Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο που τώρα βλέπω και μου φαίνεται περίεργο είναι ότι όταν έχω μήνυμα στο Viber ή fb δεν φαίνεται πάνω στο εικονίδιο στην αρχική.. Παλιά έλεγε 1,2,3 κτλ.. τώρα μόνο στο WhatsApp γίνεται αυτό. Παίζει να είναι πρόβλημα?

 

το ίδιο και εδώ (BTU)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

το ίδιο και εδώ (BTU)

 

Εμενα εχει κολλησει στο 2 μηνυματα ενω τα εχω διαβασει ολα.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς με τις ειδοποιήσεις ειστε με launcher?

 

Αν ναι καντε ενα τικ ξετικ στο tesla unread και ξεκολλαει μου το κάνει με το whatsapp καμια φορα την βδομάδα τοσο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι btu απλώς..

Δε με ενοχλεί αφου έρχονται οι ειδοποιήσεις αλλά μου έκανε εντύπωση.

Για το volte τι παίζει? Γίνεται να μιλάς και να μένει 4g? Νόμιζα πως δεν έχει σχέση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι btu απλώς..

Δε με ενοχλεί αφου έρχονται οι ειδοποιήσεις αλλά μου έκανε εντύπωση.

Για το volte τι παίζει? Γίνεται να μιλάς και να μένει 4g? Νόμιζα πως δεν έχει σχέση

 

Ναι, γιατι χρησιμοποιει το ιδιο καναλι επικοινωνιας. Αν δεν εχεις VoLTE, (Voice HD) τοτε σε ριχνει στο 3G/2G και εννοειται πως ο ηχος δεν ειναι πλεον HD + οτι χανεις την συνδεση απο 4G σε 3G και υπαρχει και η αναλογη καθυστερηση για να κανει την αλλαγη απο το ενα δικτυο στο αλλο.

 

 

Οσο για τις ειδοποιησεις, οχι, με στοκ λαντσερ ειμαι. Εμενα μαλλον μου εχει κολλησει στο 2, γιατι πριν την ενημερωση ειχα 2 αδιαβαστα μηνυματα.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γιατι χρησιμοποιει το ιδιο καναλι επικοινωνιας. Αν δεν εχεις VoLTE, (Voice HD) τοτε σε ριχνει στο 3G/2G και εννοειται πως ο ηχος δεν ειναι πλεον HD + οτι χανεις την συνδεση απο 4G σε 3G και υπαρχει και η αναλογη καθυστερηση για να κανει την αλλαγη απο το ενα δικτυο στο αλλο.

 

 

Οσο για τις ειδοποιησεις, οχι, με στοκ λαντσερ ειμαι. Εμενα μαλλον μου εχει κολλησει στο 2, γιατι πριν την ενημερωση ειχα 2 αδιαβαστα μηνυματα.

 

Αυτό πρέπει να το υποστηρίζει και το δίκτυο έτσι? Λογικα με wind δε θα έχω. Τώρα για τη rom θεωρώ πως θα το πάρει η btu..

Θα είναι καλή φάση πάντως να μην γυρνάς σε 2g κτλ ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι και εγώ να βάλω την BTU και να κάνω update, έκανα χθες backup στο samsung cloud και ενώ μου γράφει ότι έγινε η ενημέρωση σε όλα στο usage μου βγάζει μόνο 2,54mb...κάτι που αποκλείεται γιατί έκανα ενημέρωση στα Apps data, έπρεπε να είναι πολύ παραπάνω.

Τι παίζει, θα τα επαναφέρει όλα στο restore ή θα στηνω από την αρχη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι και εγώ να βάλω την BTU και να κάνω update, έκανα χθες backup στο samsung cloud και ενώ μου γράφει ότι έγινε η ενημέρωση σε όλα στο usage μου βγάζει μόνο 2,54mb...κάτι που αποκλείεται γιατί έκανα ενημέρωση στα Apps data, έπρεπε να είναι πολύ παραπάνω.

Τι παίζει, θα τα επαναφέρει όλα στο restore ή θα στηνω από την αρχη;

Αν με ρωτάς η καλύτερη λύση είναι στήσιμο απο την αρχή.

Ετσι και αλλιως το back up επαναφέρει εφαρμογές φωτο κτλπ αλλα οχι ρυθμίσεις εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πλέον το 1 επίσημο Nougat BTU firmware στο SamMobile για οποιον ενδιαφέρεται

 

S7 flat νομίζω

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, με την BTU δεν εχουμε και VoLTE (HD Voice), οπως αναφερθηκε και στο xda. Το δοκιμασα και οντως, οταν ειμαι σε 4G δικτυο, με το που παω να παρω τηλεφωνο, με ριχνει σε 3G και καμια φορα και σε 2G!

 

Οποτε, με το που βγει η Nougat σε CSC που υποστηριζει VoLTE, θα πρεπει να φλασαρουμε παλι.

Άλλο πράγμα το HD voice και άλλο το VoLTE.

Στην Ελλάδα μόνο HD voice υπάρχει προς το παρόν, VoLTE κάνει δοκιμές η cosmote αλλά δεν νομίζω να είναι εμπορικά διαθέσιμο.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να προστεθεί κάποια στιγμή,να τους κόψει δηλαδή τους ανεπροκοπους Κορεάτες.

Ελπίζω στο s8 εξαρχής έτσι να είναι.

Να μπει και double tap to wake τώρα που θα φύγει το κουμπί κι ολας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Double tap θα μπορεί σίγουρα εννοείται.

Το άλλο επίσης πρέπει να το προσθέσουν για μεγαλύτερη χρηστικότητα και μικρότερη κατανάλωση.

Απορώ πως τους έχει ξεφύγει έως τώρα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τώρα και για το edge

 

Προλαβα και περασα 6 αρα και αναβαθμισα κανονικα

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα σε κανεναν δεν δειχνει η 7αρα ειδοποιηση στο viber..

Αυτο το εκανε κι η beta αλλα πως να φτιαχνεται αυτο..

Μιλαω παντα για τον μιμισιο launcher

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να παρακαμφεί αυτό. Με το IMEI block δε θα δουλεύει Ελλάδα, εξωτερικό κανονικά θα δουλεύει εκτός κι αν έκανε IMEI block implementation η google και δε το γνωρίζω.

πως γινεται αυτο ακριβως?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Πέρασα και εγώ BTU 6 UK FACTORY RESET ΚΑΙ ΟΤΑ UPDATE

Αμέσως στην 7 για 24 ώρες νομίζω ότι πάει καλύτερα το Samm

Και μπαταρία ...μονο κάτι θεματάκια με τα χρώματα στο always on display βγάζει λευκό

Στα εικονίδια των εφαρμογών πάλι δεν αλλάζει το χρώμα...για δείτε το δικό σας το κάνει?

Καλή συνέχεια.

pit mykonos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Πέρασα και εγώ BTU 6 UK FACTORY RESET ΚΑΙ ΟΤΑ UPDATE

Αμέσως στην 7 για 24 ώρες νομίζω ότι πάει καλύτερα το Samm

Και μπαταρία ...μονο κάτι θεματάκια με τα χρώματα στο always on display βγάζει λευκό

Στα εικονίδια των εφαρμογών πάλι δεν αλλάζει το χρώμα...για δείτε το δικό σας το κάνει?

Καλή συνέχεια.

 

Μετα το update εκανες reset?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται αυτο ακριβως?

 

δεν μπορεί να απαντηθεί όπως καταλαβαίνεις!

 

απλά να ξέρεις ότι στις περισσότερες φορές οι συσκευές πουλιούνται εδώ στην ελλάδα με αποτέλεσμα ο αγοραστής να κάνει λάθος (μη ρωτήσεις ποιο είναι το λάθος) αφού έχει άγνοια ότι είναι κλεμμένο και έτσι μπορεί να βρεθεί η συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που τώρα βλέπω και μου φαίνεται περίεργο είναι ότι όταν έχω μήνυμα στο Viber ή fb δεν φαίνεται πάνω στο εικονίδιο στην αρχική.. Παλιά έλεγε 1,2,3 κτλ.. τώρα μόνο στο WhatsApp γίνεται αυτό. Παίζει να είναι πρόβλημα?

 

αυτο μου το κανει εμενα μονο στο viber δεν μου εμφανιζει τα νουμερακι με τιποτα περιμενου εαν κανινουργιο update μπας και στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Hard φυσικά .Επαναφορά εργοστασιακής κατάστασης μέσα από το μενού της συσκευής και διαγράφει τα πάντα
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

παιδες, τοπ η 7.0!

 

Να σας πω, σε ολα τα notifications δεν μου βγαζει το content, hidden content λεει, πως το αλλζω αυτο? καμια ιδεα?

 

edit: το βρηκα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κανουμε σκουρο το μενου?

 

tqDNA.png

 

Σαν το stock android στα δεξια

Edited by gmaister22
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...