Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ φίλε μου! ναι αν και στιβαρό, η οθόνη είναι εξαιρετικά απροστάτευτη... Δεν πρόκειται να μετακινηθεί από το κουτί του χωρίς θήκη. Αν βάλω τον nova θα ναι το ίδιο γρήγορο ή καλύτερα να το αφήσω με στοκ? Ναι, αυτο με το 2g-->4g το κάνω και με το lg g2 οπότε το χω ;)

Με νόβα πετάει και σαφώς γίνεται πιο όμορφο με τεράστιες παραμετροποιησεις.. Για θήκη δεν νομίζω να έχω δει πιο όμορφη από spigen rugged armor όπου Ελλάδα παίζει στα 12 ευρώ.. Θεωρώ ότι πραγματικά αξίζει.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τι έγινε ρε παίδες έχει 2 μήνες να μας δώσει update στο btu δεν μπορώ με τρώει το χέρι μου πρέπει να φλασαρω κάτι επειγόντως
Link to comment
Share on other sites

Καλά η btu από εκεί που τις έπαιρνε πρώτες τις αναβαθμίσεις έφτασε να τις παίρνει τελευταίο
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλά η btu από εκεί που τις έπαιρνε πρώτες τις αναβαθμίσεις έφτασε να τις παίρνει τελευταίο

Δεν είναι σοβαρές αναβαθμίσεις αυτές.

Εγώ πήγα σε Cosmote για να έχω VoLTE, VoWiFI

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι το κανει και εμενα...ελληνικο το κινητο...αρχισε και το εκανε απο την προτελευταια ενημερωσει...

 

Δοκίμασες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;;;

Link to comment
Share on other sites

Για τον ήχο έχουμε τίποτα ρε παιδιά για να γίνει πιο δυνατός;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με νόβα πετάει και σαφώς γίνεται πιο όμορφο με τεράστιες παραμετροποιησεις.. Για θήκη δεν νομίζω να έχω δει πιο όμορφη από spigen rugged armor όπου Ελλάδα παίζει στα 12 ευρώ.. Θεωρώ ότι πραγματικά αξίζει.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Τέλεια, θα τον δοκιμάσω τον νόβα. Θήκη όντως από το ψάξιμο που χω κάνει κ γω, η spigen armor είναι η καλύτερη που μπορεί να βαλει κανεις για προστασία! το θέμα είναι όμως , μήπως χοντραίνει αρκετά η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εφαρμογές εκτός play store πως μπαινουν? Περασα μια με καλωδιο μεσω υπολογιστη στο φακελο download πχ, και ενω οταν μπω απο το pc το βλεπω το αρχειο στο φακελο download, μεσω του κινητου μου δειχνει αδειο το φακελο αυτο. Εχω ενεργοποιησει τις αγνωστες πηγες.
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, θα τον δοκιμάσω τον νόβα. Θήκη όντως από το ψάξιμο που χω κάνει κ γω, η spigen armor είναι η καλύτερη που μπορεί να βαλει κανεις για προστασία! το θέμα είναι όμως , μήπως χοντραίνει αρκετά η συσκευή?

Και εγώ την rugged armor έβαλα και είμαι υπερευχαριστημένος, δεν χοντραίνει καθόλου το κινητό ενώ παράλληλα δίνει καλό grip.

Παιδιά εφαρμογές εκτός play store πως μπαινουν? Περασα μια με καλωδιο μεσω υπολογιστη στο φακελο download πχ, και ενω οταν μπω απο το pc το βλεπω το αρχειο στο φακελο download, μεσω του κινητου μου δειχνει αδειο το φακελο αυτο. Εχω ενεργοποιησει τις αγνωστες πηγες.

Προφανώς η εφαρμογή που κατέβασες δεν είναι σε ΑPK μορφή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια ξαφνκκα μου πεταξε τα ringtone και με πήγε στα μανισια ,πάω να τα ξαναβάλω αλλά δεν μου αφήνει να το επιλέξω ενώ είναι κανονικά στον φάκελο ,τα βαζω σε εναν δευτερο φακελο το επιλέγει αλλά όταν βγω από τις ρυθμίσεις το ξαναπηγαινει στο μανισιο, τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω ενα σοβαρο πρόβλημα με το κινητο όταν περνω τηλέφωνο ακούγεται ενα παράσιτο ειδικα στο "μπιμ" ακούγεται ιδιαίτερα και σε ορισμένες κλήσεις απο ενα σημείο και μετά δεν άκουγεται καθόλου ο συνομιλητής και εχω θεμα με εφαρμογές συστήματος οπως τηλεφωνο και μηνύματα με βγάζει η εφαρμογή μηνύματα διακοπήκε και μερικές φορες δεν ανταποκρίνεται, το πήγα στο σεβις στην Θεσσαλονίκη που με έκαναν αναβάθμιση λογισμικού και μου ειπαν έφτιαξε και μόλις εκανα μια κλήση ξανα τα ίδια το ξανα έδωσα κατευθείαν για σέρβις μετα απο μια θα την χαρακτηρισω ευγενικα "αρνητικοτητα" του εκπροσώπου και αλλαξαν ακουστικό και εκαναν αναβάθμιση αλλα ξανα τα ίδια να σημειωθεί οτι πισω ειχα ζελατινα και το ανοιξαν το κινητο για αλλαγη ακουστικου χωρις να βγαλουν την ζελατινα δεν ξερω αμα γίνεται απλα με εκανε εντυπωση... Το έστειλα αθηνα smartec και μου έκαναν τα ιδια αναβάθμιση και ξανα άλλαξαν το ηδη αλλαγμένο ακουστικο, φυσικα εγραψα σε χαρτι ότι έγινε πριν αυτοί εβγαλαν την ζελατινα απο πισω. Αλλα το πρόβλημα παραμένει τι να κανω; έχει κανείς τετοιο θεμα;; νομιζω παλια ενας φιλος με το ιδιο πρόβλημα του αλλαξαν και την πλακετα και εφτιαξε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του s7 edge. Έχω ένα note 5 duos και επειδή τον τελευταίο χρόνο περίπου έχει πέσει αρκετά η μπαταρία του σκέφτομαι να πάρω το s7 edge από σκρουτζομάγαζο. Δεν καίγομαι για δίκαρτο οπότε μάλλον θα πάω για μονόκαρτο. Αυτό που θέλω είναι να έχει καλή μπαταρία, δηλαδή να με βγάζει άνετα μια μέρα με 4 έως 6 ώρες sot με όλα ανοιχτά (GPS, 4g, wifi, Bluetooth και nfc). Και κάμερα θέλω καλή αλλά νομίζω πως έχει την καλύτερη οπότε δεν με ανησυχεί αυτό. Τι λέτε; Ζητάω πολλά; Ά και να μην ζεσταίνεται πολύ!

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Edited by anquitel
Link to comment
Share on other sites

Με τα πάντα όλα ανοιχτά,όχι μόνο το s7 αλλά και πολλά κινητά θα ζοριστουν να βγάλουν τόσες ωρες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με τα πάντα όλα ανοιχτά,όχι μόνο το s7 αλλά και πολλά κινητά θα ζοριστουν να βγάλουν τόσες ωρες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μάλλον θα πρέπει να συνηθίσω να ανοιγοκλείνω τις συνδεσιμότητες για να μου φτουράει η μπαταρία

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;;;

 

οχι δεν το εχω κανει...εχω και τα δεδομενασυνεχεια ανοιχτα...δεν με προβληματιζει πολυ ακομα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας:

Σκεφτομαι ν αφησω τη BTU και να γυρισω σε Cosmote για να έχω VoLTE, VoWiFI.

Επειδη δεν υπαρχει χρονος να το ξαναστηνω απ την αρχη, αν κανω backup και μετα restore με Smart Switch θα ειμαι ΟΚ ? Τα φωτα σας, επειδη δεν το χω ξανακανει.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τις τελευταίες μέρες όταν κάνω λίγη ώρα να το ξεκλειδώσω με το αποτύπωμα αργεί να ανοίξει μετά ανοίγει κανονικά ακαριαία με το αποτύπωμα δεν ξέρω αν φταίει καμία εφαρμογή έχετε κάτι να προτείνετε καμιά εκκαθάριση ας πούμε;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω ενα σοβαρο πρόβλημα με το κινητο όταν περνω τηλέφωνο ακούγεται ενα παράσιτο ειδικα στο "μπιμ" ακούγεται ιδιαίτερα και σε ορισμένες κλήσεις απο ενα σημείο και μετά δεν άκουγεται καθόλου ο συνομιλητής και εχω θεμα με εφαρμογές συστήματος οπως τηλεφωνο και μηνύματα με βγάζει η εφαρμογή μηνύματα διακοπήκε και μερικές φορες δεν ανταποκρίνεται, το πήγα στο σεβις στην Θεσσαλονίκη που με έκαναν αναβάθμιση λογισμικού και μου ειπαν έφτιαξε και μόλις εκανα μια κλήση ξανα τα ίδια το ξανα έδωσα κατευθείαν για σέρβις μετα απο μια θα την χαρακτηρισω ευγενικα "αρνητικοτητα" του εκπροσώπου και αλλαξαν ακουστικό και εκαναν αναβάθμιση αλλα ξανα τα ίδια να σημειωθεί οτι πισω ειχα ζελατινα και το ανοιξαν το κινητο για αλλαγη ακουστικου χωρις να βγαλουν την ζελατινα δεν ξερω αμα γίνεται απλα με εκανε εντυπωση... Το έστειλα αθηνα smartec και μου έκαναν τα ιδια αναβάθμιση και ξανα άλλαξαν το ηδη αλλαγμένο ακουστικο, φυσικα εγραψα σε χαρτι ότι έγινε πριν αυτοί εβγαλαν την ζελατινα απο πισω. Αλλα το πρόβλημα παραμένει τι να κανω; έχει κανείς τετοιο θεμα;; νομιζω παλια ενας φιλος με το ιδιο πρόβλημα του αλλαξαν και την πλακετα και εφτιαξε;

Αν ψάξεις πολλές σελίδες πίσω θα δεις ότι είχαμε αρκετοί το θέμα με τα '' παρασιτα''. Στη δική μου περίπτωση για να μη στα πολυλογώ μετά από αλλαγές στο ακουστικό αναβαθμίσεις κλπ λύθηκε με αλλαγή πλακέτας την Τρίτη φορά που το πήγα στο σέρβις..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την rugged armor έβαλα και είμαι υπερευχαριστημένος, δεν χοντραίνει καθόλου το κινητό ενώ παράλληλα δίνει καλό grip.

 

Το χεις συνδυάσει με καμιά μεμβράνη? Γιατί απ όσο έχω διαβάσει κ αυτή η θήκη τις πετάει τις μεμβράνες!

 

Επίσης επειδή δεν βρήκα κάτι στις προηγούμενες πρόσφατες σελίδες, τι εφαρμογή μπορεί να παίξει το ρόλο blocker διαφημίσεων στις εφαρμογές? (για όσους δεν είμαστε rooted)

Edited by AntonisStaras
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας:

Σκεφτομαι ν αφησω τη BTU και να γυρισω σε Cosmote για να έχω VoLTE, VoWiFI.

Επειδη δεν υπαρχει χρονος να το ξαναστηνω απ την αρχη, αν κανω backup και μετα restore με Smart Switch θα ειμαι ΟΚ ? Τα φωτα σας, επειδη δεν το χω ξανακανει.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Επισης, αν το smart switch επαναφερει τα παντα, να αγνοησω την επαναφορα μεσω Google? Θα χασω κατι ? Θα υπαρχει conflict αν χρησιμοποιησω και τα 2 ?

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις πολλές σελίδες πίσω θα δεις ότι είχαμε αρκετοί το θέμα με τα '' παρασιτα''. Στη δική μου περίπτωση για να μη στα πολυλογώ μετά από αλλαγές στο ακουστικό αναβαθμίσεις κλπ λύθηκε με αλλαγή πλακέτας την Τρίτη φορά που το πήγα στο σέρβις..

 

Καλημέρα, ειχα διαβάσει πιο παλαιά απλά ελεγα μήπως υπάρχει και άλλος τρόπος να φτιάξει. Θα το ξανα στέιλω την Δευτέρα για σερβις... Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...