Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να ρωτησω οσοι πηρατε το s7 edge και πριν ειχατε καποιο αλλο με root,πως μεταφερατε τα δεδομενα σας;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Απο οτι βλεπω θα περιμενω να φυγει μαλλον η παρτιδα με πιθανο προβλημα σε οθονες και μετα θα το παρω. Σε επικοινωνια με σμαρτεκ γιατι εχω για αλλαγη και ενα s6 edge ειπανε οτι δεν ξερουν καν ποτε θα φερουνε οθονες και εχουν ελλειψη και για 6 και για το 7αρι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το τηλέφωνο έχει υπέρυθρες;

Όχι, καλά θα ήταν να είχε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω την εμπειρία μου πριν είχα note4 λοιπόν το s7 είναι ότι πιο ολοκληρωμένο είχα ποτέ από ταχύτητα θες από κάμερα από εμφάνιση από οθόνη όλα τούμπανο και με την μπαταρία έχω μείνει άφωνος μπορώ να πω για πλάκα ένα 24ωρο με βαριά χρήση βγάζω δεν θέλω κάτι παραπάνω. Περιμένω note 8 αφού το 7 μας την έκανε. "Το έχω περίπου 2 μήνες"

Χαιρετίσματα σε όλους τους τυχερούς κατόχους

Link to comment
Share on other sites

Να πω την εμπειρία μου πριν είχα note4 λοιπόν το s7 είναι ότι πιο ολοκληρωμένο είχα ποτέ από ταχύτητα θες από κάμερα από εμφάνιση από οθόνη όλα τούμπανο και με την μπαταρία έχω μείνει άφωνος μπορώ να πω για πλάκα ένα 24ωρο με βαριά χρήση βγάζω δεν θέλω κάτι παραπάνω. Περιμένω note 8 αφού το 7 μας την έκανε. "Το έχω περίπου 2 μήνες"

Χαιρετίσματα σε όλους τους τυχερούς κατόχους

 

Δηλαδή εγώ που θα πάω από το Note 2 στο S7 Edge τι θα πάθω;

Πολιτισμικό σόκ;:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχθές παρέλαβα μετά από 18 ημέρες το λευκο s7 edge που το είχα δώσει για αντικατάσταση της οθόνης μιας και είχε σπασει. Δεν είδα το imei για να δω εάν είναι αντικατάσταση με ανακατασκευασμενο ή το δικό μου. ( θα το δω τις επόμενες ημέρες γιατί λείπω από το σπίτι.) γενικά νομίζω ότι ρολαρει πολύ καλά ή είναι η ιδέα μου μια που είχα άλλο κινητό. Τα χτυπήματα που είχα γύρω γύρω δεν υπάρχουν άρα ή το αλλαξαν και αυτό ή όπως είπα είναι άλλο ανακατασκευασμενο. Επίσης νομίζω ότι δεν βγαίνει πλεον και το φως που έβγαινε από τις ενώσεις του edge με το μέταλλο. Περιμένοντας το note 7 για την γυναίκα και με αυτά που έγιναν πήγα τις πηρα και σε αυτήν ένα s7 edge ροζ χρυσό. Οπότε μεγάλωσε η οικογένεια με τα edge
Link to comment
Share on other sites

Αφού σου άλλαξαν οθόνη η οποία πάει πακέτο με το bezel , είναι λογικό να μην έχεις τα θέματα που είχες πριν. Όσο για το imei μην το ψάχνεις άδικα, και άλλη συσκευή να σου δώσουν, το δικό σου imei θα περάσουν για λόγους συνέχισης της εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπίζω την τελευταία εβδομάδα θέμα με το messenger δλδ

Έχω το S7 Edge η εφαρμογή δεν μου δείχνει κανένα μνμ απο οτι έχω στείλει μονο refresh κανει και τπτ άλλο

Αν στείλω μνμ στο προφίλ μου τότε μου πετάει το παραθυράκι του μηνύματος απαντάω δεν φαίνεται στην άλλη συσκευή οτι το είδα και το ανάποδο απαντάω και μόλις μπω στο app καθαρά τπτ

Απο το Iphone iPad pc το j5 (16) ολα μια χαρα

Έκανα restore στο κινητό μην λέω φταίει τπτ άλλο πέτσα ξανά τα ίδια

Εβαλα την εκδοση v88 και δουλευει αλλα αν κανω το update παλι τα ιδια

 

σας το εχει κανει ?

 

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που θα πάω από το Note 2 στο S7 Edge τι θα πάθω;

Πολιτισμικό σόκ;:lol::lol:

Και κατι παραπανω!!ολοι απο note παμε σε s7 edge βλεπω...και εγω απο note 3 σε λιγες μερες στην παρεα..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι ότι καλύτερο και ομορφότερο έχετε πιάσει μέχρι το επόμενο Σαμι.. και ελπίζω να βγει σε όλους σας τέλειο γιατί και γω θα φρικαρα αν χτυπά ξύλο μου έσπαγε η έβγαζε θέμα η οθόνη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου άλλαξαν οθόνη η οποία πάει πακέτο με το bezel , είναι λογικό να μην έχεις τα θέματα που είχες πριν. Όσο για το imei μην το ψάχνεις άδικα, και άλλη συσκευή να σου δώσουν, το δικό σου imei θα περάσουν για λόγους συνέχισης της εγγύησης.

Οπότε δεν μπαίνω στην διαδικασία καν να το κοιτάξω...όπως και να έχει από την στιγμή που δουλεύει καλά είμαστε οκ.

 

Και κατι παραπανω!!ολοι απο note παμε σε s7 edge βλεπω...και εγω απο note 3 σε λιγες μερες στην παρεα..

 

Όπως τα λες είναι...και εγω είχα το note 4 και η γυναίκα το note 3...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το ειδα στον γερμανο στο cosmos..

 

Είναι όμορφο σε σχέση με τα άλλα χρώματα;

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμορφο σε σχέση με τα άλλα χρώματα;

 

Εχω το ασημί σε DUOS ειναι πανέμορφο...ειχα και το χρυσό....μου αρεσαν παρα πολυ και τα δύο...οποτε ειναι καθαρα θεμα γούστου....σε εμενα μπορεί να αρέσει και σε εσενα να ειναι απλα οκ....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Είναι όμορφο σε σχέση με τα άλλα χρώματα;

Παρηγγειλα το χρυσο τελικα!!ειναι πολυ κοντα κ τ 2 χρωματα

 

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

Edited by truckman

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

White pearl από μένα με θήκη Samsung S-view cover... Για τα γούστα μου εξαιρετική επιλογή. Ταιριάζει το silver αλουμινένιο περιμετρικό πλαίσιο με τρομερές μεταλλαγες στο φως ειδικά στον ήλιο κλπ.

Πέραν των προσδοκιών μου το συνολικό αποτέλεσμα σε εμφάνιση. Να ναι καλά η κοπέλα- πωλητρια που με προέτρεψε να επιλέξω την συγκεκριμένη θήκη σε ασημί χρώμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε silver χρώμα η θήκη ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ασημί σε DUOS ειναι πανέμορφο...ειχα και το χρυσό....μου αρεσαν παρα πολυ και τα δύο...οποτε ειναι καθαρα θεμα γούστου....σε εμενα μπορεί να αρέσει και σε εσενα να ειναι απλα οκ....

Επέστρεψα και εγώ στην οικογένεια των s7 edge duos (για 2η φορα) καθώς τελικά δεν υπάρχει καλύτερο δίκαρτο εκεί έξω και ούτε βλέπω φως στον ορίζοντα μέχρι να βγει το s8 και να πέσει η τιμή του. Έκανα και την πατέντα με την microsd και την 2η sim, οπότε λύσαμε και το πρόβλημα της χωρητικότητας.

Στο χρώμα ήμουν επίσης αναποφάσιστος μεταξύ gold platinum και silver. Τα είχα και τα δύο στο παρελθόν, σε μονόκαρτη και δίκαρτη έκδοση. Επέλεξα τελικά gold platinum καθώς μου αρέσει που αλλάζει χρώμα ανάλογα με το φως, είναι περισσότερο Platinum και λιγότερο gold και έχει λιγότερες αντανακλάσεις σε ηλιόλουστες ημέρες. Βέβαια γούστα είναι αυτά...μπορεί σε κανένα μήνα να το βαρεθώ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ασημί σε DUOS ειναι πανέμορφο...ειχα και το χρυσό....μου αρεσαν παρα πολυ και τα δύο...οποτε ειναι καθαρα θεμα γούστου....σε εμενα μπορεί να αρέσει και σε εσενα να ειναι απλα οκ....

 

Εγω είχα το ασημι s7 edge το πουλησα και παρηγγειλα το δικαρτο χρυσό.... Πιο πολύ μαρεσει το χρυσό τελικά..... Είναι θέμα γούστου. Μην ακούς κανένα πάρε ότι σου αρέσει πραγματικά εσένα.

 

Θέλω να κάνω την πατέντα με τις 2 Καρτες σιμ και την κάρτα μνήμης αλλά φοβάμαι.... Υπάρχει περίπτωση να μπει μέσα το sim tray και μετά να μη βγαίνει?? Δε με νοιάζει να χαλάσω τη σιμ δινω 5 ευρώ και παίρνω άλλη, με νοιάζει μη μπλοκάρει τίποτα και δε βγαίνει!!!!!

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα το ασημι s7 edge το πουλησα και παρηγγειλα το δικαρτο χρυσό.... Πιο πολύ μαρεσει το χρυσό τελικά..... Είναι θέμα γούστου. Μην ακούς κανένα πάρε ότι σου αρέσει πραγματικά εσένα.

 

Θέλω να κάνω την πατέντα με τις 2 Καρτες σιμ και την κάρτα μνήμης αλλά φοβάμαι.... Υπάρχει περίπτωση να μπει μέσα το sim tray και μετά να μη βγαίνει?? Δε με νοιάζει να χαλάσω τη σιμ δινω 5 ευρώ και παίρνω άλλη, με νοιάζει μη μπλοκάρει τίποτα και δε βγαίνει!!!!!

 

Το εχω κανει και το δουλευω και στο Mate 8 και στο s7 edge duos....

Αυτο που πρεπει να προσεξεις περισσότερο ειναι απο την σιμ να μείνει μονο το μεταλικο τσιπακι και στην μεση αυτο που εξεχει με την κόλλα μη το ξηλωσεις...απλα αν εχει πολυ κολλα αφαιρεις λιγο και σε εκείνο το σημείο βαζεις την κόλλα στιγμής και κολλας και την SD....εμενα προσωπικα που το εχω κανει σε σιμ της Wind δεν φερει μεγαλη αντισταση στο μεσα εξω...θα πρέπει ομως να γινει οσο πιο λεπτο γινεται και με μεγαλη ακρίβεια να πέφτει ακριβως σενολες τις εγκωπες απ το συρτάρι των σιμ....καιβσιγουρα καλό κολλημα της SD με την σιμ για να μην διαχωριστουν ενω ειναι μεσα και μετα αντε βγαλτες....Παντως το ειχα πετύχει με την πρωτη...

 

..

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. εχω το galaxy s4 και νομιζω ηρθε καιρος να αλλαξω κινητο γιατι μ'εχει κουρασει με τα κολληματα, lags, μπαταρια (μιση μερα κραταει με ανοιχτο το 3g) κτλ.

 

ειμαι ομως αναμεσα σε galaxy s7 edge και iphone 6s plus.

 

ειχα παλιοτερα iphone 4 και δεν εχω θεμα να ξαναγυρισω σε ios.

 

το θεμα μου ειναι να ειναι γρηγορο χωρις lags και κοληματα και να κραταει η ματαρια ολη την μερα.

 

πως ειναι το s7 edge σ'αυτα τα θεματα?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. εχω το galaxy s4 και νομιζω ηρθε καιρος να αλλαξω κινητο γιατι μ'εχει κουρασει με τα κολληματα, lags, μπαταρια (μιση μερα κραταει με ανοιχτο το 3g) κτλ.

 

ειμαι ομως αναμεσα σε galaxy s7 edge και iphone 6s plus.

 

ειχα παλιοτερα iphone 4 και δεν εχω θεμα να ξαναγυρισω σε ios.

 

το θεμα μου ειναι να ειναι γρηγορο χωρις lags και κοληματα και να κραταει η ματαρια ολη την μερα.

 

πως ειναι το s7 edge σ'αυτα τα θεματα?

 

ευχαριστω.

Συγκριτικο δε μπορω να κανω καθως θα ηταν και οφ τοπικ αλλα θεωρω και τα δυο τηλεφωνα κορυφαια και σε καλυπτουν απολυτα σε αυτο που ρωτας..μηδεν κολληματα (ισως πιο smooth το plus λογω ios) ενω απο μπαταρια πανω κατω τα ίδια με το edge να βγαζει ανετα τη μερα με ολα ανοικτα και σκληρη χρηση..απο εμφανιση αντικειμενικα το edge καλυτερο..εγω προσωπικα σε ios δεν ξαναγυριζα..αυτα απο εμενα..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με το 6s plus δεν έβγαζα ποτέ την ημέρα, αργά το απόγευμα ήθελα φόρτιση. Με το edge το βραδάκι μου μένει κανα 15-20% πάντα.

Βέβαια δεν είναι το κατάλληλο θέμα για να το συζητήσουμε αναλυτικότερα εδώ. Τα θέλω σου πάνω κάτω τα καλύπτουν και τα δύο με το 6s plus να είναι πιο ακριβό ( ακόμα και σε μεταχειρισμένο που θα χει φάει την χρήση του με ότι αυτό σημαίνει )

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την οθόνη παρουσιάζεται μόνο στο edge ή το έχεικαι το flat ??

Ελπίζω να είναι θέμα παρτίδας γιατί σκέφτομαι να το πάρω και εγώ αλλά αυτή τη φορά το edge...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. εχω το galaxy s4 και νομιζω ηρθε καιρος να αλλαξω κινητο γιατι μ'εχει κουρασει με τα κολληματα, lags, μπαταρια (μιση μερα κραταει με ανοιχτο το 3g) κτλ.

 

ειμαι ομως αναμεσα σε galaxy s7 edge και iphone 6s plus.

 

ειχα παλιοτερα iphone 4 και δεν εχω θεμα να ξαναγυρισω σε ios.

 

το θεμα μου ειναι να ειναι γρηγορο χωρις lags και κοληματα και να κραταει η ματαρια ολη την μερα.

 

πως ειναι το s7 edge σ'αυτα τα θεματα?

 

ευχαριστω.

 

Ήμουν ακριβώς στην ιδια θεση αλλα αποφασισα να περιμένω το s8 ειδικά με τα θεματακια με την οθόνη που διαβαζω, πέρασα στο s4 την jdcteam 6.0.1 και το κινητό πάει πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Και επισημα απο χθες στην παρεα σας με s7 edge χρυσο..υστερα απο το απιστευτο note 3 root το μονο πα θα μου λειψει ειναι το πενακι και οι υπέρυθρες που λειτουργουν σαν τηλεκοντρολ..κατα τα αλλα απ αυτα που βλεπω το s7 edge ειναι παααρα πολυ καλο σε ολα του με μηδενικα κολληματα ως τωρα ακομα και οταν το εστηνα και παραλληλα το φορτιζα..ζεσταθηκε λιγο αλλα λογικο...η μπαταρια γξα αρχη ειναι σε πολυ καλο επίπεδο..αυτο που μου λειπει παρα πολυ ειναι το gesture για να κατεβαζω την μπαρα τον ειδοποιησεων οπως εκανα με nova launcher..υπαρχει καποια λυση;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...