Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω έχω βάλει την εφαρμογή Fx equalizer και σε συνδυασμό με τα AKG ακουστικά του S8 έχει αναβαθμιστεί αρκετά η ποιότητα του ήχου του.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μετά από 3 βδομάδες περίπου με την τελευταία έκδοση Samsung browser 9.2 η περιήγηση πέραν ότι έγινε γρηγορότερη έπαψαν πια κι αυτά τα σκαλωματα που εμφάνιζε σε ορισμένες σελίδες... σούπερ κι εδώ το 7edge.

Οκ δεν είναι το ίδιο χορταστικό με τα σημερινά note 8,note 9 και τις 18.5:9 φορμα οθόνες της Sammie (την σειρά s10,s10 plus δεν την έχω δουλέψει οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη, μόνο του mate 20pro που επίσης έχω το οποίο το θεωρώ σούπερ σούπερ smooth και γρήγορο!!).

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω ρε παιδια, το S7 μπορέι να παίζει βίντεο σε αργή κίνηση όπω πχ το s8 ή το S9?

επίσης τα ηχεία του μπορούν να πάιξουν dolby atmos?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε παιζει βιντεο σε αργη κίνηση.

Dolby Atmos μονο με root

 

Σε ευχαριστώ πολύ, επειδή θέλω να το παρω σαν μεταχειρισμένο έχω κάποιες επιπλέον απορίες.

pie 9 φατντάζομαι μόνο με Root?

root είναιε ευκολο να το κάνεις?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Pie μονο με Root. Αυτο ειναι μια συνθετη διαδικασία κ θελει προσοχη. Πρεπει να ξερει καλα αυτος που θα το κάνει. Επίσης, μπορεί να δημιουργηθουν προβλήματα μετα και να μη λειτουργεί κάτι σωστά.

Κατα τη γνωμη μου αν θες δεν αξιζει και πολύ να το δοκιμασεις. και με την 8 τρεχει πολυ καλά το κινητό και η καμερα του ειναι αρκετα καλή.

Link to comment
Share on other sites

Όντως με την 8.0 είναι σούπερ η συσκευή, γρήγορη, smooth και η κάμερα του πάρα πολύ καλή ακόμη και σήμερα!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Pie μονο με Root. Αυτο ειναι μια συνθετη διαδικασία κ θελει προσοχη. Πρεπει να ξερει καλα αυτος που θα το κάνει. Επίσης, μπορεί να δημιουργηθουν προβλήματα μετα και να μη λειτουργεί κάτι σωστά.

Κατα τη γνωμη μου αν θες δεν αξιζει και πολύ να το δοκιμασεις. και με την 8 τρεχει πολυ καλά το κινητό και η καμερα του ειναι αρκετα καλή.

Pie μόνο με twrp. Custom recovery. Άλλο το ρουτ. Τα μπερδεύεται .είναι εύκολη διαδικασία είτε θες ρουτ είτε custom recovery

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Δεκέμβρη - Γενάρη μου είχαν αλλάξει πίσω κάμερα στην smartec σε s7 edge εντός εγγύησης. Το Φεβρουάριο έληξε η εγγύηση. Σε σημερινή επικοινωνία με smartec μου είπαν ότι το ανταλλακτικό που αλλάχτηκε δεν έχει κάποια έξτρα εγγύηση και αφού πέρασαν τα 2 χρόνια της αρχικής εγγύησης πρέπει να πληρώσω. Ξέρει κανείς τι ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Δεκέμβρη - Γενάρη μου είχαν αλλάξει πίσω κάμερα στην smartec σε s7 edge εντός εγγύησης. Το Φεβρουάριο έληξε η εγγύηση. Σε σημερινή επικοινωνία με smartec μου είπαν ότι το ανταλλακτικό που αλλάχτηκε δεν έχει κάποια έξτρα εγγύηση και αφού πέρασαν τα 2 χρόνια της αρχικής εγγύησης πρέπει να πληρώσω. Ξέρει κανείς τι ισχύει?

 

Ειχα ακριβως την ιδια περιπτωση.Και απο το σερβις και απο την samsung μου ειπαν οτι δεν υπαρχει επιπλεον επεκταση εγγυησης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Δεκέμβρη - Γενάρη μου είχαν αλλάξει πίσω κάμερα στην smartec σε s7 edge εντός εγγύησης. Το Φεβρουάριο έληξε η εγγύηση. Σε σημερινή επικοινωνία με smartec μου είπαν ότι το ανταλλακτικό που αλλάχτηκε δεν έχει κάποια έξτρα εγγύηση και αφού πέρασαν τα 2 χρόνια της αρχικής εγγύησης πρέπει να πληρώσω. Ξέρει κανείς τι ισχύει?

 

Ειχα ακριβως την ιδια περιπτωση.Και απο το σερβις και απο την samsung μου ειπαν οτι δεν υπαρχει επιπλεον επεκταση εγγυησης.

 

ο συνηγορος του καταναλωτη τι ειπε; τον ρωτησατε;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Δεκέμβρη - Γενάρη μου είχαν αλλάξει πίσω κάμερα στην smartec σε s7 edge εντός εγγύησης. Το Φεβρουάριο έληξε η εγγύηση. Σε σημερινή επικοινωνία με smartec μου είπαν ότι το ανταλλακτικό που αλλάχτηκε δεν έχει κάποια έξτρα εγγύηση και αφού πέρασαν τα 2 χρόνια της αρχικής εγγύησης πρέπει να πληρώσω. Ξέρει κανείς τι ισχύει?

 

Κανονικά έχει εγγύηση το ανταλλακτικό που σου βάζουν. Δεν είναι επέκταση της εγγύησης για την συσκευή αλλά εγγύηση για το καινούργιο ανταλλακτικό. Ανάφερέ μας και το Service που πήγες το κινητό για να το γνωρίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έχει εγγύηση το ανταλλακτικό που σου βάζουν. Δεν είναι επέκταση της εγγύησης για την συσκευή αλλά εγγύηση για το καινούργιο ανταλλακτικό. Ανάφερέ μας και το Service που πήγες το κινητό για να το γνωρίζουμε.

 

Μα εγώ δεν είπα να πάρω έξτρα εγγύηση για όλη τη συσκευή αλλά για το ανταλλακτικό που αλλάχτηκε χωρίς να το ζητήσω κιόλας. Εγώ πλακέτα πήγα να αλλάξω και μου άλλαξαν και πίσω κάμερα. Στη smartec στο Χαϊδάρι το είχα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ δεν είπα να πάρω έξτρα εγγύηση για όλη τη συσκευή αλλά για το ανταλλακτικό που αλλάχτηκε χωρίς να το ζητήσω κιόλας. Εγώ πλακέτα πήγα να αλλάξω και μου άλλαξαν και πίσω κάμερα. Στη smartec στο Χαϊδάρι το είχα πάει.

 

Δεν μας τα λέει καλά η Smartec τελευταία... Η κάμερα που σου έβαλαν έρχεται πακέτο με την πλακέτα, άρα πρέπει να έχεις εγγύηση για όλη την πλακέτα και οτι έχει αυτή επάνω. Γιατί αυτή που χάλασε τώρα δεν είναι η δικιά σου αρχική κάμερα αλλά η καινούργια που έβαλαν χωρίς η δικιά σου να ήταν ελαττωματική και το έκαναν κυρίως για δική τους διευκόλυνση και οχι επειδή είσαι ομορφόπαιδο(που μπορεί να είσαι αλλά είναι άλλο θέμα). Πιστεύω πως με μια καταγγελία σε συνήγορο καταναλωτή, ή/και post στο FB της Samsung (για να μαθευτεί) θα κάνουν το αυτονόητο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας τα λέει καλά η Smartec τελευταία... Η κάμερα που σου έβαλαν έρχεται πακέτο με την πλακέτα, άρα πρέπει να έχεις εγγύηση για όλη την πλακέτα και οτι έχει αυτή επάνω. Γιατί αυτή που χάλασε τώρα δεν είναι η δικιά σου αρχική κάμερα αλλά η καινούργια που έβαλαν χωρίς η δικιά σου να ήταν ελαττωματική και το έκαναν κυρίως για δική τους διευκόλυνση και οχι επειδή είσαι ομορφόπαιδο(που μπορεί να είσαι αλλά είναι άλλο θέμα). Πιστεύω πως με μια καταγγελία σε συνήγορο καταναλωτή, ή/και post στο FB της Samsung (για να μαθευτεί) θα κάνουν το αυτονόητο.

 

Να σαι καλά γέλασα με το ομορφόπαιδο. Δεν έχω fb είναι η αλήθεια και δεν έχω και πολύ χρόνο για να ασχοληθώ με αυτό. Έγραψα εδώ περισσότερο για να δω αν έχει συμβεί και σε άλλον και τι αντιμετώπιση είχε . Θα πάρω άλλο ένα τηλ κάποια στιγμή να τους βρίσω τουλάχιστον να βγει από μέσα μου και ότι γίνει. Εμ τω μεταξύ τότε που μου άλλαξαν πλακέτα και μαζί και κάμερα τον ρώτησα το λόγο που την άλλαξε και πως εγώ δεν είχα δει κάποιο πρόβλημα και η απάντηση ήταν πως μπορεί εγώ να μην είδα κάτι αλλά από τους ελέγχους που έκαναν διαπίστωσαν πως υπήρχε πρόβλημα.

Και εδω ξεκινάει το καλό. Πριν 2 μέρες το είχα ξαναπάει το κινητό για αλλαγή μπαταρίας (όπως είχαν αλλάξει και πολλοί εδώ μέσα πριν λήξει η εγγύηση) και οι τύποι μου είχαν αλλάξει δόνηση και ηχείο. Η αλήθεια είναι πως για το ηχείο τους είχα πει και εγώ. Με το που το παίρνω και αρχίζω το σεταρισμα το κινητό κλείνει καο δεν άνοιξε ποτέ. Το ξανά πάω την άλλη μέρα και στους <<ελέγχους>> τους διαπιστώθηκε πρόβλημα στην κάμερα. Τέλος πάντων πιο πολύ τα γράφω εδώ επειδή ξέρω πως αρκετά παιδιά το έχουν το κινητό μετά από τόσα χρόνια να ξέρουν τι συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά γέλασα με το ομορφόπαιδο. Δεν έχω fb είναι η αλήθεια και δεν έχω και πολύ χρόνο για να ασχοληθώ με αυτό. Έγραψα εδώ περισσότερο για να δω αν έχει συμβεί και σε άλλον και τι αντιμετώπιση είχε . Θα πάρω άλλο ένα τηλ κάποια στιγμή να τους βρίσω τουλάχιστον να βγει από μέσα μου και ότι γίνει. Εμ τω μεταξύ τότε που μου άλλαξαν πλακέτα και μαζί και κάμερα τον ρώτησα το λόγο που την άλλαξε και πως εγώ δεν είχα δει κάποιο πρόβλημα και η απάντηση ήταν πως μπορεί εγώ να μην είδα κάτι αλλά από τους ελέγχους που έκαναν διαπίστωσαν πως υπήρχε πρόβλημα.

 

Και εδω ξεκινάει το καλό. Πριν 2 μέρες το είχα ξαναπάει το κινητό για αλλαγή μπαταρίας (όπως είχαν αλλάξει και πολλοί εδώ μέσα πριν λήξει η εγγύηση) και οι τύποι μου είχαν αλλάξει δόνηση και ηχείο. Η αλήθεια είναι πως για το ηχείο τους είχα πει και εγώ. Με το που το παίρνω και αρχίζω το σεταρισμα το κινητό κλείνει καο δεν άνοιξε ποτέ. Το ξανά πάω την άλλη μέρα και στους <<ελέγχους>> τους διαπιστώθηκε πρόβλημα στην κάμερα. Τέλος πάντων πιο πολύ τα γράφω εδώ επειδή ξέρω πως αρκετά παιδιά το έχουν το κινητό μετά από τόσα χρόνια να ξέρουν τι συμβαίνει.

Φίλε μου το χαρτί που λέει τι σου άλλαξαν και την ημερομηνία αλλαγής το έχεις;

Αν ναι εγώ ξέρω ότι με αυτό το χαρτί έχεις 2 χρόνια εγγύηση για τα κομμάτια που σου έχουν αλλάξει...

Όχι για όλη την συσκευή ούτε για τα εργατικά.

Βέβαια το τι θα σου βγάλουν εκεί είναι άλλο με τους ``ελέγχους`` τους μπορεί να μην σου δουλεύει η κάμερα και να σου πουν φταίει και κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Για το ανταλλακτικο και μονο, η επισημη γραμμη ειναι οτι δεν υπαρχει επιπλεον εγγυηση.

Παραδειγμα:Εγω αλλαξα μπαταρια και οθονη τον Μαρτιο του 2018 ( το τηλεφωνο ηταν 22 μηνες μεσα σε εγγυηση και ηθελε αλλους 2 για να ληξει).

Η εγγυηση που μου εδωσαν δεν ειναι μεχρι τον Μαρτιο του 2020 (για τα μερη που αλλαχθηκαν) αλλα μεχρι τον Μαιο του 2018 (δηλ. μονο 2 μηνες !!), μεχρι να ολοκληρωθουν οι 24 μηνες.

Ρωτησα ξανα και ξανα την σαμσουνγκ και το σερβις.Πηρα την ιδια απαντηση.

Για εμενα ειναι εκτος λογικης αυτη η πολιτικη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους !

Από χθες ξαφνικά το Samsung Cloud σταμάτησε να δουλεύει.

Είτε πατώντας το εικονίδιο, είτε μπαίνοντας από τα settings, δεν ανοίγει η εφαρμογή και βγάζει "Samsung Cloud has stopped".

Μάλιστα στο τέλος το εικονίδιο εξαφανίστηκε τόσο από την πρώτη οθόνη (ως συντόμευση) όσο και γενικότερα από το κινητό. Μόνο από τα settings μπορώ να επιχειρήσω να μπω, αλλά κι από κει πάλι η προσπάθεια αποβαίνει άκαρπη (Backup data / Restore data).

 

- Πήγα στα settings -> apps και έκανα clear cache + clear data

- Επανεκκίνηση το κινητό

- Κατέβασα από Apkmirror την τελευταία έκδοση της εφαρμογής.

 

Τίποτα από τα παραπάνω δεν βοήθησε.

Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι τέτοιο;

Καμία ιδέα τι άλλο να κάνω; Χρησιμοποιώ το Samsung Cloud για backup των settings / apps του κινητού.

 

Screenshot-20190430-191143-Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για το ανταλλακτικο και μονο, η επισημη γραμμη ειναι οτι δεν υπαρχει επιπλεον εγγυηση.

 

Παραδειγμα:Εγω αλλαξα μπαταρια και οθονη τον Μαρτιο του 2018 ( το τηλεφωνο ηταν 22 μηνες μεσα σε εγγυηση και ηθελε αλλους 2 για να ληξει).

 

Η εγγυηση που μου εδωσαν δεν ειναι μεχρι τον Μαρτιο του 2020 (για τα μερη που αλλαχθηκαν) αλλα μεχρι τον Μαιο του 2018 (δηλ. μονο 2 μηνες !!), μεχρι να ολοκληρωθουν οι 24 μηνες.

 

Ρωτησα ξανα και ξανα την σαμσουνγκ και το σερβις.Πηρα την ιδια απαντηση.

 

Για εμενα ειναι εκτος λογικης αυτη η πολιτικη.

 

 

 

Τα ίδια και στο δικό μου s7edge με την αλλαγή πλακέτας.

Και μην εκπλαγεις όταν θα το δεις και σε άλλα προϊόντα αν σου χρειαστεί (εύχομαι να μην). Το ανταλλακτικό δλδ που αλλάζεται εντός εγγύησης έχει εγγύηση την υπολειπομενη του προϊόντος από την αρχική αγορά. (Μου έχει τύχει σε αυτοκίνητο με αλλαγή σε γρυλλο παραθύρου που ετριζε).

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και στο δικό μου s7edge με την αλλαγή πλακέτας.

Και μην εκπλαγεις όταν θα το δεις και σε άλλα προϊόντα αν σου χρειαστεί (εύχομαι να μην). Το ανταλλακτικό δλδ που αλλάζεται εντός εγγύησης έχει εγγύηση την υπολειπομενη του προϊόντος από την αρχική αγορά. (Μου έχει τύχει σε αυτοκίνητο με αλλαγή σε γρυλλο παραθύρου που ετριζε).

 

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ @@ ΟΛΚΗΣ

(απο πλευρας εταιριων και οχι δικες σου, μη παρεξηγηθούμε) :)

 

ΕΝ ΕΤΕΙ 2019 ΘΑ ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΚΑΛΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ..

ΑΝΤΕ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΩ ΠΡΩΙΝΙΑΤΙΚΑ... :angry:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Samsung Cloud το ίδιο και εγώ!. Εγώ δεν την βρίσκω, λές και την έσβησα από τις εφαρμογές!.
Link to comment
Share on other sites

Samsung Cloud το ίδιο και εγώ!. Εγώ δεν την βρίσκω, λές και την έσβησα από τις εφαρμογές!.

 

Λοιπόν, επειδή μάλλον το έχουν αρκετοί το θέμα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7833470#post7833470

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα συχρονισμο με το cloud.Μου δουλευει κανονικατα.Μηπως η εκκαθαριση της μνημης cache και η εκκαθαριση δεδομενων ξεμπλοκαρε το θεμα? Υποθεσεις κανω...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα συχρονισμο με το cloud.Μου δουλευει κανονικατα.Μηπως η εκκαθαριση της μνημης cache και η εκκαθαριση δεδομενων ξεμπλοκαρε το θεμα? Υποθεσεις κανω...

 

Σε μένα δεν βοήθησαν αυτά. Το έχω γράψει και πιο πάνω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7831873#post7831873

 

Το έλυσα με τα παρακάτω:

 

Σε μένα η μόνη λύση ήταν Factory Reset.

Για να είμαι ακριβής, απλό reset δεν δοκίμασα, καθότι έβλεπα κι άλλα θεματάκια στο κινητό (π.χ. το Smart Switch backup ποτέ δεν ολοκληρωνόταν στο PC, 1-2 εφαρμογές κατά καιρούς κράσαραν, κλπ). Οπότε με έτρωγε να κάνω ένα factory reset έτσι κι αλλιώς και είχα πλέον και την αφορμή.

Μετά το factory reset και επαναφορά (το τονίζω) μόνο από ότι είχε κρατηθεί στο Google backup (κι όχι επαναφορά από παλαιό Samsung Cloud ή Smart Switch backup) όλα φαίνονται ΟΚ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ελευθερη πτωση.. οθονη αντιο :( ..αν ξερει κανας προσφατος ομοιοπαθης ποσο παει η αντικατασταση ? ... θεσσαλονικη μενω αλλα μηπως συμφερει να το στειλω αλλου :cry::X
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...