Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω κάνει report στον πάροχο το χάλια σήμα σε εσωτερικούς χώρους (restaurants κλπ τα οποία βρίσκονται σε ισόγειο δεν είναι χωμένα η σε υπόγειο) και περιμένω να δω τι θα μου πουν.

 

Όλοι οι άλλοι στην παρέα έχουν κ εγώ emergency calls only..

 

Όποτε θα δω τι θα μου πουν από τον πάροχο κ θα το πάω service μετά.

me > you
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχω ρωτήσει ξανά αλλά δεν πήρα απάντηση...

 

Νιώθετε και εσείς ότι το κουμπί on/off εχει ελαφρά διαφορετικό feeling?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει ξανά αλλά δεν πήρα απάντηση...

 

Νιώθετε και εσείς ότι το κουμπί on/off εχει ελαφρά διαφορετικό feeling?

Τι feeling δηλαδή?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι feeling δηλαδή?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε αντίθεση με τα κουμπιά ηχου ειναι *ελαφρώς* η ελάχιστα πιο χαλαρο στην θεση του

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν στεκει αυτο που θα πω αλλα απο καποιον ειχα διαβασει,οτι κατι κανεις και δεν ανοιγει καθολου η συσκευη και ετσι ΘΑ μπορουσε (?) να το περασει στην εγγυηση.

Τωρα πως θα δουν το καμμενο πιξελ στην δικια σου δεν ξερω,ισως να το ειχε γραψει για διαφορετικη βλαβη.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση με knox01 να περάσω εγγύηση καμμένο πίξελ να κάνω αντικατάσταση οθόνη?

Σχεδόν αδύνατο φιλε.

Δοκίμασε πάντως οσο σε παίρνει και ενημερώσε μας.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση με knox01 να περάσω εγγύηση καμμένο πίξελ να κάνω αντικατάσταση οθόνη?

 

oχι δεν υπαρχει περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

Το s7edge έχει ράδιο πομπό ο οποίος μπορεί με κάποια ενημέρωση να ενεργοποιηθεί αργότερα όπως έγινε στις ΗΠΑ;
Link to comment
Share on other sites

Το s7edge έχει ράδιο πομπό ο οποίος μπορεί με κάποια ενημέρωση να ενεργοποιηθεί αργότερα όπως έγινε στις ΗΠΑ;

 

Το αμερικανικο μοντελο "φοραει" Snapdragon που υποστηριζει ραδιο ,τα Ευρωπαικα με τον Exynos δεν υποστηριζουν,ουτε προκειται να προστεθει με αναβαθμιση

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σε αντίθεση με τα κουμπιά ηχου ειναι *ελαφρώς* η ελάχιστα πιο χαλαρο στην θεση του

 

Ετσι το Νοιώθω και εγω

Καλημερα τωρα που το αναφερεται και εγω ετσι το νιωθω ρε παιδια το κουμπι του Power αλλα κυριως οταν το ξεκλειδωνω ετσι ειναι ή εμενα το επαθε μετα που επεσε χαμο στο πατωμα ; (Ευτυχως δεν επαθε τιποτα η οθονη του).

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τωρα που το αναφερεται και εγω ετσι το νιωθω ρε παιδια το κουμπι του Power αλλα κυριως οταν το ξεκλειδωνω ετσι ειναι ή εμενα το επαθε μετα που επεσε χαμο στο πατωμα ; (Ευτυχως δεν επαθε τιποτα η οθονη του).

 

Ένα double tap θα έσωζε την κατάσταση.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένα double tap θα έσωζε την κατάσταση.......

 

Ελα μου ντε..Και απορω γιατι δεν το προσθετουν σε καποια αναβαμιση,τοσα gestures εχει το κινητο,το double tap to sleep/wake δεν μπορουν να προσθεσουν??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ από τότε που έβαλα το SmartWake έχω σταματήσει να πατάω το πλαϊνό απλά περνάω το χέρι μου πάνω από τον αισθητήρα και άμεσος ανοίγει και μετά βάζω το αποτύπωμα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα εγώ από τότε που έβαλα το SmartWake έχω σταματήσει να πατάω το πλαϊνό απλά περνάω το χέρι μου πάνω από τον αισθητήρα και άμεσος ανοίγει και μετά βάζω το αποτύπωμα

 

Πρέπει όμως η συσκευή να βρίσκεται ακινητοποιημένη σε επίπεδη επιφάνεια συν το γεγονός ότι θα έχεις αυξημένη κατανάλωση μιας και ο proximity sensor βρίσκεται μονίμως σε λειτουργία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει όμως η συσκευή να βρίσκεται ακινητοποιημένη σε επίπεδη επιφάνεια συν το γεγονός ότι θα έχεις αυξημένη κατανάλωση μιας και ο proximity sensor βρίσκεται μονίμως σε λειτουργία.

όχι δεν χρειάζεται να είναι ακινητοποιημένο σε επίπεδη επιφάνεια και στο χέρι μου να το πιάσω το κινητό άμεσος θα πιάσει και πιάνει πάντα όσο για την μπαταρία μπορεί να καταναλώνει λίγο περισσότερο αλλα και με AOD ενεργοποιημένο μου βγάζει λίγο λιγότερο από 1.5 μέρα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει όμως η συσκευή να βρίσκεται ακινητοποιημένη σε επίπεδη επιφάνεια συν το γεγονός ότι θα έχεις αυξημένη κατανάλωση μιας και ο proximity sensor βρίσκεται μονίμως σε λειτουργία.

 

Και εγω που το ξεκλειδωνω με τον ιδιο τροπο οπως και ο φιλος δεν παρατηρησα καποια διαφορα σε καταναλωση καποιες φορες που απενεργοποιησα αυτο το feature για να δω αν οντως τραβαει μπαταρια, επισης δεν ειναι απαραιτητο να ειναι ξαπλα το κινητο για να γινει αυτο ( στο Note3 που ειχα επρεπε να ειναι ) απλως αν το κραταω στο χερι φροντιζω οταν περναω το χερι μου απο τον αισθητηρα να κραταω σχετικα ακινητο το κινητο.

πλεον μου εχει γινει συνηθεια ο τροπος αυτος και δουλευει ακομα και καθετα να το κραταω 8 στις 10 φορες με επιτυχια.

Αλλα και το διπλο tap να ειχε δωσει η samsung για ξεκλειδωμα αυτη η κρυφη αναμονη στην οθονη για το tap νομιζω καποια καταναλωση θα εχει..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και εγω που το ξεκλειδωνω με τον ιδιο τροπο οπως και ο φιλος δεν παρατηρησα καποια διαφορα σε καταναλωση καποιες φορες που απενεργοποιησα αυτο το feature για να δω αν οντως τραβαει μπαταρια, επισης δεν ειναι απαραιτητο να ειναι ξαπλα το κινητο για να γινει αυτο ( στο Note3 που ειχα επρεπε να ειναι ) απλως αν το κραταω στο χερι φροντιζω οταν περναω το χερι μου απο τον αισθητηρα να κραταω σχετικα ακινητο το κινητο.

πλεον μου εχει γινει συνηθεια ο τροπος αυτος και δουλευει ακομα και καθετα να το κραταω 8 στις 10 φορες με επιτυχια.

Αλλα και το διπλο tap να ειχε δωσει η samsung για ξεκλειδωμα αυτη η κρυφη αναμονη στην οθονη για το tap νομιζω καποια καταναλωση θα εχει..

την λειτουργία αυτή την κανεις με την εφαρμογή αυτή SmartWake η με την ρύθμιση μέσα από την συσκευή

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες, χθες και προχθες (προχθες δεν εδωσα σημασια και τα εσβησα) μου εκανε κατι κουλο το κινητο και δεν ξερω αν φταιει αυτο ή η καρτα μνημης ή κατι αλλο. Ανοιξα το αλμπουμ φωτογραφιων και εχει δημιουργησει μια ενα φωτο και ενα νεο βιντεο της μορφης αυτης:

32224528605_ae823655b8_n.jpgwrong_colour_buffers by Nikos Bletas, on Flickr

 

31414275513_85abfda125_n.jpgwrong_colour_buffers by Nikos Bletas, on Flickr

 

που ειναι απο αρχεια που υπαρχουν μες την καρτα μνημης αλλα δεν τα εχει αλλοιωσει, κατι σαν ενα αντιγραφο αυτων αλλα με τετοια εικονα, το καταλαβα απο το βιντεο οπου ο ηχος ειναι ο ιδιος στα 2 βιντεο, σε αυτο που εχω κανονικα και σε αυτο που δημιουργησε.

Το αρχειο το δημιουργει στην εσωτερικη μνημη με ονομασια:

wrong_colours_buffer και δεν ξερω τι να σκεφτω..

Εχει κανεις καμια ιδεα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

την λειτουργία αυτή την κανεις με την εφαρμογή αυτή SmartWake η με την ρύθμιση μέσα από την συσκευή

 

μεσα απο τις ρυθμισεις

προσβασιμοτητα>κινητικες δυνατοτητες και αλληλεπιδραση>ευκολη ενεργοποιηση οθονης.

 

 

Νομιζα οτι smartwake ειναι η ρυθμιση που εχει το τηλεφωνο στα αγγλικα :D

Edited by houla
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μεσα απο τις ρυθμισεις

προσβασιμοτητα>κινητικες δυνατοτητες και αλληλεπιδραση>ευκολη ενεργοποιηση οθονης.

:happy:

το πρόβλημα σε μένα όταν το δοκίμασα έτσι είναι ότι όταν έπιανα την συσκευή στο χέρι μου δεν άναβε, μονο σε καθετί επιφάνεια άναβε για αυτό έβαλα την εφαρμογή αυτή και να κουνιέται το κινητό πάλι θα ανάψει μόλις περάσω το χέρι μου

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες, χθες και προχθες (προχθες δεν εδωσα σημασια και τα εσβησα) μου εκανε κατι κουλο το κινητο και δεν ξερω αν φταιει αυτο ή η καρτα μνημης ή κατι αλλο. Ανοιξα το αλμπουμ φωτογραφιων και εχει δημιουργησει μια ενα φωτο και ενα νεο βιντεο της μορφης αυτης:

32224528605_ae823655b8_n.jpgwrong_colour_buffers by Nikos Bletas, on Flickr

 

31414275513_85abfda125_n.jpgwrong_colour_buffers by Nikos Bletas, on Flickr

 

που ειναι απο αρχεια που υπαρχουν μες την καρτα μνημης αλλα δεν τα εχει αλλοιωσει, κατι σαν ενα αντιγραφο αυτων αλλα με τετοια εικονα, το καταλαβα απο το βιντεο οπου ο ηχος ειναι ο ιδιος στα 2 βιντεο, σε αυτο που εχω κανονικα και σε αυτο που δημιουργησε.

Το αρχειο το δημιουργει στην εσωτερικη μνημη με ονομασια:

wrong_colours_buffer και δεν ξερω τι να σκεφτω..

Εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Μηπως αρχιζει και τα παιζει η καρτα μνημης σου?Δοκιμασε και καμμια αλλη αν υπαρχει διαθεσιμη να δεις αν το ξανακανει ή αν οχι τοτε το κινητο....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μηπως αρχιζει και τα παιζει η καρτα μνημης σου?Δοκιμασε και καμμια αλλη αν υπαρχει διαθεσιμη να δεις αν το ξανακανει ή αν οχι τοτε το κινητο....

 

και εγω αυτο σκεφτηκα, 128αρα pro plus 3 μηνων και με ελαχιστη χρηση, μου εκανε εντυπωση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο σκεφτηκα, 128αρα pro plus 3 μηνων και με ελαχιστη χρηση, μου εκανε εντυπωση..

 

Βεβαια,παιζει ρολο και η μαρκα της καρτας,γιατι αν ειναι κινεζικη,τοτε σιγουρα αυτη δημιουργησε το προβλημα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...