την οθόνη αλλά οταν την έβαλα μου ξεκόλαγε στα πλάγια! Την κράτησα λιγάκι πατημένη αλλά πάλι ξεκόλαγε... Εσύ την έβαλες ο ίδιος? Είχες κάποιο πρόβλημα? Απο κάρτα κι εγώ πήρα High Speed 128gb

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζει η κάρτα αυτή?

 

Την είδα 99€ e-shop.gr

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτοχος κι εγώ απο σήμερα απο Πλαίσιο... Θέλω να ρωτήσω για κάτι που παρατήρησα... Στο μενού εφαρμογών δεν υπάρχει πουθενα το εικονίδιο "Μουσική" , το app , όπου ακούγαμε τα μουσικά κομμάτια που έχουμε μέσα... Το παρατήρησε κανένας άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Να το χαρείς φίλε μου!

Αλλά από note3 γιατί δεν πήγες σε note5 ?

 

Λίγο που το είδα δεν μ εντυπωσίασε όπως το S7.. Ίσως αν δεν ήμουν τόσο ανυπόμονος θα έπρεπε να περιμένω το note 6.. Τώρα τελείωσε. . Πιστεύω ότι δεν θα το μετανιώσω... Αλλά θα δείξει!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζει η κάρτα αυτή?

Την είχε προ ημερών 54 τελική από γερμανικό amazon.

Την Τσίμπησα και παρέλαβα ήδη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα εγώ το δικό μου σε Black Onyx!! Φανταστικό απλά παιδιά... Απίθανο. Άψογο κομμάτι και τελικά ήταν Unbranded Greece EUR από Public!! Αψεγάδιαστο γύρω γύρω, το παραμικρό σημάδι από το εργοστάσιο. Και το Home Button φοβερό σε αίσθηση σε αντίθεση με τα "προβληματικά" των S6. Ταχύτατο, αμεσότατο και πανέμορφο. Η μπαταρία δεν μπορώ να καταλάβω πολλά ακόμη πάντως όταν το άνοιξα είχε 54% τώρα είμαι στα 18% και έβγαλε 2.5 ώρες display time on σε αυτό το διάστημα με το Always on display ανοιχτό!! Νομίζω πως θ χτυπήσουμε τις 7 ώρες πολύ άνετα, φουλ φορτισμένο! Η οθόνη είναι για σεμινάριο, πιο φωτείνη από τα S6 και απίστευτη ποιότητα. Δοκίμασα και την κάμερα λίγο σε low light και έχει μεγάλη διαφορά με το Edge+. Την καταλαβαίνεις αισθητά δηλαδή. Την ημέρα μου φαίνεται πάνω κάτω το ίδιο. Χτύπησα και ένα screen protector από τα public και μία microSD 128GB Samsung Evo Plus.

 

http://oi63.tinypic.com/2rw173r.jpg

 

Πάει το 1000αρικο ε? :)

Ζηλεύω.!

Για κάρτα και εγώ είμαι για 128 τουλάχιστον.

Πιστεύω μέχρι αρχές Απριλίου να μπορέσω να το πάρω.

Με γεια σου φίλε μου.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα εγώ το δικό μου σε Black Onyx!! Φανταστικό απλά παιδιά... Απίθανο. Άψογο κομμάτι και τελικά ήταν Unbranded Greece EUR από Public!! Αψεγάδιαστο γύρω γύρω, το παραμικρό σημάδι από το εργοστάσιο. Και το Home Button φοβερό σε αίσθηση σε αντίθεση με τα "προβληματικά" των S6. Ταχύτατο, αμεσότατο και πανέμορφο. Η μπαταρία δεν μπορώ να καταλάβω πολλά ακόμη πάντως όταν το άνοιξα είχε 54% τώρα είμαι στα 18% και έβγαλε 2.5 ώρες display time on σε αυτό το διάστημα με το Always on display ανοιχτό!! Νομίζω πως θ χτυπήσουμε τις 7 ώρες πολύ άνετα, φουλ φορτισμένο! Η οθόνη είναι για σεμινάριο, πιο φωτείνη από τα S6 και απίστευτη ποιότητα. Δοκίμασα και την κάμερα λίγο σε low light και έχει μεγάλη διαφορά με το Edge+. Την καταλαβαίνεις αισθητά δηλαδή. Την ημέρα μου φαίνεται πάνω κάτω το ίδιο. Χτύπησα και ένα screen protector από τα public και μία microSD 128GB Samsung Evo Plus.

 

http://oi63.tinypic.com/2rw173r.jpg

μασκα ειχε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

αν είναι branded το S7 Edge μπορούμε μέσω odin να του περάσουμε άλλο unbranded firmware από άλλη χώρα?

ή δεν γίνεται? μήπως είναι κλειδωμένο εννοώ!!! μιλάω πάντα για επίσημο firmware. ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...