Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομιζω οτι υπαρχει. Στο S8 παταω στις ρυθμισεις εφαρμογης και αν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση υπαρχει ενα σηματακι με τον αριθμο 1 και την κανω Δεν ειναι σημαντικες ενημερωσεις παντως και ετσι και αλλιως περιλαμβανονται λογικα στα OTA updates.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα σε όλους.

Μετά από καιρό είπα να αλλάξω τον κωδικό της SIM αλλά όταν πάω στη συγκεκριμένη ρύθμιση δε με αφήνει καν να το επιλέξω.

Είναι γκρι όλες οι ρυθμίσεις αυτές. Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι υπαρχει. Στο S8 παταω στις ρυθμισεις εφαρμογης και αν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση υπαρχει ενα σηματακι με τον αριθμο 1 και την κανω Δεν ειναι σημαντικες ενημερωσεις παντως και ετσι και αλλιως περιλαμβανονται λογικα στα OTA updates.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Το ξέρω απλά επειδή βλέπω στο samobile ότι η έκδοση πχ στα μηνύματα είναι άλλη από αυτή που έχω μήπως μπορούσα να ενημερώσω στην τελευταία έκδοση. Γι'αυτό το λέω.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια .

Μετα από αρκετό καιρό έφτιαξα το s7edge γιατί με κούρασε το s7 ( μπαταρία κάθε τόσο και λιγάκι ) .

Άλλαξα οθόνη ( είχε σπάσει από δικιά μου υπαιτιότητα ) στην Samsung Γλυφάδας και με το που άνοιξα το κινητό είδα πως έχει FIRMWARE TIM Ιταλίας ( με όλα τα σκουπίδια εφαρμογές )

Μήπως έχει κάποιος link για να κατεβάσω το τελευταίο FIRMWARE για το s7edge EURO GREECE ?

Από το sammobile θα κάνει 4 ώρες να κατέβει .

Link to comment
Share on other sites

εδώ μπορείς να βρεις ότι θες για ολα τα samsung σε καλές ταχύτητες :) όχι σαν την sammobile :mad:

 

https://updato.com/firmware-archive-select-model?exact=1&q=GALAXY%20S7%20edge

Link to comment
Share on other sites

εδώ μπορείς να βρεις ότι θες για ολα τα samsung σε καλές ταχύτητες :) όχι σαν την sammobile :mad:

 

https://updato.com/firmware-archive-select-model?exact=1&q=GALAXY%20S7%20edge

Ευχαριστώ πολύ φίλε .

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με Sammobile ?

Πρέπει υποχρεωτικά πληρώσεις συνδρομή για να μπορείς να κατεβάζεις ?

Δεν με αφήνει πλέων στο free .

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με Sammobile ?

Πρέπει υποχρεωτικά πληρώσεις συνδρομή για να μπορείς να κατεβάζεις ?

Δεν με αφήνει πλέων στο free .

 

Δεν χρειάζεται συνδρομή. Δοκίμασε να μπεις από samsung internet. Oχι από chrome

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κάνουμε downgrade σε OREO G935FXXU2ERE8?

Έχω πρόβλημα με την μπαταρία με το τελευταίο update και θέλω να γυρίσω στην πρώτη έκδοση oreo.

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε το λιγάκι, δες και στα ποσοστά της μπαταρίας τί σου καταναλώνει πολύ, λογικά θα στρώσει σιγά σιγά ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα Μετά το τελευταίο update νομίζω ότι πάει χειρότερα η μπαταρία Εν τω μεταξύ κατέβασα μία εφαρμογή το Accubattery που συστήνει να το φορτίζουμε μέχρι το 80% έχετε κάτι τέτοιο υπόψη σας ?
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με ερευνες στις μπαταριες λιθιου ειναι καλυτερο να μην κανεις πληρεις φορτισεις η μεγαλο κυκλο φορτισης πχ απο 10 σε 90%.. Υποτιθεται οτι κανει καλο στη ζωη της μπαταριας. Εγω που το κανω παντως δεν μπορω να πω οτι ισχυει αφου σε 6 μηνες το S8 εχει χασει συμφωνα με το phone info 7 % της ζωης της μπαταριας σε 102 κυκλους φορτισης. Βεβαια και η μετρηση ζωης δεν ειναι απολυτα σωστη. Μετα απο ενα calibration στην μπαταρια το 93% μπορει να γινει και 97 %...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία Πάντως εμένα το accubattery βγάζει 77 % δηλαδή 10% πιο κάτω από το phone info( 87 %) με 352 κύκλους.. κανένας γρήγορος οδηγός για να κάνουμε calibration στην μπαταρία υπάρχει ?
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Για calibration αφησε το να να ξεφορτιστει τελειως. Ανοιξε το μετα στο recovery (power+home+volume up) και αφησε το παλι να σβησει. Δοκιμασε ξανα μεχρι να μην αναβει καθολου. Μετα με κλειστο το κινητο φορτισε το. Αφησε το για αρκετη ωρα παραπανω απο οτι χρειαζεται αφου φορτιστει. Πχ 2 ωρο παραπανω. Εισαι ΟΚ μετα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Για calibration αφησε το να να ξεφορτιστει τελειως. Ανοιξε το μετα στο recovery (power+home+volume up) και αφησε το παλι να σβησει. Δοκιμασε ξανα μεχρι να μην αναβει καθολου. Μετα με κλειστο το κινητο φορτισε το. Αφησε το για αρκετη ωρα παραπανω απο οτι χρειαζεται αφου φορτιστει. Πχ 2 ωρο παραπανω. Εισαι ΟΚ μετα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες θα το εφαρμοσω !

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Μεθαύριο με το καλό κλείνω 2 χρόνια γεμάτα με το αγαπημένο s7 edge, το οποίο συνεχίζει να με εκπλήσσει ευχάριστα... αστέρι παραμένει και μετά το τελευταίο update επίπ. ασφαλείας της Oreo αν και αρχικά με προβλημάτισε για κάνα δυο φορτίσεις.

 

Screenshot_20180903-164415_Battery_Bot.jpg

Screenshot_20180903-164448_Settings.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μεθαύριο με το καλό κλείνω 2 χρόνια γεμάτα με το αγαπημένο s7 edge, το οποίο συνεχίζει να με εκπλήσσει ευχάριστα... αστέρι παραμένει και μετά το τελευταίο update επίπ. ασφαλείας της Oreo αν και αρχικά με προβλημάτισε για κάνα δυο φορτίσεις.

 

Screenshot_20180903-164415_Battery_Bot.jpg

Screenshot_20180903-164448_Settings.jpg

Πολύ καλά. Κ εγώ 2 χρόνια με το edge κανένα παράπονο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20180904-091128_Settings.jpg

Καλησπέρα παιδιά..θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με το παραπάνω notification που μου έχει βγάλει εδώ και ένα μήνες περίπου, χωρίς να γίνεται κάποια ενέργεια όταν πατάω στο συγκεκριμένο πεδίο. Γνωρίζει κάποιος κάτι? Προς ενημέρωση η συσκευή δεν είναι rooted και το firmware που έχω, σύμφωνα με την τελευταία ενημέρωση, είναι το G935FXXU2ERD6_OREO. Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια..

Edited by woner
Link to comment
Share on other sites

Μεθαύριο με το καλό κλείνω 2 χρόνια γεμάτα με το αγαπημένο s7 edge, το οποίο συνεχίζει να με εκπλήσσει ευχάριστα... αστέρι παραμένει και μετά το τελευταίο update επίπ. ασφαλείας της Oreo αν και αρχικά με προβλημάτισε για κάνα δυο φορτίσεις.

 

Screenshot_20180903-164415_Battery_Bot.jpg

Screenshot_20180903-164448_Settings.jpg

 

Και εγώ τα έκλεισα και θα συνεχίσω όσο πάει,μιάς και δεν βλέπω κανέναν απολύτως λόγο για αλλαγή!

Απροβλημάτιστο!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβλεπα κάποια καινούργια μοντέλα της Samsung S9 Note 9 και τα λοιπά και παρατήρησα ότι η στο άσπρο χρώμα η οθόνη τους είναι πιο λευκή από το δικό μας το οποίο κοκκινίζει ελαφρά.. που λέτε να οφείλεται αυτή η διαφορά?
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

2 χρονια διαφορα.... Λογικο ειναι να εχουν διαφορετικη οθονη.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβλεπα κάποια καινούργια μοντέλα της Samsung S9 Note 9 και τα λοιπά και παρατήρησα ότι η στο άσπρο χρώμα η οθόνη τους είναι πιο λευκή από το δικό μας το οποίο κοκκινίζει ελαφρά.. που λέτε να οφείλεται αυτή η διαφορά?

Στο δικό μου δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Παίζει ρόλο φυσικά και η επιλογή ,προσαρμόσιμη οθόνη, Κινηματογράφος, φωτογραφίας ,βασική όπως βέβαια και το γεγονός σε τί κλίμακα έχει επιλέξει κάποιος το ψυχρό και ζεστό . Το 7edge μου έχει πιο κρυστάλλινη Ψηφιακή εικόνα θα έλεγα σε σχέση με το 8 plus μου που είναι ταυτόχρονα κρυστάλλινη αλλά και με ακόμα πιο ζωντανά χρώματα και το λευκό σαν γάλα ,σε καμία περίπτωση όμως δεν ροζίζει το λευκό του 7edge

Τσέκαρε λίγο και τις ρυθμίσεις στην εμφάνιση οθόνης...

Screenshot_20180904-182012_Settings.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα συνθέτες επιλογές και κατέβασα τελείως κάτω το πράσινο, πιστεύω έτσι το χρώμα είναι πιο ψυχρό ακόμα κι από το να κατεβάσεις την επιλογή του ψυχρού τέρμα κάτω
Link to comment
Share on other sites

ναι .. εχει διαφορα οταν το παω τερμα κλειστο στο ψυχρο , θα το συγκρινω ξανα με κανα εκθεσιακο
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...