Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 μερες με την συσκευή και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ικανοποιημένος!

Το μονο αρνητικο της εμπειρίας μου μεχρι τωρα ειναι το ότι το κουτι ειχε δυο αυτοκολλητα και το ενα ηταν κομμενο...( Το αγόρασα απο κυπρο και πολυ πιθανον να ανοίχτηκε για να το δει πιθανός πελατης η και για σκοπούς ελεγχου μετα το φιασκο του νοτε) Αλλα το κινητό είναι αψεγάδιαστο και έχω και 2 χρόνια εγγύηση

 

Ερχόμενος σπο το g3 η εντονότερη διάφορα έγκειται στην οθόνη η οποία είναι υπεροχή!!!

Η κάμερα επίσης φανταστική... Περιμένω πλέον την νουγκατ με ανυπομονησία...

 

Το συστηνω ανεπιφύλακτα!

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

 

Κάποιες φορές προσπαθώ να πάρω τηλέφωνο και πέφτει αμέσως η γραμμή. Το κάνει αρκετές φορές και μετά επανέρχεται. Είμαι με Vodafone..

 

Το κάνει σε κάποιον άλλο ή να ανησύχησω?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημερα και χρόνια πολλά ...και σε εμένα που έχω Vodafone το κάνει κάποιες φορές. .... Νομίζω ότι δεν είναι κάτι.... Μάλλον φταίει το δίκτυο....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρόνια πολλά ...και σε εμένα που έχω Vodafone το κάνει κάποιες φορές. .... Νομίζω ότι δεν είναι κάτι.... Μάλλον φταίει το δίκτυο....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κατι παρομοιο εχω δει και εγω και συνηθως συμβαινει οτι παει να με παρει καποιος ταυτοχρονα και μου ριχνει την κληση, και στα καπακια μου χτυπαει αλλα οχι παντα. ομως το εχω ρωτησει αν με επαιρναν και παντα μου λενε ναι, εκτος αν δεν μιλαμε για το ιδιο προβλημα, γιατι μοιαζει πολυ η περιγραφη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

To να πας να καλέσεις και να κοπεί η γραμμή άμεσα, το χω παρατηρήσει είτε στην περίπτωση που λέει ο Νίκος, είτε αν δεν έχει καθόλου σήμα η περιοχή. Αν στο συμφορουμίτη το κάνει σε εμφανώς μεγαλύτερη συχνότητα σε σχέση με παλιότερες συσκευές ή και συνέχεια, τότε μάλλον έχει θέμα, αλλιώς δεν χρειάζεται να ανησυχεί.
Link to comment
Share on other sites

μαγκες να ρωτησω πως γινεται να ξεκλειδω το κινητο με δαχτυλικο αποτυπομα γιατι οταν το βαζω και παω να ξεκλειδωσω μου λεει να βαλω το pin που εχω ορίσει γιατι δεν το υποστηρίζει η πολιτικη κατι τετοιο τελος παντον γινεται? εαν αι με ποιον τροπο?
Link to comment
Share on other sites

μαγκες να ρωτησω πως γινεται να ξεκλειδω το κινητο με δαχτυλικο αποτυπομα γιατι οταν το βαζω και παω να ξεκλειδωσω μου λεει να βαλω το pin που εχω ορίσει γιατι δεν το υποστηρίζει η πολιτικη κατι τετοιο τελος παντον γινεται? εαν αι με ποιον τροπο?

 

Λογικά έχεις βάλει κάποια 3η εφαρμογή για να κλειδώνεις/κλείνεις τη συσκευή.

Αν κλειδώσεις από το κουμπί ή την αφήσεις να κλείσει μόνη της, δεν θα πρέπει να χεις κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχεις βάλει κάποια 3η εφαρμογή για να κλειδώνεις/κλείνεις τη συσκευή.

Αν κλειδώσεις από το κουμπί ή την αφήσεις να κλείσει μόνη της, δεν θα πρέπει να χεις κάποιο θέμα.

 

εχεις δικιο φιλε μου επενεργοποιησα την εφαρμογη και δουλευει να εισαι καλα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν μ εχει ερθη η ενημερωση του Δεκεμβρη στο κινητο μ παιδια φοραει Κυπριακη Ελληνικη ROM. Ποτε θα ερθη αραγε με τον νεο χρονο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

οχι βέβαια δεν πειράζει, άλλωστε στους παλιούς του adroid είναι νούμερο 1 κανόνας = ΔΕΝ κάνουμε ποτέ day1 updates ;-) υπάρχουν εθελοντές που είναι πρόθυμοι να μοιραστούν την εμπειρία τους και άρα με υπομονή θα μάθουμε αν αξίζει να το περάσουμε και μεις

 

 

κάτι που δουλεύει σωστά δεν το πειράζεις ;-)

 

*για το security = αν προσέχεις τα permission που ζητάνε οι εφαρμογές είσαι κομπλέ

Το update του Δεκεμβρίου όσοι είμαστε με rom αγγλικές κτλ το έχουμε λάβει εδώ και 2 βδομάδες και δεν έχει κανένα θέμα.

Περάστε το άφοβα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

 

Κάποιες φορές προσπαθώ να πάρω τηλέφωνο και πέφτει αμέσως η γραμμή. Το κάνει αρκετές φορές και μετά επανέρχεται. Είμαι με Vodafone..

 

Το κάνει σε κάποιον άλλο ή να ανησύχησω?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το κάνει και το δικό μου, σε Vodafone δίκτυο κι εγώ. Για να επανέλθει κάνω restart, άρα δεν είναι θέμα σήματος. Το παρατήρησα πάντως από την στιγμή που το έκανα pair με Bluetooth ακουστικό, αν και το παρουσιάζει ακόμα και όταν είναι κλειστό το Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και το δικό μου, σε Vodafone δίκτυο κι εγώ. Για να επανέλθει κάνω restart, άρα δεν είναι θέμα σήματος. Το παρατήρησα πάντως από την στιγμή που το έκανα pair με Bluetooth ακουστικό, αν και το παρουσιάζει ακόμα και όταν είναι κλειστό το Bluetooth.

Καταρχήν ευχαριστώ όλα τα παιδιά που μου απάντησαν σε προηγούμενα ποστ. Παραθέτω για οικονομία χώρου την τελευταία απάντηση πάνω στο θέμα.

 

Εμένα φτιάχνει είτε μέσω restart είτε αν κλείσω και ανοίξω τσ δεδομένα. Δεν ξέρω αν "ξεκολλάει" το τηλέφωνο ή βγαίνει και μπαίνει πάλι στο δίκτυο οπότε διορθώνεται.

 

Τώρα που το λες κι εγώ το έχω pair στο Bluetooth του αυτοκινήτου.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ όλα τα παιδιά που μου απάντησαν σε προηγούμενα ποστ. Παραθέτω για οικονομία χώρου την τελευταία απάντηση πάνω στο θέμα.

 

Εμένα φτιάχνει είτε μέσω restart είτε αν κλείσω και ανοίξω τσ δεδομένα. Δεν ξέρω αν "ξεκολλάει" το τηλέφωνο ή βγαίνει και μπαίνει πάλι στο δίκτυο οπότε διορθώνεται.

 

Τώρα που το λες κι εγώ το έχω pair στο Bluetooth του αυτοκινήτου.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και σε μένα με Vodafone το κάνει. Κι εγώ το έχω paired με Bluetooth αλλά δεν νομίζω να παίζει ρόλο, μάλλον το δίκτυο πρέπει να είναι φορτωμένο. Αυτό το οποίο είναι σπαστικό είναι ότι όταν μιλάω δεν μπορώ να μπω στο Internet. Είμαι με τελευταία official rom. Το έκανε και με lollipop αυτό; δεν θυμάμαι

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε nougat ηχογραφείται κλησεις με το acr και ακουτε στην αναπαραγωγη τν συνομιλητη σας;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Μου το ειχε κανει στην αρχη κι εκανα update κι ολα ΟΚ

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

έλαβα και γω το updt της ελληνικής ρομ

μετά την εγκατάσταση χρειάζεται να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

edit

τελικά μου πέταξε μήνυμα ότι η αναβάθμιση διακόπηκε

εντωμεταξύ δείχνει σβηστό με μπλε led αναμμένο μόνιμα και δεν ανταποκρίνεται

έχει κανείς καμιά ιδέα?

Edited by alepapas
edit
Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα, ήθελα να σας ρωτησω το εξης.

 

Έχω ενα Galaxy S7 Edge, XEU UK/Ireland. Θελω να περασω την Ελληνική ρομ official Cosmote https://www.sammobile.com/firmwares/download/116886/G935FXXU1BPLM_G935FCOS1BPG7_COS/

Τον προηγούμενο μηνα προσπάθησα να την περασω ανεπυτυχώς έχοντας κατα γράμμα ακολουθησει τις οδηγίες απο το sammobile.

Κόλλησε στο 99% έγινε fail και στο τελος εγινε ενα soft bricked.

 

Έχω περάσει τους Samsung drivers, ετρεξα τελευταια version του Odin 3.11.1 ως Administrator, ξετσεκαρα το repartition....

Εκανα unzip το αρχειο και εβαλα στις αντιστοιχες θέσεις τα AP, BL κλπ. Εκει στο CSC ΄κολλησα δεν ηξερα αν επρεπε να βάλω το HOME_CSC η το σκετο CSC.

 

Επισης είχα ενεργοποιημενο το USB Debugging απο το Programmer Options, και το enable OEM Unlocking....

Καμια Ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα, ήθελα να σας ρωτησω το εξης.

 

Έχω ενα Galaxy S7 Edge, XEU UK/Ireland. Θελω να περασω την Ελληνική ρομ official Cosmote https://www.sammobile.com/firmwares/download/116886/G935FXXU1BPLM_G935FCOS1BPG7_COS/

Τον προηγούμενο μηνα προσπάθησα να την περασω ανεπυτυχώς έχοντας κατα γράμμα ακολουθησει τις οδηγίες απο το sammobile.

Κόλλησε στο 99% έγινε fail και στο τελος εγινε ενα soft bricked.

 

Έχω περάσει τους Samsung drivers, ετρεξα τελευταια version του Odin 3.11.1 ως Administrator, ξετσεκαρα το repartition....

Εκανα unzip το αρχειο και εβαλα στις αντιστοιχες θέσεις τα AP, BL κλπ. Εκει στο CSC ΄κολλησα δεν ηξερα αν επρεπε να βάλω το HOME_CSC η το σκετο CSC.

 

Επισης είχα ενεργοποιημενο το USB Debugging απο το Programmer Options, και το enable OEM Unlocking....

Καμια Ιδεα?

Αν έχεις win 8/10 απενεργοποίησε την επαληθευση υπογραφής των drivers: http://www.howtogeek.com/167723/how-to-disable-driver-signature-verification-on-64-bit-windows-8.1-so-that-you-can-install-unsigned-drivers/

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

έλαβα και γω το updt της ελληνικής ρομ

μετά την εγκατάσταση χρειάζεται να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

edit

τελικά μου πέταξε μήνυμα ότι η αναβάθμιση διακόπηκε

εντωμεταξύ δείχνει σβηστό με μπλε led αναμμένο μόνιμα και δεν ανταποκρίνεται

έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

1 πάτα παρατεταμένα το power button & volume down (ταυτόχρονα) για 10-12 δευτερόλεπτα, θα κάνει restart

2 (αν δεν κολλήσει ξανά στο boot) κάνε την αναβάθμιση ΑΛΛΆ από το pc μέσα από την εφαρμογή smart switch = καλό θα ήταν να γίνει από το emergency software recovery (πάνω δεξιά στο κουμπί options) update είναι η δεύτερη επιλογή όταν πατήσεις emergency software...

αν κολλήσει στο boot = κάνε wipe cache/wipe data απο το recovery menu = restart με τον τρόπο που λέω πάνω και πάτα power button + volume up + home button ταυτόχρονα μέχρι να δεις το adroid η νιώθεις τη δόνηση, τότε άσε μόνο το power button και συνέχισε να κρατάς τα άλλα 2 κουμπιά, μόλις μπεις στο μενού άσε τα κουμπιά και με volume down επέλεξε wipe cache και με το power γίνεται εκτέλεση, πάλι με το volume down επέλεξε wipe data/factory reset, power για να γίνει.

Κανε αυτά και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

1 πάτα παρατεταμένα το power button & volume down (ταυτόχρονα) για 10-12 δευτερόλεπτα, θα κάνει restart

2 (αν δεν κολλήσει ξανά στο boot) κάνε την αναβάθμιση ΑΛΛΆ από το pc μέσα από την εφαρμογή smart switch = καλό θα ήταν να γίνει από το emergency software recovery (πάνω δεξιά στο κουμπί options) update είναι η δεύτερη επιλογή όταν πατήσεις emergency software...

αν κολλήσει στο boot = κάνε wipe cache/wipe data απο το recovery menu = restart με τον τρόπο που λέω πάνω και πάτα power button + volume up + home button ταυτόχρονα μέχρι να δεις το adroid η νιώθεις τη δόνηση, τότε άσε μόνο το power button και συνέχισε να κρατάς τα άλλα 2 κουμπιά, μόλις μπεις στο μενού άσε τα κουμπιά και με volume down επέλεξε wipe cache και με το power γίνεται εκτέλεση, πάλι με το volume down επέλεξε wipe data/factory reset, power για να γίνει.

Κανε αυτά και βλέπουμε

 

thnks

ο θεός βοηθός

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Πού βρίσκω την εφαρμογή της oculus για το vr γιατί την είχα απεγκαταστήσει;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως βάζω δικό μου ήχο ειδοποιήσεων σε sms,mail κλπ?

Μόνο ήχο κλήσης μπόρεσα να αλλάξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλορίζικο πως σου φαίνεται?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Νωρίς ακόμη και ίσως το αδικήσω. Είναι και η συνήθεια ετών στη μέση......

Ακόμη είμαι στο (τρελό) ψάξιμο

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πως βάζω δικό μου ήχο ειδοποιήσεων σε sms,mail κλπ?

Μόνο ήχο κλήσης μπόρεσα να αλλάξω.

Ρυθμίσεις/Ήχοι και δόνηση/Ήχος ειδοποίησης

 

ΥΣ: Αν θέλεις, κατέβασε και την εφαρμογή "Zedge". Μέσα εκεί θα βρεις ατελείωτους ήχους/τραγούδια για να τα κουμπώσεις απευθείας για ήχο κλήσης, sms, mail κλπ.

Edited by Rottweiler
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Πως βάζω δικό μου ήχο ειδοποιήσεων σε sms,mail κλπ?

Μόνο ήχο κλήσης μπόρεσα να αλλάξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

Νωρίς ακόμη και ίσως το αδικήσω. Είναι και η συνήθεια ετών στη μέση......

Ακόμη είμαι στο (τρελό) ψάξιμο

 

Καλησπέρα @montoya_42.

 

Κάνε & ένα συγκριτικό ευκολίας χρήσης, κάμερας ,ποιότητας κτλ. Όταν τελειώσεις με το στήσιμο της συσκευής σου.

Πιστεύω ότι έκανες την καλύτερη επιλογή σε android. Εγώ έκανα ένα πέρασμα με το V10 αλλά δεν άντεξα. Η συνήθεια βλέπεις.

 

Καλορίζικο & να το ευχαριστηθείς!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά, λόγω αγοράς phablet σκέφτομαι να το δωσω. Είπα πριν το βάλω αγγελία να το γράψω εδώ μήπως το θέλει κάποιος. Είναι σε μαύρο φυσικά σαν καινούργιο, Ελληνικό με 2 έτη εγγύηση συν 2 έξτρα πληρωμένη εγγύηση για οποιαδήποτε βλάβη και ασφάλεια για σπάσιμο οθόνης, συν αυθεντικός ασύρματος ταχυφορτιστης συν αυθεντική Samsung clear back cover. Αν ενδιαφέρετε κάποιος ας στείλει p.m. Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά σε όλους.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/Ήχοι και δόνηση/Ήχος ειδοποίησης

 

ΥΣ: Αν θέλεις, κατέβασε και την εφαρμογή "Zedge". Μέσα εκεί θα βρεις ατελείωτους ήχους/τραγούδια για να τα κουμπώσεις απευθείας για ήχο κλήσης, sms, mail κλπ.

 

Ναι, εδώ πήγα κι έτσι άλλαξα τον ήχο κλήσης. Στα μηνύματα όμως και στις άλλες ειδοποιήσεις μου έχει να επιλέξω μόνο από τους ήχους συστήματος και όχι από τους ΔΙΚΟΥΣ μου......

Το zedge το έχω από την πρώτη στιγμή αλλά για sms έχω δικό μου συγκεκριμένο ήχο τα τελευταία 10 χρόνια και δεν θέλω να τον αλλάξω......

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα @montoya_42.

 

Κάνε & ένα συγκριτικό ευκολίας χρήσης, κάμερας ,ποιότητας κτλ. Όταν τελειώσεις με το στήσιμο της συσκευής σου.

Πιστεύω ότι έκανες την καλύτερη επιλογή σε android. Εγώ έκανα ένα πέρασμα με το V10 αλλά δεν άντεξα. Η συνήθεια βλέπεις.

 

Καλορίζικο & να το ευχαριστηθείς!

 

Ευχαριστώ πολύ.

Απευθείας συγκριτικό δεν μπορώ να κάνω γιατί το 950 μου έσπασε και δεν λειτουργεί......

4-5 φωτογραφίες που έβγαλα μου φάνηκαν αρκετά καλές και τις έβγαλε άμεσα και εύκολα. Δεν πρόλαβα όμως να το τσεκάρω. Βέβαια απαιτείτε χρόνος προσαρμογής για να μην το αδικήσω γιατί ακόμη και τώρα η συνήθεια με σπρώχνει αλλού.....:D

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...