Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το oneplus λέω Νίκο, πας στο 128άρι & η έλλειψη sd δεν είναι μείον (για μένα).

Κοίτα, ούτως ή άλλως ένα backup το χεις κάπου, γιατί και η κάρτα μπορεί να χαλάσει.

Για μένα η sd ευκολία δίνει όταν κάνεις format κυρίως & δευτερευόντος κατά τη μετάβαση από μία συσκευή σε άλλη.

Από την άλλη κερδίζεις σε ταχύτητα μακράν με τον εσωτερικό χώρο.

Ας μας δώσουν 128αρα έκδοση σε γήινη τιμη και ας αφαιρέσουν εντελώς την microsd.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επίσης, μην ξεχνάμε ότι υπάρχει κόσμος που για τους δικούς του λόγους δεν πάει σε s7e. (edge οθόνη, αντιπάθεια προς samsung-σεβαστά για μένα).

Ένας ακόμη λόγος θεωρώ ότι είναι η ανάγκη για δυνατό δίκαρτο τηλέφωνο, με εγγύηση. Δυστυχώς η Samsung είναι μαλωμένη με τα δίκαρτα μοντέλα στην Ευρώπη. Θεωρώ ότι ένα μεγάλο ποσοστό κατόχων του OP3/T είναι σε αυτή την κατηγορία αγοραστώμ.

 

Όπως και να χει, η oneplus στο Τ για μένα διόρθωσε 2 βασικά μείον του op3(μπαταρία, χωρητικότητα εσωτερικού αποθηκευτικού χώρου) & μακάρι στο 4 να διορθώσει και τα υπόλοιπα (για μένα) βασικά μείον του (κάμερα/σχέδιο-bezel).

Ομοίως η samsung στο s8 τις δικές της ανορθογραφίες. (Αν και δεν το βλέπω)

Τέλος το off από μένα. :)

Τα VS στο νήμα της κάθε συσκευής δεν τα θεωρώ καθόλου off (άσχετα αν οι moderator διαφωνούν :) ). Συνήθως ο κόσμος καταλήγει σε 2-3 μοντέλα πριν την επιλογή κινητού και καλό θα ήταν να ενημερώνεται, ειδικά από όσα παιδιά έχουν δοκιμάσει αρκετές συσκευές.

Το θέμα κάμερα που ανέφερες παραπάνω είναι ένας από τους βασικότερος παράγοντες επιλογής κινητού (για εμένα τουλάχιστον) και δυστυχώς δεν υπάρχει σήμερα άλλη αντάξια πρόταση στην αγορά. Το mate 9 πήγε να κάνει κάτι, αλλά το χάσανε στις λεπτομέρειες και στο πολύ κακό OIS. Για την ακρίβεια αν υπήρχε Mate 9 με κάμερα s7, θα είχα μείνει εκεί για 1-2 χρονια. Του Op3T μου φάνηκε αξιοπρεπής, αλλά ως εκεί. Τέλος το Iphone 7 plus πλησιάζει συνολικά την κάμερα του s7 , αλλά εκεί μπλέκουμε με το ios και τις παραξενιές του.

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχει ολοκαίνουριο και έχεις κανονικά εγγύηση παρτο με κλειστά τα μάτια . Κινητό της χρονιάς για το 2016 βγήκε λες ναμην αξίζει;

 

εννοειτε πως αξιζει, επισης δεν συγκρινετε με το honor 8

 

πριν παρω το s7 edge ειχα το honor8, παρα πολυ καλο κινητο ταχυτατο πανεμορφο αλλα δεν ειναι και s7 αλλα σιγουρα την δουλεια σου την κανεις ανετα με τπ 8 ,τωρα αν θες κατι παραπανω οπως καλυτερη οθονη καμερα αδιαβροχο κλπ πας μια σκαλα παραπανω και παιρνεις το s7 δικια σου η αποφαση παντος στην τιμη που στο δινει ο φιλος σου αν ειναι οντως αψεγαδιαστο εγω δεν θα το σκεφτομουν και πολυ!

 

Μάλιστα. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά! Μάλλον θα το τσιμπήσω.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγάλει κάνα 2 φορές μια άσπρη τελίτσα μικρή πάνω αριστερά στην οθόνη για 1 λεπτό μπορεί και λιγότερο να ειναι πρόβλημα οθόνης;
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε καλύτερο συνολικά εννοούμε την γενικότερη εμπειρία χρήσης που σου αφήνει το κινητό. Επιγραμματικά διαθέτει την καλύτερη κάμερα που υπάρχει σε κινητό σήμερα (έχω δοκιμάσει τον τελευταίο καιρό G5/Iphone 7 Plus/OP3T/Mate 9). Έχει ίσως το ομορφότερο design, μια από τις καλύτερες οθόνες που κυκλοφορούν, πολύ συμμαζεμένο μέγεθος για 5.5αρι κινητό, πολύ δυνατή μπαταρία, είναι αδιάβροχο, έχει πολύ μεγάλη υποστήριξη σε updates, διαθέτει δυνατά μικρόφωνα και αρκετά καλό επεξεργαστή. Όλα αυτά δεν τα βρίσκεις μαζί σε μια συσκεύη , πόσο μάλλον στις τιμές που μπορείς να το αποκτήσεις σήμερα.

 

Πρόσθεσε στα παραπανω και το οτι εχει το χαμηλοτερο SAR, πραγμα που σχεδον ολοι το αγνοουμε, αν και θα επρεπε να το λαμβανουμε πολυ σοβαρα υπ οψιν !!

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! Εχει δοκιμασει κανενας την BTU android 7 από UK ? Την κατεβάζω και λέω να την περάσω με odin.. Δεν θα έχω κανένα θέμα φανταζομαι η πρεπει να προσεξω κατι
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! Εχει δοκιμασει κανενας την BTU android 7 από UK ? Την κατεβάζω και λέω να την περάσω με odin.. Δεν θα έχω κανένα θέμα φανταζομαι η πρεπει να προσεξω κατι

Κανένα θέμα δε θα έχεις. Προχωρά άφοβα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! Εχει δοκιμασει κανενας την BTU android 7 από UK ? Την κατεβάζω και λέω να την περάσω με odin.. Δεν θα έχω κανένα θέμα φανταζομαι η πρεπει να προσεξω κατι

Οι περισσότεροι με 7αρα, αυτή έχουμε.

Όλα καλά, πέρασε την........ χθες!;)

Όσοι έχετε την 7 σε ποια ανάλυση έχετε το κινητό;

Εγώ σε full QWHD (2560x1440).

Δε μου αρέσει να "στερούμε" πράγματα από μια συσκευή που μπορεί να μου τα παρέχει.

Δε νομίζω η διαφορά στην αυτονομία να είναι άξια συζήτησης!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την 7 σε ποια ανάλυση έχετε το κινητό;

 

Στην κανονική. Για ποιο λόγο να έχεις ένα τέτοιο κινητό με αυτή την οθοναρα αν δεν εκμεταλλεύεσαι πλήρως τις δυνατότητες του.

Όσον αφορά την FHD, η διαφορά υπάρχει και εγώ την καταλαβαίνω ακόμα και στην αρχική οθόνη ή στον appdrawer με τα εικονιδια και τα walls.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω στο 1080 όσο κάνω απλή χρήση, πχ τηλέφωνα και ίντερνετ καθώς στην καθημερινότητα δεν ασχολούμαι τόσο με φωτογραφίες και βίντεο. Διαφορά προσωπικά δε βλέπω. Παρόλα αυτά τελευταία το έχω και 2κ αρκεί να μου βγάζει 2 μέρες μπαταρία γιατί καμία φορά με πάει στο 50-60 % την πρώτη και δεν ρισκάρω να το αφήσω έτσι τη δεύτερη. Γιαυτό και παίζω και 1080. Γενικά η οικονομία στη μπαταρία είναι μικρή αλλά μπορεί να σου δώσει αυτό το λίγο που θα σου βγάλει τη 2η μέρα οπότε θεωρώ ότι αξίζει να το έχεις μόνο αν σκέφτεσαι κάτι τέτοιο. Αλλιώς άστο 2κ και αν βλέπεις διαφορά στο μάτι ακόμα καλύτερα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι παιζει με το sammobile και ενώ προσπαθω να κατεβασω nougat στο 99% βγαζει download failed? Τωρα προσπαθω να κατεβασω την united arab emirates

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Τελικά (μετά από πρόταση φίλου) απενεργοποιησα τα δακτυλικά αποτυπώματα, και από χθες που το έκανα, η οθόνη ξυπνάει αστραπιαία όταν πατήσω το home button ή το power button. Όσο είχα τα δακτυλικά, άλλες φορές ήτανε αστραπή, άλλες ήθελε ένα δύο δεύτερα να ξυπνήσει...Λογικά θέμα software πρέπει να είναι. Θα τα ξανασεταρω και θα δω ανταπόκριση.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος επιγραμματικα να μας ενημερώσει αν υπάρχουν σοβαρά bugs στην 7αρα BTU; Επίσης πως είναι η αυτονομία σε σύγκριση με την ΜΜ? Είχα δοκιμάσει την beta όταν είχε βγει αλλά ποτέ την επίσημη.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος επιγραμματικα να μας ενημερώσει αν υπάρχουν σοβαρά bugs στην 7αρα BTU; Επίσης πως είναι η αυτονομία σε σύγκριση με την ΜΜ? Είχα δοκιμάσει την beta όταν είχε βγει αλλά ποτέ την επίσημη.

Δεν έχει θέματα η 7αρα, ιδίως αν περαστεί με "καθαρή" εγκατάσταση.

Η μπαταρία είναι, αν όχι λίγο καλύτερη, στα ίδια σίγουρα επίπεδα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μια off topic ερωτηση:

 

Αν σε συσκευη απο επιδοτηση στην vodafone στην αποδειξη δεν αναγραφεται το IMEI υπαρχει καποιο θεμα ή το βρισκουν απο το IMEI της συσκευης? η Smartec πχ εχει θεμα?

 

οποιος ξερει αν μπορει ας μου στειλει ενα pm

 

Ευχαριστω

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μια off topic ερωτηση:

 

Αν σε συσκευη απο επιδοτηση στην vodafone στην αποδειξη δεν αναγραφεται το IMEI υπαρχει καποιο θεμα ή το βρισκουν απο το IMEI της συσκευης? η Smartec πχ εχει θεμα?

 

οποιος ξερει αν μπορει ας μου στειλει ενα pm

 

Ευχαριστω

Κανονικά πρέπει να αναγράφεται το imei επάνω στην απόδειξη αγοράς, αλλά πολλά καταστήματα δε το τηρούν, και γενικά δε παρουσιάζονται προβλήματα με αυτό στο service.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σου εχει τυχει αντιστοιχη περιπτωση? Σε περιπτωση service θα πρεπει πχ να περασω απο vodafone ή απευθειας smartec δεν θα υπαρχει θεμα?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σου εχει τυχει αντιστοιχη περιπτωση? Σε περιπτωση service θα πρεπει πχ να περασω απο vodafone ή απευθειας smartec δεν θα υπαρχει θεμα?

Έχει τύχει να το δω σε γνωστούς και δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα.

Οτιδήποτε συμβεί, αν έχουμε φυσικά τη δυνατότητα, καλύτερα είναι να πηγαίνουμε κατευθείαν στο επίσημο service.

Τώρα, σε περίπτωση που πέσεις σε περίεργο υπάλληλο ου δε το δέχεται, πηγαίνεις στη Vodafone και θα βρείτε εκεί την άκρη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σου εχει τυχει αντιστοιχη περιπτωση? Σε περιπτωση service θα πρεπει πχ να περασω απο vodafone ή απευθειας smartec δεν θα υπαρχει θεμα?

 

Πρόσφατα έτυχε σε μένα.

Η εγγύηση ησχυει από την ημερομηνία εισαγωγής που γράφει και στο Phone info.

Επίσημη γραπτή απάντηση από την Samsung hellas σε μένα.

Ότι αν δεν έχεις απόδειξη ή σωστή απόδειξη μετράει η εγγύηση μέσω imei από την ημερομηνία εισαγωγής.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αρα η αποδειξη ειναι μονο ως αποδεικτικο οτι πχ δεν ειναι κλεμμενη η συσκευη...αλλιως με το IMEI και μονο μπορει να γινει το check της εγγυησης απο την smartec...?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αρα η αποδειξη ειναι μονο ως αποδεικτικο οτι πχ δεν ειναι κλεμμενη η συσκευη...αλλιως με το IMEI και μονο μπορει να γινει το check της εγγυησης απο την smartec...?

Λάθος...αν έχεις απόδειξη αγοράς η ισχύς της εγγυησης αρχίζει από την ημερομηνία αγοράς που αναγράφεται στην απόδειξη. Αν δεν έχεις απόδειξη από την ημερομηνία παραγωγής του κινητού από το εργοστάσιο . Ένα μοντέλο μπορεί να έχει παραγωγή Σεπτέμβριο 2016 και να πουληθεί Φεβρουάριο του 2017. Χωρίς απόδειξη αγοράς χάνεις όλο αυτό το χρονικό διάστημα.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Αρα η αποδειξη ειναι μονο ως αποδεικτικο οτι πχ δεν ειναι κλεμμενη η συσκευη...αλλιως με το IMEI και μονο μπορει να γινει το check της εγγυησης απο την smartec...?

 

Να επιμένεις η απόδειξη να γράφει πάνω μηχανογραφημενα το imei της συσκευής.

Έτσι γιατί αυτό είναι το σωστό.

Αγόρασα galaxy s7 edge πριν μερικές ημέρες.

Η απόδειξη απλή ταμειακής μηχανής με σφραγίδα πίσω.

Το έψαξα πολύ καλά, παρα πολύ καλά, έχω απαντήσεις από την Samsung hellas και μέσω τηλεφώνου και γραπτά.

Γνωστός συγγενή μου ο καταστηματαρχης γι αυτό δεν το έφτασα στα άκρα.

Έχω λοιπόν εγγύηση στο καινούργιο μου s7 edge, από τέλει Νοεμβρίου του 2016.

Ενω με σωστή απόδειξη θα είχα από τέλη Ιανουαρίου του 2017.

Δεν είναι όμως αυτό το σημαντικότερο πρόβλημα μου.

Έχασα δύο μήνες και τι έγινε?

Βάλε αγγελία εσύ τώρα αυτη την ιστορία και για να σε προσέξει κάποιος να έχεις 50€ χαμηλότερη τιμή.

Και πάλι αν πουληθεί.

Τέλος να κοιτάμε όλοι μας πάντα να έχουμε παραστατικό με μηχανογραφημενο imei πάντα.

Όχι γιατί αλλιώς δεν θα έχουμε εγγύηση.

Γιατί αυτό είναι το σωστό.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η περιπτωση που αναφερω ειναι για ενα Α3. της γυναικας μου που βρηκα σφραγισμενο απο αγγελια και η αποδειξη αγορας εχει 2 συσκευες(εγω θα παρω τη μια) με επιδοτηση απο vodafone, και δεν αναγραφονται τα ΙΜΕΙ...

Απλα το καταστημα της vodafone ειναι Αθηνα και εγω Επαρχια και δεν εχω πχ δυνατοτητα να παω να ζητησω επανεκτυπωση αποδειξης με IMEI (δεν ξερω αν θα το εκαναν κι ολας).

Γι αυτο κοιταζω απλα να ειμαι καλυμμενος με την εγγυηση αν χρειαστει ποτε να το στειλω στην smartec ..

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...