Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για κανένα λογο,εκτος κι αν εχεις αναγκη τα χρηματα

Απο οτι καταλαβα να δώσει και απο πάνω λεει.

 

Φιλε στα γρήγορα για να μην είμαστε οφφ δεν νομίζω οτι αξίζει αυτή η κίνηση.

Μικρότερη οθόνη, μπαταρία στα σίγουρα, καλύτερη κάμερα έχεις κυρίως στα βραδινα.

 

Για το μικρό με τίποτα η αποψη μου αφού ρωτας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

για κανένα λογο,εκτος κι αν εχεις αναγκη τα χρηματα

 

Tι αναγκη να εχω τα χρηματα?

Αν γινει, εγω θα δωσω χρηματα+το s7 edge μου για να παρω το iphone 7 του.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειχα προταση απο καποιον γνωστο μου για ανταλλαγη του s7 edge μου με το iphone 7 του + καποια διαφορα απο μεριας μου και του ειπα θα του πω σιγουρα το βραδυ.Πιστευετε αξιζει η οχι?

Ξερω οτι δεν ειναι το καταλληλο νημα εδω που γραφω αλλα μου ηρθε ξαφνικο και ειπα να το μοιραστω και να ακουσω την γνωμη σας:D

 

Αν εχεις ξαναπιασει iphone και σου αρεσε δωστο.

Θα εχεις χειροτερη αυτονομια,χειροτερη καμερα,μικροτερη και χειροτερη οθονη,θα εχεις itunes,δεν θα εχεις καρτα μνημης.

Αν πιστευεις εσυ οτι αξιζει τοτε αξιζει.Οτι και να σου πουμε εμεις...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ξαναπιασει iphone και σου αρεσε δωστο.

Θα εχεις χειροτερη αυτονομια,χειροτερη καμερα,μικροτερη και χειροτερη οθονη,θα εχεις itunes,δεν θα εχεις καρτα μνημης.

Αν πιστευεις εσυ οτι αξιζει τοτε αξιζει.Οτι και να σου πουμε εμεις...

 

Οκ σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.

Ειχα την εντυπωση οτι η αυτονομια του 7 ειναι πανω κατω στα επιπεδα του s7 edge και νομιζα οτι το iphone υπερτερει σε καμερα σαν πιο καινουργια συσκευη που ειναι.

Με αυτα που μου λετε καθαρα σαν downgrade μου φαινεται δεν φαινεται οτι αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει ελληνική περναω κατευθείαν το σκετο csc?

a447a1144eab5a08f92ca7e51c1f0450.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει ελληνική περναω κατευθείαν το σκετο csc?

a447a1144eab5a08f92ca7e51c1f0450.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι (όχι το Home_CSC) αυτό που ξεκινάει από csc

Link to comment
Share on other sites

Ναι (όχι το Home_CSC) αυτό που ξεκινάει από csc

 

Μόλις την πέρασε..να κάνω κ ένα factory reset από recovery??Νομίζω δεν χρειάζεται αφού το σκετο csc στην ουσία κάνει erase

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασε..να κάνω κ ένα factory reset από recovery??Νομίζω δεν χρειάζεται αφού το σκετο csc στην ουσία κάνει erase

Δε χρειάζεται, έχει κάνει ήδη τα απαραίτητα formats.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται, έχει κάνει ήδη τα απαραίτητα formats.

 

εχουν βαλει προεγκατεστημενες τις εφαρμογες faceboo,Instagram

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασε..να κάνω κ ένα factory reset από recovery??Νομίζω δεν χρειάζεται αφού το σκετο csc στην ουσία κάνει erase

 

εάν δεν βαριέσαι κάνε από recovery wipe cache - wipe data = για να μην χρειάζεται (αν κάτι δεν έκατσε καλά) να γίνει αργότερα, αν βαριέσαι δεν πειράζει

Link to comment
Share on other sites

Tι αναγκη να εχω τα χρηματα?

Αν γινει, εγω θα δωσω χρηματα+το s7 edge μου για να παρω το iphone 7 του.

 

Στο νήμα που ποσταρεις αυτή την ερώτηση θα πάρεις μια και μόνο απάντηση... Καθησε στα αυγά σου...

Αν, πάντως, θες όντως να γυρίσεις 3 χρόνια πίσω (σε οθόνη, bezels, επέκταση μνήμης κλπ κλπ), ναι, κανε την κίνηση...

Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα που ποσταρεις αυτή την ερώτηση θα πάρεις μια και μόνο απάντηση... Καθησε στα αυγά σου...

 

A καλα, ειναι σαν να μου λες οτι ακομη και να αξιζει να αλλαξω θα μου λεγανε το αντιθετο.

Εκανα την ερωτηση γιατι πιστευα οτι θα παρω μια αντικειμενικη απαντηση, αν ειναι να παρω απαντηση οπαδισμου(λες και μας χαριζονται οι συσκευες απο τις εκαστοτε εταιριες και δεν τις χρυσοπληρωνουμε καθε φορα) δεν εχει νοημα, κακως που ρωτησα.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλουμε την v θα μας έρθει ειδοποίηση οτι ηρθε η πρεπει να μπούμε στο https://www.sammobile.com/firmwares/ να βάλουμε SM-G935F/ να επιλέξουμε χώρα ( το δικό μου ειναι ιταλικό ) και να την κατεβάσουμε ?στην περίπτωση μου βγάζει τρεις επιλογές ,ποια ειναι η σωστή ?
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλουμε την v θα μας έρθει ειδοποίηση οτι ηρθε η πρεπει να μπούμε στο https://www.sammobile.com/firmwares/ να βάλουμε SM-G935F/ να επιλέξουμε χώρα ( το δικό μου ειναι ιταλικό ) και να την κατεβάσουμε ?στην περίπτωση μου βγάζει τρεις επιλογές ,ποια ειναι η σωστή ?

 

Όχι. Το sammobile δεν είναι επίσημο σαιτ της samsung, αλλά έχει τα επίσημα firms της κάθε χώρας, όπως μη επίσημο είναι και το εργαλείο που λέγεται odin.

Ειδοποίηση θα σου έρθει στη συσκευή σου όταν δωθεί για τα ιταλικά S7e η Ν, για να την περάσεις ΟΤΑ, χωρίς τη μεσολάβηση pc.

 

Αν όμως βιάζεσαι μπορείς να περάσεις με (ανεπίσημο τρόπο-flasharisma με odin) την επίσημη Ν κάποιας άλλης χώρας, εν προκειμένω την αγγλική, όπως κάναμε αρκετοί. To Knox δεν γράφει, αν και έχουν αναφερθεί κάποιες ελάχιστες περιπτώσεις που έγραψα. Προσωπικά όποτε το χω κάνει έμεινε ανέπαφο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Έκανα ξανά εγκατάσταση το nugat και το πρόβλημα με της ειδοποίησεις έστρωσε εκτός από την εφαρμογή line.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για το CSC. Στην ρομ που κατέβασα (BTU) μου είχε 2 επιλογές CSC έχω δοκιμάσει και της 2 αλλά το Phone info μου δείχνει στο firmwear CSC code και στο activite CSC code ότι έχω το ITV. Έχω κάνει κάτι λάθος? Έχω κάνει wipe data πριν και μετά την εγκατάσταση.

Edited by Georgel
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Το sammobile δεν είναι επίσημο σαιτ της samsung, αλλά έχει τα επίσημα firms της κάθε χώρας, όπως μη επίσημο είναι και το εργαλείο που λέγεται odin.

Ειδοποίηση θα σου έρθει στη συσκευή σου όταν δωθεί για τα ιταλικά S7e η Ν, για να την περάσεις ΟΤΑ, χωρίς τη μεσολάβηση pc.

 

Αν όμως βιάζεσαι μπορείς να περάσεις με (ανεπίσημο τρόπο-flasharisma με odin) την επίσημη Ν κάποιας άλλης χώρας, εν προκειμένω την αγγλική, όπως κάναμε αρκετοί. To Knox δεν γράφει, αν και έχουν αναφερθεί κάποιες ελάχιστες περιπτώσεις που έγραψα. Προσωπικά όποτε το χω κάνει έμεινε ανέπαφο.

Α μάλιστα ,οκ θα περιμένω δεν ειμαι τόσο παλικάρι με αυτα

Link to comment
Share on other sites

Περασα την 7 με odin.Αν και πρωτη φορα το το χρησιμοποιησα διαβασα τον οδηγο.Απλη διαδικασία(σαν πρώην κατοχος nexus συσκευων μου φανηκε ευκολακι ).Πρωτες εντυπωσεις θετικες

και μπαταρια πολυ καλύτερη απο πριν.Το Knox δεν μου εγραψε.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Έκανα ξανά εγκατάσταση το nugat και το πρόβλημα με της ειδοποίησεις έστρωσε εκτός από την εφαρμογή line.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για το CSC. Στην ρομ που κατέβασα (BTU) μου είχε 2 επιλογές CSC έχω δοκιμάσει και της 2 αλλά το Phone info μου δείχνει στο firmwear CSC code και στο activite CSC code ότι έχω το ITV. Έχω κάνει κάτι λάθος? Έχω κάνει wipe data πριν και μετά την εγκατάσταση.

 

υπάρχουν firmware που είναι μούλτι-csc = έχουν αρκετά csc με αποτέλεσμα να μην αλλάζει το csc (η itv είναι multi-csc) σε αυτή την περίπτωση λοιπόν έχεις 2 επιλογές

1 κάνεις υπομονή μέχρι να βγει για itv και να την περάσεις ξανά ώστε να παίρνεις τα updates, και να μην έχεις μικροπροβλήματα.

2 περνάς μία rom που δεν έχει btu (οι περισσότερες δεν έχουν) πχ την ελληνική (βάζεις το csc και όχι το Home_CSC) και μετά ξανά τη btu (και δω το σκετο csc)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραία κ γρήγορη η Ν!!!Μπορει να επιβεβαιωσει καποιος αν εχει προεγκατεστημενες εφαρμογες?π.χ Facebook,Instagram,WhatsApp

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραία κ γρήγορη η Ν!!!Μπορει να επιβεβαιωσει καποιος αν εχει προεγκατεστημενες εφαρμογες?π.χ Facebook,Instagram,WhatsApp

 

Όχι φίλε μου δεν υπάρχουν αυτές οι εφαρμογές προεγκατεστημένες.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραία κ γρήγορη η Ν!!!Μπορει να επιβεβαιωσει καποιος αν εχει προεγκατεστημενες εφαρμογες?π.χ Facebook,Instagram,WhatsApp

 

ΔΕν υπήρχαν

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραία κ γρήγορη η Ν!!!Μπορει να επιβεβαιωσει καποιος αν εχει προεγκατεστημενες εφαρμογες?π.χ Facebook,Instagram,WhatsApp

 

Έμενα πάντως τις είχε προεγκατεστημενες. Μόλις μπήκα να τις ανοίξω μου ζήτησε να κάνω ενημέρωση στις συγκεκριμενες εφαρμογές γιατί είχε τις παλιότερες εκδόσεις. Έχω την Αγγλική BTU.

Link to comment
Share on other sites

μονο στην btu δεν υπαρχουν αυτες οι εφαρμογες.σε οποιαδηποτε αλλη ρομ ειναι εγκατεστημενες.
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

εμενα τις είχε προεγκατεστημενες... γιατί όμως

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...