Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι κακο που αλλαζουν μπαταρια. Ισα ισα υπερ τους ειναι! Ποιος δεν θελει καινουργια μπαταρια στο κινητο του?

Απλα αν μιλαμε για s7 εγω θα ειχα στο μυαλο μου μετα συνεχεια αν η αδιαβροχοποιηση θα ηταν παλι οπως οταν βγηκε απ το εργοστασιο.

 

 

(Που φυσικα δεν λεει τιποτα και αυτο γιατι ειναι γνωστο πως με τον καιρο τα ''λαστιχακια'' της αδιαβροχοποιησης ξεραινονται οποτε αργα ή γρηγορα το κινητο δεν θα πληροι το 100% των αδιαβροχων προδιαγραφων του.)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ειναι κακο που αλλαζουν μπαταρια. Ισα ισα υπερ τους ειναι! Ποιος δεν θελει καινουργια μπαταρια στο κινητο του?

Απλα αν μιλαμε για s7 εγω θα ειχα στο μυαλο μου μετα συνεχεια αν η αδιαβροχοποιηση θα ηταν παλι οπως οταν βγηκε απ το εργοστασιο.

 

 

(Που φυσικα δεν λεει τιποτα και αυτο γιατι ειναι γνωστο πως με τον καιρο τα ''λαστιχακια'' της αδιαβροχοποιησης ξεραινονται οποτε αργα ή γρηγορα το κινητο δεν θα πληροι το 100% των αδιαβροχων προδιαγραφων του.)

Οσον αφορά το επίσημο σέρβις είναι 100% επιβεβαιωμενο ότι η αδιαβροχοποιηση ισχύει όπως όταν βγήκε από το κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά το επίσημο σέρβις είναι 100% επιβεβαιωμενο ότι η αδιαβροχοποιηση ισχύει όπως όταν βγήκε από το κουτί.

 

Super τοτε!

Γενικα εχω παρατηρησει οτι τηλεφωνο που αφησα στο service (ενα s6 για παραδειγμα) μετα ειχε καλυτερη συναρμογη το κρυσταλλο μπρος πισω απ οτι οταν ειχε ερθει απ το εργοστασιο.

Οποτε αν η αδιαβροχοποιηση ειναι και εξασφαλισμενη στα μοντελα που ειναι αδιαβροχα τοτε ειμαστε κομπλε!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα των χαμένων κλήσεων αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι έχοντας επιλεγμένο μόνο 2G δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Μια φορά που ξέχασα το 4G ανοιχτό είχα πολύ σύντομα χαμένη κλήση και αυτό ήταν που μου θύμησε ότι πρέπει να το κλείσω.

H συσκευή είναι με Superman V2.1 σε Cosmote.

Εγώ έχω συνέχεια ανοικτό το 4g και δεν έχω ποτέ χαμένη κλήση. Μόνο τα email αργούν να μου έρθουν. Είμαι με ελληνικό branded cosmote, nougat και sim vodafone

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω το adoptable storage μπορει να ενεργοποιηθει στην nougat? Και αν επιρεαζει την εγγυηση; τα 32 δε μου φτανουν
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη.Παιδια στα βραδυνα βιντεο που τραβηξα,παρατηρησα 3 ασπρες τελιτσες μεσα,διασπαρτες...Εχω προβλημα; Σε φωτογραφιες ομως ειναι ενταξει δε φαινεται τιποτα.Τι κανω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Είναι η αντανάκλαση που κάνει σε πολλές περιπτώσεις όταν πέφτει πάνω στον φακό το φως.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Είναι η αντανάκλαση που κάνει σε πολλές περιπτώσεις όταν πέφτει πάνω στον φακό το φως.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρωτη φορα το βλεπω αυτο το πραμα.Σε οσες συσκευες ειχα στο παρελθον δεν ειχα τετοιο θεμα.Θα βαλω φωτο να το δειτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρατηρησα το βιντεο και αλλοτε φαινονται 3 σημαδακια ασπρα,αλλες φορες 1 και αλλες καθολου...Ουφ θα σκασω....

 

45b5211fab.png

 

45b645ccd0.png

 

4670ba7280.png

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα το βλεπω αυτο το πραμα.Σε οσες συσκευες ειχα στο παρελθον δεν ειχα τετοιο θεμα.Θα βαλω φωτο να το δειτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρατηρησα το βιντεο και αλλοτε φαινονται 3 σημαδακια ασπρα,αλλες φορες 1 και αλλες καθολου...Ουφ θα σκασω....

 

45b5211fab.png

 

45b645ccd0.png

 

4670ba7280.png

Διάθλαση/αντανάκλαση του φωτός είναι μην ανησυχείς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διάθλαση/αντανάκλαση του φωτός είναι μην ανησυχείς.

Άλλωστε φαίνεται στις φωτο οτι έχεις πηγες φωτός απέναντι σου και αυτές περνάνε στο τελικό αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη σας το κανει κ σε εσας;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη σας το κανει κ σε εσας;

Ναι το κάνει και σε εμας και σε ολα τα κινητά ακομα και σς dslr μπορεί να συμβεί αυτό.

 

Πιο παλια μπορεί να μην παρατήρησες το φαινόμενο αυτό γιατί δεν είχαν τόσο χαμηλό διαφραγμα οπότε δεν περνούσε και τόσο πολύ φως.

 

Οπότε τώρα που είναι πιο ευαίσθητο ας πούμε φαίνεται πιο έντονα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F Blue Coral χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανένα update η εφαρμογή της κάμερας? Δεν βρίσκω πουθενά την επιλογή για αποθήκευση raw στην pro λειτουργία..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο always on display η στο night watch υπάρχει η δυνατότητα να μειώνεται η φωτεινότητα;; γιατί οταν το ενεργοποιω είναι χαμηλή η φωτεινότητα και μετα απο λιγο δυναμώνει υπερβολικά και το βράδυ που το εχω στο κομοδίνο δεν μπορώ απο το φως να κοιμηθώ..

 

Μήπως ξερει κανεις;; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κάνει και σε εμας και σε ολα τα κινητά ακομα και σς dslr μπορεί να συμβεί αυτό.

 

Πιο παλια μπορεί να μην παρατήρησες το φαινόμενο αυτό γιατί δεν είχαν τόσο χαμηλό διαφραγμα οπότε δεν περνούσε και τόσο πολύ φως.

 

Οπότε τώρα που είναι πιο ευαίσθητο ας πούμε φαίνεται πιο έντονα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F Blue Coral χρησιμοποιώντας Tapatalk

Eνταξει τοτε φιλε μου.Πηρα μια στεναχωρια απο χθες...Εψηνα το αρνι και ψηνομουνα και εγω. Λεω << ρε ****το μου ετυχε προβληματικη συσκευη; Και να το στειλω στο service ακομα δεν το πηρα>>;

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο always on display η στο night watch υπάρχει η δυνατότητα να μειώνεται η φωτεινότητα;; γιατί οταν το ενεργοποιω είναι χαμηλή η φωτεινότητα και μετα απο λιγο δυναμώνει υπερβολικά και το βράδυ που το εχω στο κομοδίνο δεν μπορώ απο το φως να κοιμηθώ..

 

Μήπως ξερει κανεις;; Ευχαριστώ.

Καλημέρα ρύθμιση δεν υπάρχει αλλα ανάλογα με τον φωτισμό του χορού αλλάζει και η φωτεινότητα δηλαδή αν έχει χαμηλό φωτισμό το δωμάτιο και το σημείο που έχεις το κινητό πέφτει και η φωτεινότητα στο AOD αν πέφτει φως πάνω στο κινητό το AOD είναι πιο δυνατό

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς χωρίς να εγκαταστήσω 3η εφαρμογή αν μπορώ να βλέπω την ταχύτητα της σύνδεσης μου πάνω στο notification bar;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω το adoptable storage μπορει να ενεργοποιηθει στην nougat? Και αν επιρεαζει την εγγυηση; τα 32 δε μου φτανουν

 

Καποιοσ;;; επισης διαβασα για μια δυνατοτητα να μεταφερόνται στην καρτα μνημης οι εφαρμογες εχει καποιος αποψη;

Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Πόσες εφαρμογές έχεις που δε σου φτάνουν τα 32gb? Δες μήπως περάσεις αρχεία, φωτογραφίες και βίντεο στην κάρτα και να έχεις τις εφαρμογές στο κινητό. Γιατί νομίζω ότι αν έχεις εφαρμογές στην κάρτα ενδέχεται κάποιες από αυτές να είναι πιο αργές. (ανάλογα και την κάρτα φαντάζομαι)

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια σας πολλά,

Αν ξέρει κανείς για τα παρακάτω:

1.Με νουγκατ το τηλ. δεν δουλευει η πυξίδα στην edge οθόνη. Όσες φορές κι'αν του έκανα βαθμονόμηση δεν κάνει τίποτα ο βοράς είναι σε λάθος σημείο. Το έκανα και μέσα από το μενού *#0*# sensor κτλ και πέτυχε αλλά η πυξίδα τα ίδια.

2.Αν κάνω κάποια ώρα να το ανοίξω, όταν πατάω το power on και πριν βάλω το δακτυλικο απ. σαν να αργεί να ανάψει κάποια δευτερόλεπτα (μπορεί να είναι και ιδέα μου)

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια σας πολλά,

Αν ξέρει κανείς για τα παρακάτω:

1.Με νουγκατ το τηλ. δεν δουλευει η πυξίδα στην edge οθόνη. Όσες φορές κι'αν του έκανα βαθμονόμηση δεν κάνει τίποτα ο βοράς είναι σε λάθος σημείο. Το έκανα και μέσα από το μενού *#0*# sensor κτλ και πέτυχε αλλά η πυξίδα τα ίδια.

2.Αν κάνω κάποια ώρα να το ανοίξω, όταν πατάω το power on και πριν βάλω το δακτυλικο απ. σαν να αργεί να ανάψει κάποια δευτερόλεπτα (μπορεί να είναι και ιδέα μου)

Ευχαριστώ,

 

Δοκίμασες να κάνεις 8άρια στον αέρα;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις 8άρια στον αέρα;

 

To έκανα πολές φορές.Πατάω βαθμονόμηση και οταν κάνω 8ρια με γυρίζει στην πυξίδα στην πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ρύθμιση δεν υπάρχει αλλα ανάλογα με τον φωτισμό του χορού αλλάζει και η φωτεινότητα δηλαδή αν έχει χαμηλό φωτισμό το δωμάτιο και το σημείο που έχεις το κινητό πέφτει και η φωτεινότητα στο AOD αν πέφτει φως πάνω στο κινητό το AOD είναι πιο δυνατό

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Αλλα δεν γίνεται έτσι σε εμενα.. Μονο του ανάβει δυνατά και μονο του χαμηλώνει την φωτεινότητα χωρίς να αλλάζει η φωτεινότητα του χώρου...

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Αλλα δεν γίνεται έτσι σε εμενα.. Μονο του ανάβει δυνατά και μονο του χαμηλώνει την φωτεινότητα χωρίς να αλλάζει η φωτεινότητα του χώρου...

 

Και εμενα ακριβως αυτο κανει. Σκοταδι. Μπαινει σε χαμηλη φωτεινοτητα και σε 10 δευτερολεπτα αναβει φουλ μονιμα. Ομοιως κανει και σε φως

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να ενεργοποιήσω το φλας για ειδοποιήσεις?

 

ρυθμίσεις - προσβασιμότητα -ακοη- ειδοποίηση φλας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...