Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ενεργοποιήσει και εγώ την εξοικονόμηση δεδομένων και εκεί που λέει να επιτρέπεται η απεριόριστη χρήση δεδομένων και αφού πατήσω να εμφανιστούν και οι εφαρμογές συστήματος μου βγάζει ότι επιτρέπεται η απεριόριστη χρήση δεδομένων στα εξης:

Διαχείριση ληψεων

Διαχειριστής λογαριασμού

Ληψεις

Λογαριασμός Samsung account

Πλαίσιο υπηρεσιών google

Συστήματα αποθήκευσης

Υπηρεσίες Google play

Google backup transport

KLMS agent

MTP host

Χρειάζεται να είναι ενεργοποιημενο σε όλα αυτά η να απενεργοποιησω κάποια;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Του συστηματος αφησε τες ολες. Αυτες παιρνουν πολυ λιγα kb και χρειαζεται να δουλευουν συνεχεια οταν εστω 1 app ειναι ενεργο με data.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μετά από επανεκκίνηση του κινητού μου έβγαλε στην μπάρα ειδοποιήσεων το ξυπνητήρι μόνιμα χωρίς να έχω αφύπνιση ενεργή γιατί?ξέρει κάποιος κάτι;η είναι καποιο κόλλημα του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Με το winbank wallet και Android pay εχει αντιμετωπισει κανεις καποιο προβλημα? Οταν παω να κανω ανεπαφη πληρωμη μου βγαζει να κανω setup το android pay...ενω η πληρωμη γινεται μεσω του service της εφαρμογης της Winbank..πρεπει να αλλαξω κατι στις ρυθμισεις? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα σας παρακαλω να με βοηθησετε καπου γιατι εχω μπερδευτει-πανικοβληθει, βασικα εχω 3 ερωτησεις:

 

1) Θα υπάρχει προβλημα να χασω την εγγυηση ή να χαλασω κατι απ τη συσκευη αν απενεργοποιησω αυτες τις 3 εφαρμογες που ποσταρω εδω με το package disabler pro?

 

2) Εκανα μια "πατατα" και απενεργοποιησα σχεδον τα παντα απ τη συσκευη καταλαθος, ως αποτελεσμα να μη δουλευει σχεδον τοποτα και η συσκευη να "τρελαθει" και να σέρνεται, ευτυχως τα επανεφερα ξανα, πιστευετε πως μπορει να εγινε καποια ζημια

 

3) Καθε φορα που ενεργοποιω την εφαρμογη "com.samsung.android.sm" που ανέβασα και στο screenshot οταν επανεκινητε η συσκευη μου τη βγαζει συνεχως στη λιστα με τις απενεργοποιημενες! Γιατι γινετε αυτό?

 

Παραθετω τα screenshots:

http://imgur.com/a/XuqEE

Link to comment
Share on other sites

Με το winbank wallet και Android pay εχει αντιμετωπισει κανεις καποιο προβλημα? Οταν παω να κανω ανεπαφη πληρωμη μου βγαζει να κανω setup το android pay...ενω η πληρωμη γινεται μεσω του service της εφαρμογης της Winbank..πρεπει να αλλαξω κατι στις ρυθμισεις? Ευχαριστω!

 

Φίλε μου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το winbank wallet..Για να δουλέψει θέλει να το ενεργοποιήσεις στις επιλογές nfc

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα σας παρακαλω να με βοηθησετε καπου γιατι εχω μπερδευτει-πανικοβληθει, βασικα εχω 3 ερωτησεις:

 

1) Θα υπάρχει προβλημα να χασω την εγγυηση ή να χαλασω κατι απ τη συσκευη αν απενεργοποιησω αυτες τις 3 εφαρμογες που ποσταρω εδω με το package disabler pro?

 

2) Εκανα μια "πατατα" και απενεργοποιησα σχεδον τα παντα απ τη συσκευη καταλαθος, ως αποτελεσμα να μη δουλευει σχεδον τοποτα και η συσκευη να "τρελαθει" και να σέρνεται, ευτυχως τα επανεφερα ξανα, πιστευετε πως μπορει να εγινε καποια ζημια

 

3) Καθε φορα που ενεργοποιω την εφαρμογη "com.samsung.android.sm" που ανέβασα και στο screenshot οταν επανεκινητε η συσκευη μου τη βγαζει συνεχως στη λιστα με τις απενεργοποιημενες! Γιατι γινετε αυτό?

 

Παραθετω τα screenshots:

http://imgur.com/a/XuqEE

 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να χαλάσεις την συσκευή ή να χάσεις την εγγύηση.

Προτίμησε να τικάρεις ότι είναι με μωβ χρώμα. Τα άλλα άστα όπως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Με το winbank wallet και Android pay εχει αντιμετωπισει κανεις καποιο προβλημα? Οταν παω να κανω ανεπαφη πληρωμη μου βγαζει να κανω setup το android pay...ενω η πληρωμη γινεται μεσω του service της εφαρμογης της Winbank..πρεπει να αλλαξω κατι στις ρυθμισεις? Ευχαριστω!

 

Ενώ για κάποιο διάστημα δούλευα την εφαρμογή κομπλέ. Με έχει κρεμάσει πολλές φορές σε σημείο να την σιχαθω. Να χτυπάει ότι τα λεφτά πήγαν στο pos να γράφει δεν εγκρίνεται να μ δεσμεύει λεφτά να μ τα τραβάει έτσι να δείχνει να πληρώνω και με μετρητά κ να τρέχω κάθε φορά στην τράπεζα να τα ζητήσω αποδέσμευση.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να χαλάσεις την συσκευή ή να χάσεις την εγγύηση.

Προτίμησε να τικάρεις ότι είναι με μωβ χρώμα. Τα άλλα άστα όπως είναι.

 

Ευχαριστω! κατι αλλο! Καθε φορα που μου ερχετε update καπου ακούσα πως πρεπει να επανενεργοποιω τις εφαρμογες που εχω κλεισει στο package disabler για να γινει σωστα το update, ισχυει κατι τέτοιο?

 

Κατι τελευταίο, η εφαρμογη "com.samsung.android.sm" γιατι καθε φορα που την ενεργοποιω μου τη δείχνει απενεργοποιημενη? :/

Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! κατι αλλο! Καθε φορα που μου ερχετε update καπου ακούσα πως πρεπει να επανενεργοποιω τις εφαρμογες που εχω κλεισει στο package disabler για να γινει σωστα το update, ισχυει κατι τέτοιο?

 

Κατι τελευταίο, η εφαρμογη "com.samsung.android.sm" γιατι καθε φορα που την ενεργοποιω μου τη δείχνει απενεργοποιημενη? :/

 

Κατα την αποψη μου ολες αυτες οι εφαρμογες το μονο που προσφερουν ειναι να απελευθερωνουν ενα πολυ μικρο κομματι μνημης μερικων MB ενω ταυτοχρονα δημιουργουν δεκαδες προβληματα στην καθημερινη χρηση. ο καθενας γραφει ενα κωδικα απενεργοποιησης αλλα δεν ξερει τι ακριβως κανει αυτο που απενεργοποιει ουτε τι ελεγχους πρεπει να κανει το app πριν απενεργοποιησει οτιδηποτε. Εκτος και αν αυτος που εφτιαξε την εφαρμογη ειναι μεγαλο κεφαλι και οι υπολοιποι στην samsung ειναι μα****ς.

Οταν εχει παρει κινητο των 500 ευρω δεν βαζεις τετοιες βλακειες μεσα. Αν εχεις προβλημα μνημης βαλε καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Κατα την αποψη μου ολες αυτες οι εφαρμογες το μονο που προσφερουν ειναι να απελευθερωνουν ενα πολυ μικρο κομματι μνημης μερικων MB ενω ταυτοχρονα δημιουργουν δεκαδες προβληματα στην καθημερινη χρηση. ο καθενας γραφει ενα κωδικα απενεργοποιησης αλλα δεν ξερει τι ακριβως κανει αυτο που απενεργοποιει ουτε τι ελεγχους πρεπει να κανει το app πριν απενεργοποιησει οτιδηποτε. Εκτος και αν αυτος που εφτιαξε την εφαρμογη ειναι μεγαλο κεφαλι και οι υπολοιποι στην samsung ειναι μα****ς.

 

Το οτι υπάρχει αρκετό bloatware δεν νομίζω οτι μπορεί να το αρνηθεί κανείς, αν και έχει μειωθεί αρκετά σε σχέση με την εποχή του s3 για παράδειγμα. Προφανώς και θα πηγαίνει καλύτερα το κινητό εφόσον απενεργοποιηθούν κάποια εξτρά απλά υπάρχει ενδεχόμενο να δημιουργηθούν προβλήματα εφόσον κάποιος αρχίσει και απενεργοποιεί ο,τι βρει.

 

Οταν εχει παρει κινητο των 500 ευρω δεν βαζεις τετοιες βλακειες μεσα. Αν εχεις προβλημα μνημης βαλε καρτα.

 

Δεν έχει σχέση ο εσωτερικός χώρος με την ram, κανείς δεν το κάνει απλά για να απελευθερώσει λίγο χώρο στην μνήμη του τηλεφώνου.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Το οτι υπάρχει αρκετό bloatware δεν νομίζω οτι μπορεί να το αρνηθεί κανείς, αν και έχει μειωθεί αρκετά σε σχέση με την εποχή του s3 για παράδειγμα. Προφανώς και θα πηγαίνει καλύτερα το κινητό εφόσον απενεργοποιηθούν κάποια εξτρά απλά υπάρχει ενδεχόμενο να δημιουργηθούν προβλήματα εφόσον κάποιος αρχίσει και απενεργοποιεί ο,τι βρει.

 

 

 

Δεν έχει σχέση ο εσωτερικός χώρος με την ram, κανείς δεν το κάνει απλά για να απελευθερώσει λίγο χώρο στην μνήμη του τηλεφώνου.

 

Οταν εννοεις θα πηγαινε καλυτερα?? Που? Στο antutu?

 

Γιατι οσο γρηγορα και να πηγαινουν τα δαχτυλα σου σε κανονικη χρηση δεν υπαρχει περιπτωση να πεις οτι το κινητο αργει.

Που ακριβως ειδες διαφορα οταν απενεργοποιησες με app λειτουργιες? Και ποσο ram απελευθερωνεις που κανει την διαφορα?

 

Και το bloat πιανει περισσοτερο χωρο παρα μνημη. Το οτι ειναι μεσα διπλα προγραμματα της samsung και του stock android δεν σημαινει οτι ειναι και ενεργα στην μνημη. Bloatware δεν ειναι αυτες οι μικροεφαρμογες του συστηματος που απενεργοποιειτε με τα app. To bloat απενεργοποιειται και απο τιε λειτουργιες του κινητου και μονο.

Edited by jks13
Link to comment
Share on other sites

Οταν εννοεις θα πηγαινε καλυτερα?? Που? Στο antutu?

Γιατι οσο γρηγορα και να πηγαινουν τα δαχτυλα σου σε κανονικη χρηση δεν υπαρχει περιπτωση να πεις οτι το κινητο αργει.

Που ακριβως ειδες διαφορα οταν απενεργοποιησες με app λειτουργιες? Και ποσο ram απελευθερωνεις που κανει την διαφορα?

Δεν είχα βάλει κάποιο disabler όσο καιρό είχα το κινητό. Το κινητό το έδωσα επειδή δεν άντεχα άλλο τις καθυστερήσεις και πήρα το op5 αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Μπορούν να μας πουν αυτοί που το έχουν βάλει άμα είχαν διάφορα στις επιδόσεις.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έδωσα επειδή δεν άντεχα άλλο τις καθυστερήσεις

Ποιες;; :blink::blink::blink: :p

 

Πάντως εγώ ένα χρόνο που έχω το κινητό το νιώθω πύραυλο στα χέρια μου.. Προφανώς θα έχει να κάνει με τη χρήση του καθενός και του τι εφαρμογές του περνάμε μέσα... Δεν έχω περάσει ούτε cleaner ούτε disabler εφαρμογές. Δεν μου έβγαλε ποτέ αυτή την ανάγκη.. Αντίθετα, στο note 3 neo που είχα πριν τις είχα περασμένες..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παντως το να κατεβαζεις στο κινητο οτι βρεις και μετα να λες οτι αργει...

Γιατι αντε να δεχτω οτι στο S7 εχεις 20 εφαρμογες και στο Οp5 2-3 περισσοτερες....

Αλλα απο αυτες το 99% δεν τις χρησιμοποιει ...

Καποιοι βαζουν

widget καιρου που δεν κοιτανε ποτε. λες και ζουνε στη σαχαρα και περιμενουν να βρεξει ή ειναι γεωργοι και φοβουνται το χαλαζι

widget μπαταριας, για να δουν που πηγε το 1% και γιατι σημερα τελειωσε η μπαταρια 5 λεπτα νωριτερα.

εφαρμογες πληρωμων, ενω πληρωνουν 1 στις 100 με καρτα

Σπαστιρια wifi για να το παιζουν hacker.

ΑΜΑΖΟΝ, ΕΒΑΥ, ESHOP, και αλλα τετοια για να αγορασουν 1 φορα το χρονο και αυτη απο το pc.

Εφαρμογες διαιτας χωρις να εχουν αθληθει ποτε στη ζωη τους.

 

Αν ηθελα να κανω μοστρα με το κινητο δεν θα επερνα το S7 θα επαιρνα το iphone και θαειχα ιδια αποτελεσματα απο θεμα εντυπωσεων αλλα πολυ χειροτερο κινητο.

 

Οι περισσοτεροι μπορουν να κανουν αυτα που θελουν και με κινητο των 200 ευρω.

Εδω πληρωνεις την μπαταρια, την οθονη, την μαρκα-εγγυηση (Αυτη σαφω και λειπει απο το OP5) και περιμενεις να κρατησει το κινητο για 3 χρονια πριν δωσεις το αλλο 500Αρι. Αν σκοπευεις να το αλλαξεις στον χρονο τοτε ανηκεις στην ποιο πανω κατηγορια που προφανως δεν αποτελει κριτηριο αγορας και αποδοσης του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι βαζουν

widget καιρου που δεν κοιτανε ποτε. λες και ζουνε στη σαχαρα και περιμενουν να βρεξει ή ειναι γεωργοι και φοβουνται το χαλαζι

widget μπαταριας, για να δουν που πηγε το 1% και γιατι σημερα τελειωσε η μπαταρια 5 λεπτα νωριτερα.

εφαρμογες πληρωμων, ενω πληρωνουν 1 στις 100 με καρτα

Σπαστιρια wifi για να το παιζουν hacker.

ΑΜΑΖΟΝ, ΕΒΑΥ, ESHOP, και αλλα τετοια για να αγορασουν 1 φορα το χρονο και αυτη απο το pc.

Εφαρμογες διαιτας χωρις να εχουν αθληθει ποτε στη ζωη τους.

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα πες τα βρε άνθρωπε!!! :lol::lol:

 

:respect::respect::respect::respect:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παντως το να κατεβαζεις στο κινητο οτι βρεις και μετα να λες οτι αργει...

Γιατι αντε να δεχτω οτι στο S7 εχεις 20 εφαρμογες και στο Οp5 2-3 περισσοτερες....

Αλλα απο αυτες το 99% δεν τις χρησιμοποιει ...

 

Επειδή κάνω επαγγελματική χρήση και αφορά και το επάγγελμα μου, δεν κάνω τίποτα από αυτά που αναφέρεις.

Τις ίδιες εφαρμογές χρησιμοποιώ εδώ και 5 χρόνια.

 

Edit: μην το γυρίσουμε σε vs το topic.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όποτε κάνω επανεκκίνηση, μου βγάζει ειδοποίηση για τη κάρτα sd, να πατήσω επάνω για να μεταφερθούν τ'αρχεια? Παλιότερα, δεν το έκανε..
Link to comment
Share on other sites

Κατα την αποψη μου ολες αυτες οι εφαρμογες το μονο που προσφερουν ειναι να απελευθερωνουν ενα πολυ μικρο κομματι μνημης μερικων MB ενω ταυτοχρονα δημιουργουν δεκαδες προβληματα στην καθημερινη χρηση. ο καθενας γραφει ενα κωδικα απενεργοποιησης αλλα δεν ξερει τι ακριβως κανει αυτο που απενεργοποιει ουτε τι ελεγχους πρεπει να κανει το app πριν απενεργοποιησει οτιδηποτε. Εκτος και αν αυτος που εφτιαξε την εφαρμογη ειναι μεγαλο κεφαλι και οι υπολοιποι στην samsung ειναι μα****ς.

Οταν εχει παρει κινητο των 500 ευρω δεν βαζεις τετοιες βλακειες μεσα. Αν εχεις προβλημα μνημης βαλε καρτα.

 

 

Παντως κατα τη δικη μου γνωμη ο μονος λογος για να βαλει καποιος package disabler δεν ειναι ουτε η ραμ ουτε η μνημη αποθηκευσης που ουτος η αλλως ειναι ηδη υπεραρκετη για μενα τπυλαχιστον, ειναι καθαρα η μπαταρια, γοατι τις προαλες ξυπνησα και ειχα χασει 15% μεσα σε 5-6 ωρες αδρανειας της συσκευης με τα παντα κλειστα και μπαινω και βλεπω κατι μαλ...νες εφαρμογες του τυπου vr service, knox, os customize κτλπ κτλπ που μου ετρωγαν 3% μπαταρια η καθεμια εκει αγανακτησα και εβαλα το disabler, σημερα στο ίδιο χρονικο διαστημα με απενεργοποιημενες τις ιδιες εφαρμογες ειχα χασει 1% με 2% περιπου μπαταρια, οποτε ειδα αποτελεσμα στην αυτονομία σε αδρανεια? Ναι προσωπικα στη δικη μου περιπτωση ειδα.

 

Τωρα σε θεμα ταχυτητας δεν εχω διαπιστωσει τιποτα, ενοειτε πως με marsmalow η συσκευη ρολαρε 1000 φορες πιο γρηγορα και το εχω χιλιοτσεκαρει αυτο το συγκεκρινενο κομματι 100% πρακτικα και έγκυρα.

Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες. Επειδη σκεφτομαι να κανω το update στην 7, μπορει καποιος που ειχε θεμα με χαμενες κλήσεις να μου επιβεβαιωσει οτι εχει λυθει? Ευχαριστώ πολυ εκ των προτερων

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας,θα πας εκεί που κοιτάς..

Link to comment
Share on other sites

Παντως το να κατεβαζεις στο κινητο οτι βρεις και μετα να λες οτι αργει...

Γιατι αντε να δεχτω οτι στο S7 εχεις 20 εφαρμογες και στο Οp5 2-3 περισσοτερες....

Αλλα απο αυτες το 99% δεν τις χρησιμοποιει ...

Καποιοι βαζουν

widget καιρου που δεν κοιτανε ποτε. λες και ζουνε στη σαχαρα και περιμενουν να βρεξει ή ειναι γεωργοι και φοβουνται το χαλαζι

widget μπαταριας, για να δουν που πηγε το 1% και γιατι σημερα τελειωσε η μπαταρια 5 λεπτα νωριτερα.

εφαρμογες πληρωμων, ενω πληρωνουν 1 στις 100 με καρτα

Σπαστιρια wifi για να το παιζουν hacker.

ΑΜΑΖΟΝ, ΕΒΑΥ, ESHOP, και αλλα τετοια για να αγορασουν 1 φορα το χρονο και αυτη απο το pc.

Εφαρμογες διαιτας χωρις να εχουν αθληθει ποτε στη ζωη τους.

 

Αν ηθελα να κανω μοστρα με το κινητο δεν θα επερνα το S7 θα επαιρνα το iphone και θαειχα ιδια αποτελεσματα απο θεμα εντυπωσεων αλλα πολυ χειροτερο κινητο.

 

Οι περισσοτεροι μπορουν να κανουν αυτα που θελουν και με κινητο των 200 ευρω.

Εδω πληρωνεις την μπαταρια, την οθονη, την μαρκα-εγγυηση (Αυτη σαφω και λειπει απο το OP5) και περιμενεις να κρατησει το κινητο για 3 χρονια πριν δωσεις το αλλο 500Αρι. Αν σκοπευεις να το αλλαξεις στον χρονο τοτε ανηκεις στην ποιο πανω κατηγορια που προφανως δεν αποτελει κριτηριο αγορας και αποδοσης του κινητου.

 

Έχω δύο ενστάσεις.

1. Το να δίνω 500-700€ και να πρέπει να μη βάζω το ένα ή να βγάζω το άλλο τότε τι πληρώνω? Μη μου πεις εγγύηση κλπ γιατί με τα λεφτά του έπαιρνα 3 xiaomi Redmi Note 4 που πήρε η αδερφή μου και είνσι γρηγορότερο. Και να ξέρεις ότι είμαι Σπαρτιάτης στα widget και στις εφαρμογές.

2. Νομίζεις πως κερδίζεις όταν αλλάζεις συσκευή στην τριετία? Πόσο θα πουλήσεις την παλιά και πόσο θα πάρεις την καινούρια? Φυσικά δεν μιλάω για αγορά συσκευής μόλις πρωτοκυκλοφορισε αλλά το να κρατήσω μια συσκευή 3 χρόνια και μετά να είναι για πέταμα και να πρέπει να δώσω 500αρι από την αρχή δεν λέει. Αγοράζω κάθε χρόνο δίνοντας μια διαφορά 100-150 και είμαι οκ. Κι αυτό δεν είναι επίδειξη.

Όλα τα παραπάνω είναι προσωπική άποψη βέβαια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει εχοντας την εφαρμογη gsam battery monitor pro οτι το sot της συσκευης διαφερει απο το sot της εφαρμογης..Πως ειναι δυνατον να συμβαινει αυτο??Ξερει κανεις να μου πει γιατι??Της εφαρμογης μου το παρουσιαζει 40 λεπτα με μια ωρα παραπανω απο οτι της συσκευης.
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο ενστάσεις.

1. Το να δίνω 500-700€ και να πρέπει να μη βάζω το ένα ή να βγάζω το άλλο τότε τι πληρώνω? Μη μου πεις εγγύηση κλπ γιατί με τα λεφτά του έπαιρνα 3 xiaomi Redmi Note 4 που πήρε η αδερφή μου και είνσι γρηγορότερο. Και να ξέρεις ότι είμαι Σπαρτιάτης στα widget και στις εφαρμογές.

2. Νομίζεις πως κερδίζεις όταν αλλάζεις συσκευή στην τριετία? Πόσο θα πουλήσεις την παλιά και πόσο θα πάρεις την καινούρια? Φυσικά δεν μιλάω για αγορά συσκευής μόλις πρωτοκυκλοφορισε αλλά το να κρατήσω μια συσκευή 3 χρόνια και μετά να είναι για πέταμα και να πρέπει να δώσω 500αρι από την αρχή δεν λέει. Αγοράζω κάθε χρόνο δίνοντας μια διαφορά 100-150 και είμαι οκ. Κι αυτό δεν είναι επίδειξη.

Όλα τα παραπάνω είναι προσωπική άποψη βέβαια.

Το συνολικό ποσό που θα δαπανήσεις είναι το ίδιο είτε κάθε χρόνο είτε κάθε 3 χρόνια . Το λες κ μόνος σου. Κ ένα 100αρικο να δωσεις θεωρητικά το S7 edge μετά από τρία χρόνια(που παραπάνω θα πιάσει αν είναι κομπλέ) και 3x150 για κάθε χρόνο που λες. Άρα 550 σύνολο. Πόσο είπαμε έχει το s8+ πλέον? Μία η άλλη είναι, βέβαια με τον δικό σου τρόπο έχεις καινούργια συσκευή κάθε χρόνο. Αν δώσω τώρα το S7 edge μου(άριστη κατάσταση, που είναι στο 2ο χρόνο ) πόση διαφορά πρέπει να κατάβάλω για να πάρω το s8+.?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! κατι αλλο! Καθε φορα που μου ερχετε update καπου ακούσα πως πρεπει να επανενεργοποιω τις εφαρμογες που εχω κλεισει στο package disabler για να γινει σωστα το update, ισχυει κατι τέτοιο?

 

Κατι τελευταίο, η εφαρμογη "com.samsung.android.sm" γιατι καθε φορα που την ενεργοποιω μου τη δείχνει απενεργοποιημενη? :/

 

Για τις εφαρμογές που έχεις απενεργοποιήσει δεν θα σου έρχεται ειδοποίηση για update. Τουλάχιστον έτσι μου δούλευε στο note 3. Στο S7 δεν το έχω βάλει γιατί βλέπω ότι η μπαταρία δεν έχει κάποιο θέμα.

Για το "com.samsung.android.sm" δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν την τικάρεις από το package disabler pro σωστά στην δείχνει απενεργοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...