Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χτες το βράδυ με πήραν τηλέφωνο για μια προσφορά που τρέχει τώρα αγοράζοντας μια High End Samsung TV (ue55ks8000) παίρνεις δώρα το S7 edge και μου είπαν ότι εντός 2 εβδομάδων θα μου το στείλουν. Τους ρώτησα αν έχω επιλογή σε χρώμα και μου είπαν μόνο σε μαύρο. :(

Τι πρέπει να προσέξω μόλις έρθει ? Υπάρχει test για να τσεκάρεις τα καμμένα pixels ? Θα είναι Ελληνικό unbranded ?

Η sim είναι micro ή nano ? Στο LG G4 που έχω τώρα μου φαίνεται ότι είναι micro.

 

Απο που φιλε σε πηραν;; κσι ποσο αμα επιτρέπεται;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια καλησπέρα εγκατεστησα το good lock αλλα δεν μου αρεσει και θέλω να το βγαλω... πως μπορω? Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα εγκατεστησα το good lock αλλα δεν μου αρεσει και θέλω να το βγαλω... πως μπορω? Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα το βρεις στο συρτάρι με τις εφαρμογές ανοιξε το και κατω εχει απεγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Απο που φιλε σε πηραν;; κσι ποσο αμα επιτρέπεται;;;

 

Αγόρασα μια 55" SUHD με 2099 Ευρώ και μου δίνουν δώρο το S7 Edge :) :)

Link to comment
Share on other sites

Θα το βρεις στο συρτάρι με τις εφαρμογές ανοιξε το και κατω εχει απεγκατασταση

Οk ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μπει νερο Νικολα το αποκλειω να σε καλυψουν.

Δεν μπορεις να αποδειξεις οτι απλα επεσε ενα ποτηρι νερο.Αυτοι θα πιστευουν οτι εκανες καταδυσεις με αυτο.

Εγω να πω την αληθεια το αδιαβροχο το ηθελα για να μην πεσει κανα ποτηρι νερο στο τραπεζι και για καμια βροχη(το οποιο στην βροχη το χρησιμοποιω κανονικα).Αλλα σε πισινες και μπανιερες δεν το βαζω.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

To theme του note 7 δεν γίνεται να μας το δώσουν τώρα??

 

Ελα ντε...Αφου παπαλα το Note 7...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Me 2099 e πήρες την 7000 σειρα ,όχι η 7500 ,νομιζω στην 7000 δίνουν τa3

 

Μπα από πλαίσιο την UE55KS8000 (η εικόνα της είναι απίστευτη) και περιμένω το S7 edge σε μαύρο χρώμα....

Link to comment
Share on other sites

Αν μπει νερο Νικολα το αποκλειω να σε καλυψουν.

Δεν μπορεις να αποδειξεις οτι απλα επεσε ενα ποτηρι νερο.Αυτοι θα πιστευουν οτι εκανες καταδυσεις με αυτο.

Εγω να πω την αληθεια το αδιαβροχο το ηθελα για να μην πεσει κανα ποτηρι νερο στο τραπεζι και για καμια βροχη(το οποιο στην βροχη το χρησιμοποιω κανονικα).Αλλα σε πισινες και μπανιερες δεν το βαζω.

 

Φιλε Πανο και εγω για αυτο το πηρα το 1ο αδιαβροχο, να ευχαριστιεμαι το κινητο στο τραπεζι και ας πεσει κανα κρασι ή κανα νερο πανω του. Οταν ομως μπηκα στο φορουμ και ειδα περιστατικα οπου χαλασε το κινητο απο τετοια ατυχηματα ενω ηταν αδιαβροχο, αποφασισα να τα τεσταρω ολα την 1η μερα, γιατι αλλιως ειναι να σου χαλασει μετα απο 1 χρονο σε ατυχημα (και να εχεις και κανα χτυπηματακι-αντε βγαλε ακρη) και αλλιως 1η μερα.

Προσωπικα δεν καθομαι να κολυμπαω ολη μερα με το κινητο σε πισινες, απλα τα δοκιμαζω αν ειναι οκ, αν δεν ειναι (που δε μου εχει τυχει) θα απαιτησω αντικατασταση απο doa και πιστευω οτι θα βγαλω ακρη, δικο μου το ρισκο, αν ειναι ομως οκ θα ξερω οτι σε μια δυσκολη στιγμη δεν υπαρχει λογος να αγχωθω (εφοσον ολο το διαστημα προσεχω τη συσκευη και δεν την εκθετω σε υψηλες θερμοκρασιες-πχ gaming, ηλιος κτλ ή πεσιματα).

Τωρα το οτι εγγραψα και μερικα βιντεακια με βουτιες σε slow motion μεσα σε πισινα οπου το βυθισα 10 εκατοστα, οκ οταν σε πρηζουν στην διαφημιση για το ποσο ανθεκτικο ειναι και αφου εχω κανει ολα τα παραπανω, ε το ρισκαρω και ο,τι γινει. . Ετσι και αλλιως παλι θα επικαλεστω λογικα επιχειρηματα κτλ για σερβις.

Τωρα για το αν βρουν νερο, εγω ξερω οτι η σονυ εξεταζει καθε συσκευη και αν διαπιστωσουν οτι το νερο μπηκε απο την ταπα δεν σου κανουν αντικατασταση γιατι θεωρητικα η ταπα κλεινει σωστα αρα αν δουν ροζ χαρτακι εκει ειναι δικη σου υπαιτιοτητα, αλλιως σου κανουν και μαλιστα εχουν και τροπο να δουν απο που εμπαζε νερο....

Αυτα ξερω οτι κανουν, αν η samsung δεν το κανει και απλα με το που δουν νερο σου ριχνουν ακυρο, τοτε πας νομικα, δινεις τοσα λεφτα και απαιτεις να μην σε δουλευουν τουλαχιστον.

Θα ζητουσα λοιποννα μου αποδειξουν οτι φταιω εγω που μπηκε νερο με βαση τις προδιαγραφες που εχει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

λετε μονο για της οθονες...το οτι το κινητο θα ανοιχτει κ ειναι αδιαβροχο?πιστευετε οτι ο τεχνικος θα το ξαναεκλεισε οπως το κλεινουν στο εργοστασιο κ θα ξαναγινει αδιαβροχι??

 

Να σου πω την αληθεια δεν με ενδιαφερει αν θα ειναι αδιαβροχο μετα,δεν το εκανα και μπανιο το κινητο ,αντε να επεφτε λιγο νερο οταν ημουν εξω και εβρεχε. Εμενα με ενδιαφερει να δουλευει κανονικα η οθονη του και να μου το επιστρεψουν χωρις μιση γρατζουνια γιατι ετσι το παρεδωσα.

 

Μιλησα με το service και το display - νεα οθονη τα παρελαβαν Δευτερα και μου ειπανε σε 5 εργασιμες θα το εχω το κινητο. Να δουμε τωρα θα τους ξαναπαρω τελη βδομαδας να δω τι γινεται.

 

Παντως απογοητευση , 700 Ευρω κινητο μεσα σε 3 μηνες τετοια βλαβη. Μελλοντικα μαλλον θα μεινω μακρια απο samsung ,κριμα γιατι ητανε τοπ αυτη τη χρονια . Δεν τα τεσταρουν τα κινητα pre-release/production να δουνε τα προβληματα τους? Και η apple εχει θεματα και η Sony ( 1 χρονο μετα μου αχρηστευτηκε ο sim reader) αλλα οχι στο τριμηνο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε...Αφου παπαλα το Note 7...

 

Με μια αναζήτηση στο Google βρήκα γερμανική σελίδα ή οποία με παραπέμπει στο theme store της Samsung πάνω στο theme του note αλλά λέει μη διαθέσιμο,ενώ από κάτω έχει σχόλια από άτομα που το έβαλαν :blink:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια δεν με ενδιαφερει αν θα ειναι αδιαβροχο μετα,δεν το εκανα και μπανιο το κινητο ,αντε να επεφτε λιγο νερο οταν ημουν εξω και εβρεχε. Εμενα με ενδιαφερει να δουλευει κανονικα η οθονη του και να μου το επιστρεψουν χωρις μιση γρατζουνια γιατι ετσι το παρεδωσα.

 

Μιλησα με το service και το display - νεα οθονη τα παρελαβαν Δευτερα και μου ειπανε σε 5 εργασιμες θα το εχω το κινητο. Να δουμε τωρα θα τους ξαναπαρω τελη βδομαδας να δω τι γινεται.

 

Παντως απογοητευση , 700 Ευρω κινητο μεσα σε 3 μηνες τετοια βλαβη. Μελλοντικα μαλλον θα μεινω μακρια απο samsung ,κριμα γιατι ητανε τοπ αυτη τη χρονια . Δεν τα τεσταρουν τα κινητα pre-release/production να δουνε τα προβληματα τους? Και η apple εχει θεματα και η Sony ( 1 χρονο μετα μου αχρηστευτηκε ο sim reader) αλλα οχι στο τριμηνο πανω.

Πριν απο το s7 edge τι κινητο ειχες;Γιατι οκ σου ετυχε κατι και οντως ταλαιπωρηθηκες(τον Ιουνη που πηγα εγω,ειχαν οθονες και σε 2 ωρες το ειχα πισω το κινητο),αλλα πιστεψε με η Samsung θεωρειται απο τις πιο αξιοπιστες με τα πιο καλα σερβις.

Τυχατε τωρα σε ελλειψη οθονων κι εχετε δικιο βεβαια αλλα πιθανο κατι να ετυχε..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σε S7 εγκατεστησα το Good Lock ομως θελω να το γυρισω στην αρχικη του κατασταση γιατι δεν μου αρεσει, πως γινετε? Οταν το απεγκαθιστω, δεν υπαρχει κουρτινα μετα

.

Link to comment
Share on other sites

Το εγχειρίδιο χρήσης λέει τα εξής (σελίς 5):

 

Αντοχή στο νερό και τη σκόνη

Η συσκευή σας υποστηρίζει την αντοχή στο νερό και τη σκόνη. Ακολουθήστε προσεκτικά τις συμβουλές

αυτές για να διατηρήσετε τη αντοχή στο νερό και τη σκόνη της συσκευής σας. Εάν δεν το κάνετε,

ενδέχεται να προκληθεί ζημιά στη συσκευή σας.

Μην βυθίζετε τη συσκευή σε νερό βαθύτερο από 1,5 μ. και μην την κρατάτε βυθισμένη για

περισσότερα από 30 λεπτά.

• Μην εκθέτετε τη συσκευή σε νερό που κινείται με δύναμη.

• Αν η συσκευή εκτεθεί σε καθαρό νερό, στεγνώστε την καλά με καθαρό, μαλακό πανί. Αν η συσκευή

εκτεθεί σε άλλα υγρά, ξεπλύνετέ την με καθαρό νερό και στεγνώστε την καλά με καθαρό, μαλακό

πανί. Αν δεν ακολουθήσετε τις οδηγίες αυτές, ενδέχεται να επηρεαστεί η απόδοση και η εμφάνιση

της συσκευής.

• Αν η συσκευή έχει βυθιστεί σε νερό ή το μικρόφωνο, το ηχείο ή ο δέκτης είναι βρεγμένα, ο ήχος

ενδέχεται να μην ακούγεται καθαρά στη διάρκεια μιας κλήσης. Σκουπίστε τη συσκευή με στεγνό

πανί ή στεγνώστε την καλά πριν την χρησιμοποιήσετε.

• Η οθόνη αφής και άλλες λειτουργίες ενδέχεται να μην λειτουργούν σωστά αν η συσκευή

χρησιμοποιείται μέσα σε νερό.

• Η συσκευή σας υποβλήθηκε σε δοκιμές σε ελεγχόμενο περιβάλλον και πιστοποιήθηκε ότι

παρουσιάζει αντοχή σε νερό και σκόνη υπό ειδικές περιστάσεις (πληροί τις απαιτήσεις της

ταξινόμησης IP68 όπως περιγράφεται στο διεθνές πρότυπο IEC 60529 - Βαθμοί προστασίας

που παρέχονται από τα περιβλήματα [Κωδικός IP], Συνθήκες δοκιμών: 15–35 °C, 86–106 kPa,

1,5 μέτρο, επί 30 λεπτά). Παρά την ταξινόμηση αυτή, είναι και πάλι δυνατόν η συσκευή σας να

υποστεί ζημιά υπό ορισμένες συνθήκες.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας όπως άλλωστε και η επιλογή να τεστάρετε αν ισχύουν αυτά που γράφει το manual ή όχι.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους εχω το εξης προβλημα εχω συμβολαιο κοσμοτε,το θεμα ειναι οτι εχω προβλημα με τα δεδομενα μου συνεχεια,κανει αποσυνδεσεις ολη την ωρα

μπορει πχ 10 λεπτα να εχω κανονικα δεδομενα και μετα 5 λεπτα να μην μπαινει καθολου,εχω τσεκαρει τα παντα ρυθμισεις πηγα σε καταστημα κλτπ.αλλα τιποτα ετσι καταλαβα οτι εχει θεμα το κινητο αλλιως δεν εξηγειται κατι αλλο,απο την αλλη ομως οσο ειχα qcard ειχα κανονικα δεδομενα συνεχεια,δοκιμασα και τη καρτα μου σε αλλες συσκευες και εχω κανονικα δεδομενα παντου (αρα το προβλημα εστιαζεται στη συσκευη καθαρα,καμια λυση εχουμε??)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους εχω το εξης προβλημα εχω συμβολαιο κοσμοτε,το θεμα ειναι οτι εχω προβλημα με τα δεδομενα μου συνεχεια,κανει αποσυνδεσεις ολη την ωρα

μπορει πχ 10 λεπτα να εχω κανονικα δεδομενα και μετα 5 λεπτα να μην μπαινει καθολου,εχω τσεκαρει τα παντα ρυθμισεις πηγα σε καταστημα κλτπ.αλλα τιποτα ετσι καταλαβα οτι εχει θεμα το κινητο αλλιως δεν εξηγειται κατι αλλο,απο την αλλη ομως οσο ειχα qcard ειχα κανονικα δεδομενα συνεχεια,δοκιμασα και τη καρτα μου σε αλλες συσκευες και εχω κανονικα δεδομενα παντου (αρα το προβλημα εστιαζεται στη συσκευη καθαρα,καμια λυση εχουμε??)

Πάντως και εγω με κοσμοτε ειχα αρκετά θέματα την περασμένη βδομάδα παρομοια με αυτα που λες και η συσκευή δεν έχει θέμα.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις να το Βάλεις μονο σε 3g να δεις αν είναι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγω με κοσμοτε ειχα αρκετά θέματα την περασμένη βδομάδα παρομοια με αυτα που λες και η συσκευή δεν έχει θέμα.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις να το Βάλεις μονο σε 3g να δεις αν είναι αυτο.

 

μπα ενας μηνα ειναι αυτο θεμα το δοκιμασα και σε 3g 2g 4g τιποτα εχω δοκιμασει τα παντα

 

ο αδερφος μου με το ιδιο κινητο ιδια εταιρια εχει συνεχεια παντου 4g+ εμενα κατι δεν παει καλα και δεν ξερω τι και δεν βρικσω λυση καμια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω αν κάνω μεταφορά μια εφαρμογή στην κάρτα sd μεταφέρεται όλη η εφαρμογή και αδειάζει ο χορός τις εσωτερικής μνήμης?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...