Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Υπάρχει φιλε εγω με gesture κατεβαζω την μπαρα.

 

Στον νοβα στις χειρονομιες.

Χρησιμοποιω τον touchwiz!για τον nova ξερω!!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη official ρομ ποια ειναι για να βάλεις; και επηρεάζει καθόλου το τηλ η κάπου η αλλαγή ρομ ; Edited by chris_amg
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα δυστυχως το t swipe gesture καθως εψαχνα να βρω τροπο για να κατεβαζω της ειδοποιησεις με gesture στον touchwiz και δεν μπορω τωρα να την διαγραψω..πηγα διαχειριστες συσκευης το απςνεργοποιω και μου λεει ρυθμισεις διακοπηκε και δεν το απενεργοποιει..υπαρχει καποιος τροπος να το βγαλω;

 

 

Edit το βρηκα...ειχα σβησει απο την προσβασιμοτητα πρωτα λαι δεν με αφηνε απο διαχειριστες..πηγα ενεργοποιησα απο την προσβασιμοτητα και μετα με αφησε να το σβησω και απο τους διαχειριστες...

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα

 

Τις προαλλες ημουν σε ενα παμπλικ και επαιζα με την συσκευη σας και παρατηρησα κατι, συγκεκριμενα στην οθονη αν πηγαινες σε μενου με λευκο φοντο απο πισω φαινοταν παραθυρο απο εφαρμογη του κινητου, σε φαση οπως φαινονται τα γραφικα οταν παει να κλεισει η εφαρμογη απλα αυτο ηταν κολλημενο εκει.

 

Γιατι σας το παρουσιαζει αυτο? Λυνεται με καποια επανεκινηση η πρεπει να γινει αλλαγη της οθονης?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα

 

Τις προαλλες ημουν σε ενα παμπλικ και επαιζα με την συσκευη σας και παρατηρησα κατι, συγκεκριμενα στην οθονη αν πηγαινες σε μενου με λευκο φοντο απο πισω φαινοταν παραθυρο απο εφαρμογη του κινητου, σε φαση οπως φαινονται τα γραφικα οταν παει να κλεισει η εφαρμογη απλα αυτο ηταν κολλημενο εκει.

 

Γιατι σας το παρουσιαζει αυτο? Λυνεται με καποια επανεκινηση η πρεπει να γινει αλλαγη της οθονης?

 

Σκεψου οτι οι συσκευες που ειναι δειγματα σε λειτουργια,στα μαγαζια,μενουν 24/24 ωρες αναμενες και πανω στο φορτιστη,και τι κακομεταχειριση στην οθονη εχουν υποστει απο τον καθενα...Οποτε...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Για Θεσσαλονίκη από προσωπική σας εμπειρία ποιο είναι το καλύτερο σέρβις αντιπροσωπίας?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανά. Υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να έχει το ασημί σε demo;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με την οθόνη έχει να κάνει με παρτίδα ή είναι μη σου τύχει;

Είναι πολύ δύσκολο να επιβεβαιωθεί το 1 αρα μάλλον είναι θέμα τύχης.

 

Για ασφάλεια όμως πάντα επιλέγουμε μαγαζί με doa για τις πρώτες μέρες και στην συνέχεια επικοινωνουμε με το σέρβις αν υπάρχουν διαθέσιμα ανταλλακτικά.

 

Είναι όμως νομίζω σε πολύ μικρό ποσοστό το θέμα αυτό και δεν είναι αποτρεπτικος παράγοντας για να αποκτήσεις μια απο τις καλύτερες συσκευές της χρονιάς.

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα ειναι demo που εχουν στα μαγαζια!δεν υπηρχε ποτε θεμα με την samsung στις οθονες.ειμαι απο εποχη galaxy s1 και δεν εχω επισκευθει ποτε servise τους!αντιθετα με την procordia!(lg)σιγουρα καποια κομματια θα ειχαν προβλημα με τις οθονες τους!πεσατε στην περιπτωση.
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Για Θεσσαλονίκη από προσωπική σας εμπειρία ποιο είναι το καλύτερο σέρβις αντιπροσωπίας?

 

Καλησπέρα φίλε μου.

Θεσσαλονίκη υπάρχουν 2 επίσημα service.

Ένα στην Β. Όλγας (service Smarthech) και ένα στην Δωδεκανήσου (service Arvato).

Θεωρητικά της Smarthech θεωρείται καλύτερο(αν το κινητό σου δεν φτιάχνετε και κατέβει ΜΟΝΟ Αθήνα για επισκευή).

Σε πρόσφατες προσωπικές εμπειρίες μου για εξυπηρέτηση φίλων αφού έχω εμπειρία και από το άλλο..το service της Arvato ήταν άψογο και φέρθηκε με το γάντι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου.

Θεσσαλονίκη υπάρχουν 2 επίσημα service.

Ένα στην Β. Όλγας (service Smarthech) και ένα στην Δωδεκανήσου (service Arvato).

Θεωρητικά της Smarthech θεωρείται καλύτερο(αν το κινητό σου δεν φτιάχνετε και κατέβει ΜΟΝΟ Αθήνα για επισκευή).

Σε πρόσφατες προσωπικές εμπειρίες μου για εξυπηρέτηση φίλων αφού έχω εμπειρία και από το άλλο..το service της Arvato ήταν άψογο και φέρθηκε με το γάντι.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το πήγα στην Καραμανλή αλλά μου το έκαναν αναβάθμιση και τίποτα άλλο οπότε άκρη δε βγάζω .. Τέλος πάντων.. Μάλλον στην Όλγας θα το ξαναπαω

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Πριν δύο εβδομάδες είχαν αναφέρει το εξής πρόβλημα:

Εδώ και μερικές μέρες παρατήρησα μια καθυστέρηση απόκρισης στο κεντρικό κουμπί.

Το πατάω και μερικές φορές κάνει έως περίπου 1,5-2 δευτερόλεπτα να ανοίξει η οθόνη.

Κανονικά η απόκριση ήταν άμεση πάντα.

Τώρα κάποιες φορές είναι άμεση κάποιες κάνεις όπως είπα μέχρι και 1,5-2 δευτερόλεπτα να ανοίξει.

 

Τις τελευταίες μέρες ανάλογη συμπεριφορά και με το πλαϊνό κουμπί

 

Παρατήρησε κανείς κάτι ανάλογο; Τι μπορεί να φταέι;

Link to comment
Share on other sites

Πριν δύο εβδομάδες είχαν αναφέρει το εξής πρόβλημα:

Εδώ και μερικές μέρες παρατήρησα μια καθυστέρηση απόκρισης στο κεντρικό κουμπί.

Το πατάω και μερικές φορές κάνει έως περίπου 1,5-2 δευτερόλεπτα να ανοίξει η οθόνη.

Κανονικά η απόκριση ήταν άμεση πάντα.

Τώρα κάποιες φορές είναι άμεση κάποιες κάνεις όπως είπα μέχρι και 1,5-2 δευτερόλεπτα να ανοίξει.

 

Τις τελευταίες μέρες ανάλογη συμπεριφορά και με το πλαϊνό κουμπί

 

Παρατήρησε κανείς κάτι ανάλογο; Τι μπορεί να φταέι;

Αν δεν βαριέσαι κάντου ένα factory reset ..το πιο πιθανό είναι να στρώση..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος Samsung Galaxy S7 Edge από χθες και ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να δω αν έχω και εγώ το πρόβλημα που προαναφέρατε με την οθόνη στο Galaxy S7 Edge μου;
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω του κινητου...

Μια ερωτηση....

Επειδη δεν εχω κανει ποτε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πως γινεται μετα την επαναφορα το κινητο να ειναι ετσι ακριβως οπως το εχω τωρα με τα μηνυματα τις επαφες ηχους κλησεις εφαρμογες κτλ?

Χρειαζεται μετα απο ενημερωση λογισμικου να κανουμε επαναφορα?

Ειναι καλύτερο για τη λειτουργια της συσκευης?

Edited by GeoSmart
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω του κινητου...

Μια ερωτηση....

Επειδη δεν εχω κανει ποτε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πως γινεται μετα την επαναφορα το κινητο να ειναι ετσι ακριβως οπως το εχω τωρα με τα μηνυματα τις επαφες ηχους κλησεις εφαρμογες κτλ?

Χρειαζεται μετα απο ενημερωση λογισμικου να κανουμε επαναφορα?

Ειναι καλύτερο για τη λειτουργια της συσκευης?

 

Το σωστό (για μένα) μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων είναι να το "στήσεις" ξανά από την αρχή.

Μια μια εφαρμογή μια μια ρύθμιση.

Πριν και μετά από ενημέρωση λογισμικού πάλι το σωστό (για μένα) εινα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Υπάρχει τρόπος να πάρεις buck up πάντως με το smart switch νομίζω.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω του κινητου...

Μια ερωτηση....

Επειδη δεν εχω κανει ποτε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πως γινεται μετα την επαναφορα το κινητο να ειναι ετσι ακριβως οπως το εχω τωρα με τα μηνυματα τις επαφες ηχους κλησεις εφαρμογες κτλ?

Χρειαζεται μετα απο ενημερωση λογισμικου να κανουμε επαναφορα?

Ειναι καλύτερο για τη λειτουργια της συσκευης?

 

Φιλε μου μπορεις να παρεις backup την συσκευή σου με το smart switch της Samsung το οποίο θα σου επαναφερει την συσκευη ετσι οπως ειναι τωρα κατα 90%...δηλαδη π.χ.τις φωτο των επαφών οπου μπορεί να εχεις βαλει τις επαναφερει κανονικα και με σωστη ανάλυση αλλα τους ηχους κλήσης σε επαφες δεν τους επαναφερει...τις εφαρμογές τις επαναφερει αλλα οχι και τις ρυθμίσεις τους-δεδομενα....για αυτα χρειάζεται ρουτ και custom recover...

 

Μετα απο μια μικρη αναβάθμιση π.χ. ασφαλεια Google μεχρι ξερω εχω 30,60mb δσν χρειάζεται επαναφορά αλλα αν περασεις καποιο μεγαλο update που αναβαθμιζει το συστημα και τις εφαρμογές συστήματος τοτε αν εχεις οποιοδήποτε πρόβλημα μετά το update θα πρέπει να κανεις επαναφορά και μετα restore απο το smart switch οχι ολα αλλα καποια ασφαλή αρχεία οπως επαφες,μηνύματα,αρχείο κλησεων,email....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω με τιποτα να μπω στο email μου απο την εφαρμογη email!πρωτη φορα το βλεπω αυτο...απο υπολογιστη μπαινω κανονικα και απο το internet του κινητου!αυτες ειναι οι ρυθμισεις που μου ζηταει:

http://s22.postimg.org/6z9n26urx/Screenshot_20161024_231946.jpg

http://s18.postimg.org/b0lwkl78l/Screenshot_20161024_231936.jpg

http://s18.postimg.org/mqzu1z011/Screenshot_20161024_231924.jpg

Δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το λαθος!μιλαμε γαι yahoo οχι gmail!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω με τιποτα να μπω στο email μου απο την εφαρμογη email!πρωτη φορα το βλεπω αυτο...απο υπολογιστη μπαινω κανονικα και απο το internet του κινητου!αυτες ειναι οι ρυθμισεις που μου ζηταει:

http://s22.postimg.org/6z9n26urx/Screenshot_20161024_231946.jpg

http://s18.postimg.org/b0lwkl78l/Screenshot_20161024_231936.jpg

http://s18.postimg.org/mqzu1z011/Screenshot_20161024_231924.jpg

Δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το λαθος!μιλαμε γαι yahoo οχι gmail!

Προφανώς μπήκες από τον υπολογιστήκαι πάτησες και ασφάλισες το email στην αρχή να μην έχεις προσβαση από άλλες εφαρμογές.Μπες στο email σου από τον υπολογιστή πάνε στις ρυθμίσης ασφαλείας και απενεργοποίησε την ασφάλεια πρόβασης από άλλες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σ ευχαριστω πολυ!ειχα μπερδευτει και με το 6s plus και ειχα βαλει ασφαλεια!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μπήκες από τον υπολογιστήκαι πάτησες και ασφάλισες το email στην αρχή να μην έχεις προσβαση από άλλες εφαρμογές.Μπες στο email σου από τον υπολογιστή πάνε στις ρυθμίσης ασφαλείας και απενεργοποίησε την ασφάλεια πρόβασης από άλλες εφαρμογές.

Παθών και εγώ από το ίδιο θέμα. Thanks.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος Samsung Galaxy S7 Edge από χθες και ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να δω αν έχω και εγώ το πρόβλημα που προαναφέρατε με την οθόνη στο Galaxy S7 Edge μου;

 

Για ποιο προβλημα λες?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...