Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επεστρεψα κι εγω στην παρεα με το καλυτερο κινητο του 2016 so far!

 

Ειναι οπως το αφησα, πανεμορφο, σφαιρατο και με αψογη μπαταρια.

Δεν νομίζω να βγει κατι καλύτερο μέχρι το τέλος της χρονιάς.

 

Επειδή είσαι ενα μέλος που βλέπω πειραματιζεσαι με συσκευές και αν δεν κάνω λάθος περασες απο htc 10, iPhone 7 και ήρθες πίσω.

 

Θα ειχε νομίζω ενδιαφέρον να μας πεις γιατί γυρισες!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να βγει κατι καλύτερο μέχρι το τέλος της χρονιάς.

 

Επειδή είσαι ενα μέλος που βλέπω πειραματιζεσαι με συσκευές και αν δεν κάνω λάθος περασες απο htc 10, iPhone 7 και ήρθες πίσω.

 

Θα ειχε νομίζω ενδιαφέρον να μας πεις γιατί γυρισες!

 

Aν και είναι άλλη κατηγορία, το mate 9 συγκεντρώνει καλές πιθανότητες.

Κατά τ΄άλλα ούτε και γω βρίσκω κάτι τέτοιου επιπέδου, και αυτό είναι που κάνει ενοχλητική ακόμα περισσότερο την όλη κατάσταση με το note 7.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να βγει κατι καλύτερο μέχρι το τέλος της χρονιάς.

 

Επειδή είσαι ενα μέλος που βλέπω πειραματιζεσαι με συσκευές και αν δεν κάνω λάθος περασες απο htc 10, iPhone 7 και ήρθες πίσω.

 

Θα ειχε νομίζω ενδιαφέρον να μας πεις γιατί γυρισες!

 

Θα γινω λιγο off-topic αλλα νομιζω οτι αξιζει να πω 2 πραγματακια εδω οσο πιο περιεκτικα γινεται.

Περα απο το μικροβιο της αλλαγης, δυστυχως στο htc 10 δεν μπορουσα να παραμεινω και οι λογοι ηταν 2: πρωτον ο ελλιπης, δυσχρηστος και με κακο ρολλαρισμα sense (=πολλα μικρο-lags και σχεδον ανυπαρκτα animations κατα την περιηγηση στα μενου της συσκευης) και δευτερον το κακασχημο εμπρος μερος της συσκευης, παρολο που σαν feeling στο χερι ειναι ο,τι πιο ποιοτικο υπαρχει εκει εξω, συνδυασμενο με καμερα ισως καλυτερη και απο S7 edge και με ποιοτητα ηχου στα ακουστικά επισης καλυτερη με διαφορά απο οτιδηποτε υπαρχει εκει εξω. Αυτονομια μετρια εως κακη.

 

Με το iPhone 7 το προβλημα μου ειναι καθαρα software-ικό, καθως το λειτουργικο και τα basic apps (viber, evernote, onedrive, google classroom) που χρησιμοποιω ειναι ανετοιμα για την ωρα. Ε δε γινοταν δουλεια να μου κλεινει για πλακα το evernote και οταν ηθελα να το ανοιξω να μου εκανε 2+ sec να ανοιξει. Το classroom μετα απο λιγη ωρα σε αναμονη το εκλεινε παντα και για να το ξανανοιξει ηθελε πανω απο 4sec. To onedrive κι αυτο εκλεινε αμεσως αλλα τουλαχιστον δεν αργουσε να ανοιξει. Το viber στην αρχη ηταν χειροτερο και απο το version για τα WP. Δεν ερχονταν τα μηνυματα αμα δεν ησουν μεσα στο app. Μετα εκανε update, εφτιαξε το θεμα με τις ειδοποιησεις, αλλα δημιουργουσε battery drain στη συσκευη. Ξαναεκανε update και εφτιαξε το drain αλλα αρχισε να μη το πολυκραταει στο Multitasking και οταν το ανοιγα εκανε 2+ sec να ανοιξει.

Αυτο που καταλαβα ειναι οι devs ακομα εχουν δουλεια με το optimization στο iOS 10, αλλα και οτι τα 2gb ram ειναι πλεον ΛΙΓΑ στο iOS.

 

 

Το S7 Edge εχει το πακετο: εξαιρετικη οθονη, εξαιρετικη καμερα, ταχυτατο και αλαγκαριστο, ομορφο και ποιοτικο, με χαμηλο SAR, αδιαβροχο και με αυτονομια που με βγαζει ανετα 1 μερα. Περιθωρια βελτιωσης υπαρχουν στο τομεα του ηχου απο τα ηχεια και στη δυναμη του wifi.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα βγήκε αυτόματα μιλώντας με συμβατο κινητό. Συγκεκριμένα με άλλο S7 Edge σε Wind δίκτυο.

 

 

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk

 

Κάποιες στιγμές παλιότερα μου εμφανιζόταν κι εμένα, αλλα εχει πάνω απο μήνα να εμφανιστεί. Ελεγα μήπως χάλασε κάποια ρύθμιση με κάποιο απο τα updates.

Link to comment
Share on other sites

Περιθωρια βελτιωσης υπαρχουν στο τομεα του ηχου απο τα ηχεια και στη δυναμη του wifi.

 

....και στην κάμερα έχει περιθώρια βελτίωσης, στα υλικά κατασκευής, σχεδιαστικά θα ήταν καλό να τολμήσει αφαιρώντας π.χ. το κουμπί, softwarikes προσθήκες όπως π.χ. double tap.

Link to comment
Share on other sites

....και στην κάμερα έχει περιθώρια βελτίωσης, στα υλικά κατασκευής, σχεδιαστικά θα ήταν καλό να τολμήσει αφαιρώντας π.χ. το κουμπί, softwarikes προσθήκες όπως π.χ. double tap.

 

Συμφωνω οτι σε καμερα παντα υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης, επισης πρεπει να προχωρησει σε σχεδιαστικο φρεσκαρισμα, να κανει κατι διαφορετικό με το home button,που το παρακαλαει χρονια μια ψυχη εδω (alextrela) :lol:.

Το double tap ειναι καλο αρκει να δουλευει σωστα γιατι αλλιως σου σπαει τα νευρα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161015/f6141086f773316806b2545789773ab6.jpg

 

Σήμερα μου εμφάνισε μια γραμμή στην οθόνη δεν είναι μόνιμη μόλις ακουμπήσω την οθόνη φεύγει αλλά ξαναεμφανίζεται ξαφνικά όταν κάνω γρήγορο scrolling ή zoom στο internet. Είναι πρόβλημα που πρέπει να ανησυχώ?

 

Sent from my S7 EDGE using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιθώρια βελτίωσης πάντα υπάρχουν.

Στην κάμερα πρέπει να μειώσει το aggressive processing στην απεικόνιση των photos.

 

Να φύγει το home button με τη σημερινή του μορφή.

 

Περαιτέρω ελάφρυνση του TW,προσθήκη περισσότερων gestures out of the box,δυνατότητα πλήρης αφαίρεσης εφαρμογών Google/MS/Samsung,social media κλπ.

 

Όπως και ένα φρεσκάρισμα στα υλικά κατασκευής.

 

Το glossy γυαλί ειδικότερα αποτελεί παραφωνία στο premium look and feel μιας ναυαρχίδας.

 

Δόξα το Θεο premium υλικά στον πλανήτη υπάρχουν σε άφθονια κάλλιστα η Sammy εδώ θα μπορούσε να αποκτούσε σοβαρό ανταγωνιστικό πλεονέκτημα επιπλέον.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161015/f6141086f773316806b2545789773ab6.jpg

 

Σήμερα μου εμφάνισε μια γραμμή στην οθόνη δεν είναι μόνιμη μόλις ακουμπήσω την οθόνη φεύγει αλλά ξαναεμφανίζεται ξαφνικά όταν κάνω γρήγορο scrolling ή zoom στο internet. Είναι πρόβλημα που πρέπει να ανησυχώ?

 

Sent from my S7 EDGE using tapatalk

 

Εάν το κάνει στο ίδιο σημείο της οθόνης ναι θα πρέπει να ανησυχείς, εάν το κάνει σε διαφορετικό σημείο

δοκίμασε με άλλο browser, εάν το κάνει και κει! κάνε copy paste ενα μεγάλο κείμενο σε κάποια εφαρμογή office/notepad και δοκίμασε να κάνεις scrolling αν το κάνει και εκεί τότε θα πρέπει να σκεφτείς το factory reset και αν δεν γίνει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

@megatr0n... Πολύ κατατοπιστικος. Σε ευχαριστούμε. Δύσκολα με βλέπω να αλλάζω συσκευή μες στο επόμενο έτος. Αν δώσει dual camera όπως στο g5 με υπέρ ευρυγωνιο φακό στο υπάρχον σημερινό πακέτο τότε πραγματικά θα με βάλει σε σκέψεις. Κατά τα άλλα με κάλυψες απόλυτα. Με την χρήση που κάνω φορτιζω κάθε δεύτερη ή τρίτη ημέρα η κάμερα εξαιρετική και ευτυχώς η official s view cover θήκη silver χρώματος ομορφαινει το ανιαρο και αδιάφορο πίσω μέρος του κινητού.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εάν το κάνει στο ίδιο σημείο της οθόνης ναι θα πρέπει να ανησυχείς, εάν το κάνει σε διαφορετικό σημείο

δοκίμασε με άλλο browser, εάν το κάνει και κει! κάνε copy paste ενα μεγάλο κείμενο σε κάποια εφαρμογή office/notepad και δοκίμασε να κάνεις scrolling αν το κάνει και εκεί τότε θα πρέπει να σκεφτείς το factory reset και αν δεν γίνει τίποτα...

Σ' ευχαριστώ spyglass που είχες την καλωσύνη να απαντήσεις.

Η αλήθεια είναι οτι δεν το κάνει στο ίδιο σημείο της οθόνης, το κάνει μόνο στον browser και μόνο στον ghostery τουλάχιστον προς το παρόν. Θα το παρακολουθήσω και βλέπουμε.

Καλό ΣΚ σε όλους.

 

Sent from my S7 EDGE using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελα να μπω καν στον κόπο να του απαντήσω φίλε μου διότι κατάλαβα πως πας να βοηθήσεις και την ακούς κιόλας, αλλά πραγματικά απαντάω σε εσένα διότι με κάλυψες 100% ....Ακριβώς αυτό ήθελα να πω και τίποτα περισσότερο...Δεν μπορώ να καταλάβω πως διαβάζονται κάι πως ερμηνεύονται από μερικούς εδώ μέσα...ευτηχώς πάντως που το σύνολο βγάζει νόημα.

Όπως και να έχει πάντως όλα εδώ μέσα γίνονται για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο και όχι για να ερχόμαστε σε αντιπαράθεση......Ευχαριστώ.

Συγνώμη ρε φίλε που ακριβως πηγές να βοηθήσεις για να το καταλάβω ,εχεις γράψει κάποιες φορές οτι δεν εχεις πρόβλημα με τον ήχο ,οκ το καταλάβαμε αλλα υπαρχουν και κάποιοι λίγοι που έχουν θέμα ,λίγοι ,ευτυχος αλλα υπαρχουν ,το να μιλάς με κάποια συσκευή που δεν εχει πρόβλημα δεν σημαινει οτι εμείς που έχουμε πρόβλημα ημαστε χαζοί ,το ακούμε ,μου θυμίζεις τους appelakides που αν κάποιος εκανε παράπονο για την συσκευή πέφτανε πανω σου και προσπαθούσαν να σε βγάλουν χαζο

Link to comment
Share on other sites

Θα γινω λιγο off-topic αλλα νομιζω οτι αξιζει να πω 2 πραγματακια εδω οσο πιο περιεκτικα γινεται.

Περα απο το μικροβιο της αλλαγης, δυστυχως στο htc 10 δεν μπορουσα να παραμεινω και οι λογοι ηταν 2: πρωτον ο ελλιπης, δυσχρηστος και με κακο ρολλαρισμα sense (=πολλα μικρο-lags και σχεδον ανυπαρκτα animations κατα την περιηγηση στα μενου της συσκευης) και δευτερον το κακασχημο εμπρος μερος της συσκευης, παρολο που σαν feeling στο χερι ειναι ο,τι πιο ποιοτικο υπαρχει εκει εξω, συνδυασμενο με καμερα ισως καλυτερη και απο S7 edge και με ποιοτητα ηχου στα ακουστικά επισης καλυτερη με διαφορά απο οτιδηποτε υπαρχει εκει εξω. Αυτονομια μετρια εως κακη.

 

Με το iPhone 7 το προβλημα μου ειναι καθαρα software-ικό, καθως το λειτουργικο και τα basic apps (viber, evernote, onedrive, google classroom) που χρησιμοποιω ειναι ανετοιμα για την ωρα. Ε δε γινοταν δουλεια να μου κλεινει για πλακα το evernote και οταν ηθελα να το ανοιξω να μου εκανε 2+ sec να ανοιξει. Το classroom μετα απο λιγη ωρα σε αναμονη το εκλεινε παντα και για να το ξανανοιξει ηθελε πανω απο 4sec. To onedrive κι αυτο εκλεινε αμεσως αλλα τουλαχιστον δεν αργουσε να ανοιξει. Το viber στην αρχη ηταν χειροτερο και απο το version για τα WP. Δεν ερχονταν τα μηνυματα αμα δεν ησουν μεσα στο app. Μετα εκανε update, εφτιαξε το θεμα με τις ειδοποιησεις, αλλα δημιουργουσε battery drain στη συσκευη. Ξαναεκανε update και εφτιαξε το drain αλλα αρχισε να μη το πολυκραταει στο Multitasking και οταν το ανοιγα εκανε 2+ sec να ανοιξει.

Αυτο που καταλαβα ειναι οι devs ακομα εχουν δουλεια με το optimization στο iOS 10, αλλα και οτι τα 2gb ram ειναι πλεον ΛΙΓΑ στο iOS.

 

 

Το S7 Edge εχει το πακετο: εξαιρετικη οθονη, εξαιρετικη καμερα, ταχυτατο και αλαγκαριστο, ομορφο και ποιοτικο, με χαμηλο SAR, αδιαβροχο και με αυτονομια που με βγαζει ανετα 1 μερα. Περιθωρια βελτιωσης υπαρχουν στο τομεα του ηχου απο τα ηχεια και στη δυναμη του wifi.

 

Αντε Σωτήρη, γράψε με αντικειμενικοτητα αυτο για το οποίο σκουζουμε όσοι ξέρουμε 2 πράγματα από κινητά : Ότι δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο στο χώρο των smartphones για το 2016...

Σπρώξε μήλα, πορτοκάλια κλπ και καθησε ήσυχος στο καλύτερο. Προσωπικά αυτό έκανα, αφού δοκίμασα κι εγώ ότι κυκλοφορεί...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω..ακομα και στο mate 9 παλι ποσω θα ειναι σε καμερα!γενικα η κινεζοι δεν το εχουν με την καμερα!οτι αισθητηρα και αν βαλουν οσα mp να βαλουν!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο σχετικά.... από τους πρώτους στην περιοχή μου αρκετά χρονάκια πίσω όταν πρώτο εμφανίστηκε η hol ,πρόσφατα επέστρεψα στον OTE για σταθερή τηλεφωνία πάντα λόγω του συνολικού πακέτου ΟΤΕ ΤV.

Αν και απλή σύνδεση όχι vdsl με 13,14 περίπου download ,χαζεψα με τον συνδυασμό του exynos s7 edge και του εξαιρετικού ping της σύνδεσης στα μόλις 8ms....όλες οι μεταβασεις γίνονται αστραπιαια...με μια λέξη,απόλαυση!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καινουργιος κατοχος του S7,αφου το νοτε μας την εκανε τη ζημια :p

Εχω ενα προβληματακι.Οταν το συνδεω με τον υπολογιστη,μολις σβησει η οθονη ουσιαστικα χανεται και η συνδεση με τον υπολογιστη,δηλ δεν εμφανιζεται πουθενα στον file explorer.Υπαρχει τροπος να διορθωθει αυτο;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

επειδη αγοραζα κορεατικα prime εκδοσεις και προσπαθουσα να βαλω ελληνικα μονο με ροοτ γινεται.αλλα και παλι δεν θα μεταφραζονται ολα με το enabler launguage!αν το δοκιμαζεις να το ρουταρεις πες μου μηπως το καταφερουμε και το κανουμε ολο.μεσα στο φακερο csc

language.xml γινεται το παιχνιδι

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Κάτοχος εδώ και μία εβδομάδα του Αμερικάνικου Edge ,συγκεκριμένα της Sprint Mobile δηλ. το SM-G935P με τον επεξεργαστή της Quallcom.

Μου το έστειλε ο αδελφός μου αφού το χρησιμοποίησε για κανα δίμηνο, ώστε να ξεκλειδώσει για worldwide use.

Επειδή το ψάξιμο δεν απέδωσε, μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να προσθέσω γλώσσες (Ελληνικά στο system, όχι στο πληκτρολόγιο...)??

Υποθέτω ότι χρειάζεται root για επέμβαση στο system αλλά δεν είμαι και σίγουρος...

 

 

 

Θέλει πολλή προσοχή γιατί το Αμερικανικό φοράει διαφορετικό επεξεργαστή από τα ευρωπαϊκά. Εγώ θα το επιχειρουσα μόνο αν ήταν απόλυτη ανάγκη. Εδώ το δικό μου γυρνώντας το από τα ελληνικά στα αγγλικά παρατήρησα να έχει λίγο γρηγοροτερη απόκριση (μπορεί όμως να είναι κι ιδέα μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να βάλω μια αλλη ρομ από sammobile.. Υπάρχει περίπτωση να γράψει ο knox και να χάσω την εγγύηση ? Στο πεδίο csc βάζουμε το αντίστοιχο αρχείο csc ή το home csc? Μπορείτε να προτείνετε μια όσο το δυνατό πιο '' καθαρη'' και σταθερή γνήσια ρομ να περάσω?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έγραψα, έχει επεξεργαστή Qualcomm, το γράφει και σε μικρό αυτοκόλλητο πάνω στη συσκευή!!

Μόνο αν είναι απλό και ασφαλές θα κάνω κίνηση, αλλά για να μην βρίσκω εύκολα πληροφορίες μάλλον δεν είναι...

Δεν με ενοχλεί να το δουλεύω στα Αγγλικά.

Είναι απόλαυση το άτιμο, παρά το μπόλικο bloatware της Samsung και της Sprint...

 

δεν εχει σχεση η qualcomn με την γλωσσα..απλα η qualcomn σου δινει πολλες δυνατοτητες να ξεκλειδωσεις και αλλες επιλογες,πολλα δικτυα lte για αλλες bands.απλα με odin θα φλασαρεις ρομ τις sprint,verizon οτι ειναι το κινητο!

14697199_1333773086663176_477525744_o.jpg

14672883_1333773093329842_2029098111_o.jpg

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω..ακομα και στο mate 9 παλι ποσω θα ειναι σε καμερα!γενικα η κινεζοι δεν το εχουν με την καμερα!οτι αισθητηρα και αν βαλουν οσα mp να βαλουν!

Οι Κινέζοι απλός δεν έχουν ιδέα από software optimization που είναι το 1/3 της ποιότητας σε μια κάμερα. Είτε δεν επενδύουν σε αυτόν τον τομέα είτε δεν τους νοιάζει αφού πουλάνε φτηνά κινητά και όλο και από κάπου πρέπει να κόψουν την ποιότητα. Ότι κάμερα, ότι αισθητήρας και να μπει πάνω κανένας τους δεν φτάνει την Samsung. Ευτυχώς όμως βλέπω την Huawei να ενδιαφέρεται επιτέλους σοβαρά και τα dual leica systems της έχουν σχεδόν φτάσει τα περσινά κορυφαία κινητά της Samsung και Apple.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Κάτοχος εδώ και μία εβδομάδα του Αμερικάνικου Edge ,συγκεκριμένα της Sprint Mobile δηλ. το SM-G935P με τον επεξεργαστή της Qualcomm.

Μου το έστειλε ο αδελφός μου αφού το χρησιμοποίησε για κανα δίμηνο, ώστε να ξεκλειδώσει για worldwide use.

Επειδή το ψάξιμο δεν απέδωσε, μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να προσθέσω γλώσσες (Ελληνικά στο system, όχι στο πληκτρολόγιο...)??

Υποθέτω ότι χρειάζεται root για επέμβαση στο system αλλά δεν είμαι και σίγουρος...

 

 

Νομίζω με την εφαρμογή morelocale 2 θα κάνεις αυτό ακριβώς που ζητάς. Για δοκίμασε και πες μας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση ,οταν κανω εγγραφη σε 1080 60 fps δεν εστιαζει σχεδον καθολου και η ποιοτητα ειναι χαλια.σε αναλυσεις q/uHd και 1080 30fps ειναι μια χαρα.εχει κανεις αυτο το θεμα;εκανα επαναφορα και των ρυθμισεων συσκευης εχω δοκιμασει και να αποθηκευει στην εσωτερικη μνημη και στην sd δεν αλλαξε τιποτα.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...