Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά WIND σύνδεση με συμβόλαιο είναι εμένα και την έκανα πριν από λίγο, αλλά δεν κατάλαβα διαφορές, δεν ξέρω τι περιλαμβάνει, εάν γνωρίζει κάποιος ενημερώνει και εμάς που δεν ξέρουμε!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παίζει να είναι ότι χειρότερο υπάρχει το Viber σε εφαρμογή. Οι ειδοποιήσεις είναι πραγματικά ότι να ναι. Έρχονται όποτε το θυμούνται

 

Μήπως έχει μπεί η εφαρμογή σε αδράνεια από την διαχείρηση συκευής-μπαταρία? Και εγώ το viber το δουλεύω χρόνια και μέχρι στιγμής δεν έχω χάσει ποτέ ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει μπεί η εφαρμογή σε αδράνεια από την διαχείρηση συκευής-μπαταρία? Και εγώ το viber το δουλεύω χρόνια και μέχρι στιγμής δεν έχω χάσει ποτέ ειδοποίηση.

 

Δεν θα έμπαινα καν στην διαδικασία φίλε μου να σχολιάσω αν δεν είχα βεβαιωθεί πρώτα ότι δεν έχει μπει πουθενά η εφαρμογή.Μετά από πόσα install uninstall είναι η μόνη εφαρμογή που μου κάνει κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έμπαινα καν στην διαδικασία φίλε μου να σχολιάσω αν δεν είχα βεβαιωθεί πρώτα ότι δεν έχει μπει πουθενά η εφαρμογή.Μετά από πόσα install uninstall είναι η μόνη εφαρμογή που μου κάνει κάτι τέτοιο

 

Σε εμένα δεν έρχονταν οι ειδοποιήσεις όταν ήμουν με δεδομένα κινητού γιατί έχω ενεργοποιημένο την εξοικονόμηση δεδομένων και έπρεπε να είμαι σε wifi ή με δεδομένα να ανοίγω την εφαρμογή. Τώρα ο αριθμός ειδοποιήσεων πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής είναι κάτι μέρες που έχει σταματήσει να εμφανίζεται...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το update που αν κ μεγαλο οπως περιγραφω πιο πανω δεν φερει καποιες ιδιαιτερες αλλαγες. Κλασσικα για ασφαλεια κτπ...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα ,κάτοχος του s7 edge εδώ και 3 ημέρες . Άψογες οι εντυπώσεις , εκτός από ένα θεματάκι . Ενώ τα δεδομένα του κινητού λειτουργούν κανονικά, όταν συνδέομαι στο wifi του σπιτιού, το ίντερνετ κάνει συνεχώς αποσυνδέσεις-συνδέσεις . Την ίδια στιγμή στον υπολογιστή δεν υπάρχει κάποιο θέμα, παρά μόνο στο κινητό . Έχω δοκιμάσει επανεκινήσεις στο ρούτερ, αλλά δεν βλέπω φως στον ορίζοντα . Εν τω μεταξύ δεν το έχω δοκιμάσει σε κάποιο άλλο δίκτυο wifi, για να καταλάβω εάν υπάρχει πρόβλημα στο κινητό ή στη γραμμή του ίντερνετ . Υπάρχει κάποια πιθανή λύση ? Edited by Fan3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα ,κάτοχος του s7 edge εδώ και 3 ημέρες . Άψογες οι εντυπώσεις , εκτός από ένα θεματάκι . Ενώ τα δεδομένα του κινητού λειτουργούν κανονικά, όταν συνδέομαι στο wifi του σπιτιού, το ίντερνετ κάνει συνεχώς αποσυνδέσεις-συνδέσεις . Την ίδια στιγμή στον υπολογιστή δεν υπάρχει κάποιο θέμα, παρά μόνο στο κινητό . Έχω δοκιμάσει επανεκινήσεις στο ρούτερ, αλλά δεν βλέπω φως στον ορίζοντα . Εν τω μεταξύ δεν το έχω δοκιμάσει σε κάποιο άλλο δίκτυο wifi, για να καταλάβω εάν υπάρχει πρόβλημα στο κινητό ή στη γραμμή του ίντερνετ . Υπάρχει κάποια πιθανή λύση ?
Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων κ βλέπεις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα ,κάτοχος του s7 edge εδώ και 3 ημέρες . Άψογες οι εντυπώσεις , εκτός από ένα θεματάκι . Ενώ τα δεδομένα του κινητού λειτουργούν κανονικά, όταν συνδέομαι στο wifi του σπιτιού, το ίντερνετ κάνει συνεχώς αποσυνδέσεις-συνδέσεις . Την ίδια στιγμή στον υπολογιστή δεν υπάρχει κάποιο θέμα, παρά μόνο στο κινητό . Έχω δοκιμάσει επανεκινήσεις στο ρούτερ, αλλά δεν βλέπω φως στον ορίζοντα . Εν τω μεταξύ δεν το έχω δοκιμάσει σε κάποιο άλλο δίκτυο wifi, για να καταλάβω εάν υπάρχει πρόβλημα στο κινητό ή στη γραμμή του ίντερνετ . Υπάρχει κάποια πιθανή λύση ?

 

πολυ πιθανον εχει θεμα το ρουτερ στο wifi,,και σε μενα ετσι κανει σε ορισμενα ρουτερ και εχω το s8+!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα ,κάτοχος του s7 edge εδώ και 3 ημέρες . Άψογες οι εντυπώσεις , εκτός από ένα θεματάκι . Ενώ τα δεδομένα του κινητού λειτουργούν κανονικά, όταν συνδέομαι στο wifi του σπιτιού, το ίντερνετ κάνει συνεχώς αποσυνδέσεις-συνδέσεις . Την ίδια στιγμή στον υπολογιστή δεν υπάρχει κάποιο θέμα, παρά μόνο στο κινητό . Έχω δοκιμάσει επανεκινήσεις στο ρούτερ, αλλά δεν βλέπω φως στον ορίζοντα . Εν τω μεταξύ δεν το έχω δοκιμάσει σε κάποιο άλλο δίκτυο wifi, για να καταλάβω εάν υπάρχει πρόβλημα στο κινητό ή στη γραμμή του ίντερνετ . Υπάρχει κάποια πιθανή λύση ?

Έτσι όπως το περιγράφεις φαίνεται σαν να χάνει την IP του , δοκιμασε να βάλεις μια στατική IP στο κινητό σου στο συγκεκριμένο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...τι γίνεται ρε παιδιά πότε έχουν πει θα έρθει το Android 8.0?

 

Θα ήθελα να το δω στη συσκευαρα αυτή πριν αλλάξω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...τι γίνεται ρε παιδιά πότε έχουν πει θα έρθει το Android 8.0?

 

Θα ήθελα να το δω στη συσκευαρα αυτή πριν αλλάξω...

Κάτι έχει ειπωθεί για μέσα του Απρίλη, αλλά δεν ξέρει κανείς κατά πόσο αξιόπιστη πληροφορία είναι.
Δεν θα έμπαινα καν στην διαδικασία φίλε μου να σχολιάσω αν δεν είχα βεβαιωθεί πρώτα ότι δεν έχει μπει πουθενά η εφαρμογή.Μετά από πόσα install uninstall είναι η μόνη εφαρμογή που μου κάνει κάτι τέτοιο
1. Μπες στις ρυθμίσεις του Viber στην περιοχή των ειδοποιήσεων. Δες να είναι ότι πρέπει τσεκαρισμενο.

2. Πήγαινε στις ρυθμίσεις κινητού, στις ειδοποιήσεις. Δες μήπως έχεις κλείσει το Viber εκεί.

3. Πήγαινε ρυθμίσεις, εφαρμογές. Βρες το Viber και επέλεξε ειδοποιήσεις. Ελεγξε κι εκεί μήπως κάτι είναι κλειστό.

4. Μήπως έχεις ενεργοποιημένη την λειτουργία "Μην ενοχλείτε";

5. Μήπως σου το κάνει σε συγκεκριμένη επαφή και αυτό σημαίνει πως έχεις κάνει επιλεκτική σιγαση μέσα από το Viber;

6. Το άλλο είναι με την εξοικονόμηση δεδομένων. Δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις αν είναι ανοιχτή.

 

Γενικά πάντως δεν είχα ποτέ ειδοποιήσεις.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικά με αυτό που αναφέρετε με το wifi κι εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη σύνδεση στο δίκτυο του σπιτιού μου.

 

Με tablet samsung και 2 laptop δεν έχω κανένα θέμα. Το κινητό μου και το P9 lite της κοπέλας μου δεν συνδέονται. Παροδικά φτιάχνει με επανεκκίνησεις του router αλλά πάλι τα ίδια μετά από λίγο.

 

Τι να φταίει; Τι να κάνω; 334b5cc17cf0573683bdfa5991a96a65.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία μου το κάνει στο tablet tab pro 8.4 που έχω ή το δίκτυο φταίει ή μπλοκάρει το ρούτερ από τις πολλές συσκευές πιθανόν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ με cosmote είμαι adsl

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικά με αυτό που αναφέρετε με το wifi κι εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη σύνδεση στο δίκτυο του σπιτιού μου.

 

Με tablet samsung και 2 laptop δεν έχω κανένα θέμα. Το κινητό μου και το P9 lite της κοπέλας μου δεν συνδέονται. Παροδικά φτιάχνει με επανεκκίνησεις του router αλλά πάλι τα ίδια μετά από λίγο.

 

Τι να φταίει; Τι να κάνω; 334b5cc17cf0573683bdfa5991a96a65.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τι να κανεις? εγω παντως εμπλουτιζω το λεξικο των υβρεων μου καθε φορα ειδικα στις δουλειας το ρουτερ χαχαχαχαχα ειναι το ρουτερ σε συνδιασμο με το ποσες συνδεσεις εχουν πεσει στο εκαστοτε ρουτερ! ετυχε να μην εχουν συνδεθει πολλα ατομα και να πηγαινει τρενο,και με το που συνδεθηκαν ορισμενοι πανω απο 6 λεπτα δεν μπορουσα να λειτουργησω το wifi!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πιστεύετε ότι μια λύση θα ήταν να αλλάξω ρούτερ ε;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...τι γίνεται ρε παιδιά πότε έχουν πει θα έρθει το Android 8.0?

 

Θα ήθελα να το δω στη συσκευαρα αυτή πριν αλλάξω...

 

Καπου ειδα την ημερομηνια για s7 edge τουρκιας. Ελεγε ή 13 ή15 Απριλίου.

Link to comment
Share on other sites

Για εσάς με το πρόβλημα με το wifi δοκιμάστε να βάλετε μια στατική ip. κατα 99% δεν σας δίνει ip το router.

 

μολις το εκανα κατα γραμμα,,απλα στο βιντεο δειχνει οτι στο τελος εχει το 103,το σβηνει και το ξαναγραφει,,,στο δικο μου ρουτερ που εχω προβλημα εχει 1.7,το εσβησα και το ξαναεγραψα και αποθηκευση! ετσι δεν ειναι το σωστο? θα δειξει πως θα παει!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλα κομπλέ, σταμάτησαν οι συνεχείς απενεργοποιήσεις του ίντερνετ, ήρθε το συνεργείο του οτε κι έφταιγε ένα καλώδιο εξωτερικά του σπιτιού ήταν φθαρμένο κι από τις τελευταίες βροχές και τον δυνατό αέρα δεν έκανε καλή επαφή... Σφαίρα οι οτετζήδες χτες βράδυ έδωσα-δηλώθηκε η βλάβη, σήμερα πρωί γύρω στις 10 ήρθαν και σε κάνα μισάωρο το έφτιαξαν.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος γιατι δεν σβηνονται τα αρχεια pdf απο την καρτα μνημης? Ή μου λενε οι εφαρμογες που δοκιμασα οτι τα αρχεια ειναι μονο για αναγνωση ή οτι δεν εχω δικαιωμα διαγραφης.

Χρειαζεται να κανω καποια ρυθμιση ή να τα παω στην εσωτερικη μνημη?

Διαμορφωση καρτας εχει γινει.

Aπο τον φακελο των αρχειων γινεται κανονικα η διαγραφη

Edited by xristosxristos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να καταχωρήσω μια συνάντηση, πχ. στις 29/4/2018 στις 10 το πρωί. πώς γίνεται να μου έρθει ειδοποίηση με κουδούνισμα, ή κάθε 2 ώρες? να με ειδοποιεί ότι αύριο έχω το ραντεβού. Ξέρει κάποιος να μου πεί πώς γίνεται? και εάν βεβαίως γίνεται! γιατί δυό χρόνια τώρα δεν τα έχω καταφέρει παρότι προσπαθώ. Σας ευχαριστώ!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να καταχωρήσω μια συνάντηση, πχ. στις 29/4/2018 στις 10 το πρωί. πώς γίνεται να μου έρθει ειδοποίηση με κουδούνισμα, ή κάθε 2 ώρες? να με ειδοποιεί ότι αύριο έχω το ραντεβού. Ξέρει κάποιος να μου πεί πώς γίνεται? και εάν βεβαίως γίνεται! γιατί δυό χρόνια τώρα δεν τα έχω καταφέρει παρότι προσπαθώ. Σας ευχαριστώ!.

 

Εμένα στο s8 plus μου έχει από μόνο του εφαρμογή που λέγεται reminder

Πήγαινε στο playstore κ πάτα reminder θα σου βγάλει πολλές για τη δουλειά που θέλεις τίποτα να είσαι καλά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε ευχαριστώ πολύ. Γνωρίζεις εάν είναι της 8 ή είναι του τηλεφώνου?, γιατί όταν πάρουμε την 8 μπορεί να είναι μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε ευχαριστώ πολύ. Γνωρίζεις εάν είναι της 8 ή είναι του τηλεφώνου?, γιατί όταν πάρουμε την 8 μπορεί να είναι μέσα.
Ημερολογιο-προβολη-εργασιες και προσθέτεις...εγω απο εκει βάζω συνέχεια υπενθυμίσεις και αμα θες το συγχρονίζεις με καποιο μειλ!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...