Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που τις βλέπεις αυτές τις ρυθμίσεις?

 

Μεσα στις ρυθμισεις του πληκτρολογιου κλησης. Απλα πρεπει να εχεις COS (Cosmote) firmware περασμενο.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ολα καλα με την 7.0 μεχρι τωρα το μονο μου θεμα ειναι οτι στα περισσοτερα ρουτερ των μαγαζιων εξω δεν μπορω να συνδεθω.Μου πεταει μυνημα "connected no internet" κατι το οποιο ποτε δεν ειχα με την 6.0 .

Στο σπιτι μια χαρα συνδεεται.Απο την συντομη αναζητηση που εκανα στο νετ εχει πολυ κοσμο με το ιδιο προβλημα δεν ξερω αν παιζει κατι με τις συχνοτητες να αλλαξαν μετα την αναβαθμιση σε 7.0 περιμενω πως και πως την ενημερωση Απριλιου μπας και φτιαχτηκε.

Το κινητο ειναι ITV official firmware.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για το VoLTE.

Έχει κάποια ρύθμιση απενεργοποίησης; Η μόνη ρυθμιση που βλέπω είναι η Κλήσεις WiFi.

Επίσης, γίνεται να μην φαίνεται επάνω στην μπάρα το VoLTE;

Ρυθμίσεις.συνδεσεις.δικτυα κινητής τηλεφωνίας.

63386be2de50c0d76931c778d1282f85.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις.συνδεσεις.δικτυα κινητής τηλεφωνίας.

63386be2de50c0d76931c778d1282f85.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν υπάρχει η επιλογή αυτή στις ρυθμίσεις, σημαίνει δεν υποστηρίζεται από τον πάροχο?

me > you
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών, μόνο Cosmote με COS firmware.

 

Σε ευχαριστώ πολύ lagoskon

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα πέρασμα από το mate 9 για μια βδομάδα,ξανα στο αγαπημένο μας κινητό. Μου φαίνεται πάμε για το s8

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα πέρασμα από το mate 9 για μια βδομάδα,ξανα στο αγαπημένο μας κινητό. Μου φαίνεται πάμε για το s8

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα εδώ και τρεις-τέσσερις μέρες αργεί να άνοιξη και όταν ανοίγει αργεί και στο πάτημα των πλήκτρων,όλο αυτό διαρκεί. 15-20 Δευτέρα.Πάω hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχει η επιλογή αυτή στις ρυθμίσεις, σημαίνει δεν υποστηρίζεται από τον πάροχο?

Σημαίνει ότι δεν έχεις το σωστό firmware. Πρέπει να έχεις το firmware της Cosmote (και φυσικά να έχεις στείλεις το sms ενεργοποίησης). Προσωπικά, με έχει σώσει το Wifi Calling λόγω κακού σήματος στο σπίτι, ενώ το Volte δίνει αρκετά καλύτερο ήχο όπου υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει ότι δεν έχεις το σωστό firmware. Πρέπει να έχεις το firmware της Cosmote (και φυσικά να έχεις στείλεις το sms ενεργοποίησης). Προσωπικά, με έχει σώσει το Wifi Calling λόγω κακού σήματος στο σπίτι, ενώ το Volte δίνει αρκετά καλύτερο ήχο όπου υπάρχει.

 

Οταν κανεις κλησεις, εχεις παρατηρησει οτι μερικες φορες βγαζει HD πανω αριστερα και μερικες οχι; Αυτο σημαινει οτι απο μερια μας ειναι HD (λογω 4G) ή οτι το καναλι ειναι HD (επειδη και οι 2 γραμμες το υποστιριζουν);

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισε το κινητο το μεσημερι και δεν ανοιξε ποτε..Αύριο το πρωι το παω αντιπροσωπία...

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισε το κινητο το μεσημερι και δεν ανοιξε ποτε..Αύριο το πρωι το παω αντιπροσωπία...

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου έκανε και επανεκκινησεις τις προηγούμενες μέρες?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισε το κινητο το μεσημερι και δεν ανοιξε ποτε..Αύριο το πρωι το παω αντιπροσωπία...

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το εβαλες στο ρευμα? εχει τυχει να ξεμεινει απο μπαταρια χωρις λογο και να θελει μιση ωρα στο ρευμα για να συνελθει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το εβαλες στο ρευμα? εχει τυχει να ξεμεινει απο μπαταρια χωρις λογο και να θελει μιση ωρα στο ρευμα για να συνελθει

Το εβαλα αλλα τιποτα δυστυχως..

Σου έκανε και επανεκκινησεις τις προηγούμενες μέρες?

Τελευταια φορα εκανε το σαββατο..και μεχρι τοσαββατο μου εκανε καθε μερα..

Δοκίμασες soft ή hard reset με power + home button + volume μήπως επανέλθει;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Το πρωτο πραγμα που δοκιμασα...

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη.

Μια που είμαι καινούριος στο club μία ερώτηση για να μην κάνω μ@λ...α

 

Είμαι στην cosmote, αλλά δεν έχω αντίστοιχο firmware (είναι EUR) android 7.0 για να δουλέψει το wifi calling.

Να περάσω το αντίστοιχο της cosmote με odin v3.11.1 (για COS 7.0 νομίζω υπάρχει το: G935FXXU1DQBQ_G935FCOS1DQB4_COS)

Πέρα οτι πρέπει να σετάρω το κινητο από την αρχή, θα έχω άλλο θέμα;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Είχα πρόβλημα με το gmail στις ειδοποιήσεις διορθώθηκε για λίγο και μετά πάλι τα ίδια αποφάσισα να κάνω hard reset με power + home button + volume και εγκατάσταση εφαρμογών απο την αρχη μια προς μια στην συνέχεια ρυθμίσεις gmail ενεργοποίηση ειδοποίηση για κάθε μήνυμα στην συνέχεια βελτιστοποιηση χρήσης μπαταρίας κάνουμε κλικ στο gmail ώστε να γίνει εφαρμογή χωρίς βελτιστοποιηση το αποτέλεσμα 10 ήμερες τωρα λειτουργεί κανονικά διορθώθηκε και η μπαταριά .

Το παράξενο ειναι οτι μου έκανε δυο επανεκκινησεις μέχρι στιγμής αλλα ευτυχώς δεν έκανε άλλη .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη.

Μια που είμαι καινούριος στο club μία ερώτηση για να μην κάνω μ@λ...α

 

Είμαι στην cosmote, αλλά δεν έχω αντίστοιχο firmware (είναι EUR) android 7.0 για να δουλέψει το wifi calling.

Να περάσω το αντίστοιχο της cosmote με odin v3.11.1 (για COS 7.0 νομίζω υπάρχει το: G935FXXU1DQBQ_G935FCOS1DQB4_COS)

Πέρα οτι πρέπει να σετάρω το κινητο από την αρχή, θα έχω άλλο θέμα;

 

 

Κανενα. Εγω πειραματιστικα κι ολας. Δεν ηθελα να χασω τα δεδομενα μου και εκανα αυτο. (δεν το διαβασα πουθενα, στην τυχη).

 

1. Περασα COS με το HOME_CSC του COS

2. Εννοειται πως εβγαλε error στο hidden.img

3. Εκανα restart το κινητο ξανα σε download mode

4. Περασα παλι COS μονο με AP, BL, CP. Στο CSC δεν εβαλα τιποτα.

5. Εκανε επανεκκινηση, εκανε 800 ωρες να ανοιξει, σαν να ειχα κανει επαναφορα, αλλα τα αρχεια ηταν ολα εκει :D

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη σε όλους

μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος την απάντηση, θυμάμαι παλαιότερα υπήρχαν για το google fotos δυο επιλογές να ανεβαίνουν στο σύννεφο οι φωτογραφίες κατά την φόρτιση και μόνο σε wifi, τώρα βρίσκω μόνο αυτή κατά την φόρτιση που έχω ενεργοποιημένη και προχθές καθώς γυρνούσα από ταξίδι και το είχα στον φορτιστή αυτοκινήτου διαπίστωσα ότι μου έφαγε πολλά gb φορτώνοντας φωτο και βίντεο που είχα βγάλει.

γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει ακόμη η επιλογή για ανέβασμα μόνο μέσω wifi και δεν την έχω βρει;

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα αλλα τιποτα δυστυχως..

 

Τελευταια φορα εκανε το σαββατο..και μεχρι τοσαββατο μου εκανε καθε μερα..

 

Το πρωτο πραγμα που δοκιμασα...

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς τα ίδια είχα κι εγώ μέχρι που έκλεισε για πάντα (οπως το δικό σου).

Αλλαγή πλακέτας ήταν η λύση....... :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια είχα κι εγώ μέχρι που έκλεισε για πάντα (οπως το δικό σου).

Αλλαγή πλακέτας ήταν η λύση....... :)

Πηγα να το παρω τωρα το μεσημέρι και μου λενε οτι ξανα λερασαν το λογισμικο...δεν προλαβαινω να φυγω απο το τετραγωνο..κολλησε και δεν ανοιγε..πηγα τους το ξανα αφησα και περιμενω αυριο να δουμε το θα γινει..εγω τους ειπα...πλακετα ή μπαταρια...

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να το παρω τωρα το μεσημέρι και μου λενε οτι ξανα λερασαν το λογισμικο...δεν προλαβαινω να φυγω απο το τετραγωνο..κολλησε και δεν ανοιγε..πηγα τους το ξανα αφησα και περιμενω αυριο να δουμε το θα γινει..εγω τους ειπα...πλακετα ή μπαταρια...

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

λογικα πλακετα, δυσκολο να ψοφησε η μπαταρια και να πηρε μπρος και να μην το διαπιστωσαν.

Το εχεις βαλει καθολου σε νερο? ΜΕ τι φορτιση το εβαζες? (ειχες κανει χρηση και αλλους εκτος απο τον δικο του?), γρηγορη ή αργη φορτιση? θα εξηγησω γιατι ρωταω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

λογικα πλακετα, δυσκολο να ψοφησε η μπαταρια και να πηρε μπρος και να μην το διαπιστωσαν.

Το εχεις βαλει καθολου σε νερο? ΜΕ τι φορτιση το εβαζες? (ειχες κανει χρηση και αλλους εκτος απο τον δικο του?), γρηγορη ή αργη φορτιση? θα εξηγησω γιατι ρωταω.

Ποτε δεν εχει μπει σε νερο..με τον δικο του φορτιστη κατα 90% και το υπολοιπο 10% απο τ καλωδιο του power bank (tplink)...95% αργη φορτιση...

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν εχει μπει σε νερο..με τον δικο του φορτιστη κατα 90% και το υπολοιπο 10% απο τ καλωδιο του power bank (tplink)...95% αργη φορτιση...

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αρα λογικα καποιο θεματακι εβγαλε η πλακετα, δεν μοιαζει να εχει επηρεαστει απο "κακα" ρευματα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πλακέτα είναι σίγουρα. Αυτή είναι η συμπεριφορά όταν έχει πρόβλημα.

 

(S7 edge & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...